Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem Tv Sony Kd65X8505C 4K UHD z 3D oraz System kina domowego Onkyo HT-S7705 5.1.2 z Atmos. Niestety TV nie odtwarza True Hd i muszę dokupić odtwarzacz sieciowy. Daje on radę wysłać do 5.1 ( co mi Onkyo odczytuje jako Dolby Digital EX czasami). Fajnie więc ogląda się filmy z czymś takim ale brak mi do tych filmów 4K jedynie Atmosa ( jakiś grzmocik z sufitu i żona mi z walkiem w ręku zaproponowała ale nie o to mi chodzi :D )

Wymagam od niego trwałości przynajmniej rok ( za rok będą nowsze, lepsze, te lepsze tańsze itp). Tego żeby odczytywał poprawnie 4K z dźwiękiem Atmos i właściwie nic więcej.

Nie musi mieć ładnej nazwy i być z wysokiej jakości materiałów zewnętrznych ( może być i z papieru toaletowego uprzednio użytego jeśli odczyta mi poprawnie poniższe pliki)

The.Legend.of. Teenage.Mutant.Ninja.Turtles.Out.Of.The.Shadows.2016.MULTi.4k.UHD.X265.HEVC.TrueHD.7.1.Atmos

Tarzan.2016.REPACK.MULTi.4K.UHD.X265.HEVC.ATMOS.7.1

Batman.v.Superman.Dawn.of.Justice.2016.MULTi.4k.UHD.X265.True.HD.ATMOS.7.1

Mad Max Fury Road 2015 MULTi 2160p 4K UltraHD BluRay 10Bit HEVC x265 TrueHD-Atmos

Nie wierzę że wszyscy mają Dune i Zappiti. Na pewno ktoś pokusił się o kupienie czegoś znacznie tańszego. Interesują mnie opinie osób które mają jakieś taniochy do 150euro i potrafi im to poprawnie film w 4K z Atmosem odczytać.

Ktoś mi podesłał taką stronkę http://www.futeko.com/navpage/media-box-comparison.php

Tam nawet za 44 funty jest coś co czyta 4K z true HD. Ma ktoś coś takiego lub może rzetelnie po czymś takim napisać??

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejo... poszukaj NEXBOX A3   wyrwalem na olx za 200 zl :).. wlasnie testuje..kodi doprowadza mnie do szalu....vlc juz lepiej sobie radzi... z tym atmosem bedzie maxymalnie pod gorke :).i bedzie trzeba chyba dlugo poczekac,az to zadziala jak trzeba.

 

http://www.inexbox.com/ott-tv-box/

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na tą stronę co dałem ( od kogoś) i tam pełno odtwarzaczy 4K z Atmos. Mnie ciekawi czy ktoś ma jakieś z tych tańszych i testował 4K i Atmos. Jak taki się znajdzie to trzeba taki kupić i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z MINIX NEO U1. Czy da radę z ATMOS? Nie wiem, ale wspomniany TARZAN leciał na pewno 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, yerzo napisał:

Ja korzystam z MINIX NEO U1. Czy da radę z ATMOS? Nie wiem, ale wspomniany TARZAN leciał na pewno 7.1

Dokopałem się do specyfikacji i Atmos nie poleci. Max TrueHD 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.na moje nie ma na razie tv boxa który odpali atmosa . Za nowy wynalazek dolby. Mój ampi Denon 2200x ma atmosa lecz trzeba do niego dać źródło .. owego dźwięku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę wyjaśnijcie mi różnicę pomiędzy 7.1 a Atmos gdyż spotkałem już sporo stwierdzeń że dźwięki Atmos usłyszymy na każdym 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu zaczyna się zabawa.7.1 to system głośnikowy ,a nie jakość dźwięku..musimy mieć tv boxa który da po hdmi do ampli sygnal cyfrowy atmosa. Z tego co widzę to maks dts hd master i true hd..ale mogę tego nie rozumieć bo jutro sam dzwonię do denona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To proszę wyjaśnijcie mi różnicę pomiędzy 7.1 a Atmos gdyż spotkałem już sporo stwierdzeń że dźwięki Atmos usłyszymy na każdym 7.1.




Dokładnie.na moje nie ma na razie tv boxa który odpali atmosa . Za nowy wynalazek dolby. Mój ampi Denon 2200x ma atmosa lecz trzeba do niego dać źródło .. owego dźwięku 


Są na pewno dwa media playery z atmos ale po 300euro, nie po 50

Avallone.
7.1 to system w parterze.
Atmos to 5.1.2 w minimalnej konfiguracji.
Czyli 5.1 + 2 na suficie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ale nie w tym rzecz. Chodzi o to że jeśli player odtwarza 7.1 to znaczy że Armosa też odtworzy. Tak mi tłumaczono. Oczywiście żeby tak się stało trzeba mieć ścieżkę audio z Atmos i system głośników z Ampli który Atmosa puści. Wytłumaczono mi właśnie tak że każdy odtwarzacz 7.1 odtworzy Amosa pod warunkiem że kino domowe ma tą funkcję ( czyli jak u mnie 5.1.2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to kup którykolwiek z 7.1 i wypróbuj. Jak by nie działało, to oddasz do sklepu i już.


Ps. Zerknij na skrzynkę odbiorczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raf7775 napisał:

Skoro tak, to kup którykolwiek z 7.1 i wypróbuj. Jak by nie działało, to oddasz do sklepu i już.

I tu wracamy na właściwy tor czyli do sedna sprawy. Ja szukam takiego sprawdzonego.

Wystarczy że ktoś ma taki odtwarzacz sieciowy z 7.1 ( wystarczy 1080p) i ampli z Atmosem  czyli ten minimalny 5.1.2 a do tego film ze ścieżką z Atmosem ( też wystarczy 1080p)  i może to bezproblemowo sprawdzić. Nie musimy kupować od razu z końca świata jakiegoś odtwarzacza 4K bo jeśli komuś pociągnie to taki odtwarzacz 1080p to później będziemy wiedzieć że warto jakikolwiek odtwarzacz 4K z 7.1 kupić i wsio będzie grało.

7 minut temu, kazmirzleszno napisał:

jeszcze mi wytlumaczcie dlaczego  podlaczenie  player box --> hdmi --> amplituner  pokazuje dzwiek PCM..

Kwestia ustawień jak u mnie, poprzestawialem i teraz mam DD EX a miałem tylko PCM 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallone, kup jakikolwiek z 4K i wyjściem 7.1 Ten sprzęt tak szybko się zmienia, że za rok góra dwa i tak będziesz szukał nowszego modelu. Ja mam już czwarty player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yerzo napisał:

Avallone, kup jakikolwiek z 4K i wyjściem 7.1 Ten sprzęt tak szybko się zmienia, że za rok góra dwa i tak będziesz szukał nowszego modelu. Ja mam już czwarty player.

Ja to rozumiem ale wolałbym żeby ktoś już taki miał i sprawdził ta hipotezę o której pisze post wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że zbyt dużo ludzi nie ma sprzętu do atmosa a ci co mają, nie kupują otwarzaczy jakichkolwiek z 7.1


Ja mam atmos i mam stary eagret rs6s ale nie wiem czy on daje 7.1 i nie mam takiego pliku z atmos.

A nie, mam płytę demo do atmosa zgraną na dysku, może po pracy sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7775 napisał:

Problem w tym, że zbyt dużo ludzi nie ma sprzętu do atmosa a ci co mają, nie kupują otwarzaczy jakichkolwiek z 7.1
 

Jak ktoś już ma ampli z Atmos to tym bardziej powinien mieć odtwarzacz żeby takie pliki otworzył. Nielogiczne jest posiadanie Systemu 5.1.2, posiadanie dostępu do plików z Atmos i niemożność ich prawidłowego odtworzenia. Liczę na to że ktoś już takie coś sprawdził i w tym temacie mi podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszą osobą która pisze tu o łatwym dostępie do plików 4k z atmosem.
Normalnie to ludzie kupują płyty i odtwarzacze BD UHD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Wiele osób ma dostęp do takich plików przez BTGIGS a jedynie o tym nie piszą gdyż forum to tego nie dotyczy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że jesteś pierwszą osobą która tak pisze.


Ci co ściągają, pewnie oglądają w 4k ale dts 5.1 nie w atmosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego używa tego samego nicka. Delikatnie mówiąc nieostrożność;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Barnaba napisał:

I do tego używa tego samego nicka. Delikatnie mówiąc nieostrożność;)

Ja to akurat mam gdzieś bo wyłączając wysyłanie nie popełnia się przestępstwa. To jednak nie istota tego tematu :) Wróćmy więc do tego ze szukam odtwarzacza i dobrze by było żeby był sprawdzony tak jak pisałem wcześniej:

Cytat

Wystarczy że ktoś ma taki odtwarzacz sieciowy z 7.1 ( wystarczy 1080p) i ampli z Atmosem  czyli ten minimalny 5.1.2 a do tego film ze ścieżką z Atmosem ( też wystarczy 1080p)  i może to bezproblemowo sprawdzić. Nie musimy kupować od razu z końca świata jakiegoś odtwarzacza 4K bo jeśli komuś pociągnie to taki odtwarzacz 1080p to później będziemy wiedzieć że warto jakikolwiek odtwarzacz 4K z 7.1 kupić i wsio będzie grało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...