Skocz do zawartości
amdk

Nowy Dune HD Duo 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze handlowe sztuki trafią do dystrybutorów w EU w połowie grudnia. Detal 799euro więc u nas pewnie ok. 3500pln.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyszła właśnie dość duża aktualizacja: 170307_0153_r11

Na razie jako publiczna BETA.

Dużo nowych rzeczy, troche poprawek. Polecam.

http://dune-hd.com/firmware/duo4k/

 

 

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyszła właśnie kolejna beta dla modelu Duo4k (i też dla Solo4k i Solo Lite.

Numer: 170504_1319_r11

http://dune-hd.com/firmware/duo4k/

W tej wersji obsługiwane są już poprawnie polskie znaki na przednim wyświetlaczu LCD odtwarzacza.

Dune dodał też opcję wtyczek dla kolekcji filmowych, otworzył API tej części dla programistów. I od razu dostępne są dwie wtyczki do odtwarzania filmów online. Wtyczki można wyszukać automatycznie i zainstalować bez szczególnego wysiłku. W wersji anglojęzycznej wtyczka oferuje w zasadzie to co rozszerzenie Exodus dla Kodi !!!! Działa to niezwykle sprawnie.

Jest też gapless dla plików audio.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy premierę nowej wersji modelu DUO, o nazwie Dune Duo Base 4K

http://dunehd.pl/dune_hd_duobase_4k.html

Został okrojony z wyjść analogowych i przetwornika DAC, skasowano tuner DVBT i Z-wave. Zostało to co dla wielu jest najważniejsze, przy niemal o połowie niższej cenie.

"Stary", pełny model ma pozostać w sprzedaży.

dune_duobase4K_02.png

dune_duobase4K_01.pngdune_duobase4K_03.pngdune_duobase4K_04.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego wątku bo i pewnie mój problem to jakaś prozaiczna bzdura. Ale... zanabyłem BASE 4K i jest to bardzo fajny sprzęt. Wymienił on leciwego BASE 3.0. Czyli niby coś tam wiem jak się z tym obchodzić. No, właśnie. Mój problem to dźwięk. Otóż w trybie bez dekodowania czyli RAW nie mam dźwięku dla plików mkv. Wszystkie inne kontenery i formaty są jak trzeba. Tylko mkv daje ciszę. Po przełączeniu na SPDIF już wszystko jest ok. Czy to oznacza, że aby słuchać muzyki muszę załączać RAW, a dla filmów SPDIF? Poprzednio nie miałem z tym żadnego problemu. Dodam tylko, że dzwięk idzie po optyku do DAC i dalej do wzmacniacza. 

Korekta! Oczywiście mam na myśli dekodowanie PCM a SPDIF to połączenie jakiego muszę używać.

Edytowane przez krecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak puszczasz po optyku do DAC-a, i ustawisz RAW w ustawieniach, to z wielu filmów filmów będzie ci wysyłał sygnał DolbyDigitla lub DTS. DAC raczej takiego sygnału nie rozkoduje. Musisz ustawić Dekodowanie aby Dune wysyłał sygnał PCM stereo. Nie "popsuje" to w niczym odtwarzania muzycznych plików audio (stereo). Nie będą one bardziej dekodowane niż dla ustawienia RAW.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:D W sumie gdy tak pomyślałem to w sytuacji gdy mój DAC nie dekoduje dźwięku wielokanałowego to oczywistym wydaje się to, że musi dostać PCM. No, ale w pierwszej chwili się zdziwiłem tym Zmyliło mnie też moje doświadczenie z BASE 3.0, który przecież DAC'a miał wbudowanego i tam RAW mógł sobie istnieć bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

W zeszłym tygodniu zakupiłem odtwarzacz Dune HD Duo 4K.

Sprawuje się bardzo dobrze, podłączenie bezproblemowe, jakość też na wysokim poziomie, ogólnie sprzęt bardzo fajny.

 

Mam tylko jedno pytanie odnośnie użytkowania:

Nowy sprzęt został wpięty do działającego wcześniej połączenia sieciowego (gniazdem Ethernet).

Pierwotnie w tym miejscu był stareńki HYUNDAI M-Box, też z serwerem SAMBA. Padło mu się ostatnio, dlatego musiałem pomyśleć o wymianie na nowy.

Dune HD Duo 4K podpięty został do tych samych warunków sieciowych, na urządzeniu uruchomiłem serwer SAMBA i moje Windowsy widzą oba dyski. Czyli teoretycznie wszystko OK.

Niestety szybkość przesyłu danych jest tragiczna (rzędu 500 – 700 kB/s), podczas gdy na starym HYUNDAI’u była rzędu 4 – 5 Mb/s.

Dodam jeszcze, że ten niekorzystny objaw ma miejsce zarówno przy próbie połączenia za pomocą protokołu FTP, jak i po sieci bezprzewodowej.

Pytanie co jest tego przyczyną i jak można przyspieszyć transfer. Obecnie plik 700MB przesyła się ok. 15 min, co jest dramatem, to już wolę wyjąć dysk i przegrać pliki bezpośrednio z komputera, ale to nie o to chodzi żeby latać po piętrach z dyskiem w ręku. Po to wybrałem sprzęt z obsługą protokołów sieciowych żeby tego uniknąć.

 

Reasumując, prośba o poradę jak można podnieś szybkość przesyłu danych w układzie, w którym dużo starszy sprzęt uzyskiwał transfery 10x większe?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, ale przeczytałem Wasze posty i mam nadzieję że mi pomożecie.

Koledzy mam odtwarzacz DUNE HD DUO 4K i mam mały problem z dźwiękiem. Posiadam też TV PHILIPS OLED 55", który połączony jest z DUNE przez kabel HDMI. DUNE podłączone jest jeszcze  kablem czincz do wzmacniacza analogowego Marantza (brak innych gniazd np cyfrowych w Marantz).
Problem polega na tym, że słuchając muzyki z DUNE sygnał na wzmacniacz i TV  idzie bez problemu. Filmy mkv i avi OK. Natomiast mam obraz koncertu w którym audio jest tylko DTS 5.1 i 7.1 i wtedy słyszę tylko dźwięk w TV a na wzmacniaczu ZERO. Jaka może być przyczyna?. Wydaje mi się że dune powinno ten dźwięk przekonwertować na zwykłe stereo? Może muszę coś przestawić w opcjach dźwięku DUNE?
Proszę o pomoc jeżeli ktoś ma ten odtwarzacz.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym poważaniem a o czym ja piszę? Właśnie o to mi chodzi jakie powinny być? Aby odtworzyć materiał z samym dźwiękiem dts na wyjście analogowe czyli cincz bo to urządzenie ma w sobie przecież konwerter. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być to podstawowe ustawienie wszystkich odtwarzaczy, funkcja aby za dekodowanie odpowiadał odtwarzacz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, leonid113 napisał:

Ale tam nie ma PCM przynajmniej w dune HD duo 4K

to zmieniaj po kolei, na takie ustawienia jakie są, aż będziesz miał dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są dwie pozycje nie pamietam  jakie ale sprawdzę w domu. Przed przełączaniem na "oślep" wolę wiedzieć zanim coś uszkodze sobie. Myślałem że ktoś ma taki odtwarzacz i wie jak ma być. Wieczorem napisze co tam konkretnie jest do wyboru. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całym poważaniem a o czym ja piszę? Właśnie o to mi chodzi jakie powinny być? Aby odtworzyć materiał z samym dźwiękiem dts na wyjście analogowe czyli cincz bo to urządzenie ma w sobie przecież konwerter. 
Ale ja nie znam twojego odtwarzacza.
Te ustawienia mogą się różnie nazywać.
U mnie np
Jest ustawienie osobne dla Dolby osobne dla DTS aby zlecić dekodowanie odtwarzaczowi.

Musisz zrozumieć logikę tego działania, wtedy znajdziesz odpowiednie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spalisz instalacje elektryczną :D a gdy będzie wymagany fabryczny reset nastąpi destrukcja domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, leonid113 napisał:

Tam są dwie pozycje nie pamietam  jakie ale sprawdzę w domu. Przed przełączaniem na "oślep" wolę wiedzieć zanim coś uszkodze sobie. Myślałem że ktoś ma taki odtwarzacz i wie jak ma być. Wieczorem napisze co tam konkretnie jest do wyboru. 

Pozdrawiam

W takim razie, jeśli nie na oślep... to jak w ogóle ustawiłeś? I skąd wiesz, że już nie popsułeś i dlatego nie masz dźwięku???

Bo jeśli nic nie ustawiałeś, nie zmieniałeś to znaczy, że zostawiłeś ustawienia na "oślep".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje ustawienia i sygnał z filmu.

 

IMG_20210915_162806.jpg

IMG_20210915_162838.jpg

Odnośnie sygnału z filmu puszczonego z DUNE na wzmacniacz po czincz to: w menu filmu ma do wyboru:DTS HD 5.1 i DTS HD 2.0. Natomiast jak nacisnę na pilocie z DUNE na audio to mam do dyspozycji:English DTS Multichannel 48Khz i English DTS stereo 48Khz. Nic nie słyszę na wzmacniaczu na TV idzie a tV do DUNE podłaczone przez HDMI.

IMG_20210915_162917.jpg

IMG_20210915_162942.jpg

I co kolego "Prodarek" piszesz że musi być PCM ale go nie ma nie jestem podrostkiem i całkiem laikiem. Dow[beeep] ma Pan przedni szkoda że nie konkretny co do tematu. Sam osobiście widziałem jak taki koleś co na oślep łączył kamerę do gniazda w TV i spitolił ją za ponad 4000 zł.

Witam. Poczytałem trochę w instrukcjach i Wszystko OK. Duży PLUS dla kolegi "prodarek", upierał się i miał rację. Jest w zakładce "Ustawienia cyfrowych wyjść audio" opcja PCM(dekodowanie). Ja natomiast cały czas sugerowałem się zakładką "Tryb dekodowania audio". Co do klikania na " Oślep"😃 nadal jednak trzymam się reguły czytaj a dopiero rób😉.

Pozdrawiam i dziękuje Wszystkim za zaangażowanie

Tak nawiasem sprzęcik całkiem całkiem choć leciwy. Jedyna firma jaką znam i mogę potwierdzić że bez problemu czyta pełne menu z płyt DVD i Blu-ray z pliku ISO oraz obrazu płyt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze jedno koledzy. Mieliście może w tym Dune Duo 4K coś takiego, że na wyłączonym (w opcjach ustawione jest że po naciśnięciu power odtwarzacz ma się wyłączyć) gdy otwieram klapkę od wkładania dysku,odtwarzacz mi się samoczynnie uruchamia. W DUNE MAX tak nie miałem. Przeważnie jak wyjmuję lub wkładam dysk nie chcę włączać odtwarzacza.

Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...