Jump to content
Gmeru

Grundig ze swoim pierwszym OLED TV 65VLO9790 na IFA2016

Recommended Posts

Grundig ze swoim pierwszym OLED TV 65VLO9790 na IFA2016

Rynek OLED TV zaczyna nabierać rozpędu – podczas targów IFA 2016 także Grundig zaprezentował swój pierwszy telewizor OLED. Urządzenie pojawi się na rynku europejskim w rozmiarze 65 cali, będzie mieć rozdzielczość Ultra HD, obsługę HDR, a dodatkowo znajdziemy w nim podwójny tuner.

Przeczytaj całość

A więc już oficjalnie wiemy -zaczęło się ! 

Czekamy  na cenę w Polsce. 65 cali w oledzikowym 4K i z 3D za 3300 eur w dniu premiery, zwiastuje rewolucje w branży w nieodległej przyszłości.

PS. W 2017/2018 chyba wiele osób zmieniać będzie tv.

Edited by Xisiek

Jak ja już pogodziłem się z myślą, że nie wydolę na OLEDA 4k i kupuję pod koniec roku LCD, to teraz takie rzeczy się wyrabiają :wacko: Przecież ja nie wytrzymam jeszcze rok aż to wszystko potanieje!!! :angry2:

Potwierdzam. Bardzo ladnie wygladał, a świecil "tak samo" jak inne OLEDy. Jednak Loewe wygladał zdecydowanie lepiej.

BTW kilka dużych i znanych chińskich firm ponownie pokazało telewizory OLED. Wróży to dobrze.

Niedobrze wrózy jednak podział na obozy Dolby Vision i HDR. Bedzie wojna jak w przeszłosci.

Pozdro

Edited by pmcomp

A masz takie zrodło sygnału z BD UHD, z satelity czy ze streamingu?

Edited by pmcomp

Nie mam jeszcze takowego. Ale kciuki trzymam za ten  format. Z tego co do mnie dotarło wydaje się bardziej obiecujacy. W ogóle przydałoby się poczytać jakaś relacje okraszona merytorycznym komentarzem z tego co było prezentowane na targach odnośnie HDR i DV.

Na targach był prezentowany ... marketing :).

Np. na pytańie jaki kontrast ma projektro JVC Z1 ptrzymalem informację, że ... nieskonczonosć do 1. A jak zapytałem o statyczny to dostałem odpowiedź, że jeszcze nie ... zmierzono. I odpowiadał poważny japoński product manager, a nie Niemka.

Kuriozum nieprawdaż. 

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Na targach był prezentowany ... marketing :).

Np. na pytańie jaki kontrast ma projektro JVC Z1 ptrzymalem informację, że ... nieskonczonosć do 1. A jak zapytałem o statyczny to dostałem odpowiedź, że jeszcze nie ... zmierzono. I odpowiadał poważny japoński product manager, a nie Niemka.

Kuriozum nieprawdaż. 

Fakt, szczególnie jeśli ktoś ma na platietce dopisek manager i pochodzi z Japonii a i marka/produkt z gatunku zdecydowanie powaznych. 

Będę nudny, dzisiejszy świat jest naprawdę coraz niższych lotów.

PS. A mogłoby się okazac, że po wizycie u jakiegoś producenta pokroju Hisense otrzymalbys konkretne informacje :d.

Edited by Xisiek

11 minut temu, Kierownik hdtv napisał:

Na razie to prototyp  a myślałem że tej firmy już  nie ma, dobrze niech  robią większa konkurencja to i cena deko będzie niższa.

Jaki prototyp? Przecież LG trzaska te panele i sprzedaje innym. W sprzedaży pod koniec jesieni (Europa). Cena została już zmieniona (widocznie wyczuli pismo nosem) 3800 EUR (Turcja).

Edited by Xisiek