Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro TV jest urządzeniem pośrednim między PS4 a soundbarem (a w PS4 masz ustawione DTS), to teraz sprawdz jaki format? dzwięku jest wypuszczany z TV.
U mnie tez TV jest "pośrednikiem", w TV na wyjściu mam ustawiony "dzwięk wielokanałowy" i na wzmacniaczu mam zależnie od źródła mam DD z NC+ lub TDS z PS4. Minusem tego jest to, że wszystkie kanały z dzwiękiem stereo są rozpoznawane jako "wielokanałowe" stereo surround.
Albo puść dzwięk z PS4 po ?optyku bezpośrednio do soundbara i już.

Jeszcze pokombinuje a jak nie to puszczę z Ps4 optykiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meavoluntas

HBO GO jest po prostu bardzo słabe pod względem jakości obrazu, od zawsze miało niski bitrate i kłopoty z jego utrzymaniem. Problemy w godzinach szczytu też są dosyć częstym zjawiskiem. Telewizor tu nie ma nic do rzeczy - wina leży po stronie dostawcy usługi.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, meavoluntas napisał:

Czyżby HBO miało tak [beeep]ne serwery, że nie wyrabiały by tej ilości abonentów. Czy jednak coś faktycznie jest z naszymi oledami. Po problemach z wifi może to się wydawać w pełni realne.

Mam problem z HBO również u siebie w C8. Przeglądarka wbudowana działa i wysyca łącze, podobnie Netflix, Player, Youtube, Ipla, TVP etc. Tylko jedna aplikacja ma problem... HBO GO. Próbowałem po wifi i kablem. Identycznie.

Bzdurą jest, że w Samsungach działa inaczej. Korzystałem rok temu na UE40K5500 i też były problemy. Zresztą na laptopie lub PC jeszcze miesiąc temu też działało słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, JohnnyCash napisał:

 

 

Ściągnąłeś plik video z wbudowanymi napisami ENG i TV odtwarza je zamiast tych pobranych PL, musisz mu wskazać napisy zewnętrzne emoji14.png Oj ten Twój LG rzeczywiście bardziej smart niż Ty default_smile.png

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

No patrz, ten Twój smart chyba jeszcze mniej wydajny,

naprawdę myślisz że nie sprawdziłem czy są wgrane napisy ? lol , brawo ty

A wracając do meritum, nikt sie z tym nie spotkał?  Pewnie nikt na b7 nie oglada już filmów z pena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario Mario

No przecież Ci tego TV w locie nie tłumaczy.

Albo były wmuksowane napisy, albo były inne napisy na penie, albo aplikacja ma mechanizm automatycznego pobierania napisów "w locie".

Ewentualnie oglądałeś to samo wcześniej i pobrałeś napisy które się gdzieś zapisały/skeszowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokombinuje a jak nie to puszczę z Ps4 optykiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko hula,lama ze mnie.Nie ustawiłem auto w ustawieniach hdmi arc.Ps4 DTS,Netflix DD 5.1.Ten soundbar to miazga,czy do filmów,gier,muzyki.Sub potrafi naprawdę nisko zejść.Jak za 1200 zł 3.1 myślę że to dobra cena.Polecam a poszukajcie też HTB 690


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, drummer1974 napisał:


Wszystko hula,lama ze mnie.Nie ustawiłem auto w ustawieniach hdmi arc.Ps4 DTS,Netflix DD 5.1.Ten soundbar to miazga,czy do filmów,gier,muzyki.Sub potrafi naprawdę nisko zejść.Jak za 1200 zł 3.1 myślę że to dobra cena.Polecam a poszukajcie też HTB 690


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W tej cenie spokojnie miałbyś 500 watowe logitechy z-906    :)  rowniez obsluguja dts,dolby digital thx i wiele wiele innych  noi maja cudowny bass , sam użytkuje do gier czy filmów i polecam :)

Edytowane przez ilidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, ilidan napisał:

 

W tej cenie spokojnie miałbyś 500 watowe logitechy z-906    :)  rowniez obsluguja dts,dolby digital thx i wiele wiele innych  noi maja cudowny bass , sam użytkuje do gier czy filmów i polecam :)

Z-5500 byłby znacznie lepszym wyborem, niestety nie da się go kupić nowego, tylko używane. Natomiast obydwa zestawy mają znaczącą wadę, z punktu widzenia nowych urządzeń, brak HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, ten Twój smart chyba jeszcze mniej wydajny,

naprawdę myślisz że nie sprawdziłem czy są wgrane napisy ? lol , brawo ty

A wracając do meritum, nikt sie z tym nie spotkał?  Pewnie nikt na b7 nie oglada już filmów z pena

Dobra dobra, palnąłeś głupie pytanie a teraz odwracasz kota ogonem że napisy wbudowane sprawdzałeś... Gwarantuję Ci, że nie wzięły się z księżyca

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HBO GO, to może być też problem u dostawcy netu (tj. bardziej dojścia do serwerów HBO przez dostawców) ja mam net w Netii i sam net raczej średni (ale nic lepszego nie mam w okolicy) ale HBO GO chodzi bez zająknięcia.

Aleksej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem. Też mam w Netii światłowód 300/50 i wszystko chodzi bez problemu: Netflix, YouTube, programy z vod nc+ w tym 4k np. Kruk, a HBO go ma bez przerwy problemy utratą jakości, słaba jakość HD, pikseloza w dynamice itp. I ta jakość np. serial SIX wygląda jak nakręcony kamera zamontowana w Galaxy S5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, meavoluntas napisał:

To ja nie wiem. Też mam w Netii światłowód 300/50 i wszystko chodzi bez problemu: Netflix, YouTube, programy z vod nc+ w tym 4k np. Kruk, a HBO go ma bez przerwy problemy utratą jakości, słaba jakość HD, pikseloza w dynamice itp. I ta jakość np. serial SIX wygląda jak nakręcony kamera zamontowana w Galaxy S5.

Problem z HBO Go jest taki, że maksymalna rozdzielczość streamingu to zaledwie 720p. Na oledzie wygląda to mizernie przy 2160p na Netflixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z-5500 byłby znacznie lepszym wyborem, niestety nie da się go kupić nowego, tylko używane. Natomiast obydwa zestawy mają znaczącą wadę, z punktu widzenia nowych urządzeń, brak HDMI.

Właśnie dla mnie priorytetem było hdmi to raz,dwa nie mam za dużo miejsca dlatego soundbar,trzy odsłuchałem go w sklepie i trzeba było widzieć miny wszystkich będących w środku.Ja sam się nie spodziewałem że to tak zagra na tak dużej powierzchni.Do tej pory sub nie zerwał ani razu połączenia co usłyszałem przy LG Las 655 w owym sklepie.Także jestem naprawdę zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Problem z HBO Go jest taki, że maksymalna rozdzielczość streamingu to zaledwie 720p. Na oledzie wygląda to mizernie przy 2160p na Netflixie.

Poza tym brak wsparcia dla zwykłych subskrybentów HBO.Oglądam to co mam do obejrzenia z PS4 i bye bye póki nie zaktualizują aplikacji.Przydałby się też na b7 EuroSport Player


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drummer1974 napisał:


,trzy odsłuchałem go w sklepie i trzeba było widzieć miny wszystkich będących w środku.Ja sam się nie spodziewałem że to tak zagra na tak dużej powierzchni.

aż tak go poprawili w E7 ?

bo w E6 to jakiś taki bez mocy się wydaje (albo trzeba mu może jakiś tryb załączyć by grał lepiej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aż tak go poprawili w E7 ?
bo w E6 to jakiś taki bez mocy się wydaje (albo trzeba mu może jakiś tryb załączyć by grał lepiej?)

Piszę o Panasonicu HTB 688


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o Panasonicu HTB 688


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak się spuszczasz nad tym soundbarem, że wrzucam link do jego recenzji, niestety to co wspominałem tutaj wcześniej, dobry soundbar to koszt 1500 i więcej PLN'ów

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-htb488-688-test.html

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Nygus napisał:

Z-5500 byłby znacznie lepszym wyborem, niestety nie da się go kupić nowego, tylko używane. Natomiast obydwa zestawy mają znaczącą wadę, z punktu widzenia nowych urządzeń, brak HDMI.

Fakt brakuje troszkę hdmi jednakże używam ich od 6 lat i jestem bardzo zadowolony za tę pieniądze ( +/- 1000-1100zł)  to moim zdaniem bardzo dobry wybór  :)  bo jakość dźwięku i jak i sam bass jest kapitalny biorąc tą półkę cenową  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że dzisiaj wrzucili do 4K NC+ hdr i między innymi HBO go i obraz wygląda lepiej niż przez apkę LG. Filmy wczytują się szybciej i nie buforują. Nie łącze jak pisałem 300 megabitów na sekundę download oraz 50 megabitów na sekundę upload. Brak buforowania kilka filmów obejrzanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało wam się połączyć po wifi tv z komputerem?

U mnie niby Windows widzi LG webos tv ale jest też opis  że TV jest niecertyfikowany dla systemu windows i nie przekazuje nic na ekran tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bardzo szybko tego rodzaju połączenie. Jedynie nie mogę dźwięku 5.1 w opcjach komputera ustawić, więc idzie tylko stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, fio2 napisał:

U mnie działa bardzo szybko tego rodzaju połączenie. Jedynie nie mogę dźwięku 5.1 w opcjach komputera ustawić, więc idzie tylko stereo.

A jakiego masz windowsa ? Robisz to przez ten program intel widi czy prosto z systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Home. Prosto z systemu - klikam obok zegarka, dalej "Wyświetlaj na innym ekranie", następnie "Połącz z ekranem bezprzewodowym". Wtedy pojawia się LG, klikam na niego i oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak robię jednakowoż zauważyłem że przysyłając obraz bezprzewodowo jest gorszej jakości. Np. film z 4k z pena jest dużo lepszej jakości niż z Samsunga s8 przesłany bezprzewodowo czy też z Windowsa 10. Ale fakt szybkość obsługi, brak konieczności podłączania kabli jest jak najbardziej inplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...