Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Avallonne
I po co ja Ci to pisalem, skoro nie sluchasz. Pierwszy z brzegu player, ze stronki ktora Ci wkleilem "robi wszystko", 4k Atmosa i nawet 3d i BDmenu.
http://www.futeko.com/products/MP068.php
Nie polecam Ci go, bo nie wiem czy ma, a raczej jakie ma problemy/wady. Znajdz temat o playerach Himedia I dopytaj, albo wejdz do tematu Dune hd solo 4k i tam zapytaj o inne playery. Ktos, kto jest na biezaco Ci odpowie.
Jak widzisz Kolega pmcomp zawiesil sie na sprzecie sprzed 5 lat, a ze nie potrzebuje i nie uzywa playera 4k, to i nie wie dokladnie, co obecnie w trawie piszczy.


  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo, jesli player na S905X uważasz za 5-o letni złom to ja Ci gratuluję :) .

Jak napisałem nie udało mi sie na nim odpalić nic więcej niż 5.1. Kodi odtwarzając film wykrywa ściezki 7.1 ale ich poprawnie na HDMI w postaci bitsream nie wysyła. O tego typu problemach można poczytać w necie. Napisałem, że być może Kodi v.17 to potrafi. Nie mam zamiaru sprawdzać bo z zasobów sieciowych lepszy jest Dune. Odpal polskie napisy w SRT na Kodi. Tez mi sie nie udało. Nie ma wyboru strony kodowej dla napisów. I mnóstwo innych niedoróbek. Te Androidowe playery od poczciwych Dune czy Popcornów pod względem mozliwości odtwarzania dzielą lata świetlne.

 

A sprawdziłeś osobiście, czy ten Himedia jak piszesz robi wszystko?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dobrego wina to wysyłanie było by nieco uciążliwe ale choć góra z górą się nie spotka to jednak może kiedyś któryś z Was zawita do Paryża. Zaproszę na kawę czy odrobinę strawy. Tyczy się to każdego który zechciał mi posłać tu trochę rad. Każda dla mnie ważna.

Opory jestem a mój mały móżdżek w temacie audio słabo wyrabia i części zwrotów nawet tu nie rozumiem.

36 minut temu, binary napisał:

Avallonne
I po co ja Ci to pisalem, skoro nie sluchasz. Pierwszy z brzegu player, ze stronki ktora Ci wkleilem "robi wszystko", 4k Atmosa i nawet 3d i BDmenu.
http://www.futeko.com/products/MP068.php
Nie polecam Ci go, bo nie wiem czy ma, a raczej jakie ma problemy/wady. Znajdz temat o playerach Himedia I dopytaj, albo wejdz do tematu Dune hd solo 4k i tam zapytaj o inne playery. Ktos, kto jest na biezaco Ci odpowie.
Jak widzisz Kolega pmcomp zawiesil sie na sprzecie sprzed 5 lat, a ze nie potrzebuje i nie uzywa playera 4k, to i nie wie dokladnie, co obecnie w trawie piszczy.

 

Słucham. Ja już zakodowałem że potrzebuję odtwarzacza plików. Teraz muszę wybrać najtańszy ze sprawdzonych który podała temu co potrzebuję. Dlaczego najtańszy( powiedzmy do 150euro by było nieźle)?? kupiłem 2 tele, system KD, 2 komputery to i żona się upomniała o zestaw firan, karniszy i zasłon na cały dom ( nie żałowała sobie :D ) i parę innych rzeczy :D A sprawdzony żebym nie musiał kolejnego kupować :)

Musze po prostu poszukać tematów tych playerów tu na forum i nieco się wgłębić. Gdzie jest dział?? Sam dział, tematy poszukam.

24 minuty temu, pmcomp napisał:

Odpal polskie napisy w SRT na Kodi.

Mój na tym Sony jest 16.1 i odpala zarówno SRT jak i PSG ( to od Paris Saint Germain? :D, myślałem żo kopia piłkę a tu się okazało ze polskie napisy też konwertują :D ) Sprawdziłem to przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to co pokazuje Ci Kodi nie jest prawdą co wysyła potem na zewnątrz do amplitunera. Prawdę mówi amplituner co dekoduje z bitstreamu audio..

Mój pokazuje ściezkę 7.1 DDTHD, a przesyła PCM 2.0. Mam inną sztuke producenta z Kodi v.17, może potem sprawdzę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallone ..

kup Dune HD Solo 4K - będziesz miał 4K , Atmos oraz 3D

 

Edytowane przez Eleonor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na odtwarzaczach plików nie znam, ostatni jaki kupiłem to egret rs6 parę lat temu.
Wiem natomiast że dużo ludzi kupiło tego Samsunga ubd k8500 jako tymczasówkę, dopóki nie wyjdzie oppo 203.
To jak wyjdzie w grudniu, to będą Samsungi sprzedawać, wtedy kupisz może za 150euro takiego, to będziesz miał i do płyt i do plików.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eleonor napisał:

Avallone ..

kup Dune HD Solo 4K - będziesz miał 4K i Atmos 

 

Cena pow 300euro dla mnie nie do zaakceptowania. Odpada nawet jakby był jedyny a nie jest i ceny innych które spełniają moje wymagania zaczynają się od parędziesiąt euro :) Trzeba jedynie znaleźć kogoś kto je sprawdził :)

 

4 minuty temu, pmcomp napisał:

Pamiętaj, że to co pokazuje Ci Kodi nie jest prawdą co wysyła potem na zewnątrz do amplitunera. Prawdę mówi amplituner co dekoduje z bitstreamu audio..

Mój pokazuje ściezkę 7.1 DDTHD, a przesyła PCM 2.0. Mam inną sztuke producenta z Kodi v.17, może potem sprawdzę.

To akurat już zauważyłem, wysyłałem Ci zdjęcie kadru z Tarzana ale oczywiście ampli nie dostawał True Hd a po prostu 2.0.

1 minutę temu, raf7775 napisał:

Ja się na odtwarzaczach plików nie znam, ostatni jaki kupiłem to egret rs6 parę lat temu.
Wiem natomiast że dużo ludzi kupiło tego Samsunga ubd k8500 jako tymczasówkę, dopóki nie wyjdzie oppo 203.
To jak wyjdzie w grudniu, to będą Samsungi sprzedawać, wtedy kupisz może za 150euro takiego, to będziesz miał i do płyt i do plików.

Jakoś mnie nie przypiliło żeby płacić za te płyty, zdecydowanie więc i jakiś odtwarzacz plików mi wystarczy. jak nie znajdę sensownego i sprawdzonego do tej ceny a trafi się taki Samsung z okazji za 150 to pewnie wezmę ale tylko do plików które mnie zdecydowanie taniej wychodzą niż płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raf7775 napisał:

Wpisz w Google 4k media player with Atmos.
Mi takiego pokazało, oprócz wspomnianego dune4k.
http://www.zappiti.com/zappiti_player_4k.html

A ta tanioszki pi 40-50 euro, to wątpię żeby atmosa ci puściły ale próbować możesz.

Też najtaniej 300euro taki na ebay.fr

Ja myślę że nie każdy ma Dune, Zappiti. Na pewno znajdzie się ktoś na forum kto ma jakiś z tych tanioszek i sprawdzi czy puszcza to Atmosa.

6 minut temu, pmcomp napisał:

Na tej drugiej sztuce tez mam Kodi 16.1.

Ale u mnie też mam 16.1 i czyta SRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Avallone napisał:

Ale u mnie też mam 16.1 i czyta SRT.

Z polskimi znakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę, to Ci co mają sprzęt do atmosa i głośniki zainstalowane, to raczej na porządne odtwarzacze polują, czy to do plików, czy do płyt, niekoniecznie w 4k.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2016 o 18:08, pmcomp napisał:

Napiszę pońownie i zapytam ... czy TO powyzej to jest obraz płyty BD UHD? Czy to oznacza, że format został już złamany? A jeśli nie to skad jest taki materiał z tak świeżego filmu w 4K, H.265 i ze ściezką w Atmosie? Czy to jest jakiś fake?

 

Pozdro

www.katzeus.com to stronka piracka, a jest o niej info w opisie powyzszej wersji.

Płyty nie zostały złamane(też już podskoczyłem z radości jak to zobaczyłem), ale jest coraz lepiej(wyszukaj sobie revenanta w 4K w internecie, tam w opisie będziesz miał opisane mniej więcej jak teraz się uzyskuje obraz 4K z płyty, jest to jakiś rodzaj screengrabbera(nie jest to rozkodowany bluray, ale obraz jest nagrany i na porównaniach zdjęć Oryginał z UHD BD vs nagrany obraz to wygląda tak samo, gorzej na pewno będzie w ruchu oczywiście, bo bitrate sięga koło 18-20 mbps, czyli nawet nie stara jakość remuxa BD 1080p, ale już jest też 10 bitowy kolor, jest coraz lepiej)

Sory za OT Avallone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Ci co mają atmosa korzystają z org płyt i odtwarzaczy.. ;-) nie po to wywalamy na sprzęt 50tyś aby później pliki z netu oglądać...
 Już to widzę takiego supermen & batman, który chyba ma z 85gb pojemności jak Kowalski ściąga..;-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pmcomp napisał:

Z polskimi znakami?

Tak. Zobacz sam

fshzw_img_7725jpg_754dc.jpg

 

fshzw_img_7731jpg_c8722.jpg

fshzw_img_7727jpg_5f839.jpg

4 minuty temu, aeeroO napisał:

Płyty nie zostały złamane(też już podskoczyłem z radości jak to zobaczyłem), ale jest coraz lepiej(wyszukaj sobie revenanta w 4K w internecie, tam w opisie będziesz miał opisane mniej więcej jak teraz się uzyskuje obraz 4K z płyty, jest to jakiś rodzaj screengrabbera(nie jest to rozkodowany bluray, ale obraz jest nagrany i na porównaniach zdjęć Oryginał z UHD BD vs nagrany obraz to wygląda tak samo, gorzej na pewno będzie w ruchu oczywiście, bo bitrate sięga koło 18-20 mbps, czyli nawet nie stara jakość remuxa BD 1080p, ale już jest też 10 bitowy kolor, jest coraz lepiej)

Sory za OT Avallone

Co to znaczy że w ruchu jest źle?? Oglądamy dzień w dzień po 2 filmy i nawet w największej dynamice wsio gra. Widać więc to?? Bo na zdjęciu powyżej to aparat nie wyrabia a nie że taki obraz jest.

 

1 minutę temu, Bipo napisał:

Raczej Ci co mają atmosa korzystają z org płyt i odtwarzaczy.. ;-) nie po to wywalamy na sprzęt 50tyś aby później pliki z netu oglądać...
 Już to widzę takiego supermen & batman, który chyba ma z 85gb pojemności jak Kowalski ściąga..;-)

Mój ma 71giga ( wywalone zbędniki, sam film i ścieżki audio zostają), ściągam może z pół godziny coś takiego. Ja Kowalski lubieć takie :)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filmy 4K to praktycznie wszystko co do tej pory się pojawiło w PL znajduje się na TG.. Jest jedna grupa która ripuje i wstawia takie materiały z oryginalną ścieżką.. Brak jest tylko HDR-a...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kinder napisał:

Jeśli chodzi o filmy 4K to praktycznie wszystko co do tej pory się pojawiło w PL znajduje się na TG..

Toć wiem o tym :) Dziś Transformers na wieczór :) Słabo tylko idzie ale może odkręci ktoś kurek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma HDR to szkoda sobie doopę zawracać.

Dalej czekam.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toć wiem o tym Dziś Transformers na wieczór Słabo tylko idzie ale może odkręci ktoś kurek


No nie wiem u mnie prawie dochodzi do 140MB/s to chyba źle nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kinder napisał:

 


No nie wiem u mnie prawie dochodzi do 140MB/s to chyba źle nie jest :)

Chwilami tak ale ogólnie słabo idzie, ja i 850MB/s wydalam a tu jak krew z nosa bo tylko jeden ma komplet i słabo puszcza.

A Ty w True Hd słuchasz czy po prostu 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chwilami tak ale ogólnie słabo idzie, ja i 850MB/s wydalam a tu jak krew z nosa bo tylko jeden ma komplet i słabo puszcza.
A Ty w True Hd słuchasz czy po prostu 5.1?


Dla znajomego było ma tv 4K ja się jeszcze nie dorobiłem :) .. Mam nadzieję że w przyszłym roku się to zmieni będę polował ~85'' mam nadziej że Panasonic coś pokaże. Niestety mam jasny salon więc projektor odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To proszę zapytaj znajomego czy odtwarza Atmosa i jak jeśli to nie problem.


Niestety znajomy nie ma nawet 5.1.. Audio tv hehe.. Zakupił Panasonica dx 750.. Więc w tym temacie nie pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noooo, jesli player na S905X uważasz za 5-o letni złom to ja Ci gratuluję .
Jak napisałem nie udało mi sie na nim odpalić nic więcej niż 5.1. Kodi odtwarzając film wykrywa ściezki 7.1 ale ich poprawnie na HDMI w postaci bitsream nie wysyła. O tego typu problemach można poczytać w necie. Napisałem, że być może Kodi v.17 to potrafi. Nie mam zamiaru sprawdzać bo z zasobów sieciowych lepszy jest Dune. Odpal polskie napisy w SRT na Kodi. Tez mi sie nie udało. Nie ma wyboru strony kodowej dla napisów. I mnóstwo innych niedoróbek. Te Androidowe playery od poczciwych Dune czy Popcornów pod względem mozliwości odtwarzania dzielą lata świetlne.
 
A sprawdziłeś osobiście, czy ten Himedia jak piszesz robi wszystko?

Krotka pilka, bo nie mam czasu i ochote na sprzeczki.
Piszesz , ze potrzeba 2 playerow zeby wszystko ogarac z listy wymogow naszego nowego Kolegi. Ja na to ze sie mylisz, bo wystarczy 1.
Przypomnij mi z laski swojej kiedy to zaproponowane przez Ciebie Dune Base 3d weszlo na rynek i kiedy weszla nowsza generacja Dune x03?
Mozesz jeszcze napisac jakich odtwarzaczy uzywasz w domu i od jak dawna ;). Gdybys sie od tego czasu interesowal nowinkami w tej kategorii to bys nie przegapil, co sie pisalo na ten temat chocby tutaj. Nie bylo tego wiele, bo wiekszosc uzytkownikow z zadowoleniem korzysta ze starych mediatankow, ale byly informacje potwierdzajace glowna teze, ktora stoi w drugim zdaniu tego posta.
Poza tym
Niczego nie pisalem o jakims playerze na S905x, ktory niedawno testowales . Androidowe playery nie sa niwym odkryciem. Po prostu nie interesowales sie nimi przez ostatnich kilka lat. BTW moje gowienko za 23e, na S905, ktore mam gdzies od nie wiem jaka dawna bitstreamuje Dolby TruHD w Kodi pisalem ponad rok temu. Wygoogluj Himedia na forum ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pmcomp napisał:

Jak nie ma HDR to szkoda sobie doopę zawracać.

Dalej czekam.

 

:)

Przecież napisałem 10 bit tez jest, poszukaj w necie, widziałem revenanta i jeszcze jakies 2 sci fi chyba batman v superman. Na razie jeszcze nie jestem pod żadnym pozorem ekspertem, więc jeżeli paleta 10 bit nie równa się HDR to sory za pomyłkę i chętnie się douczę.

Avallone, chodzi o to, że im wyższy bitrate = tym lepszy obraz, przy niskim bitrate mogą pojawić się artefakty typu jakieś paprochy latające po ekranie(na pewno je widziałeś w filmach 720p, 2.5 mb/s albo 1.2 mb/s) 18 mb/s bitrate to jakość "netflixowa" praktycznie, więc pod żadnym pozorem nie jest zła i taki rip 71 gb ma pewnie jeszcze lepszą jakość(sprawdź bitrate) moim zdaniem bitrate od 15 mb/s w górę jest naprawdę niezły i to są już bardzo szczegółowe szczegóły, wszystko jest ok, nie powinieneś widzieć żadnych rozmyć ani nic z tych rzeczy nawet z niskim bitratem, łatwo można to zaobserwować w ciemnych scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...