Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się coraz bardziej podobają wątki o OLEDach na naszym forum. W zależności od tego kto pisze, można mieć dość skrajne wrażenia.

Prawda zapewne pośrodku ... leży  -  rzekłby mistrz Joda :D 

Edytowane przez Xisiek
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO prawda, tylko część jednostek jest tak zaślepiona "nową" jakością ze przełkną i wytłumaczą każdy bubel...

A Ja uważam ze na buble nie ma miejsca czy tez w LCD czy OLED..., tak jak skutecznie walczyłem z bublem do Panasonica tak walczę od LG..., szanuję Siebie i po części innych...

 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Xisiek napisał:

Mi się coraz bardziej podobają wątki o OLEDach na naszym forum. W zależności od tego kto pisze, można mieć dość skrajne wrażenia.

Prawda zapewne pośrodku ... leży  -  rzekłby mistrz Joda :D 

Czytając coraz więcej ,mój wybór TV trwa 2 miesiące.Xbox one x czeka na wyświetlacz 65''.Zdecydowałem się na A1 ,ale zerkam na ZD9.Chyba za 65'A1 15000 to dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jednak poszedł bym w LG... LCD sobie na odpuść, pisze ktoś kto ma i Dx900 Panasonica i E7 LG...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ma_ko napisał:

Szczerze jednak poszedł bym w LG

Jeśli ma być LG to tylko E7.Może poczekać na początek stycznia i po targach w LV podjąć decyzję

9 minut temu, ma_ko napisał:

pisze ktoś kto ma i Dx900 Panasonica i E7 LG...

Różnica naprawdę jest znacząca???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jedno wiedzieć różnice pomiędzy modelami C/B/E/G to tylko belka pod TV i DESIGN..., same wizualne aspekty w związku z tym samym procesorem i ekranami takie same..., ale faktem jest ze Seria E/G/W jest bardzo ładna wzorniczo..., ja nabywałem pierwotnie serię E6 i wtedy były różnice pomiędzy seriami...., E7 dostałem jakoby z "działań LG serwisowych"..., ale chyba bym też kupił gdybym stał dziś z wyborem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ma_ko napisał:

różnice pomiędzy modelami C/B/E/G to tylko belka pod TV i DESIGN

Czy ktoś rozebrał te TV na czynniki pierwsze i porównał elektronikę.Czy mają w 100% to samo czy ''PRAWIE TO SAMO''

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz to to samo..., obróbka obrazu to samo, tylko róznica DESIGN i SOUND... (choć ja nie wiem jak brzmi E7 nigdy go nie słyszałem jakoś z założenia wolę Focal)..

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, gangi007 napisał:

Czy ktoś rozebrał te TV na czynniki pierwsze i porównał elektronikę.Czy mają w 100% to samo czy ''PRAWIE TO SAMO''

Jest mnóstwo testów porównawczych serii 7 serrii B/C/E/W i możliwości telewizorów są identyczne (menu,obraz), jasność też (+/- 100 cd/m2), ABL identyczny, i elektronika (SoC) też identyczna - sprawdzane to było przez wiele osób w menu serwisowym. Jeśli chodzi o obraz to jest on identyczny w całej serii, różnice są w dźwięku, podstawkach, ramkach, picture on glass (E), czy tez montażu bezpośrednio na ścianie (W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gangi007 napisał:

Czytając coraz więcej ,mój wybór TV trwa 2 miesiące.Xbox one x czeka na wyświetlacz 65''.Zdecydowałem się na A1 ,ale zerkam na ZD9.Chyba za 65'A1 15000 to dobra cena?

Patrząc na obecne ceny sklepowe 15499 zł to cena przez Ciebie podana jest do przyjęcia. 

Osobiście udało mi się kupić, rzutem na taśmę,  za 14999 z tym, że dostałem jeszcze "zwrot" w wysokości 1500 zł tu ogólna cena już zrobiła się przyjemna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ma_ko napisał:

Tak a propos równomierności to polecam wątek na Avsforum..., jedne nawet ma Jezusa ,albo Matkę Boską w A1...

Jest mnóstwo zgłoszeń z A1...

 

To jest cecha wadliwego panelu od LG, nie jest ich procentowo ani mniej ani więcej niż w LG czy Philipsie.

Pasy (banding) na 5% szarości mają też wszystkie niezależnie od marki.

5 godzin temu, gangi007 napisał:

Czytając coraz więcej ,mój wybór TV trwa 2 miesiące.Xbox one x czeka na wyświetlacz 65''.Zdecydowałem się na A1 ,ale zerkam na ZD9.Chyba za 65'A1 15000 to dobra cena?


Soniacza bym brał gdyby był w zbliżonej cenie do B/C7. Jeśli mocno odbiega ceną to LG to "prawie" to samo.

 

Edytowane przez deng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia ‎2017‎.‎12‎.‎11 o 18:08, Subman napisał:

Jeśli chodzi o obraz to jest on identyczny w całej serii, różnice są w dźwięku, podstawkach, ramkach, picture on glass (E), czy tez montażu bezpośrednio na ścianie (W).

A czy B,C,E,G,W LG pochodzą z tych samych fabryk?

Panele raczej nie są w 100% te same.

Fajnie by było gdyby ktoś rozebrał całe telewizory na czynniki pierwsze,śrubka po śrubce,układ po układzie,i je porównał.Nie na oko tylko pomierzyć specjalistycznym sprzętem.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, gangi007 napisał:

Panele raczej nie są w 100% te same.

A skąd taki pomysł / wątpliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, gangi007 napisał:

A czy B,C,E,G,W LG pochodzą z tych samych fabryk?

Tak, panele pochodzą z tych samych fabryk i na 100% są te same. Nie ma żadnych dowodów, aby były inne. Producentom, w tym LG nie opłaca się budować specjalnych linii produkcyjnych matryc, bo koszty są naprawdę olbrzymie - liczone w wielu miliardach dolarów w przypadku OLEDów. To na co mogą sobie jedynie pozwolić, to wsadzać inną elektronikę, ale tu też wtedy koszty wzrastają (choć nie tak bardzo jak osobna linia matryc OLED). Stąd cała 7 seria ma te same panele, tę samą elektronikę (SoC) i jedynie różnią się obudową, dźwiekiem i ewentualnie instalacją panelu OLED na szkle.

To samo zresztą dotyczy Sony A1, czy też Panasonic EZ1002* - tam też ma te same panele LG z tej samej linii produkcyjnej.

* tu jest jedynie podejrzenie, że Panasonic instaluje stare matryce LG z 2016 roku

34 minuty temu, gangi007 napisał:

Fajnie by było gdyby ktoś rozebrał całe telewizory na czynniki pierwsze,śrubka po śrubce,układ po układzie,i je porównał.Nie na oko tylko pomierzyć specjalistycznym sprzętem.

Ale po co rozbierać ? Przecież są bardzo detaliczne i specjalistyczne testy obrazu przeprowadzane przez chocażby Macieja tu na portalu, na rtings.com czy też na hdtvtest.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎.‎07‎.‎07 o 19:34, Subman napisał:

A ja wcale tego nie byłbym tego taki pewien. To głównie różna elektronika wpływa na to, jakie osiągamy maksymalne jasności. Ja też analizowałem strukturę paneli i wyniki są  niejednoznaczne, bo generalnie można zauważyć pewne różnice w strukturze pikseli między różnymi modelami, ale nie można tu powiedzieć, że mamy do czynienia z nowszymi lub starszymi matrycami z 2016 lub 2017 roku. Na podstawie budowy pikseli można jedynie powiedzieć że mamy takie matryce:
LG B6 - ma matrycę typu "1"
LG B7 - matryca typu "2"
LG E7 - matryca typu "2"
LG W7 - matryca typu "1"
Sony A1 - matryca typu "1"
Panasonic EZ1000 - matryca typu "1"
Pytanie też, czy ta inna struktura pikseli wpływa jakoś na techniczne aspekty matrycy OLED.

matryce_OLED.png

 

???????????

Człowiek głupieje??

Naj,Naj model LG W7 na rok 2017 ma matrycę co B6???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gangi007 napisał:

Naj,Naj model LG W7 na rok 2017 ma matrycę co B6???

Jakbyś doczytał dalej wątek to byś wiedział o co chodzi :) Matryce różniły się, bo jedne miały 55", a inne 65", czego nie uwzględniłem w ogóle w przywołanej analizie. A odnośnie budowy matryc ( a właściwie powierzchownego porównania subpikseli ) to tegoroczne OLEDy mają te same matryce co w 2016 roku + lepszy filtr antyodblaskowy. No i oczywiście lepsza elektronika (SoC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że za'' wypalenia'' bardziej odpowiada pozostała część TV niż panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, gangi007 napisał:

Czyli wychodzi na to że za'' wypalenia'' bardziej odpowiada pozostała część TV niż panel?

Odnośnie wypaleń, to jest skomplikowana sprawa i de facto jedynie pewnie LG Display wie, czy są jakieś udoskonalenia w tej kwestii czy też nie. Aby uniknąć wypaleń stosuje się specjalne, skomplikowane układy kompensacyjne i możliwe jest, że LG poradziło sobie w tym roku z tym problemem, ale to są jedynie przypuszczenia. Oczywiście to jest sytuacja na obecną chwilę. 7 seria jest de facto dostępna od kwietnia/maja tego roku, więc jest wciąż stosunkowo krótko na rynku i wciąż może to się zmienić. Wydaje się jednak, że jest lepiej, bo pewnie było dość sporo osób, które używały OLEDa w eksremalnie niekorzystnych warunkach wyświetlając np. na okrągło programy informacyjne (np. loga NBC,  CNN, paski informacyjne, gry) a wciąż nie ma doniesień o choćby 1 wypaleniu tegorocznego modelu, tym bardziej że 7 serii LG sprzedało o wiele więcej niż 6 serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Subman napisał:

nie ma doniesień o choćby 1 wypaleniu tegorocznego modelu, tym bardziej że 7 serii LG sprzedało o wiele więcej niż 6 serii.

Czy podobnie jest z Sony A1 oraz Panasonic EZ1000 i EZ950????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce najwięcej sprzedaje się zdecydowanie OLEDów od LG (przynajmniej patrząc na liczbę wpisów tu na forum). Na amerykańskim forum są natomiast nieco inne proporcje - tam też najlepiej sprzedaje się LG OLED, ale Sony A1 też dobrze się sprzedaje i nie ma obecnie doniesień o wypalonych egzemplarzach Sony A1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o jednym, A1 ponoć technicznie podobnie jak Ez950 bazuje na panelu serii 6, a co za tym idzie niestety istnieje ryzyko związane z tą serią czyli wypalenia...

Ponoć Ez1000 ma panel "prawie" serii 7..., co może wskazywać patrząc na aktualny brak doniesień o wypaleniach w serii 7 ze tez będzie wolny od dziedzictwa wcześniejszych serii...

Zaznaczyć trzeba, ze wypalenia na serii 6 powstawały w specyficznych scenach, obrazach co nie znaczy ze w innych modelach z zbliżonej generacji paneli nie może się to stać.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd te informacje ma_ko że A1 posiada panel 6 serii ? Jakiekolwiek dowody masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowody? Jakie chcesz faktury sprzedaży LG v Sony? Pisze jakie są opnie związane z jasnością ekranu i technicznym aspektem poruszanym na rożnych forach..., zapytaj zresztą Macieja...

Tylko proszę nie wrzucaj zdjęcia w różnicach wyglądu sub pixeli, bo kiedyś promowałeś na tej podstawie domniemane różnice pomiędzy serią 6v7 co Maciej wyprostował ze są to różnice pomiędzy 55v65 cali ekran...

 

A w związku z tym ze jestem w trakcie zakupu Ez1000 to dość dogłębnie temat sprawdzam...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zgłosił do tej pory wypalonej A1 - śledzę dość regularnie avsforum. Jasność w HDR i SDR na 2% planszy jest identyczna na A1 i C7 (rtings.com). Tym czym różnią się, to systemem ABL, który w C7 jest po prostu zdecydowanie lepszy, ale ABL to nie matryca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...