Skocz do zawartości
Gmeru

Dzisiejsza aktualizacja PlayStation 4 do HDR (4.00)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza aktualizacja PlayStation 4 do HDR (4.00)

Zgodnie z informacją na blogu PlayStation, dzisiaj dostaniemy spory update naszych konsol. Jedną z najbardziej elektryzujących elementów aktualizacji jest dodanie wsparcia dla technologii HDR.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie foldery - wow - po tylu latach mistrzowie kodu z Sony dali radę to dodać

 

a tak pozatym to jest jakiś shit z komentarzami - by skomentować news trzeba wejść przez FORUM - bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło. Póki co TV daje znać o SDR co jest jasne. Trzeba czekać na jakieś gry... albo patche.

ps. Co do wpisu już patrzymy. Rzeczywiście coś wywala chociaż wpis i tak się dodaje.

forum_HDR PS4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

zastanawiam sie jak to bedzie wygladac z hdr na ps4. ciekawe czy bedzie mozliwosc odpalenia netflixa z hdr na telewizorach , ktore obsluguja hdr10. 
Czy bedzie to rozwiazanie zeby ogladac content z HDR z netflixa z telewizorow samsunga.

Prosze o info jak cos bd wiadomo. Jak uda mi sie przetestowac tez dam znac.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kursk napisał:

Hello,

zastanawiam sie jak to bedzie wygladac z hdr na ps4. ciekawe czy bedzie mozliwosc odpalenia netflixa z hdr na telewizorach , ktore obsluguja hdr10. 
Czy bedzie to rozwiazanie zeby ogladac content z HDR z netflixa z telewizorow samsunga.

Prosze o info jak cos bd wiadomo. Jak uda mi sie przetestowac tez dam znac.


Pozdr.

Gmeru nie ma zielonego pojęcia co to jest HDR w tv, rok temu wraz z Maciejem Koprem zrobili test Samsunga JS 8500 twierdząc ,ze owy samsung ma wsparcie HDR,guw... prawda, nie maja zielonego pojecia co pisza!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest nie tak z hdr w js8500 ? 
jak 'objawia' sie jego brak i z jakich zrodel probowales go uzyskac?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , netflix i ps4 to w ogole padaka :) tylko HD i wyglada jakby bylo gorszej jakosci niz przez apke na tv.
Pozostaje 4k przez tv bez HDR i czekac ...

 

Czyli - hdr na ps4 daje nam dodatkową opcje do zmiany opcji, która nic nie zmienia. Seems logic. Ciekawe czy to oszustwo na skalę światową czy faktycznie kiedyś coś będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w JS8500 żyje i ma się dobrze :P To znaczy oczywiście ma się na tyle dobrze na ile może się mieć w telewizorze z krawędziowym podświetleniem ;)
Nie dalej jak wczoraj pobierałem sobie jeszcze demko LG Chess (przy okazji oglądając też poprzednie) - wszystko jest w jak najlepszym porządku i działa.

Nie wiem czy czasem nie ma jakiś problemów po HDMI z HDRem (nie dysponuję jeszcze odtwarzaczem UHD BD), ale osobiście nie sądzę, aby miały być z tym jakieś problemy skoro HDR z plików po USB działa wzorowo.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru nie ma zielonego pojęcia co to jest HDR w tv, rok temu wraz z Maciejem Koprem zrobili test Samsunga JS 8500 twierdząc ,ze owy samsung ma wsparcie HDR,guw... prawda, nie maja zielonego pojecia co pisza!!!!


HDR działał bardzo dobrze na JS8500 na czas pisania i uaktualniania wątków z tym związanych. Nie doszły mnie też słuchy by cokolwiek uległo od tamtego czasu zmianie. Więcej szacunku kolego.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kursk napisał:

Hello,

zastanawiam sie jak to bedzie wygladac z hdr na ps4. ciekawe czy bedzie mozliwosc odpalenia netflixa z hdr na telewizorach , ktore obsluguja hdr10. 
Czy bedzie to rozwiazanie zeby ogladac content z HDR z netflixa z telewizorow samsunga.

Zadaj sobie pytanie czy "zwykły" PS4 dekoduje HEVC oraz czy obsługuje HDCP 2.2, wtedy dostaniesz odpowiedź na ile realny jest Netflix UHD HDR przez PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misfit napisał:

Zadaj sobie pytanie czy "zwykły" PS4 dekoduje HEVC oraz czy obsługuje HDCP 2.2, wtedy dostaniesz odpowiedź na ile realny jest Netflix UHD HDR przez PS4.

Z tego co piszą to dopiero PRO. Będzie miało 

-HEVC

-HDCP 2.2

-VP9

-HDMI 2.0a

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. wybaczcie mi toltalna ignorancje w tej materii.

Przyznam sie, ze moje zainteresowanie konsolami skonczylo sie na PS3 i nie widzialem powodu aby spojrzec na nastepce, dopoki nie bedzie w stanie spelnic funkcji playera BD UHD. Stad tez niezanane mi sa  zapowiedzi nowych modeli, ani tez, wstyd sie przyznac  specyfikacja aktualnego modelu. Zalozylem, ze jak doskonala wiekszosc CE  w tych czasach, ma ona HDMI 2.0 (bez wzgledu na specyfikacje startowa). Najwyrazniej walnalem  juz w zwiazku z tym gafe w innym watku.

Wszystko dlatego ze utkwila mi w glowie  taka notka z Engadged.

http://www.engadget.com/2016/09/07/ps4-netflix-youtube-hdr/

Czy na ostatnich eventach Sony, informujacych o przyszlych jej konsolach, badz w oficjalnym FAQ, napisano wprost, badz dano do zrozumienia, ze Netflix w HDR na obecnym PS4, jest kaczka dziennikarska? Moze jest  szansa na HDR w 2k?

 

Prawidlowy link (zagniezdzony w poprzednio podlinkowanej stronie www

http://www.engadget.com/2016/09/07/sony-upgrades-all-ps4s-with-hdr/

Edytowane przez binary
zly link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

Panowie. wybaczcie mi toltalna ignorancje w tej materii.

Przyznam sie, ze moje zainteresowanie konsolami skonczylo sie na PS3 i nie widzialem powodu aby spojrzec na nastepce, dopoki nie bedzie w stanie spelnic funkcji playera BD UHD. Stad tez niezanane mi sa  zapowiedzi nowych modeli, ani tez, wstyd sie przyznac  specyfikacja aktualnego modelu. Zalozylem, ze jak doskonala wiekszosc CE  w tych czasach, ma ona HDMI 2.0 (bez wzgledu na specyfikacje startowa). Najwyrazniej walnalem  juz w zwiazku z tym gafe w innym watku.

Wszystko dlatego ze utkwila mi w glowie  taka notka z Engadged.

http://www.engadget.com/2016/09/07/ps4-netflix-youtube-hdr/

Czy na ostatnich eventach Sony, informujacych o przyszlych jej konsolach, badz w oficjalnym FAQ, napisano wprost, badz dano do zrozumienia, ze Netflix w HDR na obecnym PS4, jest kaczka dziennikarska? Moze jest  szansa na HDR w 2k?

 

Prawidlowy link (zagniezdzony w poprzednio podlinkowanej stronie www

http://www.engadget.com/2016/09/07/sony-upgrades-all-ps4s-with-hdr/

Szansa moze jest. Na chwile obecna netflix na ps4 jest padaka straszna. mam wrazenie, ze streaming hd jest duzo gorszy niz przez apke na samsungu (patrz kilka postow wyzej).

cos to hdr na ps4 wyglada jak swietny chwyt marketingowy. Dodajmy cos i tak tego nikt nie sprawdzi, a moze kiedys ktos zrobi 1 lub 2 apki 720p + hdr i wszyscy beda szczesliwi. ..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w zdecydowanej większości obecnie dostępnych tv z prawdziwym HDR czyli szerokim zakresem dynamiki ma niewiele wspólnego. Więc choćby z tego powodu nie ma co się na to zbytnio napalac. Chyba, że ma się oleda lub lcd z fald.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, z technicznego punktu widzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zrobic HDR w 1080p. Problemem jest to, ze przy 8 bitach i marnosci dzisiejszych wyswietlaczy HDR, pozytek w video z niej niewielki.

Sorry mialem rozmowe telefoniczna i nie zmiescilem 

 

Ale wiesz, z technicznego punktu widzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zrobic HDR w 1080p. Problemem jest to, ze przy 8 bitach ( jesli w tym przypadku  nie da sie z PS4 wypuscic lepszego sygnalu) i marnosci dzisiejszych wyswietlaczy HDR, pozytek w video z niej niewielki. Do tego dochodzi polityka Netflixa. Ja nie usiluje estymowac prawdopodobienstwa, ale jesli nie ma jednoznacznych deal breakerow..... to pozostaje nam czytac znaki. Sam napisales, co zroesta wyrazaja masy,  ze Netflix wyglada kiepsko, Sporo osob uwaza, ze woleliby 2k HDR niz 4K SDR i, ze HDR to jest prawdziwy game changer. chyba jednak powinno nam zalezec na takiej wartosci dodanej w starych pudelkach. Osobiscie nie mam PS4 ale wyobrazam sobie, ze  wprowadzenie dzialajacego (DOBRZE) mechanizmie dostarczenia streamu 2k HDR, skorzystac mozemy wszyscy ( moze z wyjatkiem  nie zadowalajacych sie kompromisami geekow) przynajmniej z tytulu mozliwej popularyzacji technologii i jej rozwoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś gra (ja już wyrosłem dość dawno) na pełnej "żarówie" w jasnym pomieszczeniu to HDR nawet na zwykłym lcd' eku pewnie mu się spodoba. Naturalnie zrobienie "hdr" w full hd nie jest większym problemem przynajmniej w wersji zblizonej do HDR 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Xisiek napisał:

HDR w zdecydowanej większości obecnie dostępnych tv z prawdziwym HDR czyli szerokim zakresem dynamiki ma niewiele wspólnego. Więc choćby z tego powodu nie ma co się na to zbytnio napalac. Chyba, że ma się oleda lub lcd z fald.

 

Sorry. Poprzedni moj post byl odpowiedzia na post uzytkownika Kursk.

Jestem w stanie zgodzic sie z Twoja teza, jednakze, marnosc konsumenckich wyswietlaczy to jedno, zas produkcja video w HDR i jej rozwoj i sens, to drugie.

Czy nie ma sie czym zbytnio napalac? Napewno zalezy to od punktu widzenia. Inzynier wprowadzajacy nowa technologie w zycie, czy filmowiec, artysta od colorgradingu, z pewnoscia moga znalezc w tym zupelnie inne emocje, niz zagubiony pozostawiony samemu sobie (bez standardow) kalibrator, czy konsument ktoremu przyjdzie  zaplacic wielokrotnie krocie, za "zaszczyt' bycia krolikiem doswiadczalnym, majacy swiadomosc, ze zamierzony efekt zobaczy dopiero za kilka lat. Zostawmy jednak wrazenia uczestnikow tego teatru zdarzen., Technika ma to do siebie, ze sie rozwija, bez wzgledu na wrazenia napalajacych sie jej tworcow i supporterow, czy koszty jakie ponosza  uzytkownicy czy jej ofiary. Nie inaczej jest w tym konkretnym przypadku, musimy przezyc kolejne, konieczne  etapy rozwoju i implementacji tej technologi w naszym zyciu.

Po pierwsze, producenci video musza nauczyc sie korzystania z dobrodziejstw technologii, zarowno tworcy, wykorzystujacy efekty HDR w swoich obrazach jak i osoby zaangazowane w postprodukcje, ktore musza opanowac warsztat i dojsc do perfekcji w uzytkowaniu nowych narzedzi i plynnie dostosowywac zamierzone efekty do rozwijajacej sie technologii. Dalej w kolejce stoja producenci EC, czy  organizacje i  zrzeszenia standaryzujace, ktorzy decyduja o kierunkach rozwoju i  wprowadzanie nowszych technologii i udoskonalen. To wszystko nie dzieje sie w ciagu nocy i wymaga czasu, Kiedys trzeba zaczac.

Podobno dzisiaj doskonala wiekszosc materialu masteruje sie na 2 monitorach HDR zgodnych z DV ( jednym z nich jest Dolby Pulsar, ktory zdolny jest do reprodukcji 4000 nitow), wykorzystujac w procesie masteringu wylacznie technologie DV, ktora umozliwia zautomatyzowana konwersje MaxCLL do  poziomu 1000 nit ( MaxFALL 400nit), aby zoptymalizowac seans na dzisiejszych wyswietlaczach obslugiujacych wylacznie HDR10. Jednak kiedy technologia EC sie posunie i kiedy na rynku pojawia sie  udoskonalone wyswietlacze, bedziemy mogli ten sam material ogladac  z jeszcze lepszym efektem, dzieki temu ze masteruje sie go dzis  oryginalnie dla 4000 nitow. Chyba nikt nie ma watpliwosci, ze doczekamy sie wyswietlaczy zdolnych do reprodukcji takiej jasnosci,  obslugujacych DV i efekt video HDR bedzie  godzien okreslenia "przelomu". 

A moze sie myle.

Nie napalam sie, ale ciesze sie, ze moge dzieki postepowi  w tym uczestniczyc.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Maciej Koper napisał:

 


HDR działał bardzo dobrze na JS8500 na czas pisania i uaktualniania wątków z tym związanych. Nie doszły mnie też słuchy by cokolwiek uległo od tamtego czasu zmianie. Więcej szacunku kolego.

Maciek to daj dowód ma to ,że w modelu samsung js 8500 występuje HDR,dzwoniłem na infolinie do samsunga po kilka razy i stwierdzili,ze HDR -a nie ma w zeszłych modelach z tamtego roku, no więc o co chodzi???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maciek to daj dowód ma to ,że w modelu samsung js 8500 występuje HDR,dzwoniłem na infolinie do samsunga po kilka razy i stwierdzili,ze HDR -a nie ma w zeszłych modelach z tamtego roku, no więc o co chodzi???????????????



Nie zamierzam tłumaczyć Ci się z niekompetencji pracowników Samsunga Tym bardziej, że nie sprecyzowałeś dokładnie jaki masz problem ze swoim sprzetem, tylko nabluzgałeś w temacie.
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z tv,ale za nim kupiłem  tv czytałem wasz test tego modelu i napisaliście ,ze tv ma wsparcie HDR i jest gotowy na ten format,  w linku od klausa 71 tez pisza nieprawde,jak jestes takim fachmenem od tv to oswiec spolecznosc tego portalu i panow z samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście masz napisane dokładnie jak jest. Wydaje mi się, że wszyscy zrozumieli tekst, tylko Ty masz z nim problem, więc oświecę Cię: nie snujemy tu religii. Nie błogosławimy tych co nie widzieli, a uwierzyli. Ściągnij pliki demo z HDR, odpal na TV i sam sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie wiem gdzie napisać to napisze tu :D

Ciągle widzę informacje o hdr i 4k odnoszące się do konsoli. Czy to X czy Ps. Ale nigdzie nie widzę testów grania na pc...

Posiadałem kilka konsol, ale jakoś zawsze wracałem na dobre do PC.

Obecne gram tylko na pc z padem od x360. I mam kilka pytań:

1.Chcę kupić samsunga 55ks7000 który w trybie gry ma 21ms. Bardzo fajnie. Ale czego to się tyczy ? Sygnalu z hdmi ?

2. Bo pod rubryka pc pisze juz 50(coś) po kliknieciu myszką.... to moge podpiąć pc włączyć fife, ustawic tryb gry na tv i miec 21ms dobra jakość i ostrość ? 

3. Pisza ze tryb gry wyłącza programowe ulepszacze no to jak bedzie taka fifa w trybie gry wygladala ?

Mam jeszcze kilka pytac ale nie wszystko na raz... bede wdzieczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na PC Microsoft najpierw musi łaskawie zupgradować system i oczywiście znając życie będzie to kolejny feature by zmuszać ludzi do przesiadki na beznadziejne W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...