Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.04.2018 o 12:45, ucioteam napisał:

 

Ja mam prosbe ,zeby ktos wpisał jak ma ustawiony swój oled .

Telewizor po kalibracji.
1.Ustawienia trybu obrazu: Żywy (Uzytkownik) Oświetlenie OLED 65; Kontrast 30; Jasność 52; Ostrość 30; Kolor 55; Odcień 0; Temp. barwy 0; Opcje obrazu: Redukcja szumów WYŁ; Redukcja szumów MPEG WYŁ; Poziom czerni NISKI; Prawdziwe kino WYŁ; Regulacja jasności w celu ochrony oczu WYŁ; Tru Motion Uzytkownik: De-Judder 0; De-Blur 10;
2. Ustawienia proporcji ekranu: Proporcje ekranu 16:9; Skanuj WYŁ
3.Oszczędzanie Energii WYŁ
4.Tryb komfortowy dla oczu WYŁ
 

Edytowane przez maszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maszek napisał:

Telewizor po kalibracji.
1.Ustawienia trybu obrazu: Żywy (Uzytkownik) Oświetlenie OLED 65; Kontrast 30; Jasność 52; Ostrość 30; Kolor 55; Odcień 0; Temp. barwy 0; Opcje obrazu: Redukcja szumów WYŁ; Redukcja szumów MPEG WYŁ; Poziom czerni NISKI; Prawdziwe kino WYŁ; Regulacja jasności w celu ochrony oczu WYŁ; Tru Motion Uzytkownik: De-Judder 0; De-Blur 10;
2. Ustawienia proporcji ekranu: Proporcje ekranu 16:9; Skanuj WYŁ
3.Oszczędzanie Energii WYŁ
4.Tryb komfortowy dla oczu WYŁ
 

Szczerze to jakaś dziwna ta kalibracja... Proporcje obrazu skanuj na wył. Waruummm??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, byczeks napisał:

Np ten wątek:

http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2529257-oled-tv-compensation-cycle-questions.html

Przykładowo post nr 16, żebyś za bardzo nie musiał szukać w całym temacie.

Instrukcja użytkownika takich szczegółów nie opisuje. A szkoda, bo powinna. Serwisant ma możliwość sprawdzić czy cykle wykonywane są prawidłowo w menu serwisowym. Jeżeli coś budzi Twoje wątpliwości masz prawo zgłosić do LG. Jeśli nie chcesz zgłaszać do serwisu możesz sam zrobić próbę. Wejść do menu serwisowego, zapisać parametr OLED Count. Comp (offrs/jb) z menu serwisowego, włączyć tv na 4,5h, odczekać 10 minut, wejść do menu serwisowego i porównać ten sam parametr.

Dalej będziesz szukał dziury w całym?

Witam.

Dziękuje i o to chodzi.

Ta "dziura" to Twoja interpretacja i moim zdaniem niepotrzebna. :D

Więcej luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Damiano85 napisał:

Szczerze to jakaś dziwna ta kalibracja... Proporcje obrazu skanuj na wył. Waruummm??? 

Telewizor został skalibrowany po zakupie. Natomiast wybór "Trybu obrazu" dla OLED55B7V (Użytkownik, Standardowy, Eco, Kino itd.) zależny od indywidualnych preferencji użytkownika. Ja wybrałem Tryb obrazu Żywy (Użytkownik) i dla tego trybu podałem moje ustawienia. Oczywiście każdy może je sobie ustawić wg własnych upodobań. Mnie odpowiadaja właśnie takie ustawienia. Sygnał z turborecordera dawnej n-ki na porcie HDMI2 i sieciowo Netflix. Ot i wszystko. Jak masz doświadczenie i sprawdzone jakies konkretne ustawienia to podaj je proszę. Chętnie skorzystam z sensownych podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy dla mnie w tym długim i pełnym ciekawych informacji wątku,

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym (odpukać ;)) posiadaczem wersji 65B7 i w zasadzie nie mam żadnych zastrzeżeń poza jedną drobną, ale dość uciążliwą. Kupiłem polecany m.in w tym wątku XPLAY i działa bardzo dobrze poza na razie dwoma sytuacjami:

1/ 'Buforuje' czasami dane. Na razie dotyczy to tylko Blade Runnera (I) w 4K HDR10 (kontener mkv, zresztą jak wszystkie inne działające poprawnie filmy z dysku). Czasami co kilka minut, czasami co kilkanaście sekund film się zatrzymuje i pojawia się kółeczko na 1-4 sekund jakby doczytywał dane. No nie da się oglądać :-(. Ten sam film z pendriva wpiętego w USB w TV jest odtwarzany bez żadnych problemów. Netflix w 4K Dolby Vision (czyli też po wi-fi) ani razu się nie zaciął na wielu materiałach. Inne filmy 1080p/720p z dysku też bez problemu. Filmy na szybkim dysku komputera HTPC wpiętego do sieci domowej po kablu (router UPC), TV po wi-fi. Czy są jakieś ustawienia w PLEX lub XPLAY gdzie mogę może ustawić jakiś większy bufor lub coś podobnego? Czy może przyczyna jest inna? Film jest przesyłany bezpośrednio bez transkodowania.

2/ Zdarzyły mi się 2 filmy (Downisizing i I Tonya) gdzie nie można 'przewijać' filmu oraz nie wznawia od ostatniego momentu - jedynie od początku. Z innymi kilkunastoma nie było problemu.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

MTFBWY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor po kalibracji.
1.Ustawienia trybu obrazu: Żywy (Uzytkownik) Oświetlenie OLED 65; Kontrast 30; Jasność 52; Ostrość 30; Kolor 55; Odcień 0; Temp. barwy 0; Opcje obrazu: Redukcja szumów WYŁ; Redukcja szumów MPEG WYŁ; Poziom czerni NISKI; Prawdziwe kino WYŁ; Regulacja jasności w celu ochrony oczu WYŁ; Tru Motion Uzytkownik: De-Judder 0; De-Blur 10;
2. Ustawienia proporcji ekranu: Proporcje ekranu 16:9; Skanuj WYŁ
3.Oszczędzanie Energii WYŁ
4.Tryb komfortowy dla oczu WYŁ
 


Mógłbyś napisać, która firma zrobiła Ci takie ustawienie? Wygląda na to, że ta "kalibracja" po prostu nią nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, czy ktoś z Was wie może jak wygląda obraz na tym LG55b7V w porównaniu z LG 55EG9A7V.
Wiem że rozdzielczości inne ale chodzi mi o gradacje, płynność przejść tonalnych, ruch.
Zastanawia mnie czy oprócz rozdzielczości i HDR (na ktorym mi nie zależy) są widoczne róznice w jakosci obrazu i ruchu. Na telewizor patrze z 4m.
Jeśli podobają Ci się dwie dziewczyny, obie są fajne, każda ma to coś co Ci się podoba ale możesz wybrać tylko jedną, to którą weźmiesz? Wiadomo: tę z większymi cyckami Zasada sprawdza się również z TV: weź 4K

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2018 o 09:53, syncia napisał:

Hej, czy ktoś z Was wie może jak wygląda obraz na tym LG55b7V w porównaniu z LG 55EG9A7V.

Wiem że rozdzielczości inne ale chodzi mi o gradacje, płynność przejść tonalnych, ruch.

Zastanawia mnie czy oprócz rozdzielczości i HDR (na ktorym mi nie zależy) są widoczne róznice w jakosci obrazu i ruchu. Na telewizor patrze z 4m.

Nie znam dokładnych różnic między tymi modelami. Wydaje mi się, że B7 ma nieco lepszą gradacje odcieni i odwzorowanie barw w ciemnych scenach. Jeśli będziesz oglądał z 4 m to nie ma to tak naprawdę większego znaczenia. Tych niuansów raczej i tak nie zobaczysz. Z 4K będzie tak samo. Jeśli musi być Oled, na HDR Tobie nie zależy a budżet jest ograniczony to lepiej brać a7. Oba modele mają 120 hz i True Motion, więc płynność ruchu powinna być identyczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam dokładnych różnic między tymi modelami. Wydaje mi się, że B7 ma nieco lepszą gradacje odcieni i odwzorowanie barw w ciemnych scenach. Jeśli będziesz oglądał z 4 m to nie ma to tak naprawdę większego znaczenia. Tych niuansów raczej i tak nie zobaczysz. Z 4K będzie tak samo. Jeśli musi być Oled, na HDR Tobie nie zależy a budżet jest ograniczony to lepiej brać a7. Oba modele mają 120 hz i True Motion, więc płynność ruchu powinna być identyczna. 
Przeglądarka na WebOS 3.5 obsługuje HTML5, na WebOS 2.0 nie :/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Damiano85 napisał:

Nie znam dokładnych różnic między tymi modelami. Wydaje mi się, że B7 ma nieco lepszą gradacje odcieni i odwzorowanie barw w ciemnych scenach. Jeśli będziesz oglądał z 4 m to nie ma to tak naprawdę większego znaczenia. Tych niuansów raczej i tak nie zobaczysz. Z 4K będzie tak samo. Jeśli musi być Oled, na HDR Tobie nie zależy a budżet jest ograniczony to lepiej brać a7. Oba modele mają 120 hz i True Motion, więc płynność ruchu powinna być identyczna. 

A7 juz w domu miałem. Z początku nie mogłem przywyknąć do realności w filmach (chyba z powodu jakości - nadal do końca nie wiem skad to się wzięło) a najbardziej to widziałem w Piratach z Karaibów na krańcu swiata. Jakbym oglądał teatr a wszystkie upłynniacze i polepszacze wyłączone były. Doszedłem do wniosku że to chyba poprzez jakość. W końcu go odesłałem bo martwy piksel był i mnie wkurzał.

Teraz testuje Leda Panasa EX780. 3 cale większego. Trochę robi to różnice. Czerń jest słabsza, nie ma co ukrywać, ale teatru w ogole nie ma, no i kolory naprawde ładne.

Miałem dzis  zamówic Lg B7 żeby porównac oba telewizory ale jeszcze sie nie zdecydowałem. Boje sie troche ze te oledy są niedopracowane. W A7 z tego co czytam chyba wiekszość ma chociaż jeden padnięty piksel. Pewien koles 7 razy wymieniał i wciąż jakies miał. Myśle ze seria B7 jest bardziej dopracowana, choć też tu czytam o wielu problemach. Poza tym nie wiem jak z tymi wypaleniami. Programów informacyjnych w ogóle nie oglądam ale za to czesto u mnie leci tenis (kontrastowy kort i wciąż wyświetlana mała tablica wyniku). No  i czarne pasy w filmach są bardzo czesto - też sie powidoki od tego mogą zrobić?? (mi w komórce od granatowego paska sie zrobilo wypalenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, syncia napisał:

A7 juz w domu miałem. Z początku nie mogłem przywyknąć do realności w filmach (chyba z powodu jakości - nadal do końca nie wiem skad to się wzięło) a najbardziej to widziałem w Piratach z Karaibów na krańcu swiata. Jakbym oglądał teatr a wszystkie upłynniacze i polepszacze wyłączone były. Doszedłem do wniosku że to chyba poprzez jakość. W końcu go odesłałem bo martwy piksel był i mnie wkurzał.

Teraz testuje Leda Panasa EX780. 3 cale większego. Trochę robi to różnice. Czerń jest słabsza, nie ma co ukrywać, ale teatru w ogole nie ma, no i kolory naprawde ładne.

Miałem dzis  zamówic Lg B7 żeby porównac oba telewizory ale jeszcze sie nie zdecydowałem. Boje sie troche ze te oledy są niedopracowane. W A7 z tego co czytam chyba wiekszość ma chociaż jeden padnięty piksel. Pewien koles 7 razy wymieniał i wciąż jakies miał. Myśle ze seria B7 jest bardziej dopracowana, choć też tu czytam o wielu problemach. Poza tym nie wiem jak z tymi wypaleniami. Programów informacyjnych w ogóle nie oglądam ale za to czesto u mnie leci tenis (kontrastowy kort i wciąż wyświetlana mała tablica wyniku). No  i czarne pasy w filmach są bardzo czesto - też sie powidoki od tego mogą zrobić?? (mi w komórce od granatowego paska sie zrobilo wypalenie)

Mając pecha możesz zawsze trafić na wadliwy egzemplarz. Pasy w filmach nie stanowią żadnego problemu. Natomiast przy stałych elementach obrazu ryzyko wypalenia jakies tam zawsze istnieje. Jak zwykle dużo zależy od egzemplarza i sposobu użytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A7 juz w domu miałem. Z początku nie mogłem przywyknąć do realności w filmach (chyba z powodu jakości - nadal do końca nie wiem skad to się wzięło) a najbardziej to widziałem w Piratach z Karaibów na krańcu swiata. Jakbym oglądał teatr a wszystkie upłynniacze i polepszacze wyłączone były. Doszedłem do wniosku że to chyba poprzez jakość. W końcu go odesłałem bo martwy piksel był i mnie wkurzał.
Teraz testuje Leda Panasa EX780. 3 cale większego. Trochę robi to różnice. Czerń jest słabsza, nie ma co ukrywać, ale teatru w ogole nie ma, no i kolory naprawde ładne.
Miałem dzis  zamówic Lg B7 żeby porównac oba telewizory ale jeszcze sie nie zdecydowałem. Boje sie troche ze te oledy są niedopracowane. W A7 z tego co czytam chyba wiekszość ma chociaż jeden padnięty piksel. Pewien koles 7 razy wymieniał i wciąż jakies miał. Myśle ze seria B7 jest bardziej dopracowana, choć też tu czytam o wielu problemach. Poza tym nie wiem jak z tymi wypaleniami. Programów informacyjnych w ogóle nie oglądam ale za to czesto u mnie leci tenis (kontrastowy kort i wciąż wyświetlana mała tablica wyniku). No  i czarne pasy w filmach są bardzo czesto - też sie powidoki od tego mogą zrobić?? (mi w komórce od granatowego paska sie zrobilo wypalenie)
Jeśli miałeś efekt teatru to True Motion nie było wyłączone, innej możliwości nie ma...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2018 o 07:32, hsolo napisał:

Witam po raz pierwszy dla mnie w tym długim i pełnym ciekawych informacji wątku,

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym (odpukać ;)) posiadaczem wersji 65B7 i w zasadzie nie mam żadnych zastrzeżeń poza jedną drobną, ale dość uciążliwą. Kupiłem polecany m.in w tym wątku XPLAY i działa bardzo dobrze poza na razie dwoma sytuacjami:

1/ 'Buforuje' czasami dane. Na razie dotyczy to tylko Blade Runnera (I) w 4K HDR10 (kontener mkv, zresztą jak wszystkie inne działające poprawnie filmy z dysku). Czasami co kilka minut, czasami co kilkanaście sekund film się zatrzymuje i pojawia się kółeczko na 1-4 sekund jakby doczytywał dane. No nie da się oglądać :-(. Ten sam film z pendriva wpiętego w USB w TV jest odtwarzany bez żadnych problemów. Netflix w 4K Dolby Vision (czyli też po wi-fi) ani razu się nie zaciął na wielu materiałach. Inne filmy 1080p/720p z dysku też bez problemu. Filmy na szybkim dysku komputera HTPC wpiętego do sieci domowej po kablu (router UPC), TV po wi-fi. Czy są jakieś ustawienia w PLEX lub XPLAY gdzie mogę może ustawić jakiś większy bufor lub coś podobnego? Czy może przyczyna jest inna? Film jest przesyłany bezpośrednio bez transkodowania.

2/ Zdarzyły mi się 2 filmy (Downisizing i I Tonya) gdzie nie można 'przewijać' filmu oraz nie wznawia od ostatniego momentu - jedynie od początku. Z innymi kilkunastoma nie było problemu.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

MTFBWY :)

1. Podłącz TV do sieci kablem. WiFi ma to do siebie, że działa różnie w zależności od aktualnych warunków 'radiowych' w mieszkaniu. Za bufor odpowiada klient Plexa. Tylko jeden ze wszystkich których używałem przez kilka lat daje możliwość sterowania wielkością tego bufora (Plex Home Theater na PC który jest już niewspierany przez producenta i przeobraził się w opensourcowego OpenPHT). Xplay nie ma możliwości sterowania wielkością bufora. Ja mam TV podpięty do LANu kablem i nie zdarzyło mi się żeby Xplay mi coś buforował w trakcie oglądania, nawet filmów w 4K z HDRem

2. Podejrzewam że to jest jakiś błąd w serwerze Plex albo Xplay. W ciągu ostatnich lat miałem podobny problem z jednym czy dwoma filmami na innym kliencie Plexa (nie miałem jeszcze wtedy oleda od LG). Olałem to, bo nie przeszkadzało mi to zbytnio.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Podłącz TV do sieci kablem. WiFi ma to do siebie, że działa różnie w zależności od aktualnych warunków 'radiowych' w mieszkaniu. Za bufor odpowiada klient Plexa. Tylko jeden ze wszystkich których używałem przez kilka lat daje możliwość sterowania wielkością tego bufora (Plex Home Theater na PC który jest już niewspierany przez producenta i przeobraził się w opensourcowego OpenPHT). Xplay nie ma możliwości sterowania wielkością bufora. Ja mam TV podpięty do LANu kablem i nie zdarzyło mi się żeby Xplay mi coś buforował w trakcie oglądania, nawet filmów w 4K z HDRem
2. Podejrzewam że to jest jakiś błąd w serwerze Plex albo Xplay. W ciągu ostatnich lat miałem podobny problem z jednym czy dwoma filmami na innym kliencie Plexa (nie miałem jeszcze wtedy oleda od LG). Olałem to, bo nie przeszkadzało mi to zbytnio.  
Co do sieci WiFi to coś jest nie tak prędkość mojego internetu 150 Mb/s ale tv rzadko kiedy ma taką prędkość najczęściej jest to 85 Mb/s.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Podłącz TV do sieci kablem. WiFi ma to do siebie, że działa różnie w zależności od aktualnych warunków 'radiowych' w mieszkaniu. Za bufor odpowiada klient Plexa. Tylko jeden ze wszystkich których używałem przez kilka lat daje możliwość sterowania wielkością tego bufora (Plex Home Theater na PC który jest już niewspierany przez producenta i przeobraził się w opensourcowego OpenPHT). Xplay nie ma możliwości sterowania wielkością bufora. Ja mam TV podpięty do LANu kablem i nie zdarzyło mi się żeby Xplay mi coś buforował w trakcie oglądania, nawet filmów w 4K z HDRem
2. Podejrzewam że to jest jakiś błąd w serwerze Plex albo Xplay. W ciągu ostatnich lat miałem podobny problem z jednym czy dwoma filmami na innym kliencie Plexa (nie miałem jeszcze wtedy oleda od LG). Olałem to, bo nie przeszkadzało mi to zbytnio.  
Co do sieci WiFi to coś jest nie tak prędkość mojego internetu 150 Mb/s ale tv rzadko kiedy ma taką prędkość najczęściej jest to 85 Mb/s.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

1. Podłącz TV do sieci kablem. WiFi ma to do siebie, że działa różnie w zależności od aktualnych warunków 'radiowych' w mieszkaniu. Za bufor odpowiada klient Plexa. Tylko jeden ze wszystkich których używałem przez kilka lat daje możliwość sterowania wielkością tego bufora (Plex Home Theater na PC który jest już niewspierany przez producenta i przeobraził się w opensourcowego OpenPHT). Xplay nie ma możliwości sterowania wielkością bufora. Ja mam TV podpięty do LANu kablem i nie zdarzyło mi się żeby Xplay mi coś buforował w trakcie oglądania, nawet filmów w 4K z HDRem
2. Podejrzewam że to jest jakiś błąd w serwerze Plex albo Xplay. W ciągu ostatnich lat miałem podobny problem z jednym czy dwoma filmami na innym kliencie Plexa (nie miałem jeszcze wtedy oleda od LG). Olałem to, bo nie przeszkadzało mi to zbytnio.  
Co do sieci WiFi to coś jest nie tak prędkość mojego internetu 150 Mb/s ale tv rzadko kiedy ma taką prędkość najczęściej jest to 85 Mb/s.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do sieci WiFi to coś jest nie tak prędkość mojego internetu 150 Mb/s ale tv rzadko kiedy ma taką prędkość najczęściej jest to 85 Mb/s.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Podłącz po kablu będziesz miał 100Mb/s, albo spraw aby warunki do propagacji fal były idealne i do tego stałe :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy po wymianie (przy założeniu że do takowej dojdzie) wypalonej matrycy przez LG, okres gwarancyjny się "resetuje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2018 o 22:28, yagis napisał:

Używam TV w sumie około 2 miesiące i pojawiła się pierwsza awaria.
Wracam dzisiaj z pracy, odpalam TV i nic się nie dzieje. Zauważyłem natomiast że dioda czuwania miga 3 razy i gaśnie. Nic. Czarny ekran. Ponownie próbuje użyć pilota, żeby tym razem wyłączyć TV. Dioda czuwania znowu się świeci.
Odłączyłem wszystkie kable HDMI, usb itp. Dalej nic. Próbuję z innego gniazda podłączyć i nic.
Gdzieś na forum znalazłem coś takiego:
http://www.tomsguide.com/answers/id-3181952/turn-red-light-flashes.html

Okazuje się, że to wina uszkodzonych kondensatorów, czy ogólnie wina modułu zasilania.
Trochę marnie jak na dwa miesiące używania.
Jutro rano czeka mnie telefon do serwisu - zobaczymy co będzie dalej.

 

Mały update. Serwisant pojawił się dość szybko bo już w tym samym dniu po zgłoszeniu. Diagnoza - padła matryca albo płyta. Sugestia serwisanta - zamawiamy nową płytę i sprawdzimy rezultat. Kilka dni później po wymianie płyty okazało się, że telewizor śmiga bez problemu. Przyczyna padnięcia płyty nieznana - to będzie sobie ustalało LG ale serwis takich informacji nie otrzyma.
W każdym razie ze słów serwisanta wynika, że to pierwszy przypadek, żeby coś takiego stało się z TV po dosłownie dwóch miesiącach.
Jeszcze jedna sugestia serwisanta dotycząca problemów z płytą to jakaś aktualizacja oprogramowania, która mogła zawiesić TV - nie ma jednak jak tego sprawdzić bo tak jak pisałem wyżej tylko LG po sprawdzeniu pozna przyczynę. W każdym razie zalecał, żeby odznaczyć opcję automatycznej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko - czy po wymianie (przy założeniu że do takowej dojdzie) wypalonej matrycy przez LG, okres gwarancyjny się "resetuje"?
Myślisz, że są tu dyżurni rzecznicy praw konsumenta?:) Zgoogluj sobie i nie spamuj:)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bop1 napisał:

Pytanko - czy po wymianie (przy założeniu że do takowej dojdzie) wypalonej matrycy przez LG, okres gwarancyjny się "resetuje"?

Ja dostałem nową gwarancję po wymianie telewizora przez serwis LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, JohnnyCash said:

Myślisz, że są tu dyżurni rzecznicy praw konsumenta?:) Zgoogluj sobie i nie spamuj:)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Wypalenie nie jest teoretycznie objęte gwarancją, procedura może więc być inna. Niemniej dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam pewien problem z odświeżaniem pikseli w moim 55B7. 

Po wybraniu opcji "rozpocznij teraz" tv się wyłącza na kilka minut, po czym po samoczynnym włączeniu wyskakuje komunikat, że odświeżanie zostało przerwane i należy je uruchomić ponownie. Można tak robić w kółko. 

Przy wybraniu opcji "rozpocznij po wyłączeniu" można czekać nawet pół dnia, a komunikat o przerwaniu i tak się wyświetla. 

Nie wiem czy odświeżanie zostało wykonane i tylko komunikat się wyświetla niepotrzebnie czy po prostu ta funkcja nie działa prawidłowo. 

Czy ktoś ma podobny problem?

Z góry dzięki za info. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tortue napisał:

Przy wybraniu opcji "rozpocznij po wyłączeniu" można czekać nawet pół dnia, a komunikat o przerwaniu i tak się wyświetla. 

Po takim czasie ten komunikat nie powinien się pojawić. Ta długa kompensacja trwa niecałą godzinę. Podpytaj się na infolinii LG: http://www.lg.com/pl/wsparcie/obsluga-klienta/chat-email. Jak nie pomogą, to zgłoś usterkę. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...