Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, zyga000 napisał:

I po co te odbicia pokazujesz?

Tam koledze chyba o powidok/wypalenie chodzi.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to lepiej by je było widać bez odbić np na szarej planszy wieczorem po ciemku

Nie sztuka pokazać coś oczywistego na szarych planszach. Wypalenia pojawiły się po 7 miesiącach użytkowania
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Gworm napisał:


Nie sztuka pokazać coś oczywistego na szarych planszach. Wypalenia pojawiły się po 7 miesiącach użytkowania

Wygląda na pozostałości po paskach informacyjnych... Zapytam jak zwykle z ciekawości: Oled podłączony stale do prądu jak Pan Bóg przykazał? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na pozostałości po paskach informacyjnych... Zapytam jak zwykle z ciekawości: Oled podłączony stale do prądu jak Pan Bóg przykazał?

Na stałe zasilanie włączone, nie wyłączam prądu podczas burzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gworm napisał:


Na stałe zasilanie włączone, nie wyłączam prądu podczas burzy ?emoji1200.png

Reklamuj. Prawie napewno dostaniesz nową matrycę. Starczy na kolejne kilka miesięcy z kanałami info ;)

Edytowane przez Damiano85
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gworm napisał:

Na stałe zasilanie włączone, nie wyłączam prądu podczas burzy ?emoji1200.png

Na jakiej jasności OLED oglądałeś program inforrmacyjny i przez ile godzin dziennie (średnio) ? Przypuszczam, że to od pasków TVN24.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie?! Przecież jeszcze niedawno przynajmniej kilka osób twierdziło, że seria 7 jest już wolna od problemu wypaleń a Ci co twierdzili inaczej znowu byli traktowani jak amatorzy co nie mają pojęcia o temacie. A tu znowu zonk :)

  • Plusik 3
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Xisiek napisał:

A jakie to ma znaczenie?! Przecież jeszcze niedawno przynajmniej kilka osób twierdziło, że seria 7 jest już wolna od problemu wypaleń a Ci co twierdzili inaczej znowu byli traktowani jak amatorzy co nie mają pojęcia o temacie. A tu znowu zonk :)

To podaj cytaty osób które twierdziły tu niby niedawno, że "7 seria jest wolna od problemu wypaleń". A może to kolejny zonk z twojej strony ? :D

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

A jakie to ma znaczenie?! Przecież jeszcze niedawno przynajmniej kilka osób twierdziło, że seria 7 jest już wolna od problemu wypaleń a Ci co twierdzili inaczej znowu byli traktowani jak amatorzy co nie mają pojęcia o temacie. A tu znowu zonk :)

Miłośnicy programów informacyjnych to najlepsi testerzy Oledów. Nawet Rtings się chowa :D

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

A jakie to ma znaczenie?! Przecież jeszcze niedawno przynajmniej kilka osób twierdziło, że seria 7 jest już wolna od problemu wypaleń a Ci co twierdzili inaczej znowu byli traktowani jak amatorzy co nie mają pojęcia o temacie. A tu znowu zonk :)

Wolna? Raczej mniej podatna na nie niż seria 6, ale jeśli faktycznie ktoś tak twierdził to raczej nie wie co to OLED i że technologia ta charakteryzuje się ryzykiem powstania trwałych wypaleń. Koniec i kropka.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej jasności OLED oglądałeś program inforrmacyjny i przez ile godzin dziennie (średnio) ? Przypuszczam, że to od pasków TVN24.

U mnie w standardzie ustawiony Technikolor lub ciemny pokój, telewizje oglądam po 18:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gworm napisał:

U mnie w standardzie ustawiony Technikolor lub ciemny pokój, telewizje oglądam po 18:00

Ok, tylko że to nie była niestety odpowiedź na moje pytanie :( Mogę sobie wyobrazić, że np. oglądałeś TVN24 od 18:00 do 24:00 przy jasności OLED 100 w trybie technicolor.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, tylko że to nie była niestety odpowiedź na moje pytanie  Mogę sobie wyobrazić, że np. oglądałeś TVN24 od 18:00 do 24:00 przy jasności OLED 100 w trybie technicolor.

Nie oglądam Tvn24 przez 6 godzin dziennie, chyba bym zgłupiał wieczorami Netflix i Filmy Seriale rozrywka

Technikolor mam w standardzie 80 jasność Oled, Isf ciemne pomieszczenie 60 jasność Oled

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gworm napisał:

Nie oglądam Tvn24 przez 6 godzin dziennie, chyba bym zgłupiał emoji23.png wieczorami Netflix i Filmy Seriale rozrywka emoji57.png

Technikolor mam w standardzie 80 jasność Oled, Isf ciemne pomieszczenie 60 jasność Oled

 

Wydaje się że 60 i 80 jasności OLED w wymienionych trybach jest zdecydowanie za wysoka. Nie używam trybu technikolor a na pozostałych do treści tv HD mam jasność zależną od pory dnia 35 i 45. Oleda ma od listopada oglądam również pr. informacyjne i nie mam powidoków i wypaleń. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, zbycho45 napisał:

Wydaje się że 60 i 80 jasności OLED w wymienionych trybach jest zdecydowanie za wysoka. Nie używam trybu technikolor a na pozostałych do treści tv HD mam jasność zależną od pory dnia 35 i 45. Oleda ma od listopada oglądam również pr. informacyjne i nie mam powidoków i wypaleń. 

To ze dla Ciebie to za wysokie wartości to nie znaczy ze dla każdego. Ja tez mam ustawione te wartości dużo niżej ale zdaje sobie sprawę że komuś może pasować właśnie wyższa wartość. W każdym razie słabo ze się wypalił szczególnie że był używany „jak pan bóg przykazał”.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje się że 60 i 80 jasności OLED w wymienionych trybach jest zdecydowanie za wysoka. Nie używam trybu technikolor a na pozostałych do treści tv HD mam jasność zależną od pory dnia 35 i 45. Oleda ma od listopada oglądam również pr. informacyjne i nie mam powidoków i wypaleń. 

Przypominam, że są to wartości fabryczne - niemodyfikowane
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w skalibrowanym trybie jasnego pomieszczenia, który wykorzystuję najczęściej, mam oświetlenie oled na 69.

Jeśli te zdjęcia mają pokazać wypalenia to średnio, myślałem, że stól się tam odbija :D. Warto by było zrobić fotkę w ciemnym pomieszczeniu i na wprost ekranu. I upewnić się, że to wypalenie, a nie powidok ;).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kislawa napisał:

To ze dla Ciebie to za wysokie wartości to nie znaczy ze dla każdego. Ja tez mam ustawione te wartości dużo niżej ale zdaje sobie sprawę że komuś może pasować właśnie wyższa wartość. W każdym razie słabo ze się wypalił szczególnie że był używany „jak pan bóg przykazał”.

Nikt nikomu nie broni ustawić jasności oleda na 100 jak ktoś tak woli. Gwoli informacji przypominam że ta technologia jest wrażliwa na wypalenia i powidoki B) a zatem ...... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy możecie oglądać tak jasno ja po kalibracji używam tylko  w mega słoneczny dzień trybu dziennego... który mam na 63 , a oglądam w dzień na trybie nocnym na poziomie 37...

Dla mnie wszystko powyżej 60 to w większości przesycenie obrazu...

I tak tryb nocny to około 200 nitów co jest akceptowalne w większości treści w dzień.

 

HDR to inna para kaloszy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, ma_ko said:

oglądam w dzień na trybie nocnym na poziomie 37...

U mnie nocny to 33, więc masz za jasno.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę masz rację :-)  ale ja mam niższy ABL :-) 

Ale fakt chciał mi ustawiać na jakieś 120-140nit ale było za ciemno. Wiec pewnie by było tak z 35 lub niżej.

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Oled na 33 i tak jadę nawet w ciągu dnia. Rozumiem, że niektórym będzie jednak za ciemno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz idźcie i głoście tą prawdę w dziale 'Co kupić' gdzie naganiacze tego czy innego Samsunga jak mantrę powtarzają że Oledy są złe, bo za ciemne. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...