Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Mój pierwszy post i od razu pytanie.

Czy ktoś z Was po ostatniej aktualizacji (wgrywałem soft z pendrive) używał Amazona? Ostatnio wyszła jakaś nowa wersja Amazona i mam z nią jakiś problem. Próbuję uruchomić tą aplikację przy wyłączonym TV i widzę tylko czarny ekran. Od razu mówię, że w tym samym czasie testowany Netflix lub Showmax działają w porządku a po sprawdzeniu w przeglądarce TV prędkość neta to około 100 mb. Pomaga natomiast odinstalowanie i zainstalowanie aplikacji od nowa. Zauważyłem, że tak się dzieje chyba jeśli wyłączam TV z pilota gdy jest ta aplikacja uruchomiona. Natomiast przy jej normalnym zamknięciu i powrocie do Live TV i wyłączeniu TV wszystko działa. Muszę jeszcze to przetestować.
Czy macie podobne problemy z softem?
Zauważyłem po tej aktualizacji jakby nieznaczne spowolnienie całego systemu ale może to moje odczucie.
Miałem też jedną totalną zwiechę systemu. Po wejściu w menu aplikacji na zakładkę moje konto nie mogłem przełączyć na inną zakładkę czy choćby nawet szukać aplikacji. Już miałem resetować TV ale gdy wróciłem po paru godzinach menu aplikacji wróciło do normy.

Po zaledwie dwumiesięcznym użytkowaniu mogę powiedzieć, że TV jest prawie idealny. Obraz, dźwięk (na tyle na ile może być z wbudowanych głośników), wzornictwo, obsługa systemu WebOS.

Na minus muszę powiedzieć, że z dostępnością aktualizacji aplikacji bywa bardzo kiepsko. Wszystkie najważniejsze aplikację są dostępne ale nie widzę jakiegoś specjalnego zainteresowania programistów. Na przykład Netflix na telefonie potrafi się zaktualizować kilka razy w miesiącu.
Pod tym względem Samsung z Tizenem i Android TV są dużo lepsze.
Wystarczy wziąć pod uwagę aplikację HBO GO nie aktualizowaną chyba od dwóch lat.
LG zwala to to dostawców aplikacji a ci jakoś póki co nie kwapią się do aktualizacji. Mam nadzieję, że to się zmieni.
Już dowiedziałem się, że UPC planuje wydać aplikację HORIZON GO na najważniejsze platformy TV.

Ogólnie osoby które są zainteresowane OLED powinny sobie odpowiedzieć na pytanie do czego ma im służyć ten TV. Jeśli korzystacie z  Netflixa, Amazona i innych platform streamingowych czy oglądacie filmy z nośników to TV jest dla Was.
Jeśli oglądacie regularną TV czy też dużo gracie to szkoda kasy - zwykła TV nie ma takiej jakości a granie może powodować rzeczywiście wypalenia - choć przy rzadkim graniu nie będzie żadnego problemu.
PS - kupowanie TV większego niż 55" do oglądania regularnej TV to moim zdaniem też wyrzucanie pieniędzy w błoto bo im większy TV tym będziecie mieli gorszy obraz z bliska chyba, że macie gigantyczny salon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mariusz Politowski napisał:

@Subman dzięki, faktycznie ale ciężko ustawić tak żeby nie było to widzialne, chyba ,że wyłącze tą opcję .

Czy ktoś jeszcze zauważył/zwrócił uwagę na ten efekt podczas oglądania tv?

Taki efekt widziałem na różnych telewizorach, niezależnie czy był to lcd czy oled. Jest to wynik zbyt mocno działającego upłynniacza. Ja zauważyłem to podczas transmisji z meczów. W trakcie zbliżeń kamery wokół poruszających się piłkarzy pojawiał się przy konturach efekt falującego "gorącego powietrza". Pomaga zmniejszenie ustawień De-Blur  z zalecanych 10 do np. 5. Efekt "falującego powietrza znika".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yagis napisał:

Cześć wszystkim

Mój pierwszy post i od razu pytanie.

Czy ktoś z Was po ostatniej aktualizacji (wgrywałem soft z pendrive) używał Amazona? Ostatnio wyszła jakaś nowa wersja Amazona i mam z nią jakiś problem. Próbuję uruchomić tą aplikację przy wyłączonym TV i widzę tylko czarny ekran.

Mam najnowszego webOS i nie zauważyłem żadnych problemów. Z Amazon zdarzają się od czasu do czasu różne problemy. U mnie najczęściej znika ścieżka dialogowa w filmach. Pomaga zamknięcie aplikacji lub restart telewizora. Sporadycznie zdarza się też, że aplikacja nie odpowiada przez kilka sekund. Wszystkie te problemy występują raczej sporadycznie i dotyczą jedynie Amazona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yagis napisał:

PS - kupowanie TV większego niż 55" do oglądania regularnej TV to moim zdaniem też wyrzucanie pieniędzy w błoto bo im większy TV tym będziecie mieli gorszy obraz z bliska chyba, że macie gigantyczny salon.

Ja się właśnie zastanawiam  między 55 a 65 cala. Używam tv jak monitora tj granie na pc, konsola, seriale (netflix, hbo go), przeglądanie internetu. Siedzę dosyć blisko ekranu - na załączonym zdjęciu widać odległość. Wcześniej ktoś pisał, by brać 65, a tu jak Wy poradzicie ? :) Mój rozkład aktywności tv : 50% grania, 30 % oglądania i 20% szperania w necie.

 

20180228_131147.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yagis napisał:

Pod tym względem Samsung z Tizenem i Android TV są dużo lepsze.

Jasne. YouTube na Tizenie mam w różnych wersjach w zależności od humoru telewizora? aplikacji? raz jest stary interfejs, raz nowy, za chwilę znowu stary. Ostatnio sama z siebie pojawiła mi się opcja ręcznej zmiany rozdzielczości odtwarzanego filmiku, ciekawe na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sławek M. napisał:

Ja się właśnie zastanawiam  między 55 a 65 cala. Używam tv jak monitora tj granie na pc, konsola, seriale (netflix, hbo go), przeglądanie internetu. Siedzę dosyć blisko ekranu - na załączonym zdjęciu widać odległość. Wcześniej ktoś pisał, by brać 65, a tu jak Wy poradzicie ? :) Mój rozkład aktywności tv : 50% grania, 30 % oglądania i 20% szperania w necie.

 

20180228_131147.jpg

Ja bym w Twoim przypadku nie kupował 65". Przy takiej odległości nawet na konsoli będzie ziarno. Tak samo przy przeglądaniu Neta. Zmęczysz oczy tylko. Grasz pewnie w odległości do 1m. Przy takie odległości to bardziej monitor 27 " IPS niż TV. Ja spędzam 90 % czasu na platformach streamingowych a odległość  od TV to 1- 2,5 m w zależności czy siedzę czy leże.  więc dla mnie 65 to też trochę za dużo. Na to musi być jednak jakiś salon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, yagis napisał:

Przy takiej odległości nawet na konsoli będzie ziarno

LOL co będzie?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Najgorszy77 napisał:

A ja powiem że używanie oleda jako monitora to podchodzi pod kaskaderkę ?

Haha! Możliwe :) Lubię wyzwania! Prawie 10 lat mam plazmę Panasłonika i robi mi od początku za monitor. Nie mam żadnych wypaleń... Trudno uwierzyć, wiem, bo sam się dziwię.

Zawsze po korzystaniu włączałem śnieżenie na kilkanaście minut. Nie wiem czy to pomogło, czy to mit był, ale ktoś powiedział mi o tym i robię do tej pory. :) W przypadku oleda jest ta kompensacja cała. Zastanawiam się, czy mógłbym dodatkowo sam coś takiego robić? W sensie, że po skończonej sesji grania np 2h włączam sobie tą kompensację/czyszczenie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mierzwiak napisał:

LOL co będzie?

Tak blisko siedzi że jak będzie jadł bułkę z posypką to ziarna mu wylądują na konsoli...

15 minut temu, Mierzwiak napisał:

Jasne. YouTube na Tizenie mam w różnych wersjach w zależności od humoru telewizora? aplikacji? raz jest stary interfejs, raz nowy, za chwilę znowu stary. Ostatnio sama z siebie pojawiła mi się opcja ręcznej zmiany rozdzielczości odtwarzanego filmiku, ciekawe na jak długo.

Na webosie też są czasem cyrki z appką youtube, opcja zmiany jakości pojawiła się bez aktualizacji, a czasem na kilka minut appka nie działa tzn nie działają filmy, wszystko inne działa jak trzeba (po wejściu w jakieś wideo na youtube jest niekończące się kółko)

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, yagis napisał:

Ja bym w Twoim przypadku nie kupował 65". Przy takiej odległości nawet na konsoli będzie ziarno. Tak samo przy przeglądaniu Neta. Zmęczysz oczy tylko. Grasz pewnie w odległości do 1m. Przy takie odległości to bardziej monitor 27 " IPS niż TV. Ja spędzam 90 % czasu na platformach streamingowych a odległość  od TV to 1- 2,5 m w zależności czy siedzę czy leże.  więc dla mnie 65 to też trochę za dużo. Na to musi być jednak jakiś salon.

Dobra zmierzyłem odległości.

Jak gram na konsoli to odjeżdżam fotelem na odl. 2,5m od ekranu.

Jak trzymam klawiaturę i myszkę to głowę mam w odl. 1,8m od ekranu.

Seriale i filmy na fotelu jak solo, ale jak "grupowo" to na łóżku :D odl. wtedy 4 - 4,2m

55 czy 65? :D Ankietę chyba zrobię! :D

Edytowane przez Sławek M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Sławek M. napisał:

. Zastanawiam się, czy mógłbym dodatkowo sam coś takiego robić? W sensie, że po skończonej sesji grania np 2h włączam sobie tą kompensację/czyszczenie sam.

Tak możesz to uruchomić ręcznie i proces ten rozpoczyna się po wyłączeniu TV. Chyba trwa około godziny.
Też miałem poprzednio plazmę Panasonica i jak jeszcze grałem sporo nie spotkałem się jakimś poważnymi wypaleniami. Tutaj natomiast bałbym się trochę bardziej przy TV za taką cenę. Zresztą zanim kupiłem TV B7 czytałem że jest dużo lepszy pod tym względem niż B6 a tu się okazuje, że nie do końca.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sławek M. napisał:

Dobra zmierzyłem odległości.

Jak gram na konsoli to odjeżdżam fotelem na odl. 2,5m od ekranu.

Jak trzymam klawiaturę i myszkę to głowę mam w odl. 1,8m od ekranu.

Seriale i filmy na fotelu jak solo, ale jak "grupowo" to na łóżku :D odl. wtedy 4 - 4,2m

55 czy 65? :D Ankietę chyba zrobię! :D

Ja czy gram czy oglądam filmy mam 65 cali dokładnie 180 cm od kanapy i jest ok.

 

Tak o to wygląda z kanapy. 

IMG_4763.JPG

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sławek M. napisał:

Jak gram na konsoli to odjeżdżam fotelem na odl. 2,5m od ekranu.

Tylko 65 cali. Po kilku tygodniach i tak będzie za mało...;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kislawa napisał:

Ja czy gram czy oglądam filmy mam 65 cali dokładnie 180 cm od kanapy i jest ok.

Tak o to wygląda z kanapy. 

 

Ej! Faktycznie nie wygląda na duży :) Dobra już jedną rozkminkę mniej mam :D Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sławek M. napisał:

Ej! Faktycznie nie wygląda na duży :) Dobra już jedną rozkminkę mniej mam :D Dzięki!

Lepiej weź sobie dobrego LCD, bo za trzy miesiące będziesz pisał, że LG sprzedało Ci niedopracowane [beeep] i zostały Ci paski po przeglądarce na pamiątkę :P

Kilka miesięcy temu widziałem na youtube filmik jakiegoś kretyna, który kupił Oleda na miejsce monitora. Chyba nie muszę pisać jaki był efekt końcowy...

Edytowane przez Damiano85
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, czytając ostatnie wpisy, czy dla kogoś oglądającego 80% tv (nc+ najczęściej filmy), 10% konsola, 10% filmy z innych źródeł Oled to to co lubimy najbardziej, czy jak ktoś zasugerował szukać LED-a? A jeśli tak to na jakiego zwrócić uwagę (chyba celowałbym już w coś 60-65" gdy przy Oled miał być b/C7 55").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, surfer30 napisał:

Pany, czytając ostatnie wpisy, czy dla kogoś oglądającego 80% tv (nc+ najczęściej filmy), 10% konsola, 10% filmy z innych źródeł Oled to to co lubimy najbardziej, czy jak ktoś zasugerował szukać LED-a? A jeśli tak to na jakiego zwrócić uwagę (chyba celowałbym już w coś 60-65" gdy przy Oled miał być b/C7 55").

Dla Oleda świetną alternatywą będzie np Philips PUS8102. Za około 8 tys można kupić 65"

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już wolał dołożyć tego klocka z hakiem do OLEDa ... :) Chyba, że kolega ogląda same kanały z [beeep]itnymi logo i paskami to faktycznie LED zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym już wolał dołożyć tego klocka z hakiem do OLEDa ... Chyba, że kolega ogląda same kanały z [beeep]itnymi logo i paskami to faktycznie LED zostaje.
Wiesz, Canal+, HBO i inne kanały filmowe mają loga. Informacyjnych mało oglądam więc pasków się nie obawiam.
A philipsy nie mają słabej opinii ze względu na kiepski soft (Android). No i pytanie czy za 8 tys warto pakować się w LED-a. Raczej jak LED to wolałbym nie wydawać kasy zbliżonej lub wyższej niż Oled 55". Pewnie za kilka lat Oled-y będę miały lepsze i trwalsze panele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, surfer30 napisał:

Wiesz, Canal+, HBO i inne kanały filmowe mają loga. Informacyjnych mało oglądam więc pasków się nie obawiam.
A philipsy nie mają słabej opinii ze względu na kiepski soft (Android). No i pytanie czy za 8 tys warto pakować się w LED-a. Raczej jak LED to wolałbym nie wydawać kasy zbliżonej lub wyższej niż Oled 55". Pewnie za kilka lat Oled-y będę miały lepsze i trwalsze panele.

Osobiście nie kupiłbym Oleda do oglądania głównie telewizji. Oglądanie telewizji uważam  za stratę czasu i nie oglądm jej w ogóle :P Ten Philips to bardzo dobry telewizor, jeśli chodzi o parametry obrazu. Jest to direct Led. Ewentualnie jeszcze Sony xe93. Testy masz zresztą tutaj na portalu. Decyzja należy do Ciebie;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Damiano85 napisał:

Oglądanie telewizji uważam  za stratę czasu i nie oglądm jej w ogóle :P

Haha, ale żeś pojechał trochę :D No, ale zgadzam się w zupełności. Od x lat nie mam dekodera i nie oglądam tego syfu. Cieszę się, że jest więcej takich wariatów :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kislawa napisał:

Na webosie też są czasem cyrki z appką youtube, opcja zmiany jakości pojawiła się bez aktualizacji, a czasem na kilka minut appka nie działa tzn nie działają filmy, wszystko inne działa jak trzeba (po wejściu w jakieś wideo na youtube jest niekończące się kółko)

Szczerze mówiąc to nigdy nie miałem nigdy problemów z youtubem na webosie. Czy nie działasz czasami po WIFI ? Może był problem z dostępem do internetu ?

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Subman napisał:

Szczerze mówiąc to nigdy nie miałem nigdy problemów z youtubem na webosie. Czy nie działasz czasami po WIFI ? Może był problem z dostępem do internetu ?

Kabel i 150 Mb internet, wiec ten problem wykluczam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne ceny nowych modeli :


W8: 77" (14.999 EUR) and 65" (7.999 EUR)

G8: 65" (5.499 EUR)

E8: 65" (4.499 EUR) and 55" (2.999 EUR)

C8: 77" (9.999 EUR), 65" (3.499 EUR) and 55" (2.499 EUR)

I ich poprzednie wersje 2017 :

W7: 77" (19.999 EUR) and 65" (7.999 EUR)

G7: 77" (17.999 EUR) and 65" (6.999 EUR)

E7: 65" (5.999 EUR) and 55" (3.999 EUR)

C7: 65" (4.999 EUR) and 55" (3.299 EUR)

B7: 65" (4.499 EUR) and 55" (2.799 EUR)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...