Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego na Netflix dalej mam efekt teatru mimo wyl. True motion i zastosowaniu tego do wszystkich polaczen?

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Dolby Vison?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, tracer10 napisał:

Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego na Netflix dalej mam efekt teatru mimo wyl. True motion i zastosowaniu tego do wszystkich polaczen?

Jedynie True Motion może go generować. Dolby Vision nie ma z tym nic wspólnego. Zastanawiam się więc co masz dokładnie na myśli teraz pod pojęciem efektu teatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego że lg dla każdego źródła ma osobne ustawienia?

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tracer10 napisał:

Mam na mysli dokladnie ten sam efekt o ktorym pisalem ze 2 strony wczesniej. Poradzono wylaczyc True M. co sprawilo ze obraz jest normalny ale tylko z dekodera. Z neta dalej to samo.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
 

Mowa o filmach w HDR i Dolby Vision z netflixa? Jeśli tak, to jest to osobny typ sygnału, mający osobne ustawienia. Po prostu wejdź w menu podczas seansu i sprawdź jeszcze raz,  jak ustawiony jest True Motion. Nie rozumiem  w czym problem. Wydaje mi się, że ogarnięcie kilku ustawień w telewizorze nie jest jakoś szczególnie wymagające intelektualnie ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast pytanie odnośnie ustawień  obrazu w grach.

Jak w filmach czy to dzięki dolby vision  w netflix czy hdr na youtube wygląda to pięknie i pomimo pięknej czerni wszystko jest pięknie widoczne tak w niektórych grach obraz jest po prostu za ciemny (oglądam filmy i gram na trybie standardowym) . Na tyle ciemny że po prostu wielu elementów czy nawet twarzy  nie widać .

Ktoś pewnię napiszę "podjaśnij sobie"  dobra ale wtedy czarne nie będzie już czarnym  a szarym .

Pytanie brzmi jak  uzyskać  zadowalający efekt bez kkalibracji ?

Jak w grach obsługujących hdr (Uncharted Zaginione Dziedzictwo ) wygląada to pięknie na standardowych ustawieniach bez żadnego kombinowania

Tak w innych grach np. najnowszym A way out  w ciemnych scenach wygląda to kiepsko bo po prostu nic nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, kKadajo said:

Zdajesz sobie sprawę z tego że lg dla każdego źródła ma osobne ustawienia?

Napiszmy to wprost, bo będzie 1000 pytań o to znowu:

a) dla każdego źródła są osobne ustawienia,

b] dla każdego typu obrazu są osobne ustawienia,

c) nawet jeśli użyjesz opcji "zastosuj do wszystkich źródeł" to niektóre ustawienia mogą się nie przenieść, bo tak,

d) jak coś oglądasz to weryfikujesz, ja po kalibracji przez pierwszy tydzień robiłem to notorycznie, teraz już mam pewność, że wszędzie mam takie ustawienia jakie chciałem, chyba że podłączam nowe źródło, no ale to patrz a),

e) z powodu b] nawet jeśli oglądasz z tego samego źródła, ale inny materiał, to weryfikujesz, bo to samo źródło jest często w stanie podać sygnał na różne sposoby i telewizor się sam przełączy, chociażby między obrazem zwykłym a HDR czy DV.

Edytowane przez plast
  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ilidan napisał:

Ja mam natomiast pytanie odnośnie ustawień  obrazu w grach.

Jak w filmach czy to dzięki dolby vision  w netflix czy hdr na youtube wygląda to pięknie i pomimo pięknej czerni wszystko jest pięknie widoczne tak w niektórych grach obraz jest po prostu za ciemny (oglądam filmy i gram na trybie standardowym) . Na tyle ciemny że po prostu wielu elementów czy nawet twarzy  nie widać .

Ktoś pewnię napiszę "podjaśnij sobie"  dobra ale wtedy czarne nie będzie już czarnym  a szarym .

Pytanie brzmi jak  uzyskać  zadowalający efekt bez kkalibracji ?

Jak w grach obsługujących hdr (Uncharted Zaginione Dziedzictwo ) wygląada to pięknie na standardowych ustawieniach bez żadnego kombinowania

Tak w innych grach np. najnowszym A way out  w ciemnych scenach wygląda to kiepsko bo po prostu nic nie widać

Skoro jedziesz na tym samym trybie, niezależnie od źródła sygnału i jedne gry wyglądają lepiej a inne gorzej, to logiczne wydaje mi się sprawdzenie ustawień w samej grze. W końcu takie parametry jak jasność czy jasność HDR trzeba też ustawić w każdej grze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ilidan said:

Ja mam natomiast pytanie odnośnie ustawień  obrazu w grach.

Jak w filmach czy to dzięki dolby vision  w netflix czy hdr na youtube wygląda to pięknie i pomimo pięknej czerni wszystko jest pięknie widoczne tak w niektórych grach obraz jest po prostu za ciemny (oglądam filmy i gram na trybie standardowym) . Na tyle ciemny że po prostu wielu elementów czy nawet twarzy  nie widać .

Ktoś pewnię napiszę "podjaśnij sobie"  dobra ale wtedy czarne nie będzie już czarnym  a szarym .

Pytanie brzmi jak  uzyskać  zadowalający efekt bez kkalibracji ?

Po pierwsze - nie graj w trybie standardowym tylko gra. Tam masz out of the box niski input lag i resztę obrazu dobierasz sobie pod siebie. Grać można też w trybach eksperckich, ale te już trzeba wówczas odpowiednio konfigurować.

Po drugie - to co opisujesz z kolorami, głównie czernią, to wygląda na problem niesparowanego ustawienia "poziomu czerni" w telewizorze z trybem RGB w urządzeniu, z którego grasz (konsola, pc?). Jeśli masz rgb 0-235 to w tv musi być poziom czerni "niski", jeśli masz rgb 0-255 to w tv musi być poziom czerni "wysoki". To co opisujesz wygląda tak jakbyś w tv miał poziom czerni "niski", a rgb 0-255. Czyli jakbyś grał z peceta, gdzie domyślnie jest 0-255, ale nie przełączył poziomu czerni na "wysoki". Przy takim krzyżowym ustawieniu kolory są fajne, ostre, nasycone, ale gubią się szarości, które w zasadzie od razu w czerń przechodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Oczywiście nie 0-235, tylko 16-235 (tzw. rgb limited) :). 0-255 to rgb full (dla zachowania odpowiedniego nazewnictwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że on zapewne do Irlandii się nie pofatyguje skalibrować tv.
Wczoraj przyszedł logitech harmony i teraz już mam pewność że mój B7V to nówka więc pora co nieco poustawiać obraz nim uda się skalibrować.
Dajcie jakies namiary gdzie są podane ogólne w miarę dobre ustawienia do dziennego i wieczornego oglądania, kiedyś widziałem je w tym temacie, ale nijak nie pamiętam na której stronie.
Jasne, ze się pofatyguje. Po prostu on zbiera zamówienia z Twojej okolicy i wtedy jedzie również do Ciebie. On mieszka chyba w Manchester a do mnie i kilku klientów dymal na poludnie.

Chyba ze chcesz kalibracje na juz, to tez przyjedzie ale wtedy więcej płacisz za jego dojazd tylko do Ciebie.

Ja czekałem kilka tygodni od momentu zamówienia usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to skoro tak to super sprawa.
A teraz pytanie o neta.
Normalnie korzystam przez wi fi z routera, ale chciałem spróbować zalogować się do nc+go łącząc LG z telefonem na którym ustawiłem VPN z polskim IP.
Niestety mimo iż VPN działa, LG bierze sygnał przez android app i niby wsio jest ok, ale nc+ go dalej widzi zagraniczne IP podobnie Netflix który z polskiego IP ma np. w ofercie The Blacklist czego nie ma po irlandzkim IP.
Czy ktoś z zagranicy próbował tak skonfigurować B7V aby miał polskie IP?
Z jakiego VPNa korzystasz?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Vpn online platnego, probowalem rozne serwery i ciagle Lg widzi miejscowe IP

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Jak masz dostęp do routera to ustaw VPN na routerze od razu...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie zaznaczone odświeżanie pikseli pozostawić tak jak jest domyślnie czy zaznaczyć któraś z opcji.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak macie zaznaczone odświeżanie pikseli pozostawić tak jak jest domyślnie czy zaznaczyć któraś z opcji.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka


Było parę postów wyżej...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolalbym na stale nie ustawiac w routerze VPN z roznych powodow.
Masz inny pomysl czemu LG widzi ciagle nie to IP ktore mu podaje android app?

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Nie rozumiem pytania: LG widzi inne IP niż podaje mu VPN? A jakie ma widzieć? Instalujesz klienta VPN a nie nowy serwer DHCP, TV będzie dalej miało takie samo IP z Twojej sieci lokalnej, to ruch z androida będzie tunelowany przez VPN - problemu szukaj na andku a nie w telewizorze...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, plast napisał:

Po pierwsze - nie graj w trybie standardowym tylko gra. Tam masz out of the box niski input lag i resztę obrazu dobierasz sobie pod siebie. Grać można też w trybach eksperckich, ale te już trzeba wówczas odpowiednio konfigurować.

Po drugie - to co opisujesz z kolorami, głównie czernią, to wygląda na problem niesparowanego ustawienia "poziomu czerni" w telewizorze z trybem RGB w urządzeniu, z którego grasz (konsola, pc?). Jeśli masz rgb 0-235 to w tv musi być poziom czerni "niski", jeśli masz rgb 0-255 to w tv musi być poziom czerni "wysoki". To co opisujesz wygląda tak jakbyś w tv miał poziom czerni "niski", a rgb 0-255. Czyli jakbyś grał z peceta, gdzie domyślnie jest 0-255, ale nie przełączył poziomu czerni na "wysoki". Przy takim krzyżowym ustawieniu kolory są fajne, ostre, nasycone, ale gubią się szarości, które w zasadzie od razu w czerń przechodzą.

 

Przecież tryb "gra" jest jeszcze ciemniejszy niż "standardowy"

Nie wiem jak mam sprawdzić w konoli ps4  jaki mam współczynnik rgb gdyż w konsoli w ustawieniach ekranu mam rgb na"automatyczny" inne do wyboru mam jeszcze "ograniczony" albo "pełny"'

 

Zmieniłem poziom czerni na wysoki i faktycznie jest nieco lepiej z jasnoscia, ale w tym przypadku czarne nie jet czarnym a ciemnym siwym  (sprawdzam na usstawieniach obrazu "gra" ) 

Na "Twoich ustawieniach" jest jakby jasna poświata,mgła na całym obrazie co  jeszcze bardziej psuje efekt

Dodam że w trybie "standardowym"  uncharted zaginione dzedzictwo które obsluguje hdr wygląda obłednie tak w trybie "gra" wygląda bardzo kiepsko szczerze mówiąc nie wiem jak można grać w tym trybie ? różnicy w input lagu praktycznie nie odczuwam a jakość obrazu miedzy standardowym a gra to niebo a ziemia

Edytowane przez ilidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak moze widziec IP sieci lokalnej skoro odlaczam polaczenie z routerem i podaje to z telefonu gdzie idzie przez VPN? 

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

 

 

Sprawdź czy w ogóle telefon reaguje na ustawienia VPNa?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Sprawdź czy w ogóle telefon reaguje na ustawienia VPNa?Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
Sprawdź na tej stronie czy vpn Ci w ogóle działa... https://wtfismyip.com

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ilidan napisał:

Nie wiem jak mam sprawdzić w konoli ps4  jaki mam współczynnik rgb gdyż w konsoli w ustawieniach ekranu mam rgb na"automatyczny" inne do wyboru mam jeszcze "ograniczony" albo "pełny"'

Najlepsze ustawienie to Auto na konsoli i Auto w TV, ale jeśli w TV jest tylko niski i wysoki to wtedy właściwą opcją jest niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ilidan said:

Przecież tryb "gra" jest jeszcze ciemniejszy niż "standardowy"

Nie wiem jak mam sprawdzić w konoli ps4  jaki mam współczynnik rgb gdyż w konsoli w ustawieniach ekranu mam rgb na"automatyczny" inne do wyboru mam jeszcze "ograniczony" albo "pełny"'

Zmieniłem poziom czerni na wysoki i faktycznie jest nieco lepiej z jasnoscia, ale w tym przypadku czarne nie jet czarnym a ciemnym siwym  (sprawdzam na usstawieniach obrazu "gra" ) 

Na "Twoich ustawieniach" jest jakby jasna poświata,mgła na całym obrazie co  jeszcze bardziej psuje efekt

Dodam że w trybie "standardowym"  uncharted zaginione dzedzictwo które obsluguje hdr wygląda obłednie tak w trybie "gra" wygląda bardzo kiepsko szczerze mówiąc nie wiem jak można grać w tym trybie ? różnicy w input lagu praktycznie nie odczuwam a jakość obrazu miedzy standardowym a gra to niebo a ziemia

Mieszasz. Skup się.

1. Jeśli ustawiasz w PS4 rgb na "ograniczony" (limited, 16-235) to w TV ustawiasz poziom czerni na "niski".

2. Jeśli ustawiasz w PS4 rgb na "pełny" (full, 0-255) to w TV ustawiasz poziom czerni na "wysoki".

3. Każde inne ustawienie da albo wyprane kolory (brak czerni) albo brak szarości (za głęboka czerń).

4. Nie używamy trybu automatycznego. On często świruje i zmienia na jakieś bzdurne ustawienia. Ustawiasz konkretnie to co chcesz.

5. Dla gier nie ma znaczenia czy ustawiłeś ograniczony-niski czy pełny-wysoki. W obu powinny wyglądać tak samo. Ja ustawiam ograniczony-niski, bo wtedy konsoli można używać też do innych rzeczy, gdzie pełna paleta kolorów może robić problem. Np. do filmów. Ale to detal.

6. Tryb "gra" został stworzony do grania, na nieco inne ustawienia (większość uproszczonych) niż "standardowy" i inne niż tryby "eksperckie", oraz od razu ma ustawione te rzeczy, które generują input lag. Oczywiście grać można w każdym trybie, ale trzeba wiedzieć co i jak ustawić w opcjach by miało to sens.

7. Wybór trybu nie ma żadnego wpływu na jasność obrazu. Odpowiadają za to parametry obrazu w danym trybie, które można zmieniać. Kontrast, jasność, oświetlenie oled oraz inne. Przy czym jasności w zasadzie się nie rusza poza wartości 48-52, nawet w grach. Ja mam 51 (po kalibracji). Jeśli masz wątpliwości to odpal sobie planszę z paskami 0-255 lub 16-235 (w zależności od ustawionego rgb) i pobaw się jasnością i kontrastem, by zobaczyć przy jakich ustawieniach widzisz pełną gamę szarości oraz idealną biel i czerń.

8. HDR to zupełnie osobna kwestia - ma swoje tryby, które trzeba osobno ustawić, jak również konsola potrafi się wtedy przestawić, trzeba weryfikować. Najpierw dojdź do ładu i składu w grach bez HDR, potem z HDR, jak będziesz mieszał to się zamieszasz :). Dla HDR mam ustawienia: OLED 100, kontrast 100, jasność 51, kolor 55, kontrast dyn. niski, super rozdzielczosc wył, gama kolorów auto, popraw. krawędzi wył, filtr kolor wył, temp barwowa W44 (to oraz jasność i kolor w zasadzie należałoby skalibrować, ale na trzech widzianych przeze mnie naocznie egzemplarzach dużych różnic nie było przy tych ustawieniach, ja mam skalibrowane). Oczywiście w trybie Gra(HDR).

9. Ostatnia rzecz to osobiste preferencje i przyzwyczajenie. Tych rzeczy nie przeskoczysz. Zatem jeśli po wszystkich tych zmianach nadal lepiej ci się gra w standardowym to graj, na zdrowie :).

Edytowane przez plast
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ilidan napisał:

Przecież tryb "gra" jest jeszcze ciemniejszy niż "standardowy"

16 godzin temu, plast napisał:

Wybór trybu nie ma żadnego wpływu na jasność obrazu.

 

Generalnie nie ma znacznenia, ale wyjątkiem jest tryb gra, który może wydawać się ciemniejszy dla wielu osób. Kiedyś tak nie było, jednak w sierpniowej aktualizacji LG trochę go zmodyfikowało, co poskutkowało takim efektem. LG zaleca włączenie kontrastu dynamicznego na niski, w przypadku gdy komuś obraz wydaje się nie taki jak trzeba, aczkolwiek ciągle to nie jest to samo co przed aktualizacją. 

Tutaj oświadczenie samego LG:

Cytat

Regarding HDR Game mode and darkness – a recent firmware update is based on changes to the gradation and saturation settings for HDR Game Mode, to ensure a better picture quality in HDR game mode. To implement this, the gradation was enhanced and the saturation was reduced. In the previous version of HDR Game Mode, the picture settings were similar to the Standard Mode settings, offering brighter images. Compared to previous picture settings the picture may look darker, but in fact, the new PQ setting brings improvements in terms of HDR gaming experience. For users who prefer a brighter image, they can adjust the Dynamic Contrast setting of Game Mode.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, plast napisał:

To dotyczy tylko i wyłącznie HDR.

Zgadza się, ale właśnie chyba tego trybu dotyczył problem użytkownika ilidan. A przynajmniej tak wynika z opisu problemu - w trybie gra SDR nie powinno być bowiem żadnej różnicy.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, vader_4747 napisał:

Zgadza się, ale właśnie chyba tego trybu dotyczył problem użytkownika ilidan. A przynajmniej tak wynika z opisu problemu - w trybie gra SDR nie powinno być bowiem żadnej różnicy.

Dnia 24.03.2018 o 18:28, ilidan napisał:

Tak w innych grach np. najnowszym A way out  w ciemnych scenach wygląda to kiepsko bo po prostu nic nie widać

Z tego co ja zrozumiałem to on ma problem w obu trybach. HDR i SDR. Z tego co kojarzę to 'A way out' nie obsługuje HDR. Podpisuję się pod tym co napisał @plast wyżej. Pewnie miał problem z poziomem czerni i ustawieniem zakresu kolorów w konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel 

W takim razie mój błąd. Nie zauważyłem wcześniejszej wypowiedzi. Po prostu zasugerowałem się stwierdzeniem, że ,,w trybie gra obraz jest ciemniejszy niż w standardowym", a to charakterystyczny problem trybu game mode HDR, na który sporo osób narzekało po aktualizacji. Natomiast nic ona nie zmieniała w trybie gra sdr i tutaj powinno być tak samo ,,jasno" jak w innych, więc jeżeli problem występuje i w HDR i sdr to faktycznie zapewne jest to związane  z poziomem czerni i zakresem kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trybu "gra" nawet nie uruchamiam w menu konsoli bo momentalnie obraz jest ciemniejszy i jakby z "mgłą"  nie jest tak ostry i nie ma tak żywych kolorów  jak "standardowy" wiec zarowno w hdr jak i sdr tyb "gra" jest beznadziejny.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...