Skocz do zawartości
pmcomp

75" za 10.000 złotych ?

Rekomendowane odpowiedzi

No nie Bogdan, ale OK. ;)

W opisie jest HDR ale moze taki HDR, jak w tym alternatywnym modelu ktory podakem jako przyklad.

Zeby byla jasnosc. Nie szukam dziury w calym i ci3sze sie, ze duze telewizory tanieja, chocbym ich nie mial kupic. Chodzi mi o to, ze tok temu to bylby tobeketryzujacy news. Na chwile obecna to szalu HDFana nie wywoluje tylko co najwyzej politowanie. Inaczej jest tymi ktorzy nie wygladaja za nowinkami tylko chca duzybekran do ripow 4k/BD plytek BD i telewizji (3d aktywne na pokladzie wiec Herzow tez nie brakuje) Dla takich to faktycznie moze byc bardzo dobra alternatywa zamiast projektora. Ale powtorze raz jeszcze 65"4k to 700q -1000e.

Kazdy Kowalski moze troche radosci miec. Gorzej tylko tym bardziej wymagajavym. Ci beda sie pultac z decyzja zakupu jeszcze dlugo, albo wymieniac zlomiszcze co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie Bogdan, ale OK. ;)

W opisie jest HDR ale moze taki HDR, jak w tym alternatywnym modelu ktory podakem jako przyklad.

Zeby byla jasnosc. Nie szukam dziury w calym i ci3sze sie, ze duze telewizory tanieja, chocbym ich nie mial kupic. Chodzi mi o to, ze tok temu to bylby tobeketryzujacy news. Na chwile obecna to szalu HDFana nie wywoluje tylko co najwyzej politowanie. Inaczej jest tymi ktorzy nie wygladaja za nowinkami tylko chca duzybekran do ripow 4k/BD plytek BD i telewizji (3d aktywne na pokladzie wiec Herzow tez nie brakuje) Dla takich to faktycznie moze byc bardzo dobra alternatywa zamiast projektora. Ale powtorze raz jeszcze 65"4k to 700q -1000e.

Kazdy Kowalski moze troche radosci miec. Gorzej tylko tym bardziej wymagajavym. Ci beda sie pultac z decyzja zakupu jeszcze dlugo, albo wymieniac zlomiszcze co roku.

Uppps, sorki. Pomylilem Cię z BoDeXem. Pczy już nie te. To tak jak się zmienia avatary.

:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry co ja zrobie ze mamy takie podobne avatary ;)

Jakis teczowy sobie strzele albo zmienie nika na YY. Ale to po weekendzie. A narazir luuuupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchasz mnie. Napisałem wyraźnie, cena 10.000 zł na półce w sklepie RTV/AGD.

Nie wierzysz, rozumiem.

Pozdro

Trudno uwierzyć, skoro nie podajesz żadnych konkretów :-)

Starzy bywalcy są (raczej) przyzwyczajeni do wschodnich wynalazków - swego czasu furorę robił tu Amoi a i inne chińskie wynalazki się tu pojawiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh

Zegar atomowy w cd. 75 cali na wypasie za 10 tyś

Co bedzie pod koniec tygodnia?

Napisałeś ze jest alternatywa do tego co sobie życzą producenci za75 cali

W.takim.razie to to cos to kto wyprodukował? A moze to zestaw ala Adam Slodowy?

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dla Ciebie mający chińskie korzenie telewizor 75" za 10000 zl nie jest alternatywą dla koreanskiego telewizora za 16000 - 20000 zł to Twoja sprawa. Ręczę, że dla niektorych userów będzie. A to ze jeden jest zlozony w Polsce, a drugi na Słowacji nie ma chyba wiekszego znaczenia.

Na miejscu klientów tylko cieszyłbym się, że pojawił się ktoś kto może produkować i sprzedawać telewizory taniej niż koreańska czy japońska konkurencja. Przypominam wszystkim, że Philips też jest dzisiaj chiński i jakoś wielkiej afery z tego powodu ńie ma. O innych chińskich światowych markach nie wspominam.

Chiński stereotyp należy odłożyć do lamusa. Firmy, które dziś tego nie rozumieją jutro mogą być tylko wspomnieniem. Niektóre chińskie firmy dalej kopiują i kradną, inne stają się twórcze i inowacyjne. Tylko aby o tym wiedzieć trzeba w Chinach bywać, rozmawiać tam z ludźmi, a to wielka sztuka i bynajmniej nie mam na mysli jezyka a roznice mentalne i kulturowe, spotykać się, handlować. A nie poslugiwać się ogólnikami i starymi prawdami z internetu. Nie chcę krakać ale za kilka lat Japończycy mogą na świecie nie wytrzymać tej konkurencji. Przykładem jest już dzisiaj Sharp, który jest na kroplówce na rynku japońskim. Kolejne w kolejce jest SONY. Mam na myśli działy consumer electronics. Firmy europejskie jak jeden mąż dawno przegrały już tą batalię. Zostaly tylko europejskie marki z chińską zawartością.

A co do szczegółów jak się pojawi na polskim rynku i będę miał to podam.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas spora przesada, aby jakas montownie w najlepszym razie marketujqca w demoludach porownywac do glownych graczy. Konsument powinien sie cieszyc ale specyficzny konsument.

Powodzenia w wyborze marki. Podrzucam propozycje - Bang and Olaboga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze daleki wschód ogarnął Cię mentalnie, ale też jak sam napisałeś jezykowo bo nie rozumiesz co się do Ciebie pisze po polsku.Dla mnie firmę Sony Panasonic Sharp może kupic firma z Bangladeszu i produkować telewizory. Ale niech ja kupi z całą zawartością a nie kupi 5 szt modeli danego sprzetu i zalewa rynek klonami pod swoją czy wymysloną przez kupującego marką . Jeszcze raz to napiszę kibicuję markom chińskim i wszelakim innym które zlamią obecny monopol. Ale niech to zrobią zgodnie z zasadami a nie tylko stawiając sobie za wyznacznik cenę

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Zostaly tylko europejskie marki z chińską zawartością."

Doprecyzował bym:

z chińską księgowością.

Piszę, bo mi VOLVO nie pasuje do chińskiej zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze daleki wschód ogarnął Cię mentalnie, ale też jak sam napisałeś jezykowo bo nie rozumiesz co się do Ciebie pisze po polsku.Dla mnie firmę Sony Panasonic Sharp może kupic firma z Bangladeszu i produkować telewizory. Ale niech ja kupi z całą zawartością a nie kupi 5 szt modeli danego sprzetu i zalewa rynek klonami pod swoją czy wymysloną przez kupującego marką . Jeszcze raz to napiszę kibicuję markom chińskim i wszelakim innym które zlamią obecny monopol. Ale niech to zrobią zgodnie z zasadami a nie tylko stawiając sobie za wyznacznik cenę

Wysłane z mojego SM-N910C

Owszem, bywam tam dosyć często. Nie rozumiem tej językowej złośliwości. Możesz nawet napisać, że jestem palant, ignorant, chłopek roztropek i co sobie jeszcze życzysz, a i tak światowych trendów nie zmienisz.

A teraz w gospodarczym sensie. Europa już umarła. Kryzys z uchodźcami, slabość NATO i EU pokazują to dobitnie. Kazdy ciągnie tą kołdrę w swoją stronę. Ameryka pokazała jak wyjść z kryzysu w 2008 roku. Co nie znaczy, że nie wpadnie w kolejne goowno. A nasz stary poczciwy kontynent nie widzi i nie akceptuje zmian. A czasy prosperity z lat 60-90 już szybko nie wrócą. Będzie panować nacjonalizm, także w gospodarce. Ochrona resztek tego co pozostało po tym chwilowym i globalnym zachłyśnięciu się tanizną z Chin.

Dzisiaj zaczyna rządzić Daleki Wschod. Im się jeszcze chce. Nam nie, przykład UK pokazuje to dobitnie. A za 50 lat rządzić będzie ... Afryka. Niewiadomią jest Rosja, choć tam jedna rewolucja już była i na drugą się nie zanosi. Może i dobrze?

Traktuj moje geopolityczne wypociny jako czyste s/f. Może internet zachowa i wrócisz do nich za jakieś 30 lat. Jak dożyjemy.

A w telewizorach w Polsce na jesieni i w przyszłym roku może nastąpic prawdziwa rewolucja. Nie wszyscy kupują wypasy po 20 tysięcy złotych. Pod szyldem LCD jak nie kupię za 5000 zł nawet stu cali. Ale to moje prywatne zdanie, a ono w tym wywodzie mało się liczy. Liczy się rynek, a ni to co Ty czy ja myślimy.

I na koniec wracając do Twojego posta kto niby ma ustalać te zasady ... Ty, ja, Tusk, Putin, Kaczyński?

A w Polsce mamy CCC ... cena czyni cuda niestety ;). I tu też tak się stanie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego naszego 75calowego cichego bohatera tego wątku. Aby cokolwiek o nim konkretnego powiedzieć trzeba go pomierzyc, bo równie dobrze może być niewiele wart jak i wart każdej zlotowki.

Osobiście jednak zdecydowanie bardziej prawdopodobny wydaje mi sie wariant numer 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie używam takich epitetow w.stosunku do swoich oponentów a tym bardziej do Ciebie

Jeszcze raz dzieki za wytlumaczenie geopolityki gospodarczej

Jak bedziesz znał szczegóły telewizora o którym piszesz to daj znać . I nie interesują mnie szczegóły typu srebrna ramka czy pilot z wybieraniem głosowym tylko płynność ruchu w.liniach ilosc rdzeni i taktowanie czy typ matrycy i odświeżanie

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ototo... Piteron ma rację. Znowu ;)

Widzę, że ostatnio jest parcie na chińszczyznę. Telewizor krzak firmy krzak z równie krzaczastym serwisem... No ale kto komu zabroni... Macie pieniądze to kupujcie co chcecie. Nawet taki shit. Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jednym słowem, metki, metki i metki.

Czasem jak patrzę na te metki to nijak mieć się powinny do tych obrazów równości podświetlenia w czerni czy jakości bieli w telewizorach testowanych przez Gmera i Macieja. Panasonic, SONY, Samsung, LG, Philips. O kims zapomniałem? Pozamieszczać zdjęcia albo linki do konkretnych modeli? I nie mam ny mysli tych TV za 20 czy 40 tysiów. Tylko te dla Kowalskiego. Za czapkę gruszek przecież. I jesteście pewni, że lepsze są od tego Chinola? Gratuluję ... wiara to podstawa ... dopóki nie zostanie zweryfikowana.

Ale dobrze ... WY wiecie swoje. A ja widziałem swoje.

proponuje pokojowo ... poczekajmy, aż sami będzie cie mogli obejrzeć na własne oczka w sklepach.

A ja może popełnię gratisowo jakiś test i pokażę zdjęcia. Może nie tak profesjonalny jak Macieja ale wyjdzie szydło z worka.

Na szczęście każdy swój rozum i swoje oczy ma.

Dobrze, że w 1981 roku, trochę wcześniej i potem przed 1989 rokiem w Polsce było trochę takich z większą wiarą bo do dziś byśmy byli ... Białorusią. Niestety większość czytelników tego portalu nie ma pojęcia o czym piszę.

A najbardziej dziwi mnie postawa userów, którzy są z nami od początku albo prawie od początku. Historia powinna juz dać im trochę do myślenia ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie jednego chinola w sklepie widziałem i wolałbym kupić 2-3 letniego używanego LCDka niż to "coś" co symuluje hiper ekstra sprzęt. Bo jak nazwać taki bajerancki telewizor jak np. TCL. Chińczyk podaje, że matryca ma 10 bit. W rzeczywistości 8+frc. Chińczyk podaje, że obsługuje HDR. Ok ale efektu nie widać w wcale. Nic dziwnego. Chińczyk pisze, że ma 4k ale głupiego Youtube nie umie odtworzyć w 1080p. Max 720p. Wow. Smart tv działa tak wolno jakby miał procesor od kalkulatora. Pilota projektował jakiś drwal mieszkający pod Biłgorajem (bez obrazy dla Biłgoraja-przyjemna miejscowość). Ale ok. Cena czyni cuda.

Co do metek: na tyłku masz Wranglery, Levisy, Big Stary czy "Blue Jeansy" z targówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie jednego chinola w sklepie widziałem i wolałbym kupić 2-3 letniego używanego LCDka niż to "coś" co symuluje hiper ekstra sprzęt. Bo jak nazwać taki bajerancki telewizor jak np. TCL. Chińczyk podaje, że matryca ma 10 bit. W rzeczywistości 8+frc. Chińczyk podaje, że obsługuje HDR. Ok ale efektu nie widać w wcale. Nic dziwnego. Chińczyk pisze, że ma 4k ale głupiego Youtube nie umie odtworzyć w 1080p. Max 720p. Wow. Smart tv działa tak wolno jakby miał procesor od kalkulatora. Pilota projektował jakiś drwal mieszkający pod Biłgorajem (bez obrazy dla Biłgoraja-przyjemna miejscowość). Ale ok. Cena czyni cuda.

Co do metek: na tyłku masz Wranglery, Levisy, Big Stary czy "Blue Jeansy" z targówka?

he, he, he ... widocznie mało widziałeś. Napisałem, Chinole zrobili przełom w tym roku. W chińskim pawilonie na IFA w Berlinie we wrześniu może być bardzo ciekawie.Pojedż, popatrz. Jak Cię spotkam to Ci browca postawię, podyskutujemy w ... pokoju :). Pomundralujemy się razem. I razem pójdziemy do ... Chińczyków.

TCL? To nie jest prawdziwy Chińczyk ... to stary Thomson, na którego starej, wypłowiałej metce jakiś mundrala naciaga klientów. I szuka frajerów. Od lat. Z marnym skutkiem. To taki przechszta ... ja za nimi nie przepadam.

Drugi Chinol czyli Philips jeszcze stara się poziom trzymać. W końcu przejęli niezłe R&D. Tylko po co wdepnęli w tego Androida ??? Same kłopoty.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom zauważalny. Zwłaszcza w tych niedoświetlonycj rogach, dse i bandingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym opisywanym przeze mnie Chińczyku? Przeciez go nawet nie wiedziałeś. Ja jak pisałem również nie. Widziałem jedynie 65".

:)


Przełom zauważalny. Zwłaszcza w tych niedoświetlonycj rogach, dse i bandingu...

Tu masz quantum dot. Metkowy:

100.jpg

Podoba się?

Link z testu na tym portalu. Ten i tak nie jest zły. Pokazać inne przykłady ??? Bardziej ekstremalne z problemem, który poruszyłeś? A to przecież polecamy albo rekomendacja jest ;).

Kończe już na dzisiaj bo późno jest ... konkluzją ... jacy ludziska naiwni są. Obraz wart więcej niż 1000 słów. Stare przysłowie.

Dobrej nocy.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom zauważalny. Zwłaszcza w tych niedoświetlonycj rogach, dse i bandingu...

Nie bronie tego "tajnego Chińczyka", ale to akurat słabe argumenty bo tego możesz doświadczyć u większości tzw. markowych producentów i to wcale nie w tych najtańszych seriach. Obecnie mamy "świat szmat":/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peace. Wejdzie na rynek to ... sami zobaczycie.

Przypominam ... cena bije wszelkie niedoskonałości. Dobra zmiana ;).

Świat szmat czy ... wszystko po 5 zł ??? ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jak Ciebie wspominam. Mam koszmary .. ze "światu szmat". Tak słabo się na tym zdjęciu oceniasz ??? Liczyłem na więcej. odwołuje natychmiast tego browca w Berlinie. Nie licz na mnie "w tym stanie" ;).

Zakładam, że Tobie nie daje spać zacytowany przeze mnie testowy screen równomierności sztandarowej, koreańskiej technologii ... z firmy wiesz jakiej. Mojej ulubionej. Rynkowego lidera.

:)

Ale pocieszę Cię, im także zdarza się zrobić dobry TV. Patrz test ostatniego flagowca. Nawet wyraziłem podziw i uznanie. Nie poznaję siebie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat szmat - znaczy wydajesz x i dostajesz dziadostwo. Chcesz jakości - wydajesz 10x i też nie dostajesz tej jakosci co kiedyś, której oczekujesz od produktu klasy premium. I tak jest praktycznie w każdej dziedzinie zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

Czy Ty naprawdę nie rozumiesz podstawowej sprawy. Kupując "markowy" sprzęt tylko ułamek tego co placisz jest zawarte w samym produkcie. Reszta to wiadomo, marketing reklama serwis logistyka biura rozwojowe itp. A.co robi Chinczyk. Kupuje upadle marki.z zapleczem technicznym i myśli ze znaczkiem na obudowie zakryje wszystkie niedoskonałości i zawojuje świat niską ceną

Owszem zawojuje ale taka wojaczka ma krotkie spodenki. Pamietasz historię firmy GoldStar,pamietasz dlaczego zmienili nazwę na LG?. Pewnie pamietasz a skoro tak to dlaczego nie wyciągasz wniosków z ich historii i chwalisz dokladnie takie samo podejscie Chinskich tygrysów. Naprawdę jesteś czlowiekiem dla którego cena przesądza o wszystkim nawet jeśli wiesz ze ta cena wynika z nie do końca uczciwych praktyk rynkowych. Samsung jak zrobił zaokrąglone smartfony miał od razu sprawę o naruszenie patentów a co robi chińczyk. Nie chce mi sie wklejać fotek real &fake

To samo masz na rynku TV. Produkują naprawde ładne telewizory. Technicznie jest to praktyczne to samo co produkty markowe,wiesz gdzie jest problem .............. w mysli technicznej. Dlaczego do tej pory TCL nie umie napisać oprogramowania uplynniacza............ dlaczego do tej pory Hisense nie poprawił oprogramowania do plynnego wyswietlania 24 klatek w 120hz matrycach. Nie jest sztuką zapłacić parę wagonów świeżo wydrukowanych $ za możliwość używania loga. Sztuką jest to co zrobiło TP Vision z Philipsem Geely z Volvo czy Tata motors z Jaguarem czy Land Roverem. Kupili technologie i zaplecze ludzkie. A to o czym tak dumnie piszesz to nic innego jak szemrany interes z pogranicza prawa który wykorzystuje fakt ze obecną technologię jest bardzo łatwo skopiować bez ponoszenia kosztow związanych z jej wdrożeniem i rozwojem

To tyle co mam do powiedzenia na temat Chinskich tygrysów przemyslu RTv. Oczywiscie nie wszystkich bo są tam firmy które wydają miliardy na rozwój, ale na 100%nie należy do nich firma która wyprodukuje telewizory pod nazwą "nie lubię Samsunga" a za moment z taśm produkcyjnych zjadą firmy Samsunx czy inny Panasonix

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tobie jakiś Chińczyk musiał kiedyś krzywdę zrobić.

Zakończmy tą naszą dyskusję w tym miejscu bo się pokłócimy, po co?

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

Ty piszesz o historii, też tej nowozytnej, ja piszę o przyszłości.

Ty przypuszczasz, ja mam dowody na stole, w domu.

Ty o sprzęcie z najwyższej pólki, ja o sprzęcie dla Kowalskiego.

Twoje dowody są w stylu: bo każdy Polak to złodziej samochodów. Moje dowody są na własne uszka i na własne oczka.

Poczekajmy, rynek i konsumenci rozsądzą. Mi to rybka.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...