Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z Was już w ogóle dostał pieniądze od LG ? 

Złożyłem wniosek o zwrot 10 dni temu i nawet nie otrzymałem informacji o zaakceptowaniu bądź odrzuceniu mojego wniosku.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ilidan napisał:

Ktoś z Was już w ogóle dostał pieniądze od LG ? 

Złożyłem wniosek o zwrot 10 dni temu

Jak się spełniło warunki w regulaminie to kasa będzie SPOKOJNIE.Ja bym na początku raczej cieszył się obrazem jeśli jest Ok,jak nie to wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MaciekZywiec napisał:

Ja kupiłem swój tv w grudniu a kase dostałem w lutym. Tez nie dostałem żadnej wiadomości.

 

I  zadnego maila nie otrzymales ?  Ze zostało pozytywnie rozpatrzone czy coś ? Na stonie lg można gdzieś sprawdzić "status" tego zwrotu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ilidan napisał:

Ktoś z Was już w ogóle dostał pieniądze od LG ? 

Złożyłem wniosek o zwrot 10 dni temu i nawet nie otrzymałem informacji o zaakceptowaniu bądź odrzuceniu mojego wniosku.

Jak kupowałem tv w grudniu, to przyslali maila że weryfikacja nastąpi w ciągu maksymalnie 14 dni od daty zgłoszenia. Potwierdzenie o akceptacji zaś dostałem po 11 dniach.

Natomiast co do zwrotu to wtedy było że mają czas 30 dni ale nie wyrobili się w tym terminie. Po wysłaniu zapytania, przeprosli i napisali że do tygodnia nastąpi zwrot. Skończyło się na dodatkowych dwóch i pół tygodniach zanim pieniądze przelali. Nie dziwię się że teraz wydluzyli termin na zwrot aż do 60 dni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te emocje, ta niepewność - czy zwrócą czy nie, Wy to się potraficie bawić

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Haha 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś czyszcząc telewizor dostrzegłem coś niepokojącego czego wcześniej w ogóle nie zauwazyłem.

Mianowicie dwie malutenkie wgniotki na grzbiecie matrycy. Szczerzę mówiąc nie widziałem ich wcześniej  a u mnie raczej nie miały możliwości powstać co ciekawe wspomniane wgniotki są zarówno przy leweym górnym rogu jak i prawym , mniej wiecej w tych samych miejscach (tam  gdzię się kończy ramka a zaczyna już ekran)

Wygląda to troche jak wada fabryczna.

Czy to może świadczyć o wymianie matrycy w moim egzemplarzu ? Nie wiem, ale jest zastanawiające. Przesyłam zdjęcia w dużym powiększeniu wspomnianego defektu troszkę słabo widoczne bo ciężko uchwycić to na zdjeciach, widoczne bardziej pod odpowiednim kątem. Co o tym myślicie ? A może też macie "podobnie" ?

29830032_1640226326064319_1792562998_o.jpg

29831548_1640226346064317_327667875_o.jpg

Dodatkowo mam wrażenie (Za dnia to dokładnie sprawdzę)  jakby ramka z lewej strony telewizora była o minimum 0,5cm szersza od ten  z prawej strony tv.

Aż się dziwię ze wczesniej nie zwracalem na to uwagi inna kwestia ze z tv korzystam głownie wieczorami przy zgaszonym swietle

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szersza ramka to zapewne od włączonego przesunięcia pikseli w ustawieniach Oled.... Widzę że kolega już na każdym punkcie nerwicy dostaje ;)

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C7V nie ma tej ramki także nie pomogę. Wydaje mi się że takie wgniotki raczej nie powinny mieć miejsca. Nikt o nich wcześniej nie pisał na forum.

Edytowane przez byczeks
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czasami mam szerszą ramkę w B6 z lewej strony i jestem pewny, że to od funkcji przesunięcia pikseli zapobiegającej wypalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Damiano85 napisał:

Ta szersza ramka to zapewne od włączonego przesunięcia pikseli w ustawieniach Oled.... Widzę że kolega już na każdym punkcie nerwicy dostaje ;)

 

Nie że nerwicy , po prostu  nie wiedziałem że przesunięcie pikseli powoduje szersza ramkę w telewizorze ale dziękuje za wyjasnienie

Poza tym uważam że w telewizorze za kilkanaście tysięcy coś takiego jak wgniotki nie powinny mieć miejsca, co ciekawe  był on przy mnie otwierany i wyciągany z fabrycznie zapakowanego opakowania. także  nie wiem gdzie mogły one powstać bo u mnie telewizor po prostu stoi i nie jest nigdzie przesuwany ani nic także musiały być od nowości, dziwne tylko że ich wczesniej nie zauwazyłem.

Mam nadzieje ze przy ewentualne gwarancji LG nie bedzie sie o to czepiac  :)

Dodam że obie wgniotki są  równy 1cm od ramki co za tym idzie prawdopodobnie powstało to w transporcie. Szkoda że tego nie zauważyłem jak otwierali przy mnie telewizor w euro rtv teraz bedzie mnie to niepotrzebnie wkur*** :)

Telewizor kupiłem co prawda 11 dni temu ale  jako że odbierałem go osobiscie ze sklepu to raczej ne przysługuje mi zwrot w ciagu 14 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegłem też ciekawe zjawisko  , poświeccie sobie latarką w telefonie albo po prstu fleszem na rantach matrycy tam gdzie się kończy folia polaryzacyjna  też macie takie kropki wzdłuż całej matrycy ? umiejscowione w równych odległościach co około  5cm?  ciekawe co to jest

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ilidan napisał:

po prostu  nie wiedziałem że przesunięcie pikseli powoduje szersza ramkę w telewizorze ale dziękuje za wyjasnienie

Ty tak na serio,czy zgrywasz się z innych?

3 godziny temu, ilidan napisał:

Telewizor kupiłem co prawda 11 dni temu ale  jako że odbierałem go osobiscie ze sklepu to raczej ne przysługuje mi zwrot w ciagu 14 dni

Dla przyszłych nabywców sprzętu,proszę wziąć to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostrzegłem też ciekawe zjawisko  , poświeccie sobie latarką w telefonie albo po prstu fleszem na rantach matrycy tam gdzie się kończy folia polaryzacyjna  też macie takie kropki wzdłuż całej matrycy ? umiejscowione w równych odległościach co około  5cm?  ciekawe co to jest
Nie obraź się, ale naprawdę można się złamać czytając Twoje posty.
Może jeszcze zaczniesz liczyć pod mikroskopem liczbę pikseli, by sprawdzić czy aby na pewno jest te 8 milionów...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym piliczył jeszcze kreski bandingu na planszy 5%. Może układa się w kod binarny lub alfabet Mores'a i jakaś tajną wiadomość od LG....

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ilidan napisał:

Dostrzegłem też ciekawe zjawisko  , poświeccie sobie latarką w telefonie albo po prstu fleszem na rantach matrycy tam gdzie się kończy folia polaryzacyjna  też macie takie kropki wzdłuż całej matrycy ? umiejscowione w równych odległościach co około  5cm?  ciekawe co to jest

Z pewnością jest to jakaś wiadomość od LG pisana alfabetem Morse'a. Kiedyś były listy w butelkach, teraz są kropeczki na matrycy. Alleluja i wesołych świąt Wielkiej Nocy:D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę sami spece na tym forum, nie można nawet nic napisać bo zamiast pomóc czy wyjaśnić  to wolą wyśmiać.

Mistrze ironii po prostu , brak słów

 

2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Nie obraź się, ale naprawdę można się złamać czytając Twoje posty.
Może jeszcze zaczniesz liczyć pod mikroskopem liczbę pikseli, by sprawdzić czy aby na pewno jest te 8 milionów...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zamiast  prześmiewczego komentarza mógłbyś napisać coś wnoszącego do tematu, jeżeli nie wiesz co to jest to po odpisujesz na moje komentarze ? Widzę że tu nawet nie można się z nikim podzielić opinią bo od razu mieszają sie z błotem , ale to już świadczy o Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ilidan napisał:

O proszę sami spece na tym forum, nie można nawet nic napisać bo zamiast pomóc czy wyjaśnić  to wolą wyśmiać.

Mistrze ironii po prostu , brak słów

 

Wybacz stary, ale z lupą i latarką to przed telewizorem nikt nie siedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał nad postawieniem media serwera a nie posiada NASa to polecam Plex na Ubuntu + HDD po USB :) Filmy w 4K z bitrate nawet ~50Mb/s śmigają bez problemu na natywnym odtwarzaczu LG (działają lepiej niż na kliencie Plex). Wszystko postawione na mini-pc, TV wykrywa HDR i bez problemu przełącza sobie tryb... Polecam :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwie sprawy.
Pierwsza to wi-fi, u mnie pokazuje download po wi-fi  22 Mbit/s  dużo to czy mało? bo można się pogubić z tymi miarami.
Stojący obok laptop na wi-fi ma 44 Mbps, odległość od routera ok 3m.
 
Druga rzecz to HBO GO w przeglądarce.
Jak wiemy od dziś odblokowali teoretycznie usługi vod dla ludzi mających IP zagraniczne.
U mnie w Irlandii faktycznie dziś mogłem się już zalogować do HBO GO z konta założonego również dziś, ale z polskiego IP.
Mimo to żaden stream nie drgnie nawet.
Nie ma komunikatu żadnego typu mieszkasz za granicą więc spadaj itp jest tylko krzyżyk i tyle.
Ma ktoś pomysł co jest nie halo? Według mnie sama przeglądarka w LG.
Pozdro i wszystkiego najlepszego
Zależy od siły w ogóle internetu u Ciebie. Ale 22 Mbit to może być momentami mało. Jak możesz to porównaj na LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może router wymień. Z 220 na lapku 44 to też nic. Chyba że laptop ma słabą kartę. Sprawdź radiowo na jakimś urządzeniu, które ma dobrą kartę, może być telefon.

 

Pamiętaj, że 22 teraz to nie znaczy zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tracer10 napisał:

Ja mam dwie sprawy.

Pierwsza to wi-fi, u mnie pokazuje download po wi-fi  22 Mbit/s  dużo to czy mało? bo można się pogubić z tymi miarami.

Stojący obok laptop na wi-fi ma 44 Mbps, odległość od routera ok 3m.

22Mbit/s to taka średnia wydajność, choć teoretycznie powinno wystarczyć na Netflixa z maksymalnym streamingiem w 4k  (15.7Mbit/sek). To co powinieneś sprawdzić to kanał WIFI na routerze - często zostawia się go na domyślnych ustawieniach co powoduje że na tym samym kanale działają też inne routery WIFI w pobliżu, a to powoduje zakłócenia, mniejszą szybkość i zrywanie połączenia. Zmnień kanał na jakiś graniczny - np 1 i 11 i sprawdź czy będzie lepiej. Jak podłączysz B7 do LAN to siągniesz szybkość 100Mbit/sek, bo niestety masz do dyspozycji jedynie port FastEthernet, a nie GigabitEthernet.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak z 200 zostaje 40 to słabo. U mnie router przepuszcza 100% że tak powiem mocy.
Ale ty musisz wiedzieć, tyle że nie dziw się że tv tak mało w stosunku do możliwości pokazuje.
Pamiętaj, że nie zawsze musisz wymieniać router, jak np masz to z umowy z kablówka, itd. Możesz puścić to jak switcha, radio wyłączyć, a po kablu z nim połączyć router nowy, który Ci puści te 200 Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktoś się zastanawiał nad postawieniem media serwera a nie posiada NASa to polecam Plex na Ubuntu + HDD po USB Filmy w 4K z bitrate nawet ~50Mb/s śmigają bez problemu na natywnym odtwarzaczu LG (działają lepiej niż na kliencie Plex). Wszystko postawione na mini-pc, TV wykrywa HDR i bez problemu przełącza sobie tryb... Polecam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


być może będę myślał o takim rozwiązaniu ale w tym temacie jestem zielony. Mógłbyś podesłać jakiegoś linka z wiedzą...? dziękuję :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22Mbit/s to taka średnia wydajność, choć teoretycznie powinno wystarczyć na Netflixa z maksymalnym streamingiem w 4k  (15.7Mbit/sek). To co powinieneś sprawdzić to kanał WIFI na routerze - często zostawia się go na domyślnych ustawieniach co powoduje że na tym samym kanale działają też inne routery WIFI w pobliżu, a to powoduje zakłócenia, mniejszą szybkość i zrywanie połączenia. Zmnień kanał na jakiś graniczny - np 1 i 11 i sprawdź czy będzie lepiej. Jak podłączysz B7 do LAN to siągniesz szybkość 100Mbit/sek, bo niestety masz do dyspozycji jedynie port FastEthernet, a nie GigabitEthernet.
Kolego, a A1 jaki ma port LAN? Też 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...