Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Toma-San napisał:

Oczywiście może. Tak samo Oled może mieć awarię matrycy, świecące piksele, wiele innych, a oprócz tego spore prawdopodobieństwo stałego wypalenia akurat po okresie gwarancyjnym. Dodatkowo patrząc ile osób w wątku ma problemy z TV zaczynam zastanawiać się nad kontrolą jakości w LG.

Matryca OLED jest prostsza w budowie niż LCD. Nie ma podświetlenia, nie ma możliwości aby podświetlenie zaczęło świecić gdzieś przy krawędzi i nie ma możliwości aby kurz lub muszki wlazły za matrycę, a święcące piksele na OLEDach to naprawdę rzadkość, częściej zdarzają się marte piksele, które nie są jednak dla widza tak denerwujące. Wiem też po sobie że z LCD nie jest też tak różowo. Mam monitor NECa na matrycy IPS (bardzo stary, z 8 lat ma, ale działa) i za matrycą pojawił się na nim prawdopodobnie kurz, więc można stwierdzić że jego żywot już się skończył. Drugi monitor, nowszy 3 letni Benq jest na matrycy TN (topowy, gamingowy), ale on również ma już problemy z podświetleniem. Widziałem też u znajomych i rodziny kilka telewizorów LCD z różnymi problemami. Więc wcale nie byłbym taki pewien, że problem wypaleń OLED jest częstszy niż awarie LCD.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

Matryca OLED jest prostsza w budowie niż LCD. Nie ma podświetlenia, nie ma możliwości aby podświetlenie zaczęło świecić gdzieś przy krawędzi i nie ma możliwości aby kurz lub muszki wlazły za matrycę, a święcące piksele na OLEDach to naprawdę rzadkość, częściej zdarzają się marte piksele, które nie są jednak dla widza tak denerwujące. Wiem też po sobie że z LCD nie jest też tak różowo. Mam monitor NECa na matrycy IPS (bardzo stary, z 8 lat ma, ale działa) i za matrycą pojawił się na nim prawdopodobnie kurz, więc można stwierdzić że jego żywot już się skończył. Drugi monitor, nowszy 3 letni Benq jest na matrycy TN (topowy, gamingowy), ale on również ma już problemy z podświetleniem. Widziałem też u znajomych i rodziny kilka telewizorów LCD z różnymi problemami. Więc wcale nie byłbym taki pewien, że problem wypaleń OLED jest częstszy niż awarie LCD.

To ja mogę napisać ci opinię odwrotną, mam w domu jeszcze staaary TV LCD (nomen omen LG :P ), który cały czas działa, a moi znajomi mają LCD, które nie sprawiają problemów.  Trudno również porównywać monitory do TV pomimo analogicznej technologii. Nie chcę generalizować, ale procentowo na forum najwięcej problemów mają użytkownicy Oledów. Oczywiście masz rację, im mniej elementów, tym lepiej - chociaż o ile w LCD psują się różne rzeczy, tak w przypadku Oledów prawie zawsze jest to matryca.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wejść między wódkę a zakąske i dodam, że obojętnie czy to lcd czy oled - każdy może się sperdzielić ;)

W przypadku Oledów dochodzi jedynie ryzyko wypalenia, które zależy niemal wyłącznie od użytkownika, który kupuje Oleda mając w głębokim powazaniu ostrzeżenia z instrukcji. Wszystko fajnie dopóki jest gwarancja. Dla przeciętnego Kowalskiego może nie być to w sumie jakiś duży problem. Jeśli użytkownik ogląda głównie telewizję i jeśli nawet uda mu się utrwalić jakieś logo, to będzie ono widoczne głównie na jednolitym tle. A podczas oglądania telewizji w tym miejscu będzie miał inne logo. Za kilka lat wymieni telewizor i nawet nie będzie wiedział, że coś mu tam się wypaliło. No chyba, że jest chory i robi przegląd matrycy co tydzień, a w nocy nawiedziają go sny o powidokach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki temat. Oglądam teraz meczyk i na 4K jest po prostu tragedia. Brak ostrości, kolory wyblakłe i nienaturalne. Jak robią zbliżenia jest lepiej ale to nie to co była LM na C+. Dla porównania wczoraj przełączałem z meczu na TVP 4K na C+ 4K ( film przyrodniczy) i na C+ 4K było ok. Nie wiem co o tym sądzić. Mam coś nie tak z Tv , dekoderem czy to może  jest jakiś błąd po stronie nadawcy. Jak by ktoś się wypowiedział będę wdzieczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę z innej beczki temat. Oglądam teraz meczyk i na 4K jest po prostu tragedia. Brak ostrości, kolory wyblakłe i nienaturalne. Jak robią zbliżenia jest lepiej ale to nie to co była LM na C+. Dla porównania wczoraj przełączałem z meczu na TVP 4K na C+ 4K ( film przyrodniczy) i na C+ 4K było ok. Nie wiem co o tym sądzić. Mam coś nie tak z Tv , dekoderem czy to może  jest jakiś błąd po stronie nadawcy. Jak by ktoś się wypowiedział będę wdzieczny 
Przełącz na TVP HD i będziesz miał dobry obraz.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ja nie płaczę że nie mam 4K.8bc540a5e301ac10c3db834fe0eabd74.jpgbff942b1c709cf1ac817175c0a67339d.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wygrali.0fb4890ac016b5095bdb25ccc9893798.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, STELVIO napisał:


 

STELVIO, na jakich to ustawieniach? Bo całkiem ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest UPC HORIZON tryb Efekt HDR użytkownika. Plus Super rozdzielczość. Cała reszta powyłączana.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciekgi napisał:

STELVIO, na jakich to ustawieniach? Bo całkiem ładnie wygląda.

Aparat tworzy tylko iluzje obrazu, którą oglądasz i oceniasz na swoim monitorze, więc odpowiedź brzmi: na ustawieniach Twojego monitora :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No meczyk Brazylia-Szwajcaria miodzie z HDR na C+ nie tak jak poprzedni mecz który w 4K nie dało się oglądać. Teraz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damiano85 napisał:

Pozwolę sobie wejść między wódkę a zakąske i dodam, że obojętnie czy to lcd czy oled - każdy może się sperdzielić ;)

W przypadku Oledów dochodzi jedynie ryzyko wypalenia, które zależy niemal wyłącznie od użytkownika, który kupuje Oleda mając w głębokim powazaniu ostrzeżenia z instrukcji. Wszystko fajnie dopóki jest gwarancja. Dla przeciętnego Kowalskiego może nie być to w sumie jakiś duży problem. Jeśli użytkownik ogląda głównie telewizję i jeśli nawet uda mu się utrwalić jakieś logo, to będzie ono widoczne głównie na jednolitym tle. A podczas oglądania telewizji w tym miejscu będzie miał inne logo. Za kilka lat wymieni telewizor i nawet nie będzie wiedział, że coś mu tam się wypaliło. No chyba, że jest chory i robi przegląd matrycy co tydzień, a w nocy nawiedziają go sny o powidokach ;)

Powidoki to szukanie dziury w całym, całkowicie się zgadzam, są chwilowe, znakają więc nie ma problemu ale z wypaleniami to dosyć nowatorskie podejście skoro twierdzisz że nie przeszkadzają a przeciętny Kowalski nawet tego nie zauważy. B7 to mój pierwszy Oled, plazmy też nie miałem, więc jak to jest z tymi wypaleniami ?  Widać je tylko na planszach a w normalnym użytkowaniu są niewidoczne i nie przeszkadzają ? Proszę nie gdybać jeśli ktoś osobiście nie widział wypalenia. Maciej proszony do tablicy :)

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zbycho45 napisał:

No meczyk Brazylia-Szwajcaria miodzie z HDR na C+ nie tak jak poprzedni mecz który w 4K nie dało się oglądać. Teraz jest OK.

Zgadza się. W końcu widać HDR i obraz nie jest już tak ciemny. No i w końcu mamy poprawną realizację, a nie tak jak poprzednio z dużymi wstawkami kamery oddalonej na maksa.

11 minut temu, Mario Mario napisał:

B7 to mój pierwszy Oled, plazmy też nie miałem, więc jak to jest z tymi wypaleniami ?  Widać je tylko na planszach a w normalnym użytkowaniu są niewidoczne i nie przeszkadzają ? Proszę nie gdybać jeśli ktoś osobiście nie widział wypalenia. Maciej proszony do tablicy :)

Miałem wypalenia na poprzedniej plaźmie. Były widoczne na dużych, jasnych płaszczyznach. Przy innej zawartości nie było tego praktycznie widać. Co do OLEDa to ktoś w wątku B6 po roku użytkowania stwierdził, że nie ma żadnych wypaleń (bo ich nigdzie nie widział), a sporo oglądał TVN24. Jak go jednak poprosiłem o zapuszczenie plansz testowych, to okazało się, że niestety miał już niewielkie wypalenia.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem wypalenia na poprzedniej plaźmie. Były widoczne na dużych, jasnych płaszczyznach. Przy innej zawartości nie było tego praktycznie widać. Co do OLEDa to ktoś w wątku B6 po roku użytkowania stwierdził, że nie ma żadnych wypaleń (bo ich nigdzie nie widział), a sporo oglądał TVN24. Jak go jednak poprosiłem o zapuszczenie plansz testowych, to okazało się, że niestety miał już niewielkie wypalenia.
No bo oglądał tefałeny a wiadomo, że to zuoo ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie swoich doświadczeń z plazmą Panasonica, która miała po kilku latach wypalone różne loga w górnych rogach ekranu, mogę napisać, że nie było tego w ogóle widać podczas oglądania. Jedynie na jednolitym tle dało się zauważyć. Zależy jeszcze oczywiście od stopnia degradacji. TVN24 to jednak coś zupełnie innego. Wielki pas, zajmujący cały dół ekranu raczej ciężko przeoczyć. Jeśli już się konkretnie wypali to będzie widać praktycznie zawsze. Ludzie oglądają to całymi godzinami więc spora ilość przypadków wypalonej matrycy wcale mnie nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



TVN24 to jednak coś zupełnie innego. Wielki pas, zajmujący cały dół ekranu raczej ciężko przeoczyć. Jeśli już się konkretnie wypali to będzie widać praktycznie zawsze. Ludzie oglądają to całymi godzinami więc spora ilość przypadków wypalonej matrycy wcale mnie nie dziwi.


C'mon, kupić TV za 5-10k i spalać go godzinami dziennie na kanale informacyjnym? Na takie potrzeby to kupuje się budżetowego LCD a nie TV stworzony na potrzeby seansów kina domowego:) Na szczęście to są jakieś skrajne przypadki, mam nadzieję iwiększość użytkowników jednak wie po co kupuje OLEDa?:) Chociaż jak czytam niektóre komentarze, to powątpiewam ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JohnnyCash napisał:


 

 


C'mon, kupić TV za 5-10k i spalać go godzinami dziennie na kanale informacyjnym? Na takie potrzeby to kupuje się budżetowego LCD a nie TV stworzony na potrzeby seansów kina domowego:) Na szczęście to są jakieś skrajne przypadki, mam nadzieję iwiększość użytkowników jednak wie po co kupuje OLEDa?:) Chociaż jak czytam niektóre komentarze, to powątpiewam ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie sądzę. Większość użytkowników wychodzi z założenia że kupuje po prostu telewizor i ma on działać latami. Raczej mało kto zastanawia się nad wadami i zaletami technologii. Na Oleda jest moda, ceny spadły, marketing działa...

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Raczej mało kto zastanawia się nad wadami i zaletami technologii. Na Oleda jest moda, ceny spadły, marketing działa...


Powiedz to tym, co kilka razy dziennie zawracają cztery litery jakimiś planszami tutaj ;)


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2018 o 20:05, Johnnyjonjc napisał:

Jak macie ustawiony upłynniacz w swoich b7'mkach? Ja zauważyłem, że co bym nie robił zawsze są jakieś artefakty, a to moim zdaniem wygląda okropnie. Podczas szybkich ruchów pojawiają się jakieś  rozpixelowane fragmenty, czasem zdeformowany obraz itp. Zaś jak wyłączę całkowicie upłynniacz, to smuży niemiłosiernie- szczególnie w netflixie

Ja mam 0/10. Testowałem różne ustawienia i w tym trybie wydaje się że najlepiej to działa. Jak podniosę de-judder chociaż do 1 pojawiają się artefakty. Na tym ustawieniu jest w miarę ok. Chociaż są tacy co uważają że powinno być wył. 

Co ci powiedzieli w serwisie odnośnie tego wifi. Wymienili jakiś układ.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JohnnyCash napisał:

C'mon, kupić TV za 5-10k i spalać go godzinami dziennie na kanale informacyjnym? Na takie potrzeby to kupuje się budżetowego LCD a nie TV stworzony na potrzeby seansów kina domowego:) Na szczęście to są jakieś skrajne przypadki, mam nadzieję iwiększość użytkowników jednak wie po co kupuje OLEDa?

 

 

A ile tych filmów można oglądać ? Jeden na dwa-trzy dni ? No chyba że oglądasz wszystko jak leci. U mnie 70% wykorzystania oleda to sport, a w tym miesiącu nawet 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile tych filmów można oglądać ? Jeden na dwa-trzy dni ? No chyba że oglądasz wszystko jak leci. U mnie 70% wykorzystania oleda to sport, a w tym miesiącu nawet 100%

Tak, bo mam dostęp to kopii 4k HDR to oglądam tego dużo i nie co podejdzie ale gatunki, które lubię :)default_smile.png Co innego, że ja kupowałem świadomie OLEDa pod kino domowe i seanse głównie wieczorne i nocne. Anyway, zakup świadomy TV OLED to minimalna ilość pytań o powidoki, wypalenia i inne pierdolety, ktoś kto tu pisze, że długo się zastanawiał nad OLEDem a potem zadaje pytanie o wypalenia chyba jednak nadal nie ma pojęcia co kupił default_smile.png

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, że mam dostęp to kopii 4k HDR to oglądam tego dużo default_smile.png Co innego, że ja kupowałem świadomie OLEDa pod kino domowe i seanse głównie wieczorne i nocne. Anyway, zakup świadomy TV OLED to minimalna ilość pytań o powidoki, wypalenia i inne pierdolety, ktoś kto tu pisze, że długo się zastanawiał nad OLEDem a potem zadaje pytanie o wypalenia chyba jednak nadal nie ma pojęcia co kupił default_smile.png

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

100% racji. Oled to jest to.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Niektórzy kupują Oleda do przeglądania plansz testowych i szukania wypaleń i powidoków a inni do seansów filmowych.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem dlaczego ludzie kupują TV i zamiast cieszyć się obrazem to szukają dziury w całym.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal nie rozumiem dlaczego ludzie kupują TV i zamiast cieszyć się obrazem to szukają dziury w całym.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


A kto ich wie, może mają nerwicę natręctw? ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, tak off top czy w HD czy w 4K i tak [beeep]u dali bez mydła bez HDR :) 

 

Chciałem edytować ale już się nie da :(

A w temacie transmisje do tych rucholi to jedna wielka porażka i loteria, lukam na wsye mecze z TRT4K z lektorem tvp , 3 sec opóźnienia początkowo bolało ale teraz nawet jest lepiej jak live :) jak te barany się podniecają że jest akcja to Ja już wiem że d..a z tego będzie :)(lektor z dvbt)

Moim zdaniem transmisje HD faktycznie są z premedytacją jakościowo zpie.....ne  żeby Ci co kupili C+4K byli Hapy i się nie ciepali że hajs w błoto wyj...li.

Ale tak całkiem serio, zobaczcie jak skończy się mecz ten w HD i pojawią się reklamy,  skok jakości jest taki jak z SD do 720 .

A ta loteria to w zależności od stadionu (garodu) jakość jest różna, raz miga balans kolorów jak strobo, ostatnio w Volgogradzie chyba przez te muszki na zbliżeniach tak rozmywało obraz że na wymioty się zbierało no i ewidentnie widać że oryginał leci w HDR i pospolici zjadacze chleba mają problem z ustawieniami, efekt HDR z małą korektą daje radę ale dy.y nie urywa .

 

 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TOM_PL

Nie wiem o czym Ty piszesz, ja mam obraz z DVB-S, niestety karta cameleon i 4k nie ma, ale to co dają w HD jest w mojej ocenie bardzo dobrej jakości (jest to lepsza jakość niż to, co jest z ligi angielskiej i polskiej, porównywalne do tego z ligi mistrzów - nie powiem co lepsze).

Żadnych problemów z synchronizacją audio, żadnych pikseloz przez niski bitrate (chociaż mój TV nie pokazuje jaki faktycznie jest bitrate).

Jak jest na DVB-T - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=47945]TOM_PL[/mention]
Nie wiem o czym Ty piszesz, ja mam obraz z DVB-S, niestety karta cameleon i 4k nie ma, ale to co dają w HD jest w mojej ocenie bardzo dobrej jakości (jest to lepsza jakość niż to, co jest z ligi angielskiej i polskiej, porównywalne do tego z ligi mistrzów - nie powiem co lepsze).
Żadnych problemów z synchronizacją audio, żadnych pikseloz przez niski bitrate (chociaż mój TV nie pokazuje jaki faktycznie jest bitrate).
Jak jest na DVB-T - nie wiem.
To chyba chodzi kto że jak ktoś ma 4k to specjalnie ma zaniżone Full Hd żeby 4k robiło lepsze wrażenie. Ci co mają same Full Hd mają super obraz. Nie wiem czy to możliwe. Ale nigdy nic nie wiadomo.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...