Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam_84 napisał:

Nie mam specjalnych wymagań, starcza mi Dolby Digital czy DTS lecz niestety Sony i tego nie potrafi.

Jakim kablem podłączasz tv i jakie jest źródło? Wcześniej przy tym samym połączeniu na Androidzie 6.0 działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że sony schodzi jak cieple bułeczki dlatego może się wydawać że są bardziej wadliwe.Jak się  zepsuje to od razu w internecie smaruje a jak nic się nie dzieje to co będzie pisał że kupił fajny telewizor ?.Nie chwalę bo mogli by dużo poprawić i zaoszczędzili choćby na procesorze ktory już rok mają a daja go tylko do 93 a powinien być w całej seri 9.Ale to też wina konkurencji słabo coś w tym roku ,bardziej skupiaja się na oledach .Gdyby samsung zaprezentował tv jak ks9500 tylko płaski to chyba nikt by nie spojrzał na 9305.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, janek_5 napisał:

Jakim kablem podłączasz tv i jakie jest źródło? Wcześniej przy tym samym połączeniu na Androidzie 6.0 działało?

Optykiem jak i HDMI 2.0, źródło to np Kodi i filmy mkv z odpowiednią ścieżką dźwiękową. Nie wiem jak na 6.0 bo nie sprawdziłem ale sporo o tym problemie piszą na anglojęzycznych stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2017 o 20:21, Adam_84 napisał:

onoć korzystam z tv inaczej niż 99% użytkowników bo mam czelność podłączać go pod ampli i oczekiwać że ten wypluje z siebie dźwięk 5.1. Nie mam specjalnych wymagań, starcza mi Dolby Digital czy DTS lecz niestety Sony i tego nie potrafi.

Witam, potrzebny jest odpowiedni odtwarzacz, ja również z tym walczyłem i rozwiązałem to tym programem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.archos.mediacenter.videofree&hl=pl Dodatkowo w opciach trzeba włączyć kodowanie dzwięku na HDMI pass mode 1 i mamy dzwięk DTS /Dolby Digital Bez problemu na android 7.0

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale spróbuj nie przełączyć dźwięku na głośniki tylko zostawić na tv. Przerabiałem wszystkie te programy, za każdym razem mozolna zmiana ustawień przed seansem.

Jeśli chodzi o Kodi to jest zmodyfikowana wersja działająca na tv bravia android 7.0 ale efekty dźwiękowe są jeszcze lepsze. 

Może kiedyś jak mi będzie brakowało androida i zalet jakie niesie za sobą ten system to dokupię jakąś tanią przystawkę do tv, idę o zakład że będzie działać płynniej od telewizora z tym systemem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam od miesiąca ten TV i jestem bardzo zadowolony ALE mam pewien problem z wyświetlanie 4K + HDR z podłączonego PC przez HDMI.  Otóż Jak podłącze PC do złącza HDMI 2 od TV to prawidłowo pisze w ustawieniach NVIDIA że jest rozdzielczość wbudowana 4K, ale wtedy na TV nie mam sygnału! Jedynie jak przełącze na fullHD. Jak przełącze kabel na HDMI 4 to działa 4K ale pisze że wbudowana rozdziałka to tylko FuLLHD. Wtf?? O co tu chodzi? 

Jak prawidłowo ustawic PC i  TV abym miał pełne 4K + HDR w normalnej, prawidłowej jakości? Mile widziane jeszcze 120h! Ale kombinując w fullhd czy 4K na różnych wejściach HDMI to mam max 60 hz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem i w jego teście wyszło na to, że podłączył TV u istawił 4:4:4 .. U mnie nie da się na tych ustawieniach bo pojawia się brak sygnału. Jedynie co dziś mi się udało to ustawić YCbCr420.. a nie mogę yCbCr444 czy jakos tak ;/ Bo to chyba ma kolosane znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Azazell napisał:

Panowie mam od miesiąca ten TV i jestem bardzo zadowolony ALE mam pewien problem z wyświetlanie 4K + HDR z podłączonego PC przez HDMI.  Otóż Jak podłącze PC do złącza HDMI 2 od TV to prawidłowo pisze w ustawieniach NVIDIA że jest rozdzielczość wbudowana 4K, ale wtedy na TV nie mam sygnału! Jedynie jak przełącze na fullHD. Jak przełącze kabel na HDMI 4 to działa 4K ale pisze że wbudowana rozdziałka to tylko FuLLHD. Wtf?? O co tu chodzi? 

Jak prawidłowo ustawic PC i  TV abym miał pełne 4K + HDR w normalnej, prawidłowej jakości? Mile widziane jeszcze 120h! Ale kombinując w fullhd czy 4K na różnych wejściach HDMI to mam max 60 hz ;/

Tu masz odpowiedz. 

 

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/140948?XID=M%3ASupport_by_Sony_Application

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, PadrePioo napisał:

To są ogólnikowe informacje ale jakoś sobie poradziłęm.. Niby to działa 

 

Tylko zastanawiam się czy używanie YCbCr420 to dobry pomysł? Różni się bardzo od YCbCR444? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2017 o 07:45, Adam_84 napisał:

Owszem, ale spróbuj nie przełączyć dźwięku na głośniki tylko zostawić na tv. Przerabiałem wszystkie te programy, za każdym razem mozolna zmiana ustawień przed seansem.

Jeśli chodzi o Kodi to jest zmodyfikowana wersja działająca na tv bravia android 7.0 ale efekty dźwiękowe są jeszcze lepsze. 

Może kiedyś jak mi będzie brakowało androida i zalet jakie niesie za sobą ten system to dokupię jakąś tanią przystawkę do tv, idę o zakład że będzie działać płynniej od telewizora z tym systemem.

 

 

Ja podłaczyłem przez HDMI ARC do zestawu audio mam sundbara bose i w tv ustawiłem w opcjach hdmi Bravia sync i tv sam wyłącza głośniki jak włącze sundbara.Jeden minus jak chcę wyłączyć sundbar to tv sie wyłacza.Ale  w-g mnie jest to najwygodniejsze ustawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2017 o 11:32, Adam_84 napisał:

65MU7002, przyznaję że czerń lepsza na Sony ale tylko to.

Adam 84 ja caly czas stoje przed dykematem pomiedzy xe a mu70xx. W sklepach typu saturn lub mm trafiam tylko na sprzedawcow od sony i kurna zadne moje argumenty nie przemawiaja. Obecnie mam toshibe l7453 i jestem zadowony ale mi zmalal (47 cali) i nie zalezy mi na Hdr. Chce bardzo dobry tv o nc+ i filmow z dysku. Zastanawiam sie czy 55 czy 65 cali. Na poczatku chcialem mu , pozniej xe, ale po przeczytaniu wątku o serii xe to jednak wroce do serii mu samsunga, bo poki co nie ma negatywnych wpisow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie w jak wygląda sprawa z DSE/bandingiem w tym modelu ? Pytam głównie użytkowników XE90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie banding/clouding - nie występuje.

Oprócz wolno działającego Androida 7 - nie mam się do czego przyczepić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zauważyłem, że od jakiegoś czasu pojawia mi się na dole po środku ekranu komunikat "trwa ładowanie proszę czekać" i po 5 sekundach znika WTF ?? Jakaś aplikacja chodzi w tle czy co ??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni chyba nie ma tej matrycy, ale tak mi się wydaję  więc mogę się mylić. 

 Ja też mam małe pytanie może ktoś zna przyczynę albo rozwiązanie. 

Mam Tv podłączony z ampem onkyo TXNR525 pod ARC Hdmi. Problem jest taki że gdy wszystko jest wyłączone amp sam się włącza na jakieś 5-10s co ok. 20m. Z poprzednim tv takiego problemu nie było. Jakby tv co jakiś czas wysyłał jakiś sygnał do amplitunera. Tylko jaki?  Z góry dzięki za ew pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Exee napisał:

Poprzedni chyba nie ma tej matrycy, ale tak mi się wydaję  więc mogę się mylić. 

 Ja też mam małe pytanie może ktoś zna przyczynę albo rozwiązanie. 

Mam Tv podłączony z ampem onkyo TXNR525 pod ARC Hdmi. Problem jest taki że gdy wszystko jest wyłączone amp sam się włącza na jakieś 5-10s co ok. 20m. Z poprzednim tv takiego problemu nie było. Jakby tv co jakiś czas wysyłał jakiś sygnał do amplitunera. Tylko jaki?  Z góry dzięki za ew pomoc. 

Spróbuj zmienić >ustawienia >zewnętrzne wejscicia :sterowanie brawia sync

w amplitunerze prawdopodobnie też są ustawienia  może się to nazywać hdmi CEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę negatywnych opinii potrafi namącić w głowie. 

Teraz pozostało czekać na znaczącą obniżkę ceny albo na nowy (poprawiony) model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parę negatywnych opinii potrafi namącić w głowie. 

Teraz pozostało czekać na znaczącą obniżkę ceny albo na nowy (poprawiony) model.

U mnie oprócz lekkiego zamulania androida 7 (głośność, tzn podgłośnia ale grafika pojawia się po chwili, itp) wszystko cacy. Zero cloudingu. Bałem się o chmurki a tu taka niespodziewanka. Podświetlenie rewelacja. Czarny jak smoła (wiem, że to nie oled, ale w porównaniu do zeszłorocznego Phila na ips to przepaść. Czekałem na niego od zeszłego roku i się nie zawiodłem.

 

A tak przy okazji, używa ktoś dedykowanego dla tego tv wieszaka "Uchwyt SONY SU-WL450"? Da się tv odchylić od ściany po zawieszeniu aby wpiąć kabel hdmi, czy usb? Uchwyt blisko przylega do ściany i każdorazowe zdejmowanie 65 cali byłoby kłopotliwe.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 111kris napisał:

U mnie oprócz lekkiego zamulania androida 7 (głośność, tzn podgłośnia ale grafika pojawia się po chwili, itp) wszystko cacy. Zero cloudingu. Bałem się o chmurki a tu taka niespodziewanka. Podświetlenie rewelacja. Czarny jak smoła (wiem, że to nie oled, ale w porównaniu do zeszłorocznego Phila na ips to przepaść. Czekałem na niego od zeszłego roku i się nie zawiodłem.

 

A tak przy okazji, używa ktoś dedykowanego dla tego tv wieszaka "Uchwyt SONY SU-WL450"? Da się tv odchylić od ściany po zawieszeniu aby wpiąć kabel hdmi, czy usb? Uchwyt blisko przylega do ściany i każdorazowe zdejmowanie 65 cali byłoby kłopotliwe.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

To mój drugi egzemplarz tego Tv - pierwszy wymieniony na gwarancji z powodu uszkodzenia matrycy. Niestety ten samoczynnie się włącza ? Android faktycznie mógłby chodzić płynniej, chociaż tak naprawdę nie ma tragedii. 

Jednak pomimo powyższego nie wymieniłbym go na żaden inny w podobnej cenie, a kupiłem go zaraz po premierze. Więc pięciocyfrowa suma za 65 cali. 

TV służy mi do oglądania treści, a więc najważniejsza jest jakość obrazu. A do niej po prostu nie można się przyczepić. 

Jeśli chodzi o wieszak - dostałem swój razem z TV, co prawda inny model, ale na pewno taki, który najmniej odstaje od ściany. Dojście jest z lewej strony i żeby podłączyć cokolwiek muszę zdjąć zegarek ? Odchylić się go nie da. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2017 o 21:03, pred895 napisał:

Witam.

Ostatnio zauważyłem, że od jakiegoś czasu pojawia mi się na dole po środku ekranu komunikat "trwa ładowanie proszę czekać" i po 5 sekundach znika WTF ?? Jakaś aplikacja chodzi w tle czy co ??

 

Pozdrawiam.

Witam.

Dzięki za odp. :) sam doszedłem do tego co to może być. Okazało się że to system synchronizacji PS4/PS3 z TV ciągle wysyłał te komunikaty. Po wyłączeniu tej opcji komunikat znikł :P

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na powolne działanie Androida 6 pomogło wyłączenie procesów w tle w "Opcjach programistycznych".

Jak aktywować Opcje programistyczne?

Wybieramy kolejno: Ustawienia -> Informacje -> Kompilacja (klikamy 5-6 razy). Powinna pojawić się informacja, ze opcje programistyczne zostały aktywowane.

Następnie wracamy do ustawień i na końcu kategorii "Preferencje systemowe", powinny ukazać się opcje programistyczne.  Tam, w ostatniej opcji "Aplikacje", możemy ustawić limit procesów w tle. Ja osobiście używam ustawienia "Brak procesów w tle" i u mnie szybkość działania znacząco się poprawiła.

Mała uwaga: opcja wraca do ustawień domyślnych (standardowy limit), po całkowitym odcięciu telewizora od zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na powolne działanie Androida 6 pomogło wyłączenie procesów w tle w "Opcjach programistycznych".
Jak aktywować Opcje programistyczne?
Wybieramy kolejno: Ustawienia -> Informacje -> Kompilacja (klikamy 5-6 razy). Powinna pojawić się informacja, ze opcje programistyczne zostały aktywowane.
Następnie wracamy do ustawień i na końcu kategorii "Preferencje systemowe", powinny ukazać się opcje programistyczne.  Tam, w ostatniej opcji "Aplikacje", możemy ustawić limit procesów w tle. Ja osobiście używam ustawienia "Brak procesów w tle" i u mnie szybkość działania znacząco się poprawiła.
Mała uwaga: opcja wraca do ustawień domyślnych (standardowy limit), po całkowitym odcięciu telewizora od zasilania.
Niestety w 7 nie mogę znaleźć "Preferencji systemowych" ani Opcji programistycznych. Ktoś wie gdzie tego szukać?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka



Niestety w 7 nie mogę znaleźć "Preferencji systemowych" ani Opcji programistycznych. Ktoś wie gdzie tego szukać?
EDIT
Preferencje systemowe są ale nie pokazują się Opcje progamistyczne.
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...