Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po kalibracji jest na 30 i jest ok.
120 nit i dla moich oczu jest idealnie nawet w dzien. Tylko ze mam "ciemny" pokoj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Wolna? Raczej mniej podatna na nie niż seria 6, ale jeśli faktycznie ktoś tak twierdził to raczej nie wie co to OLED i że technologia ta charakteryzuje się ryzykiem powstania trwałych wypaleń. Koniec i kropka.

Dziękuję :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gworm napisał:

Przypominam, że są to wartości fabryczne - niemodyfikowane

Ja oglądam na jasności OLED 31 (133 cd/m2) na ISF Dark. Leci dość sporo programów informacyjnych (tak coś ok. 3 godzin dziennie średnio). OLEDa mam od czerwca 2017. Zero wypaleń.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Subman napisał:

To podaj cytaty osób które twierdziły tu niby niedawno, że "7 seria jest wolna od problemu wypaleń". 

Drogi kolego, każdy kto czyta lub pisuje na naszym forum doskonale wie jak namiętnie promujesz/promujecie (bo nie wiadomo ile osób loguje się na to konto) oledy jednej koreanskiej marki i polecasz je wszystkim zawsze i wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. A tam gdzie można siejesz i siejesz. 

PS. Ja już stary jestem i nie chce mi się przeszukiwac forum w poszukiwaniu postów, mam ciekawsze rzeczy do roboty, sorry.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając kilka ostatnich postów utwierdzam się w przekonaniu, że jednak kolega z wypaleniami/powidokami ma ustawioną za dużą jasność oled. Także wycieczki pod moim adresem typu "to że dla ciebie za wysokie" nie mają żadnego uzasadnienia (z reszta napisałem o tym). Jasność oled jest wprost proporcjonalna do ujawnionych wypaleń i powidoków oczywiście z obrazami statycznymi. Ja na początku porównywałem ustawienia w szczególności jasność i przy ust. 80 na tv czyli HD i nie dało się tego oglądać. Co innego w dolby czy hdr.  Ale co komu do domu...... Każdy ustawia jak chce i później beczy jak umie. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xisiek napisał:

Drogi kolego, każdy kto czyta lub pisuje na naszym forum doskonale wie jak namiętnie promujesz/promujecie (bo nie wiadomo ile osób loguje się na to konto) oledy jednej koreanskiej marki i polecasz je wszystkim zawsze i wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. A tam gdzie można siejesz i siejesz. 

PS. Ja już stary jestem i nie chce mi się przeszukiwac forum w poszukiwaniu postów, mam ciekawsze rzeczy do roboty, sorry.

Również polecam Oledy bo to po prostu świetne telewizory są. Oledy da się wypalić - to fakt. Problem dotyczy jednak głównie kanałów inforacyjnych w zestawie z wysoką jasnością ekranu. Jestem też zdania, że kupowanie Oleda niemal wyłącznie do kablówki i programów info to raczej kiepski pomysł i proszenie się o problemy... 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Damiano85 napisał:

Również polecam Oledy bo to po prostu świetne telewizory są. Oledy da się wypalić - to fakt. Problem dotyczy jednak głównie kanałów inforacyjnych w zestawie z wysoką jasnością ekranu. Jestem też zdania, że kupowanie Oleda niemal wyłącznie do kablówki i programów info to raczej kiepski pomysł i proszenie się o problemy... 

Zgadzam się wypowiedzią kolegi. Co do przeznaczenia tego właśnie TV to niestety takie są fakty. Wiele postów na ten temat było.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posteryzacja znika po kalibracji ?
Dla przykładu odcienie szarości, drugie zdjęcie prześwietlone specjalnie ...
7f0ab9e59f1ee5099a1bc2309ee33c43.jpg18b59b3b4bc57f9ef291907beb23ffaf.jpg

Również polecam Oledy bo to po prostu świetne telewizory są. Oledy da się wypalić - to fakt. Problem dotyczy jednak głównie kanałów inforacyjnych w zestawie z wysoką jasnością ekranu. Jestem też zdania, że kupowanie Oleda niemal wyłącznie do kablówki i programów info to raczej kiepski pomysł i proszenie się o problemy... 


Chłopaki serio ? Głównie informacyjne i wysoka jasność ?
Nie żyjemy w bańce, czasami myśle ze na tym forum wpisy tworzą sprzedawcy sprzętu zachwalając w niebiosa sprzęt. Oledy LG nie są doskonale i pewnie jeszcze kilka lat potrzebne jest aby technologia była pozbawiona wad. W moim przypadku używam wyłącznie trybów fabrycznych, nie tuningując ustawień. W dzień mam jasno i nocy ciemno, pokój z TV nie jest w piwnicy, jeśli byłby to zamiast Oled byłby projektor laserowy.

A tak w ogóle żałuje ze nie kupiłem Sony A1 jakość obrazu lepsza i brak posteryzacji.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Gworm napisał:

Czy posteryzacja znika po kalibracji ?


A tak w ogóle żałuje ze nie kupiłem Sony A1 jakość obrazu lepsza i brak posteryzacji.

 

jak w materiale są schodki to raczej ciężko się tego pozbyć - no chyba że oglądasz na jakiejś wysokiej jasności (coś jak tryb dynamiczny) to po kalibracji będzie lepiej bo z jasnością zejdzie

 

a sony ponoć może i posteryzację poprawiał ale coś tam z kolei znikało z obrazu po jego postprocessingu - wiec idealnie też nie było

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Drogi kolego, każdy kto czyta lub pisuje na naszym forum doskonale wie jak namiętnie promujesz/promujecie (bo nie wiadomo ile osób loguje się na to konto) oledy jednej koreanskiej marki i polecasz je wszystkim zawsze i wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. A tam gdzie można siejesz i siejesz. 

PS. Ja już stary jestem i nie chce mi się przeszukiwac forum w poszukiwaniu postów, mam ciekawsze rzeczy do roboty, sorry.

Zadałem proste pytanie, bo jak widać szukasz tu wyraźnie zaczepki ze mną. A teraz niby kryjesz się, że jesteś już za stary. A zapytałem się, bo nie zauważyłem, aby ktokolwiek tu napisał, że niby "7 seria była całkowicie wolna od wypaleń". Jakbyś też DOKŁADNIE przeczytał moje wpisy, to o wypaleniach pisałem od początku, jako o potencjalnym problemie w OLEDach. Nie kryłem tego, podawałem linki do różnych testów, no ale oczywiście i tak według ciebie jestem niby rzekomo promotorem. To i tak progres, bo nie nazwałeś mnie sprzedawcą LG :) A wcześniej niby byłem już sprzedawcą Sony według niektórych, bo widziałem zalety postprocesingu w Sony A1 :D Konkluzja jest prosta - widzisz tylko to, co chcesz widzieć i nic więcej.
A co do promowania, to samo możnaby napisać o tobie w kontekście LCD, zachwytów nad niby praktycznie OLEDową czernią i niby rzekomej zmianie stosunku serwisu LG do wypalonych OLEDów (co okazało się być nieprawdą).

1 godzinę temu, Gworm napisał:

Czy posteryzacja znika po kalibracji ?

 

Jak na moje oko, kalibracja OLEDa LG zmniejsza dość znacząco posteryzację. Wcześniej, przed kalibracją, posteryzacja była widoczna w niektórych filmach na Netflixie, szczególnie w ciemnych scenach. Po kalibracji problem praktycznie zniknął.

  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabaret z tymi oledami. Oglądanie po ciemku na minimalnej jasności żeby sie tylko coś nie wypaliło. A jak ktoś ustawi normalną jasność i ogląda to na co ma ochotę to go od razu sekta LG atakuje, że miał za dużą jasność i pewnie 24h/7 leciało tvn24 i dlatego się ekran zjarał (celowo koloryzuję ale wiadomo o co chodzi). Fajne te telewizory, nie ma co :D

Edytowane przez Brazer
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne fajne - dają super obraz - zapewniam cie że nikt nie używa ich na minimalnej jasności - gdzieś ty te bzdury wyczytał

wystarczy oglądać różne rzeczy to ryzyko wypalenia jest minimalne

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast oglądam w trybie "standardowym" i tam  oświetlenie oled jest chyba też domyślnie ustawione na 100 ponadto w tym trybie czesto przy oświetleniu oled zmienia się na "oszczedzanie energii" i nie ma wtedy podanej wartości.

Edytowane przez ilidan
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ilidan napisał:

Ja natomiast oglądam w trybie "standardowym" i tam  oświetlenie oled jest chyba też domyślnie ustawione na 100 ponadto w tym trybie czesto przy oświetleniu oled zmienia się na "oszczedzanie energii" i nie ma wtedy podanej wartości.

Dnia 9.04.2018 o 11:11, plast napisał:

Zmień rozszerzenie na mkv. Jak nie pomoże to zostaje demux. Poza tym czasami różnicę robi czy plik jest podawany do tv przez usb czy po dlna. A najlepiej podłączyć Oppo i puszczać filmy z płyt ;)

 

Ja mam prosbe ,zeby ktos wpisał jak ma ustawiony swój oled .Bo jak tu czytam niektóre wpisy to sie za głowe chwytam .Ja mam ustawiony Efekt HDR (Uzytkownik) oszccz energi auto .Tryb komf oczu wył a ta reszta po swojemu .Próbowalem wszystkich mozliwosci ustawienia obrazu ale reszta mi nie odpowiada .Z ciekawosci bym sprawdził ustawienia ekspertów .A tak dla informacji mój brat napalił sie na jeden z najnowszych modeli Sony 4K  kupił po 2 dniach jechał z nim spowrotem obraz na wszystkim tragedia zreszta w sklepie tez odradzali mu tv Sony .Wymienil na Samsung 65 serii 6 teraz jest zadowolony 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ucioteam napisał:

 

Ja mam prosbe ,zeby ktos wpisał jak ma ustawiony swój oled .Bo jak tu czytam niektóre wpisy to sie za głowe chwytam .Ja mam ustawiony Efekt HDR (Uzytkownik) oszccz energi auto .Tryb komf oczu wył a ta reszta po swojemu .Próbowalem wszystkich mozliwosci ustawienia obrazu ale reszta mi nie odpowiada .Z ciekawosci bym sprawdził ustawienia ekspertów .A tak dla informacji mój brat napalił sie na jeden z najnowszych modeli Sony 4K  kupił po 2 dniach jechał z nim spowrotem obraz na wszystkim tragedia zreszta w sklepie tez odradzali mu tv Sony .Wymienil na Samsung 65 serii 6 teraz jest zadowolony 

Nie wiem jak można cokolwiek oglądać w HDR Effekt... Może jeszcze TVN 24 w HDR Effekt ;) Jak widać ustawienia obrazu to też kwestia gustu. Najlepsze tryby obrazu to ISF i Technicolor. Jedynie Oświetlenie Oled trzeba zmniejszyć bo w standardzie jest zdecydowanie za wysokie. Na noc spokojnie wystarczy w okolicach 30-35. Oszczędzanie energii też powinno być wyłączone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z recki wynika, że w zasadzie żaden postęp nie nastąpił i dostajemy niemalże ten sam telewizor, różnice są kosmetyczne. Z jednej strony fajnie, bo mając model 2017 nie ma poczucia 'straty'. Z drugiej szkoda, bo to znaczy, producent napotkał sufit w rozwoju lub po prostu monetyzuje obecne stadium nie czując oddechu konkurencji na karku. A przecież jest nadal sporo do poprawy: ochrona przed wypaleniami, lepszy HDR, mniejszy ABL, że wymienię tylko te trzy najbardziej pożądane.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, plast napisał:

A przecież jest nadal sporo do poprawy: ochrona przed wypaleniami,

Tego nie da się poprawić. To nieodłączna cecha tej technologii. Jedynie co mogą  to poprawić przesuwanie pikseli przy elementach statycznych czy przyciemnianie logo stacji - jednak to trochę jak zamiatanie gó..a pod dywan.

Edytowane przez Somebody101
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, plast napisał:

A przecież jest nadal sporo do poprawy: ochrona przed wypaleniami, lepszy HDR, mniejszy ABL, że wymienię tylko te trzy najbardziej pożądane.

Panele OLED się nie zmieniły, więc nie ma faktycznie dużych zmian, ale jasność w HDR LG jednak nieco podniosło (944 cd/m2 na 2%). ABL w LG i tak jest lepsze niż u konkurencji typu Sony A1, więc tu nie widzę problemu. Jeśli chodzi o wypalenia, to w tegorocznym modelu mamy wpływ na działanie mechanizmu przyciemniania statycznych elementów (Logo Luminance Adjustment).

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Somebody101 said:

Tego nie da się poprawić. To nieodłączna cecha tej technologii. Jedynie co mogą  to poprawić przesuwanie pikseli przy elementach statycznych - jednak to trochę jak zamiatanie gó..a pod dywan.

Oczywiście, że się da. Różnica między 2016 a 2017 to pokazuje. Po prostu nie jest to ich priorytetem jak widać, bo problem jest marginalny, mimo wszystko. Mnie na tym zależy, bo chciałbym mieć monitor oledowy, póki co nie jest to możliwe.

3 minutes ago, Subman said:

tegorocznym modelu mamy wpływ na działanie mechanizmu przyciemniania statycznych elementów (Logo Luminance Adjustment).

To ta kosmetyka, o której pisałem :).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plast napisał:

Oczywiście, że się da. Różnica między 2016 a 2017 to pokazuje

Moze najpierw się doinformuj, a potem dopiero poprawiaj innych. Poczytaj o zasadach działania technologii oled, w jaki sposób powstaje obraz i zrozumiesz, że jest to nieodłączna cecha tej technologii której nigdy nie będzie się dało całkowicie wyeliminować. 

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Somebody101 napisał:

Moze najpierw się doinformuj, a potem dopiero poprawiaj innych. Poczytaj o zasadach działania technologii oled, w jaki sposób powstaje obraz i zrozumiesz, że jest to nieodłączna cecha tej technologii której nigdy nie będzie się dało całkowicie wyeliminować. 

 

Zgadzam się. Jeśli ktoś się obawia wypaleń, do TVN-u może kupić ZD9 lub Qleda Q9 ;) To nowe zabezpieczenie w Oledach 2018 okazuje się nie być wcale takie nowe. Dodali jedynie możliwość regulacji. Cóż za wspaniałe osiągnięcie inżynierii... 

Edytowane przez Damiano85
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, Somebody101 said:

Moze najpierw się doinformuj, a potem dopiero poprawiaj innych. 

Różnica między 2016 a 2017 jeśli chodzi o wypalenia jest diametralna. Ergo: da się to poprawić i tym kierunku należy podążać, by było jeszcze lepiej.

Jednocześnie nikt nie twierdzi, że da się to całkowicie wyeliminować. Nie wkładaj mi zatem w usta rzeczy, których nie napisałem. 

Naucz się czytać ze zrozumieniem zanim kogoś "poprawisz".

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiano85

Ty piszesz serio o tym TVNie ? Ja rozumiem jakbyś napisał np. TVN24, ale TVN ? Piszesz to na serio ? Znasz kogoś, komu się wypalił OLED od TVNu ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...