Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, można oczywiście od razu przeskoczyć do punktu 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, ilidan said:

Trybu "gra" nawet nie uruchamiam w menu konsoli bo momentalnie obraz jest ciemniejszy i jakby z "mgłą"  nie jest tak ostry i nie ma tak żywych kolorów  jak "standardowy" wiec zarowno w hdr jak i sdr tyb "gra" jest beznadziejny.

Oled nie nadaje się do gier, LG w obawie przed wypaleniami statycznych elementów obrazu, których w grach jest sporo - paski energii itp. przycięło o połowę jasność. Cała frajda z HDRu idzie do śmietnika podczas grania.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to prawda co napisałem. Z 350 nitami w trybie gry to żart, a nie HDR. Prawda boli? Ma boleć.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przydałby się jakiś test ile nitów wyciąga średnio tryb HDR gra. Może Pan Maciej mógłby zmierzyć średnią w swojej kolekcji gier ☺️ Bo to, że jest ciemnej niż w innych trybach to fakt niestety. Nie sądzę jednak by było średnio tylko 350 nitów, jak kolega LCDdołem sugeruje. 

Oczywiście nie należy zapominać, że tryb gra wygląda jak kupa w trosce o jakość obrazu i dobro użytkowników ;)

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, klaus71 napisał:

a w trybie "nie gry" input lag juz aż tak zamula?

 

Input Lag jest wyraźnie odczuwalny w innych trybach. No chyba że ktoś gra w jakiś symulator farmy czy coś... O szybkich strzelankach czy wyścigach zapomnij. Od wciśnięcia przycisku do reakcji mijają lata świetlne. Oczywiście nowe modele dostaną dynamiczne mapowanie odcieni w trybie gra. Znając podejście producenta,  Ci co już kupili model serii 7 niech się bujają... 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że lata temu przestałem być dzieckiem i nie mam teraz problemów z input lagami ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LCDgórą napisał:

Przecież to prawda co napisałem. Z 350 nitami w trybie gry to żart, a nie HDR. Prawda boli? Ma boleć.

Uruchom sobię na LG B7V połączonym z Ps4  Uncharted Zaginionen Dziedzictwo w HDR wtedy zmienisz zdanie, to co sie dzieje tam na ekranie to jest istna magia szczególnie 2/3 rozdział z neonami i burzą  które dosłownie rażą w oczy coś pięknego.

Ano tak,  nie uruchomisz bo .... nie masz Oleda :)

Oczywiście w trybie "standardowym" bo tryb "gra" to kupa jak ktoś wspomniał

3 godziny temu, Damiano85 napisał:

Input Lag jest wyraźnie odczuwalny w innych trybach. No chyba że ktoś gra w jakiś symulator farmy czy coś... O szybkich strzelankach czy wyścigach zapomnij. Od wciśnięcia przycisku do reakcji mijają lata świetlne. Oczywiście nowe modele dostaną dynamiczne mapowanie odcieni w trybie gra. Znając podejście producenta,  Ci co już kupili model serii 7 niech się bujają... 

 

To sarkazm ? ironia ? Bo jakoś ja nie odczuwam  tego imput laga w grach a gram na trybie "standardowym" cały czas :)

Edytowane przez ilidan
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic sprawdzać, stoi jak byk "Dieser Artikel kann nicht nach Polengeliefert werden."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ilidan napisał:

Trybu "gra" nawet nie uruchamiam w menu konsoli bo momentalnie obraz jest ciemniejszy i jakby z "mgłą"  nie jest tak ostry i nie ma tak żywych kolorów  jak "standardowy" wiec zarowno w hdr jak i sdr tyb "gra" jest beznadziejny.

 

11 godzin temu, ilidan napisał:

Uruchom sobię na LG B7V połączonym z Ps4  Uncharted Zaginionen Dziedzictwo w HDR wtedy zmienisz zdanie, to co sie dzieje tam na ekranie to jest istna magia szczególnie 2/3 rozdział z neonami i burzą  które dosłownie rażą w oczy coś pięknego.

To sarkazm ? ironia ? Bo jakoś ja nie odczuwam  tego imput laga w grach a gram na trybie "standardowym" cały czas :)

Wyrobiłeś sobie opinię o tym że tryb 'Gra' w HDR to kupa na podstawie jednej gry, w dodatku jednej z pierwszych z HDRem? Hmm.

Ja gram sobie obecnie w Assasins Creed Orgins na PC. Ta gra ma dobrze zaimplementowany tryb HDR, bo ma wewnątrz gry zaimplementowane ustawienia, dzięki którym możesz wyregulować jasność HDR i jasność 'papieru' a przez to zniwelować stratę jasności telewizora w trybie 'Gra'. Tak to powinno być rozwiązane, bo są różne telewizory, różni producenci inaczej mapują kolory i jasność w HDR i jedynym dobrym rozwiązaniem jest dać ustawienia, żeby użytkownik sobie to wyregulował pod sprzęt, który posiada. Podejrzewam, że nowe gry które będą obsługiwały HDRa pójdą w tą stronę właśnie. 

Co do input laga. Jeżeli grasz na PS4 Pro to praktycznie wszystkie gry osiagają w 4K maksymalnie 30 fps. Sprawdzałem to u siebie - od biedy da się grać w trybie standardowym przy takim klatkażu. Wg testów seria oledów od LG w 4K poza trybem 'Gra' ma input laga na poziomie 60 ms. Nie jest to tragedia, można się przyzwyczaić. Natomiast w szybkie gry które są projektowane z myślą o 60 fps raczej nie da rady komfortowo tak grać. 

Edytowane przez efel
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki że dopiero teraz odpowiadam

Dnia 22.03.2018 o 16:00, JohnnyCash napisał:

Jakiego NASa używasz? QNAP, Synology?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

NSA Qnapa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie z input lagiem większym niż jakieś 30ms w fpsy online można porównac do grania w Hugo na polsacie przez telefon. A grając na poziomie 60ms to mam wrażenie że "pływam". 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w fpsy na padzie / tv nie gram, bo już sam fakt kontrolera sprawia, że czuję się jak inwalida w porównaniu do k+m. Ale jest cała masa innych gier gdzie jakikolwiek większy niż trochę ms input lag jest mega odczuwalny i psuje rozgrywkę w sposób diametralny, na przykład seria soulslike, te parę ms to kwestia życia lub śmierci, czyli dosyć kluczowa w tych grach :d. W grach sportowych typu Fifa oznacza to mniejszą responsywność, w efekcie mniejszą skuteczność gry w singlu oraz dużo mniejsze szanse na wygraną w multi. W mniej wymagających grach to już raczej tylko kwestia komfortu - do wszystkiego można się przyzwyczaić, pytanie tylko po co, skoro nie trzeba? :) Kupując tv klasy premium raczej jesteśmy świadomymi konsumentami i wiemy, po co go kupiliśmy. Dla mnie jednym z ważnych elementów była kwestia input laga i jestem w tym względzie bardzo zadowolony. 

Edytowane przez plast
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem OLEDA z perspektywy doświadczonego gracza i właśnie granie było priorytetem. Wybierałem między kilkoma innymi (w tym również świetnym xe93, w którym hdr był aż za bardzo :), niestety android to jakaś porażka w tv za tyle kasy) i to OLED zrobił na mnie największe wrażenie i uważam że to był dobry wybór.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorrki że dopiero teraz odpowiadam
NSA Qnapa 
Jaki model? Strumieniowanie 4K po DLNA powiadasz śmiga bez problemu?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie wiem, czy miał ktoś taki problem, ale u mnie po włączeniu telewizora podłączonego do sieci przez WiFi (5Ghz, 150Mb/s) TV miał duży problem i wyciskał max 10Mb/s. Pomagało odłączenie i podłączenie do sieci - potem było ok. Dodatkowo, przy włączaniu programu Internet Speed 2 wyskakiwał błąd taki jak na zdjęciu w załączniku. Uwkur***** się przy tym strasznie, bo czy to była wolniejsza sieć 2.4Ghz, czy też szybka 5Ghz problem ciągle się pojawiał. Pomogło - przynajmniej wczoraj problem przestał występować - wyłączenia opcji Szybki Start + w ustawieniach telewizora. Zasygnalizowałem problem LG i dostałem taką odpowiedź:

Cytat
 
Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

W zaistniałej sytuacji proszę sprawdzić działanie aplikacji po podłączeniu telewizora do innej sieci, np. hotspota utworzonego na smartfonie. Jeśli problem nie wystapi to znaczy, że jego przyczyną jest Pańska sieć lokalna. W takim wypadku zalecamy kontakt z operatorem.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Przyznam, że z hotspotem nie sprawdzałem, ale ogólnie sieć na laptopie działała w momencie występowania problemu bez żadnego zacięcia czy spadku.

Moje pytanie: mieliście może podobny problem? Macie tę opcję zostawioną włączoną?

29134809_1869954559690606_927414313_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QNAP TS-212P

taki na dwa dyski.

Tak ściągnąłem sobie jedną część Planety ziemia 2 w 4K i szło bez problemu 

A tak przy okazji co daje ta funkcja Szybki start. Jaka jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teraz przed TV, ale generalnie jak jest włączona to TV chyba jest w takim Standby'u i włącza się szybko - przy wyłączonym - włącza się trochę dłużej - dioda mruga 3x zanim telewizor się włączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.
Nie wiem, czy miał ktoś taki problem, ale u mnie po włączeniu telewizora podłączonego do sieci przez WiFi (5Ghz, 150Mb/s) TV miał duży problem i wyciskał max 10Mb/s. Pomagało odłączenie i podłączenie do sieci - potem było ok. Dodatkowo, przy włączaniu programu Internet Speed 2 wyskakiwał błąd taki jak na zdjęciu w załączniku. Uwkur***** się przy tym strasznie, bo czy to była wolniejsza sieć 2.4Ghz, czy też szybka 5Ghz problem ciągle się pojawiał. Pomogło - przynajmniej wczoraj problem przestał występować - wyłączenia opcji Szybki Start + w ustawieniach telewizora. Zasygnalizowałem problem LG i dostałem taką odpowiedź:
  Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

W zaistniałej sytuacji proszę sprawdzić działanie aplikacji po podłączeniu telewizora do innej sieci, np. hotspota utworzonego na smartfonie. Jeśli problem nie wystapi to znaczy, że jego przyczyną jest Pańska sieć lokalna. W takim wypadku zalecamy kontakt z operatorem.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
Przyznam, że z hotspotem nie sprawdzałem, ale ogólnie sieć na laptopie działała w momencie występowania problemu bez żadnego zacięcia czy spadku.
Moje pytanie: mieliście może podobny problem? Macie tę opcję zostawioną włączoną?
29134809_1869954559690606_927414313_n.jpg.40798f614e30e5ca4d1c311523321eab.jpg
U mnie w bloku jest ze 30 sieci WiFi, nie ma szans na stabilne połączenie w takich warunkach, każdy kanał mocno utylizowany a wszyscy mają ten sam sprzęt z UPC, więc logika przełączania kanałów taka sama na każdym urządzeniu :/ Podłączyłem sobie power line (router mam w jednym a TV w drugim pokoju, nie mam jak położyć skrętki) prędkość nie spada poniżej 500Mb/s... W mojej opinii nie ma sensu używać WiFi, jeżeli dostępny jest port Ethernet 1Gb/s - WiFi to jednak wąskie gardło jest... Netflix ładuje filmy w kilka sekund, na WiFi trwało to wieczność albo nie udawało się w ogóle :/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JohnnyCash napisał:

prędkość nie spada poniżej 500Mb/s... W mojej opinii nie ma sensu używać WiFi, jeżeli dostępny jest port Ethernet 1Gb/s - WiFi to jednak wąskie gardło jest...

No wrzuć w końcu zdjęcie jakieś na potwierdzenie tych słów, że w TV, który ma kartę sieciową ethernet 100 Mbit "prędkość nie spada poniżej 500Mb/s"

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no ciekawe z tym łączem. A tak swoja droga to fajny TV wszystko w miare ok  i pożałowali Gb łącza. Dziwie się

Edytowane przez Moirte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...