Skocz do zawartości
pmcomp

Dodatkowa gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupowałem ekspres do kawy, to właśnie wciskali mi na siłę rozszerzoną gwarancję. Zapytałem kolegi, który pracuje w branży RTV o co chodzi. Potwierdził dokładnie to co jest opisane w artykule. Wysoka prowizja dla sklepu i część dla sprzedawcy. Marne resztki, które pozostają ubezpieczycielowi nie wystarczają na pokrycie szkody i najczęściej są odrzucane jako niezasadne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie problem nienowy.

Jeśli ktoś potrzebuje takiego typu ubezpieczenia, to może je nabyć także zupełnie oddzielnie, np. u zaprzyjaźnionego agenta/brokera.

Pytanie: czy to coś zmieni? Tzn czy wypłacą odszkodowanie? ;)

Może ktoś z forumowiczów podpowie, czy są na naszym rynku "rozsądne" polisy typu "przedłużona gwarancja"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Barnaba napisał:

Może ktoś z forumowiczów podpowie, czy są na naszym rynku "rozsądne" polisy typu "przedłużona gwarancja"?

Tak są i działają znakomicie tak długo jak z nich nie skorzystasz ;)

A tak zupełnie serio ta zawsze przed decyzja trzeba zwyczajnie przeczytać warunki polisy aby wiedzieć czy nam pasuje i ma dobry zakres czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.To tak jak z instrukcją obsługi danego sprzętu-85% z Was jej nie czyta.

Tu jest podobnie.Ludzie słuchają sprzedawcy jak świnia grzmotów i OWU nie czytają stąd późniejsze problemy z realizacją warunków takiego dodatkowego ubezpieczenia.

( pamiętajcie sprzedawcy mają prowizję od sprzedanego ubezpieczenia i co niektórzy będą to robić na siłę i opowiadać bzdury niezgodne z OWU np.,że możesz [beeep]nąć sprzętem o podłogę i dostać nowy lub kasę :D )

Ja korzystam z takich gwarancji (teraz to ubezpieczenia,UOKiK zakazał stosowania zwrotu "rozszerzona gwarancja" ) od kilku lat i nigdy nie odmówiono mi realizacji takiej polisy.

Mojego ultrabooka np.naprawiłem w czwartym roku użytkowania 2 krotnie a za 3cim razem dostałem 100% wartości zapłaconej za niego kwoty .

Można mieć nowy sprzęt co 3 lata w cenie opłaconego ubezpieczenia ale trzeba umiejętnie korzystać z zapisów w OWU.

Faktem jest - o czym piszą dzisiaj media,że prowizje dla sklepów które to sprzedają są kosmiczne...

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...