Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Adi777 napisał:

Sorry, że ja taki niekumaty ;), ale w sensie, że nie można w ogóle wyłączać listwy zasilającej, światełko musi się świecić ? :D

No... tak, bo nie wiesz czy OLED po wyłączeniu z pilota rozpoczął proces kompensacji czy też nie (no chyba że masz watomierz). A na dodatek masz też co 2000 godzin wykonywaną długą, godzinną kompsensację. Oczywiście jak się gdzieś wyjeżdża na dłużej to można wyłączyć OLEDa z gniazdka, ale dopiero po min. 8 minutach po jego wyłączeniu z pilota, tak aby zakończył się prawidłowo proces kompensacji.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 13:50, FdZ napisał:

Mailem nadzieje ze tak robi. Dzięki to już rozwiało moje wątpliwości.Zostaje tylko kwestia czy zaczekać jeszcze moment na nowa C8 z nowym procesorem czy brać serie 7.

Też mam właśnie ten dylemat... Tylko kiedy te nowe tv wyjdą :( Nie mam już cierpliwości czekać! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sławek M. napisał:
Dnia 24.02.2018 o 13:50, FdZ napisał:

Mailem nadzieje ze tak robi. Dzięki to już rozwiało moje wątpliwości.Zostaje tylko kwestia czy zaczekać jeszcze moment na nowa C8 z nowym procesorem czy brać serie 7.

Też mam właśnie ten dylemat... Tylko kiedy te nowe tv wyjdą :( Nie mam już cierpliwości czekać! ;)

Nie jesteście sami, też mam ten dylemat ;) Pytanie też, ile będą kosztować, mam tu na myśli przede wszystkim C8, nie jestem wróżką, ale pewnie poniżej 8000 tyś nie będzie za wersję 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Adi777 napisał:

Nie jesteście sami, też mam ten dylemat ;) Pytanie też, ile będą kosztować, mam tu na myśli przede wszystkim C8, nie jestem wróżką, ale pewnie poniżej 8000 tyś nie będzie za wersję 55 cali.

Teraz jest ładna obniżka w Saturnie... Myślę jednak, że jak wyjdą modele 2018 to te starsze będą jeszcze taniej do wyrwania. Wtedy będzie rozkmina którą serie brać. :) Ja się jeszcze trochę wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak B7 55" wchodził to w marcu 2017 był za 12k. Zapewne z modelami na 2018 rok będzie identycznie. Tylko teraz kwestia co poprawili na + i czy warto od razu brać najnowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sławek M. napisał:

Teraz jest ładna obniżka w Saturnie... Myślę jednak, że jak wyjdą modele 2018 to te starsze będą jeszcze taniej do wyrwania. Wtedy będzie rozkmina którą serie brać. :) Ja się jeszcze trochę wstrzymam.

Jak się będziesz dłużej zastanawiał to za jakiś czas nie będzie już w sklepach modeli 2017 lub jedynie przechodzone półkowniki oraz zwroty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś Panowie bo czytając ten wątek już totalnie zgłupiałem a głowę mam jak balon.. czy brać OLED55B7V czy może nie ryzykować wypaleń,ferelnych egzemplarzy,dołożyć 500zł pójśc po prostu w Sony KD65EX9005. Chciałbym kupić sprzęt na kolejne 6-8 lat i nie martwić się niczym tak jak przy obecnym Sony KDL-46EX720. Oglądam dużo TV (8h dziennie) + granie na Xbox One X. Nie chcę ryzykować nieodwrcalnego wypalenia matrycy. Super,że o tym piszecie ale widać,że są przypadki konieczności wymiany TV LG na nowe a przy tej klasy sprzęcie chyba nie powinno to mieć miejsca. Wychodzi na to,że każdy zakup to loteria! Nie oczekuję żadnej cudownej rady bo to kazdego osobista decyzja i ryzyko do podjęcia ale dla spokoju chyba odpuszczę temat OLED do czasu aż nie będą bardziej pewne.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, beatfanatic napisał:

Masakra jakaś Panowie bo czytając ten wątek już totalnie zgłupiałem a głowę mam jak balon.. czy brać OLED55B7V czy może nie ryzykować wypaleń,ferelnych egzemplarzy,dołożyć 500zł pójśc po prostu w Sony KD65EX9005. Chciałbym kupić sprzęt na kolejne 6-8 lat i nie martwić się niczym tak jak przy obecnym Sony KDL-46EX720. Oglądam dużo TV (8h dziennie) + granie na Xbox One X. Nie chcę ryzykować nieodwrcalnego wypalenia matrycy. Super,że o tym piszecie ale widać,że są przypadki konieczności wymiany TV LG na nowe a przy tej klasy sprzęcie chyba nie powinno to mieć miejsca. Wychodzi na to,że każdy zakup to loteria! Nie oczekuję żadnej cudownej rady bo to kazdego osobista decyzja i ryzyko do podjęcia ale dla spokoju chyba odpuszczę temat OLED do czasu aż nie będą bardziej pewne.

Uważam, że jeśli głowie telewizja i gry to Oled nie jest Tobie do niczego potrzebny. Oledy to wiedofilskie telewizory do filmów i seriali głównie. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z Damiano85. I radzę w sklepach Rtv omijać Oleda szerokim łukiem i jak najszybciej kupić tego LCDka, bo dopiero wtedy będzie dylemat biorąc pod uwagę jakość obrazu :P

  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poczekac na samsungowe micro led? Bo oledy nic nie robia tylko sie wypalaja i bandingija. No i to juz praktycznie przezytek bo tylko 4K. Juz za rok beda 8K i niewypalajace sie telewizory. Moze warto poczekac rok moze dwa i wtedy kupic cos sensownego...

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że OLEDy to po prostu telewizory premium, bardzo dobrze nadające się do filmów, seriali, gier, sportu i nieźle dające sobie radę na zwykłych kanałach. Natomiast każdy kto kupuje OLEDa powinien sobie zdawać sprawę z tego, że OLEDy mogą niestety ulec wypaleniu. Coś za coś, albo super obraz i musimy nieco zadbać/zmienić nawyki aby się nic nie stało z OLEDem, albo kupujemy LCD zdając sobie sprawę że nie będzie tak dobrego obrazu, ale za to nic się nie wypali.

  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, peyo111 napisał:

A moze poczekac na samsungowe micro led? Bo oledy nic nie robia tylko sie wypalaja i bandingija. No i to juz praktycznie przezytek bo tylko 4K. Juz za rok beda 8K i niewypalajace sie telewizory. Moze warto poczekac rok moze dwa i wtedy kupic cos sensownego...

Chyba nie bardzo wiesz, o czym piszesz. Microled 8K to póki co oferta dla kin. Natomiast The wall ma 4K i 146". Jest mało prawdopodobne, że Samsung w ciągu roku tak zmniejszy tę technologie, by wyprodukować np 65". 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, peyo111 napisał:

A moze poczekac na samsungowe micro led? Bo oledy nic nie robia tylko sie wypalaja i bandingija. No i to juz praktycznie przezytek bo tylko 4K. Juz za rok beda 8K i niewypalajace sie telewizory. Moze warto poczekac rok moze dwa i wtedy kupic cos sensownego...

microLEDy Samsunga i od LG przyjdą w rozmiarach 146"+ w takiej cenie, że szkoda gadać :) Z bandingiem jest o wiele, wiele mniej problemów na codzień niż Ci się wydaje. Ja go ostatni raz widziałem 3 miesiące temu. Spróbuj zrobić zdjęcie LCD z taką samą ekspozycją jak na OLEDach to zobaczysz co tam dopiero się dzieje na środku ekranu. O innych problemach już nie wspomnę.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to ta cała nagonka na oledy to jedyne co wypaliła to niektórym mózgi od czytania tego bełkotu. O dzięki Ci Panie, że przed zakupem oleda nie odwiedziłem tego forum i w spokoju poczyniłem słuszny zakup :)

Edytowane przez byczeks
  • Lubię 5
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Damiano85 napisał:

Chyba nie bardzo wiesz, o czym piszesz. Microled 8K to póki co oferta dla kin. Natomiast The wall ma 4K i 146". Jest mało prawdopodobne, że Samsung w ciągu roku tak zmniejszy tę technologie, by wyprodukować np 65". 

Skad wiesz  ze ja nie wiem . Postep dzis jest tak duzy i duze parcie firm produkujacych elektronike uzytkowa na nasza kase. Czy to Lg czy samsung czy sony beda robic sprzet dla masowego uzytkownika. nie dla tych najbogatszych bo to nisza jest .a przecietny Kowalski kupi tv 60 -70 cali i taki telewizor firma robiaca telewizory wyprodukuje najszybciej jak to mozliwe. Bo jest konkurencja i ten kto jest drugi juz sie nie liczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peyo111

Tylko że na ten moment niemożliwe jest wyprodukowanie np. 55-calowej matrycy microLED o rozdzielczości UHD.

Wiesz dlaczego to co pokazał Samsung jest takie duże? I wiesz dlaczego składa się z modułów? Właśnie dlatego.

O ślepym przekonaniu że O! Już! nowa technologia która zadebiutuje na rynku będzie a. tania b. pozbawiona mankamentów nie wspominając.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę, to ta cała nagonka na oledy to jedyne co wypaliła to niektórym mózgi od czytania tego bełkotu. O dzięki Ci Panie, że przed zakupem oleda nie odwiedziłem tego forum i w spokoju poczyniłem słuszny zakup
W rzeczy samej. Kupcie oleda i uzywajcie go normalnie. Albo jak się boicie to idźcie w LCD. Jedno jest pewne w każdym oledzie. Idealny obraz. Czego nie można powiedzieć o żadnym LCD.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mierzwiak napisał:

@peyo111

Tylko że na ten moment niemożliwe jest wyprodukowanie ....

Tak ,dzis czy za tydzien pewnie nie. Ale za rok czy dwa pewnie tak. Nie twierdze ze zaraz to wszystko co napisalem w bardzo ironicznej wypowiedzi pojawi sie w sklepach. O oledzie tez tak pisali ze za drogie ze za male ze nie sprawdzone... . A dzis kazdy moze sobie kupic w rozmiarze jaki mu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu świeżak mam zamiar kupic 55b7v prosze tylko o opinie czy warto.Jaki sklep polecacie

Odladam tv różne programy,gram na konsoli ps4 pro ,Netflix ,nie podlaczam kompa

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Method30 napisał:

Witam jestem tu świeżak mam zamiar kupic 55b7v prosze tylko o opinie czy warto.Jaki sklep polecacie

Odladam tv różne programy,gram na konsoli ps4 pro ,Netflix ,nie podlaczam kompa

W Saturn za 6,5k masz teraz. W RTV max Łódź 6,4k. Brałem tam kiedyś kolumienki, ampli i wszystko ok było, mogę polecić sklep.

Co do samego tv to się nie wypowiem, bo sam jestem aktualnie w stanie poszukiwań OLEDa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kKadajo napisał:

Jedno jest pewne w każdym oledzie. Idealny obraz. Czego nie można powiedzieć o żadnym LCD.

Znalezione obrazy dla zapytania piłeś nie pisz

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, beatfanatic napisał:

Masakra jakaś Panowie bo czytając ten wątek już totalnie zgłupiałem a głowę mam jak balon.. czy brać OLED55B7V czy może nie ryzykować wypaleń,ferelnych egzemplarzy,dołożyć 500zł pójśc po prostu w Sony KD65EX9005. Chciałbym kupić sprzęt na kolejne 6-8 lat i nie martwić się niczym tak jak przy obecnym Sony KDL-46EX720. Oglądam dużo TV (8h dziennie) + granie na Xbox One X. Nie chcę ryzykować nieodwrcalnego wypalenia matrycy. Super,że o tym piszecie ale widać,że są przypadki konieczności wymiany TV LG na nowe a przy tej klasy sprzęcie chyba nie powinno to mieć miejsca. Wychodzi na to,że każdy zakup to loteria! Nie oczekuję żadnej cudownej rady bo to kazdego osobista decyzja i ryzyko do podjęcia ale dla spokoju chyba odpuszczę temat OLED do czasu aż nie będą bardziej pewne.

Kompletnie już abstrahując od wybranej technologii 10 cali więcej, to w zasadzie zawsze będzie dobry wybór... Bierz 65XE90, albo poczekaj jeszcze moment na ceny nowej serii XF, które podobno mają być atrakcyjne już na starcie. Do kombinacji TV+konsola to jest naprawdę świetny wybór, nowy TV pozamiata tego starego EX720 w każdej kategorii.

Oled naturalnie też dobre wyjście, ale raz że trzeba uważać na powidoki/wypalenia, a dwa szkoda by mi było tych 10 cali...

16 godzin temu, kKadajo napisał:

Jedno jest pewne w każdym oledzie. Idealny obraz. Czego nie można powiedzieć o żadnym LCD.

Jedyne, co mogę zrobić po przeczytaniu takiego stwierdzenia, to uśmiechnąć się pod nosem i machnąć ręką, bo nawet odechciewa się dyskutować i prostować takie głupoty...

  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze sony KD55-XE9005 czy jednak lepiej lg 55b7v .Aktualnie mam samsunga es8000 jestem calkiem zadowolony ,ale potrzebuje czegoś nowego w uhd,hdr i inne takie pierdołki.Wlasnie mam dylemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 10:46, Subman napisał:

 

8Mnie osobiście najbardziej denerwuje w oledach mam c7 jak na tv upc lub 1080p z usb  przy szybkich ruchach np. postaci na ekranie wystepuje pewna otoczka z takimi falami otaczajaca np. rękę przy szybkich ruchach w oddalonych scenach  itp.nie zawsze jest to widzialne, a np. na netflixie w 4 k nie zauwazylem w ogóle.

To jest niestety efekt działania upłynniacza. Poszukaj ustawień Truemotion i zmniejsz tam wartości, do takiej gdzie ten efekt będzie niewielki. Ewentualnie możesz wyłączyć zupełnie Truemotion.

@Subman dzięki, faktycznie ale ciężko ustawić tak żeby nie było to widzialne, chyba ,że wyłącze tą opcję .

Czy ktoś jeszcze zauważył/zwrócił uwagę na ten efekt podczas oglądania tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...