Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten przeskok na czerni z ciemnego w jaśniejsze i w czarne występuje na każdym materiale po wyłączeniu smart LED, więc wygląda na to, że jest to efekt uboczny - albo rozjaśnienie, albo to ;)

Jak bardzo źle będzie wyglądał film z płyty DVD po upscalingu do 1080p na tym tv? Właśnie wyszła "Przełęcz Ocalonych" Gibsona ale tylko na DVD, BD dopiero za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2017 o 11:56, RHJG napisał:

Kolego Fjubens spokojnie;

We have contacted Samsung, and they say that our unit is out of spec due to the relatively low peak brightness measurements. We will continue to investigate and update the review as we obtain more information.

Update 3/10/2017. We've ordered another unit. We will test it, verify the results and update the review.

Ciekawe jak to będzie wyglądać w zaktualizowanej części testu, ale i tak ta sprawa jest strasznie dziwna. Wiesz, że lubię Samsungi, bo po prostu nie zawiodłem się też nigdy, a miałem kilka produktów, teraz też TV, ale do rtings ten TV przyszedł na testy, sprawdzili go z każdej strony, okazało się, że maksymalna jasność jest niezgodna ze specyfikacją i dostaną nowy na test. Ok.

Ale...te QLEDY wchodzą lada moment do sprzedaży i co jak Kowalski dostanie też taki TV niezgodny ze specyfikacją, ale nie ma realnie jak tego sprawdzić nawet? Przecież jak napisze do supportu Samsunga, że coś jest nie tak z HDR, to dostane zdawkową odpowiedź, że miał zbyt wysokie oczekiwania, albo taka specyfika telewizorów EDGE LED itd. To mnie martwi i dla mnie jest jakieś strasznie zakręcone.

Skąd w ogóle taka sztuka niezgodna ze specyfikacją się wzięła? Rozumiem różne znane problemy zależne od sztuki - clouding, banding itd., ale to..?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo brzydko, bo chyba w teście nikt nie pisał, że testują prototyp...

PS. Podzielam zdecydowanie wątpliwości Fjubensa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wejdą do sprzedaży,będzie wiarygodny test na HDTVUK. Pewnie i Maciek coś "skrobnie".Ja jestem spokojny o wyniki. jak będzie coś nie tak to Samsung ma problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RHJG napisał:

Ja jestem spokojny o wyniki. jak będzie coś nie tak to Samsung ma problem ?

Przy takim budzecie reklamowym? ;)

Jedynym problemem Samsunga jest jakosc  i mozliwosci produktow, jego rosnacej w sile,  chinskiej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już update na rtings:

"Update 03/15/2017: We bought another Q7F from Amazon and measured the viewing angle, contrast and brightness of this new TV. All of these results are in the same ballpark as our original findings.

Jest porównanie Peak Brightness na poprzednim i nowym Q7F. Jest lepiej, ale nadal nic tutaj nadzwyczajnego się nie wydarzyło.

1.png

W dodatku:

"A: Hi you mentioned in the review Samsung is giving you another unit. Did you get a defective unit, and this review is based on that unit ? Hard to believe lower brightness, blacks not as good, viewing angles issue with the 2017 model, when that is what they are basing all their marketing on.

 
Rtings: We do not accept review samples from manufacturers, we bought both of our Samsung Q7F from Amazon. Purchasing the TVs allows us to show units more representative of what a real customer might receive as well as keep them for an entire year to follow up on the reviews should firmware updates enhance their capabilities."
 
Czyli ten pierwszy Q7F był kupiony też, a nie jakąś próbką od Samsunga.

"In Dynamic mode many test patterns are brighter, as shown in the table below. Note that Dynamic mode isn't as true to the source material as Movie mode because it uses different settings, such as a cooler color temperature."

Także na Dynamic Mode nie ma co patrzeć, chociaż nawet w nim jest słabo generalnie.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki duży plus do chłopaków z rtings - kupują sami tv, nie biorą od dystrybutpra, brawo :)

A co do Samsunga - oj słabiutko, słabiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Ale jaki duży plus do chłopaków z rtings - kupują sami tv, nie biorą od dystrybutpra, brawo :)

A co do Samsunga - oj słabiutko, słabiutko.

Skoro Q7F taką wtopę zaliczył, to ciekawe jak MU wypadną.

Swoją drogą, po tym jakby nie patrzeć negatywnym teście dla nowego Samsunga, to jest duża szansa, że od dzisiaj rtings przestanie być dla grundiga nieznaną stroną, a stanie się najbadziej zaufaną. :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fjubens napisał:

(...) jest duża szansa, że od dzisiaj rtings przestanie być dla grundiga nieznaną stroną, a stanie się najbadziej zaufaną. :D

He,he bardzo możliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Posiadam PS4 Pro no i zauważyłem dziwną moim zdaniem rzecz, a mianowicie obraz na takim PS4 na YT czy Netflixie wygląda lepiej niż na tych samych apkach zainstalowanych na TV. Ustawienia obrazu są identyczne, a mimo to na PS4 obraz jest lepszy, ostrzejszy, wyraźniejszy i z lepszymi moim zdaniem kolorami. Dlaczego? Na takim YouTube, gdzie mamy te szare tło (najlepiej to widać podczas wyszukiwania) wyraźnie widać, że ten szary kolor tak jakby nagle się rozjaśnia/zaciemnia (tak jest na TV), a na PS4 nie widać żadnych przeskoków między kolorami i tam płynnie się on zmienia. Poza tym już same napisy w filmach wyglądają inaczej.

Dlaczego tak jest? Co jest tym spowodowane? Wrzucam zdjęcia, które może nie są świetnej jakości to może choć w niewielkim stopniu pokażą to o czym mówię.

Pierwsze zdjęcie to YT z aplikacji zainstalowanej na TV, a drugie zdjęcie to YT z PS4. Dalej to porównanie już samych kolorów (najpierw TV, później PS4.

 

 

Jeszcze jedna sprawa, przed chwilą zauważyłem, że na ekranie mam martwy piksel. Coś jak to dead-piksel-logo-72c7d730a14f69c.jpg

z tym, że zielone. Reklamować coś takiego? Czy może się tego zrobić więcej?

SAM_0593.JPG

11.JPG

3.JPG

33.JPG

2.JPG

22.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem: wczoraj nagle wypierdzieliło mi internet z tv (bezprzewodowy TP LINK) i nie mogę nic zrobić. Internet jest np. w PS4, wywaliło go tylko z tv Samsunga i każą mi wpisać jakiś DNS na czym się w ogóle nie znam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz z sieci (z prądu). A jak to nie pomoże to przywróć ustawienia fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majster7  Tragedia - taka jakość w TV za 5000 zł, zwróć go.

Edytowane przez wilos
s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inny problem: wczoraj nagle wypierdzieliło mi internet z tv (bezprzewodowy TP LINK) i nie mogę nic zrobić. Internet jest np. w PS4, wywaliło go tylko z tv Samsunga i każą mi wpisać jakiś DNS na czym się w ogóle nie znam ...

Mam to samo i cholera wie o co chodzi. Połączenie z routerem ma a z Internetem już nie. I była by dziwna sprawa gdyby nie to że włączyłem router w telefonie i z nim się łączy a z Internetem już nie.

Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2017 o 08:18, lis22 napisał:

Ja mam inny problem: wczoraj nagle wypierdzieliło mi internet z tv (bezprzewodowy TP LINK) i nie mogę nic zrobić. Internet jest np. w PS4, wywaliło go tylko z tv Samsunga i każą mi wpisać jakiś DNS na czym się w ogóle nie znam ...

Kilka miesięcy temu mi wywaliło dostęp do internetu na PS4 i PS3. Na innych urządzeniach internet śmigał. Wina leżała po stronie dostawcy Internetu. Dostawca - po podaniu modelu routera i nr WAN zmienił zdalnie DNS-sy i coś tam jeszcze i internet wrócił do życia na konsolach Sony. Na moim TV Samsunga 60KS7000 użytkowanym od początku grudnia brak problemów z dostępem do netu. Nie ma też innych problemów np. bad pixele czy clouding. Jestem mega zadowolony z zakupu, zwłaszcza w świetnej wówczas cenie (koszt za 60" - 5099 zł z 4 letnią gwarancją producenta).

Co do Twojego problemu, odłącz TV całkowicie od zasilania na kilka sekund, jeśli to nie pomoże, to przywróć TV od ustawień fabrycznych. Jeśli problem nadal będzie występował skontaktuj się z dostawcą internetu. Zmiana DNS-ów powinna pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło odłączenie tv od sieci i ponowne podłączenie.

Nadal nie wiem, jak wytłumaczyć to zjawisko, że po wyłączeniu diod smart LED mam taki przeskok na czarnym kolorze: konie sceny - ciemnijszy czarny - jaśniejszy czarny - ciemniejszy czarny - nowa scena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2017 o 19:03, lis22 napisał:

Ja najczęściej oglądam w ciemnym pokoju i jak puściłem z BD "Zootopie" to Backlight: 12 było za ciemno, a co dopiero 4-5. W ciemnych scenach było po prostu za ciemno ale pobawię się tą opcją.

W grach daję na 20.

 

Wiem, że stary wpis już, ale z ciekawości nawet sprawdziłem jak wygląda film na podświetleniu 18, a jak na oglądanym przeze mnie 4 (5 w ciągu dnia), zobacz ile szczegółów uchodzi na 18, w grach jest taka sama sytuacja, bo wspominałeś wpis wcześniej o 20 w grach (tradycyjna treść, NIE HDR)

2 zdjęcia są na podświetleniu 4

2 zdjęcia są na podświetleniu 18

Może do jaśniejszego pokoju zamiast 4, to np. 5-6, ale nawet na 4 ten TV jest jasny jak diabli, a sceny w czerni wypadają lepiej na niskim podświetleniu niż 20, jest ciemno, bo scena jest w ciemności, ale i tak widać wszystkie szczegóły za sprawą Brightness ustawionego na 45. Podświetlenie w tym wypadku na więcej niż powiedzmy 8 to tylko prześwietla te sceny.

W pierwszej parze zwróć uwagę na tło oraz na ubiór, ile szczegółów zniknęło na podświetleniu '18'.

W drugiej parze szczególnie widać utratę szczegółów na skałach z prawej oraz roślinności.

Poza podświetleniem te same ustawienia wszędzie (na niskim Backlight twarz jest bardziej 'żółta' z racji mniejszego podświetlenia).

Backlight: 4 lub 18
Brightness: 45
Contrast: 93
Sharpness: 0
Colour: 50
Warm1
Gamma: 0
Smart LED: Low
Dynamic Contrast: Off
Colour Space: Auto

UxVxx3H.jpg

K9fp3Qz.jpg

JCHZFXb.jpg

xJeGJJD.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę poczytałem tu ale nie wiem nadal jak naprawić problem u siebie. Mam problem z odtwarzaniem filmów z komputera. Zarówno w LibreELEC (Kodi) jak i w windowsa 10 przez jakiś program. Problem polega na tym że mam często krótkie przycięcia obrazu podczas oglądania filmów. Jedynie jak ustawie odświeżanie w windows 10 Nvidia na 24Hz obraz idzie płynnie. Przy 60Hz widać zacięcia obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie najczęściej przycięcia powoduje upłynniacz obrazu.
Zobacz co będzie jak całkiem wyłaczysz Auto Motion Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fjubens

Puściłem sobie Disneyowską "Zootopię" z podświetleniem 10 i w ciemnych scenach 9noc0 było po prostu za ciemno, a co dopiero na 4.

Muszę jednak poeksperymentować z innymi filmami na BD, najbardziej wkurzają mnie jednak te przeskoki na czarnym, gdy wyłączę te diody Smart LED - albo muszę mieć ów przeskok albo diody na low, co i tak wali po oczach na czarnym tle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens aparat tak schlodzil czy tak sobie zimna temperature barwowa zafundowales? Zdjęcia wyglądają jak kręcone na Arktyce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Xisiek napisał:

@Fjubens aparat tak schlodzil czy tak sobie zimna temperature barwowa zafundowales? Zdjęcia wyglądają jak kręcone na Arktyce :D

Obie pary zdjęć na Warm1 + Colour Space Auto i reszta też na dokładnie tych samych ustawieniach poza właśnie podświetleniem.

W przypadku wyższego podświetlenia aparat tak chłodzi, gdyż obraz był tak jasny i przejaskrawiony, że wiele scen się zlewa, ale irl (tzn. patrząc na obraz bez aparatu, a oczami :D) jest podobnie, też wiele szczegółów zaczyna umykać.

Na niskim Warm1 wydaje mi się odzwiercielda w porządku poszczególne sceny. Wiem, że to Warm2 jest bliższy kalibracji, ale na razie się na nią nie decyduję, a niektóre sceny bez ustawiania White Balance i zmiany kolorów na Warm2 wyglądają zbyt żółto mimo iż jestem przyzwyczajony do tej ciepłej bieli i na monitorze od 2-3 lat na 6500K funkcjonuje.

White Balance na 0 2P, a 10P w ogóle Off. Nie był TV kalibrowany profesjonalnie.

Może są jakieś ciemniejsze albo jaśniejsze KSy też? Na AVForums parę wpisów też tego typu jest, że nawet na podświetleniu 10 jest za ciemno danej osobie..Trochę jak z tymi QLEDami teraz dziwnie wyszło.

Tylko tam zawsze zrzucają na to, że po prostu ktoś jest przyzwyczajony bardziej do jaskrawego obrazu.

Edit:

W obu przypadkach i tak trzymałem aparat nieruchomo przez kilkanaście sekund żeby się obraz dobrze utrwalił, bo w pierwszych paru sekundach na tym podświetleniu 18, to nic nie było widać, tzn. prawie sama biel zamiast obrazu. ;X

1 godzinę temu, lis22 napisał:

najbardziej wkurzają mnie jednak te przeskoki na czarnym, gdy wyłączę te diody Smart LED - albo muszę mieć ów przeskok albo diody na low, co i tak wali po oczach na czarnym tle.

Local Dimming tu jest słaby, jak w wielu krawędziowcach niestety, ale mimo wszystko myślę, że warto mieć go na 'Low', w przypadku Off czerń dość mocno idzie w grafit zamiast czerni.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mocno bardzo aparat przeklamuje. Się nie dziwie tez, ze Cieply2 Ci nie leży, Samsung malo kiedy był dokładny w tych profilach i właśnie pojawiały się silne przekłamania, o których piszesz.

A co do jasności, cos jest na rzeczy.Sam widziałem z 2 sztuki, które były dziwinie ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...