Skocz do zawartości
johnny321

Odtwarzacz sieciowy (z KODI / VLC)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,
szukam jakiegos rozwiazania, ktore pozwoliloby na moim samsung smarttv odpalac vlc/kodi lub inna rownie intuicyjna aplikacje, ktora odtworzylaby materialy video z zasobow sieciowych (NAS Synology) po kablu, aplikacja DS Video dedykowana dla Samsunga to lekka porazka. Dysk zewnetrzny nie bylby potrzebny. Fajnie byloby aby to urzadzenie nie zajmowalo duzo miejsca (chcialbym powiesic za tv, podobnie jak dysk zewnetrzny) i dalo sie sterowac tym ustrojstwem pilotem od telewizora (Samsung AnyTV ?) po HDMI. Co byscie polecili? Czy raspberry spelnialoby te wszystkie kryteria? Lub cos na androidzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy i wszystko czytający odtwarzacz na androidzie to himedia q10 pro. Możesz kupić coś tańszego, ale niektóre nie radzą sobie ze wszystkimi plikami.
Możesz wbić tam dysk twardy do wewnątrz, obojętnie jaki i masz świetny Player. Może jest drogi ale na pewno czyta wszystko, łącznie z dużym bitrate i obrazy płyt.
Mam taki na sprzedaż prawie nowy. Sprzedaje tylko dlatego że sprzedałem kino i na razie go nie używam.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dosłownie 2 dni temu takie urządzonko( dokladnie z tej aukcji)na amlogic 905x:

http://allegro.pl/reevolved-android-smart-tv-box-4k-kodi-2gb-dvb-t-i6690529094.html

Ma android tv 6.0.1 i działa to fajnie ale najlepsze jest to że można z karty sd zbootowac drugi system osobno a mianowicie libreElec(kodi). Działa super! Na Androidzie jednak jest dziwne szarpanie obrazu czasem mimo że na kodi działa dopasowanie odświeżania obrazu zgodnie z filmem a w tym libreElec działa to idealnie. Podłączyłem boxa do TV 4K i interfejs kodi jest w 4K, działa HDR, czyta wszystkie formaty( ISO, mkv, 3D iso itp.) przy minimalnym użyciu zasobów, idealnie dopasowuje odświeżanie do podanego filmu, dziala bitstream HD audio, jednym słowem bajka. Tyle sprawdziłem póki co. Jeśli masz jakieś pytania to dawaj.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy działa Ci dźwięk 7.1 włącznie z Atmosem i DTS-X?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp: niestety tego nie sprawdzę bo nie mam ampa z atmosem :/ Mogę podpytać na forum libreElec, może ktoś testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprawdzić 7.1 w DTS HD MA i DD THD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, makakam napisał:

Kupiłem dosłownie 2 dni temu takie urządzonko( dokladnie z tej aukcji)na amlogic 905x:

Czy probowales wykorzystanie sterowania pilotem telewizora (po hdmi - cec)? Dziala to to w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp ja juz się naciąłem na x92 na procku s912 ledwo DTS działał. Kupiłem Shielda. Wiem ze drogo ale to naprawde topowy sprzęt. Hula wszystko Atmos DTS X DTS HD MA...KOdia działa jak szalone włącznie z 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

ja na razie nie kupuję bo do odtwarzania fullHD mam Dune. Takiego Androida używam do oglądania przez IP. Jest dostęp do całego serwisy tvp.pl.

Jedyna wada to ten dźwięk. Reszta jest co najmniej zadawalająca. Powinny obsługiwać HDR co własnie autor potwierdził.

Podobno takie boxy nie chodzą w 4K z Netflixa. Ktoś to sprawdzał?

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitstream dts HD i dd thd 7.1 działa, sprawdziłem właśnie.

Za tą cenę jestem mega zadowolony z tego boxa biorąc pod uwagę to że póki co wszystko co mu podalem łyka bez problemu. Nie wiem czy da się( bo nie szukałem info)na shieldzie zainstalować samo czyste kodi tak jak tutaj bo to właśnie mi się podoba, szybko startuje i zaraz mam co potrzebuje bez wszystkich zbędnych apek z andka i dziesiątek kafelek bombardujacych mnie z ekranu.

Na tym moim boxie nie sprawdzałem netflixa na Androidzie bo mam go w TV więc nie wiem choć jak będę miał chwilę to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X92 nie ma szans na Netflixa w 4k I HDR. Nawet samo 4K nie da rady

 

 

17 godzin temu, pmcomp napisał:

Wiem.

ja na razie nie kupuję bo do odtwarzania fullHD mam Dune. Takiego Androida używam do oglądania przez IP. Jest dostęp do całego serwisy tvp.pl.

Jedyna wada to ten dźwięk. Reszta jest co najmniej zadawalająca. Powinny obsługiwać HDR co własnie autor potwierdził.

Podobno takie boxy nie chodzą w 4K z Netflixa. Ktoś to sprawdzał?

 

Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej Himedii q10 pro działa wszystko oprócz hdmi-cec. Testowałem wszystkie pliki, nawet te z dużym bitrate 400mb/s.

Obsługuje wszystkie kodeki audio oraz HDR. Nigdzie nie zauważyłem przycięć obrazu ani dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 godziny temu, pmcomp napisał:

Co to jest X92?

Na X92 nie ma szans na Netflixa w 4k I HDR. Nawet samo 4K nie da rady

 

 

21 godzin temu, pmcomp napisał:

Wiem.

ja na razie nie kupuję bo do odtwarzania fullHD mam Dune. Takiego Androida używam do oglądania przez IP. Jest dostęp do całego serwisy tvp.pl.

Jedyna wada to ten dźwięk. Reszta jest co najmniej zadawalająca. Powinny obsługiwać HDR co własnie autor potwierdził.

Podobno takie boxy nie chodzą w 4K z Netflixa. Ktoś to sprawdzał?

 

Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mi pliki w 4K na takim Android Boxie śmigały bez problemu. Ja na swoim mam problemy z dźwiękiem 7.1. HDR i Netflixa w 4K nie jestem w stanie sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli że na Netflix nawet samo 4K bez HDr nie da sie odtworzyć. 4K jako takie na tym boxie hula bez problemu ale obraz 4K i dźwięk DD to troche masakra :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu z tego co czytalem to amlogic s912 jest mega problematyczny, o czym sam piszesz a libreElec nawet nie ma dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, macie jakiś pomysł na odtwarzanie plików mkv na standardowym playerze zainstalowanym w box'ach tv? testowałem dwa boxy:

http://omna.pl/tv-box-m12-octa-core-8x2-0ghz-android-6-marshmallow-2gb-16gb-bluetoth-4-64bit-android-smart-4k-002,a3152.html

http://www.omna.pl/tv-box-mxq-pro-lollipop-5-1-64bit-android-smart-4k-002,a3120.html

i na żadnym nie działa dźwięk chyba, że odpalę filmy pod kodi.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎28‎.‎01‎.‎2017 o 23:58, pmcomp napisał:

Hmmm, mi pliki w 4K na takim Android Boxie śmigały bez problemu. Ja na swoim mam problemy z dźwiękiem 7.1. HDR i Netflixa w 4K nie jestem w stanie sprawdzić. 

Aby odtwarzacz obsłużył Netflixa w 4K producent musi podpisać odpowiednią umowę z Netfixem. A tam jest szereg wymogów I obwarowań. Jeszcze niedawno np. sprzęt taki musiał mieć obowiązkowo przycisk NETFLIX na pilocie (zastanawiałem się właśnie niedawno po co Sony dodał taki wielki przycisk na pilocie do TV który kupiłem). Odtwarzacz musie mieć też odpowiednie certyfikaty na odpowiednie systemy DRM, wymagane przez aplikacje. To jest generalny wymóg dla wielu aplikacji VOD aby chodziły w wyższych rozdzielczościach (też YT w 4K). Ciężko jest niestety uzyskać informacje od firm oferujących aplikacje VOD które systemy DRM są wymagane dla których funkcji czy rozdzielczości programu. Jest np. coś takiego jak Widevine i odpowiednie poziomu (level 1,2,3, gdzie "1" jest "najlepszy"), jest Microsoft PlayReady itd.

NVidia Shield działa nieźle, gdyż jako jeden z niewielu producentów boxów z Anroidem ma dość komplety zestaw certyfikatów. Ma to też wpływ na cenę produktu. Mniejsze firmy, nie mówiąc już o chińskich boxach, nie będę miały tych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Z punktu widzenia sprzętu mówi się na to "trust key".

Wygląda na to, że NVidia Shiels jest na dziś najlepszym playerem do takich celów.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy i kolejność raczej nie jest przypadkowa ;)

1. nVIDIA Shield (4K + HDR)
2. Xiaomi Mi Box (4K + Nougat updated needed for HDR Netflix)
3. Amazon Stick/FTV1 + FTV2 (4K)
4. Intel machines running Win10, using either dedicated Apps or a Web Browser (Eg. Amazon Prime), very likely other OS's as well.
5. WeTek's Core , Hub, Play2 (audio is 2.0 only, unless you use custom ROM on the Play2)
6. Apple TV4

 

Buggiest Android Kodi Box getting about is: Sad

- Any AMLogic S912 box running Android Marshmallow 6.0, like the Beelink GT1 as an example. Don't get hoodwinked by clever marketing and Tech specs people. Its been awarded a D.

A D for Do Not Bother!
There is NO LibreELEC Kodi support for AML S912 devices either. All dirt cheap, unsupported AMLogic boxes with Android Marshmallow 6.0 are rubbish at the moment for semi-serious Android Kodi use. If proper bug busting Firmware updates do not come from the seller (virtually always the case) then expect broken Kodi Passthrough Audio (especially DTS) and Video features. WiFi or Bluetooth may not even work. These cheap Android devices are strictly DIY only. 

życzę samych dobrych wyborów...

EDIT: Poniżej linki do materiałów demonstracyjnych:

KODI samples - oficjalne

UHD, 4K, 8K itp

Edytowane przez frend30
linki do sampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia shield jest super urzadzeniem ale stosunkowo drogim a z tego co widze to niektorzy uzytkownicy maja problem z passthrough hd audio na nowej aktualizacji oraz z przelaczaniem odswiezania zgodnie z odtwarzanym filmem.

Akurat Netflix w 4K z HDR i Youtube nie powinien byc zadnym wyznacznikiem przy wyborze takiego boxa bo kto ma TV ktory to obsluguje, ma tez Netflixa i Youtube na tym TV, choc ja nie rozumiem jarania sie Youtubem w 4K, moze dlatego ze nie korzystam z tego.

Ponizej maly test LibreELEC na tym moim tanim boxie, start od wylaczenia calkowitego i pare sampli w 4K, w tym jeden z HDR. Box na tym systemie bardzo malo pamieci zuzywa a uzycie procka tez jest niewielkie co pokazuje na filmiku. Przelaczanie odswiezania dziala idealnie.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZpFK0GvmLF8

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie z pilota wybrać który system ma wystartować ? Ile trwa reboot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z pilota, trzeba wyciągnąć kartę sd aby wystartował android.

Ile trwa boot możesz zobaczyć na filmiku wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...