Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, haha, ale na sygnale z kablówki to faktycznie różnic mało do LCD..., a TVPIS nie oglądam, zresztą TVN24 też....

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, ma_ko napisał:

teorie jak te z pewnej komisji od "parówek" i "puszek"...

Forum zaczyna takimi wypocinami schodzić na psy...

Sam się podsumowałeś pięknie. Kurde człowiek wchodzi poczytać o tv, szuka porad, a tu jakieś prześmiewcze trollowanie komisji Smoleńskiej. Człowieku weź ten wsi 24 wyłącz i już zostań przy tym netflixie. Na pewno dobrze to zrobi na głowę, a i też nic się nie wypali przy okazji. Uprzedzam od razu chęć szufladkowania! Nie - nie jestem za partią rządzącą.

Kłócicie się o pierdoły jak na jakimś onecie czy forum samosi, a jak zapytałem o poradę to raptem 2 osoby odpisały. Dziękuję tym dwóm osobom, a reszta niech sobie odpuści wojenki, bo trochę nie pasuje tu.

 

Edytowane przez Sławek M.
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, wyluzuj, poczytaj Forum i wyluzuj..., serio. Bo słomą pojechałeś...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damiano85 napisał:

Przyznaje, że wyszedłem z tej dyskusji pokonany i niczym zbity pies wolałem ewakuować się z placu boju. Przejrzałeś mnie na wylot i wyszło na jaw, że moje wypociny dalekie są od obiektywizmu. Starałem się maskować, pisząc przeważnie   ,,moim zdaniem... " "myślę że...", "osobiście nie kupiłbym..." No ale cóż. Lepiej będzie jeśli już zamilknę... ?

Dyskusja w temacie była luźna a zarazem w miarę merytoryczna bez wycieczek osobistych. Chodziło o udzielenie porady koledze. Konwersację prowadziłem bez zamiaru pokonania kogokolwiek i nie uważam się z wygranego bo nie o to chodziło :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zbycho45 napisał:

Dyskusja w temacie była luźna a zarazem w miarę merytoryczna bez wycieczek osobistych. Chodziło o udzielenie porady koledze. Konwersację prowadziłem bez zamiaru pokonania kogokolwiek i nie uważam się z wygranego bo nie o to chodziło :D.

Ekhmm jakby to napisać...  Zbycho on to pisał sarkastycznie :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, byczeks napisał:

Nie byłbym tego taki pewny. Ściągnąłem u siebie Columbo w tym właśnie formacie i nie mogę odtworzyć tego filmu z USB na telewizorze. Z początku nie wiedziałem o co chodzi, ale grzebiąc trochę w internecie, na zagranicznych forach przestrzegają przed oglądaniem tego formatu. (Czyżby tv miał zabezpieczenie przed puszczaniem przez USB takich treści?) przy próbie odtworzenia jest komunikat „nie można odtworzyć tego rodzaju pliku na tym telewizorze.” O dziwo nic się nie pisze o poziomych pasach góra dół w filmach. Nie mogę póki co dojsć o co tu chodzi.

Jeden z tematów dla przykładu:

https://www.hometheaterforum.com/community/threads/watching-4-3-content-on-lg-oled.345897/

Ojj coś kiepsko szukasz ;)  Po pierwsze - rozmawiamy o OLEDzie 7 serii (przypominam: żytowność 100 tyś godzin), a Ty podajesz link do starego modelu, który ma żywotność określaną na 30 tyś godz. Po drugie - nikt, nigdy nie zgłosił żadnego wypalonego OLEDa od czarnych pasów (a przeglądam regularnie to forum i amerykańskie avsforum). Co więcej rtings puszcza na okrągło czarne pasy już od 24 tygodni w "torturowanym" przez nich modelu B6. Statyczne, kontrastowe loga wypaliły się, ale nie ma najmniejszego śladu wypaleń od czarnych pasów: https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sławek M. napisał:

Ekhmm jakby to napisać...  Zbycho on to pisał sarkastycznie :)

Zauważyłem :P. A ja nie :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również stoję przed zakupem tv do filmów, seriali i gier i jestem już zdecydowany na Oleda, zwłaszcza po tym jak Sony XF90 okazał się gorszy od modelu zeszłorocznego, a ZD9 nie dostał następcy. W LCD nic innego poza tą marką mnie nie interesuje. Czekam jedynie na modele 2018 od Sony i LG ale prawdopodobnie wezmę Sony ze względu na lepszy upłynniacz, lepszy upscaling do 4k i parę innych bajerów jak łagodna gradacja czy tworzenie realizmu. Widziałem te funkcje w ruchu i naprawdę dają radę.

Jak ktoś umie angielski to na największym forum growym jest trochę wypowiedzi graczy, którzy grają na Oledach i nic im się nie wypala.

 

https://www.neogaf.com/threads/oled-gaming-is-burn-in-a-problem.1423784/

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czy inni producenci też mają taki system 10minutowego czyszczenia/kompensacji po 4h użytkowania tv.

Jak sprawa wygląda np. w Philips ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sławek M. napisał:

Mnie ciekawi czy inni producenci też mają taki system 10minutowego czyszczenia/kompensacji po 4h użytkowania tv.

Jak sprawa wygląda np. w Philips ktoś wie?

Jest to w każdym Oledzie. Nie zależnie od tego czy to Sony czy Panasonic, w każdym i tak siedzi panel od LG. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2018 o 13:03, Sławek M. napisał:

Cała prawda - całą dobę? :D Czy na OLEDzie ta prawda jest jeszcze prawdziwsza? :lol:

To jest Twój post napisany do @drozdek który chwilami ogląda te kanały. Człowiek wchodzi poczytać o tv, szuka porad, a tu jakieś przesmiewcze trollowanie tvn.

 

8 godzin temu, Sławek M. napisał:

Sam się podsumowałeś pięknie. Kurde człowiek wchodzi poczytać o tv, szuka porad, a tu jakieś prześmiewcze trollowanie komisji Smoleńskiej. Człowieku weź ten wsi 24 wyłącz i już zostań przy tym netflixie. Na pewno dobrze to zrobi na głowę, a i też nic się nie wypali przy okazji. Uprzedzam od razu chęć szufladkowania! Nie - nie jestem za partią rządzącą.

Kłócicie się o pierdoły jak na jakimś onecie czy forum samosi, a jak zapytałem o poradę to raptem 2 osoby odpisały. Dziękuję tym dwóm osobom, a reszta niech sobie odpuści wojenki, bo trochę nie pasuje tu.

 

Widać jednak pana Sławka bardzo mierzi że ktoś ogląda tvn 24. Tylko czemu to jest taki problem, że nie można zrozumieć że jeden lubi oglądać np. panią Pochanke a drugi panią Holecka i nikomu nic do tego.

Także jak dla mnie to sam się pięknie podsumowales.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, byczeks napisał:

Jest to plik .mkv których już obejrzałem sporo, a tego nie mogę otworzyć. Dziwnym zbiegiem okoliczności on jako jedyny jest w formacie 4:3.

To nie jest kwestia czy jest to 4:3 czy 16:9, a raczej samego pliku. Wczoraj też nie mogłem bezpośrednio z tv obejrzeć filmików mkv z YT . Po podłączeniu pndrive'a do odtwarzacza BD obejrzałem, bezpośrednio z tv już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, vipol77 napisał:

To jest Twój post napisany do @drozdek który chwilami ogląda te kanały. Człowiek wchodzi poczytać o tv, szuka porad, a tu jakieś przesmiewcze trollowanie tvn.

 

Widać jednak pana Sławka bardzo mierzi że ktoś ogląda tvn 24. Tylko czemu to jest taki problem, że nie można zrozumieć że jeden lubi oglądać np. panią Pochanke a drugi panią Holecka i nikomu nic do tego.

Także jak dla mnie to sam się pięknie podsumowales.

Musiałeś się specjalnie zarejestrować, bo ciśnienie trzeba było zmniejszyć? Ktoś ukochaną stację raczył deprecjonować! Do boju ruszyły zastępy bojowników jedynie słusznej stacji tv w Polsce. Dziwię się, że ktoś w ogóle jeszcze to ogląda. Już chyba mniej mnie dziwi chęć oglądania "M jak Miłość" czy innego syfu.

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, vipol77 napisał:

To jest Twój post napisany do @drozdek który chwilami ogląda te kanały. Człowiek wchodzi poczytać o tv, szuka porad, a tu jakieś przesmiewcze trollowanie tvn.

 

Widać jednak pana Sławka bardzo mierzi że ktoś ogląda tvn 24. Tylko czemu to jest taki problem, że nie można zrozumieć że jeden lubi oglądać np. panią Pochanke a drugi panią Holecka i nikomu nic do tego.

Także jak dla mnie to sam się pięknie podsumowales.

Zgadza się :) Na jego zaczepkę nie odpowiedziałem, bo z trollami się nie dyskutuje :)

Edytowane przez drozdek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. 2 miesiące temu kupiłem 65" Oled LG B7V. Wczoraj zauważyłem spory banding na dole matrycy. Nie odpaliłem jeszcze sugerowanej na tych stronach planszy 5% grey (dziś po pracy to zrobię, chyba da się to zrobić przez przeglądarkę w tv?) ale chyba czeka mnie wykonanie jakiś czynności serwisowych.

 

Od którego testu zacząć? Telewizor był ostro użytkowany przez ten czas - sporo HDR na Xboxie X, sporo Netflixa i TVNu.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banding na dole? Z reguły banding w OLEDach to pionowe krechy a nie poziome?? Nie oglądałeś czasem ostatnio jakiegoś filmu z czarnymi pasami? One lubią się przez kilka godzin utrzymywać, znikają po 1-2 czyszczeniach matrycy. Wyglądają jak banding. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest taka "plama" jakby od bliskości magnesu, wymiar ok 30x30 cm w kształcie trójkąta. Pod tv jest głośnik centralny ale nie mam pojęcia czy on przeszkadza. 

Wrzucę zdjęcie z tej planszy 5% ale wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, petrumi napisał:

to jest taka "plama" jakby od bliskości magnesu, wymiar ok 30x30 cm w kształcie trójkąta. Pod tv jest głośnik centralny ale nie mam pojęcia czy on przeszkadza. 

Wrzucę zdjęcie z tej planszy 5% ale wieczorem.

Z reguły głośniki, a szczególnie centralne, są ekranowane i nie powinny mieć wpływu na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Graczzz napisał:

Czekam jedynie na modele 2018 od Sony i LG ale prawdopodobnie wezmę Sony

Też miałem czekać na model Sony 2018,ale podobno będzie to samo co w A1 w innej obudowie.A1 startował z ceną 24000 za 65'' teraz 14000.Szkoda płacić na starcie za nowość.Przechył w A1 dla mnie jest na plus,może i lepiej dla panelu-subwoofer oddalony jest.Jakość wykonania to pierwsza liga.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, petrumi napisał:

to jest taka "plama" jakby od bliskości magnesu, wymiar ok 30x30 cm w kształcie trójkąta. Pod tv jest głośnik centralny ale nie mam pojęcia czy on przeszkadza. 

Wrzucę zdjęcie z tej planszy 5% ale wieczorem.

Tym wideo możesz sobie sprawdzić czy coś się dzieje. Są tam plansze szarości i kolory. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled przyjechał z Euro RTV, wizualnie bez zarzutu, ale zimny jak ostatni tydzień w Polsce! 

Dam mu z 2 h przy kaloryferze i czekam na żonę :( Sam go nie poskręcam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Żona Ci pomorze i będzie fajnie się go składać a potem przy lampce winka coś zobaczyć na nowym tv Więc niech gra dobrze.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Witasisko napisał:

Oled przyjechał z Euro RTV, wizualnie bez zarzutu, ale zimny jak ostatni tydzień w Polsce! 

Dam mu z 2 h przy kaloryferze i czekam na żonę :( Sam go nie poskręcam!

 

 

Jak to poskręcam, takie numery tylko w ikei ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do mojej plazmy Panasa, ten Oled wygląda jakoś tak krucho :)

Thx franus 122, mam nadzieję, że będzie dobrze się sprawował!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Witasisko napisał:

Dam mu z 2 h przy kaloryferze

Nie przyspieszaj tego procesu, daj mu nawet i przeszło dobę. Niech sam się skropli, i niech para wyparuje z bebechów.

2 godziny przy kaloryferze, to złe rozwiązanie.

Nabieranie pokojowej temperatury tyczy się swoimi prawami.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...