Skocz do zawartości
pmcomp

75" za 10.000 złotych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście powiedzieli na płaski LCD LED krawędziowy, 4K UHD, HDMI 2.0a, HDCP2.2, przekątna 75" za cenę ok. 10.000 złotych ?
Na matrycy Samsunga.

ddhpy9.jpg

Nówka, z fakturą i gwarancją. Serwis DoorToDoor.

;)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym powiedział. ....

Nie wszystko złoto co się świeci

Bez poznania szczegółów to tylko to mozna5 powiedzieć

Kiedys widzialem w Tesco Technikę 65 cali za.2999. Nie wart był tych pieniedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać ... 4K. Już uzupełnione :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena europejska?

Cena w Polsce z 23% VAT i z fakturą.

Znana marka z doświadczeniem w TV?

Żartujesz?

Marka HDTVPolska Ci pasuje? ;)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu maja służyć te kalambury ale za takie pieniądze kupuje sie dobre 65'. Skoro to ma byc 4K w 75' to stawiam na jakąś szopkę pod Pekinem albo Żyrardowem

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać za jakie pieniądze Twoim zdaniem kupuje się dobre 75" 4K?. Bo powinieneś wiedzieć, że w panelach te 10" robi ogromną, cenową róznicę. W oglądaniu również.

Coś masz przeciw produkcji telewizorów w Polsce albo na Słowacji?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceneo ma awarie?

Przeczytaj moj post jeszcze raz to bedziesz wiedział przeciwko jakim montownią telewizorow jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm: http://www.ceneo.pl/;szukaj-75+4K

I co?

Najtańszy Samsung ciągle 3800 zł droższy. Ale w "podejrzanym" miejscu bo u innych prawie 8000 zł droży. LG 6000 zł droższy. O innych modelach nie wspominam.

Zapewne napiszesz, że ten Samsung lepszy? Żeby wysnuć taką tezę należy oba TV postawić obok siebie. I sądzę, że będą świecić bardzo podobnie.

75" nie widziałem ale bawiłem się 65" i jestem pod wrażeniem. Spodziewałem się totalnego gówna, a ten telewizor mnie pozytywnie zaskoczył. Nie będę pisać o cenie tej 65-ki bo też byłbys zaskoczony.

Ja twierdzę, że to apetyty koncernów i ich księgowych powodują takie a nie inne ceny na półkach. Udowadniają to natychmiastowe obniżki cen niedługo po wprowadzeniu produktów na rynek. I uwierz mi nie odbywa sie to z marży dystrybucji. Te czasy juz minęły.

Rozumiem produkty made in China Ci nie pasują.

Ile razy byłeś w Chinach w fabryce produkującej consumer electronics? Ja miałem kiedyś przyjemność zwiedzać fabryki Haiera. Zdziwiłbyś się. Ale lepiej posługiwać się obiegową opinią, że z Chińczycy robią tylko szajs. Nie ... to najczęśćiej świat czy Polacy ściągają stamtąd taki szajs.

A co do umiejscowienia produkcji w Europie. Dalekowschodnie tygrysy robią to wyłącznie z powodów celnych i podatkowych. Bo chyba nie wierzysz, że produkcja w Polsce jest tańsza niż w Chinach, w Indiach czy w Tajlandii? A matryce i obudowy czyli największe komponenty i tak są sprowadzane z Dalekiego Wschodu. A jeden kontener to ok. 1500 USD.

Z innej beczki.

Właśnie odebrałem dziś z DHL przesyłkę z najnowszym playerem audio, który ma wejścia dla zewnętrznego zegara. Po co one są możesz poczytać na moim blogu. To oryginalna, chińska myśl techniczna. Nie kradziona. O transporcie CD Jay's Audio CDT-3 też pisałem.

Trzeba tylko wiedzieć co i gdzie kupować, a nie czytać światową prasę i internet oraz powielać obiegowe stereotypy ;).

:)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek

Można prosić jakąś nazwę/linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam

TCL lub Hisense

Bardzo ciekawy wykład na temat swiatowej ekonomii dziękuję

Pozostanę jednak przy swoim zdaniu do czasu jak Chińczycy zaczną wyznaczać trendy technilogiczne w RTV a nie tylko je kopiować za niższą cenę. Nie jest problemem wyprodukować matryce np oled baaaa jest ona prostsza w produkcji od lcd problemem jest mieć odpowiednie zaplecze techniczne które umie taką technologię wynaleźć i wdrożyć

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteron ale Chińczycy naprawdę się rozwinęli. Oczywiście nie na wszystkim się doskonale znają, ich inżynierowie jednak do głupich absolutnie nie należą i radzą sobie coraz lepiej. Jako ciekawostkę mogę dodać, że mam znajomego co od nich kupuje pewien towar i mowi, że jakością ten produkt (nie elektronika) wcale nie odbiega od tego co kupował w fabrykach w Europie. Co więcej "kitajce" oferują mu możliwość wyboru jakości - mają grade A,B i C.

A poza tym jak sądzisz skąd pochodzi wiele "bebechow" tv czołowych marek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie napisałem ze Chinczycy sie nie rozwijają. Baaa ja im bardzo kibicuje bo sam z przyjemnością bym powiesil u siebie 65 cali oleda w cenie do 10 tys . Jedno co można zarzucić Chińskim producentom to to ze czerpią garsciami z technologii innych a sami dzięki temu obniżają ceny. Mało ich obchodzą prawa patentowe itp

Czy moze w koncu autor tematu podać producenta i specyfikacje a nie bawic5 sie w zgadywanki

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny stereotyp.

Ręczę Ci, że Jay's Audio jako pierwsza firma na świecie wykorzystał do projektu i budowy odtwarzacza CD rubidowy atomowy zegar. Dzięki temu oraz projektowi z baaardzo wyrafinowanym zasilaczem osiągnęli poziom dźwięku nieosiągalny przez inne hiendowe, swiatowe firmy na danym pułapie cenowym i znacznie, znacznie wyżej.

A CD player to przecież elektronika użytkowa. I nikt nie kradł zadnych patentów.

BTW Jay nie sprzedaje na świat, a jedynie na ich rynek wewnętrzny. Kupić to z Chin to niezła gimnastyka, opisywałem to na blogu.

Wracając do telewizora, napisałem przecież, ze marka moze być dowolna, np. "pmcomp".

Aż tak kochacie marki i etykietki?

W audio odkryłem juz dawno, że metki, brandy i ... pieniądze nie grają.

A Chińczycy wlaśnie wkraczają do pierwszej ligi w produkcji telewizorów czy się to komuś podoba czy nie. Zapewne zobaczymy to juz na IFA 2016 w Berlinie za dwa tygodnie.

PS. chyba nie sądzisz, że podam Ci kontakt bezposrednio do chińskiej fabryki? ;). A brand możesz sobie wymyślić sam. Tak to działa. Wszystko zależy tylko od ilości, którą będziesz chciał zakupić. A przy jednej sztuce za 10 tysięcy możesz kupić taki jaki będzie. Ja proponowałbym jednak koncentrować się na tym jak taki TV świeci, a nie jak się nazywa.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi słowy znalazles ofertę fabryki do produkcji czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho sza ;).

Od samej oferty telewizor w takiej cenie na półce się nie zrobi niestety.

Podsumowując tą dyskusję, która ciągnie się od wczoraj jestem zdziwiony faktem przejścia do porządku dziennego nad ... ceną. W kontekście tego jak userzy pastwią się nad cenami telewizorów. Że drogie, że nie tanieją and staff :).

A jak cena fajna to .... się nie nazywa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ściągaj w takim razie

Zalatw serwis, wsparcie,dostawę części,przeszkol ludzi zarganizuj logistycznie transport magazyny itp

Gwarantuje ze cena wzrosnie o 50%. A.wtedy to juz żadne kokosy

Dałeś jako jedyny ahh i ohh to cenę matryce 4k i rozmiar . Powtarzam jeszcze raz wTesco widzialem 65 cali Technike za 2999.

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow,będziemy nie spać i się podniecać Twoim tematem i niechęcią do Samsunga :D

Już mam podkrążone oczy od niewyspania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ściągaj w takim razie

Zalatw serwis, wsparcie,dostawę części,przeszkol ludzi zarganizuj logistycznie transport magazyny itp

Gwarantuje ze cena wzrosnie o 50%. A.wtedy to juz żadne kokosy

Dałeś jako jedyny ahh i ohh to cenę matryce 4k i rozmiar . Powtarzam jeszcze raz wTesco widzialem 65 cali Technike za 2999.

Wysłane z mojego SM-N910C

Nie słuchasz mnie. Napisałem wyraźnie, cena 10.000 zł na półce w sklepie RTV/AGD.

Nie wierzysz, rozumiem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ale od wiary to są inne fora i instytucje

Tu jak nie przeczytam czarno na bialym to po prostu targają mną wątpliwości

A tu poza tytułem jak z Onetu żadnych danych czy faktów brak.

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcia. Autentyczne. Możesz poszukać.

Tytuł jak tytuł ... czy możliwy jest dzisiaj TV jak opisałem za 10 tysięcy w sklepie.

Ja twierdzę, że tak. I ńie będzie to chłam jakiego można by się spodziewać. Dokladnie z tych samych matryc Samsunga korzysta Samsung.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne sa parametry obrazu. Bez nich, sama informacja o tym, ze to "taka sama matryca , co w tv Samsunga" jest bezwartosciowa.

Juz dzisiaj bez targowania sie, mozna wejsc do sklepu i kupic sobie Hisensa za 2500q z 6 letnia gwarancja.

Tylko kto sposrod obecnych tutaj, chcialby w dzisiejszych czasach telewizor o takich parametrach, tj 8-bitowa matryca , bez HDR (400 kandeli, patrz link ponizej), zwlaszcza wiedzac o tym, ze wyzsza seria, o mniejszym rozmiarze panelu, czy przyszloroczne modele) odstaje znaczaca od tej specyfikacji?

Gdyby zajawka mowila o 75" za 1000e (tyle dzis kosztuje 65"scierwo 4k) to dla wielu prawdopodobnie bylaby elektryzujaca. 2,5 k za OEM-owego grzyba IMHO byc taka raczej nie moze.

http://m.richersounds.com/#!/product/HISE-75M7900

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś nagroda za wytypowanie co to za cudak?

Sorka ale caly post jest bez sensu

Niby zajawka ktora każdego interesuje a.za.moment wiem .......ale nie powiem

Mam wrażenie ze z tego zegara atomowego do cd cos wycieka

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak sądzisz to ... przepraszam.

Widocznie tani telewizor nie jest dla Ciebie tak jak LCDek nie jest dla mnie.

Ale skoro w ten CD player tez nie wierzysz to ... nie mamy o czym rozmawiać. A jak opisywalem na blogu sprzętu audio, zakupionego za własne pieniadze, przewinęło sie u mnie na tony.

Dla ciebie zapewne taki dCS za sto tysiow w ciemno byłby lepszym wyborem. Ale kto bogatemu zabroni?

Jak napisałem, pieniadze nie grają i pewnie niedlugo dopiszę, że pieniadze także nie świecą :).

Post bez sensu? Być moze. Ale pokazuje konsumentom, ze jest alternatywa w dużych przekątnych za duzo mńiejasza kasę w porównaniu do tego co życzą sobie potentaci.

Pozdro

Wazne sa parametry obrazu. Bez nich, sama informacja o tym, ze to "taka sama matryca , co w tv Samsunga" jest bezwartosciowa.

Juz dzisiaj bez targowania sie, mozna wejsc do sklepu i kupic sobie Hisensa za 2500q z 6 letnia gwarancja.

Tylko kto sposrod obecnych tutaj, chcialby w dzisiejszych czasach telewizor o takich parametrach, tj 8-bitowa matryca , bez HDR (400 kandeli, patrz link ponizej), zwlaszcza wiedzac o tym, ze wyzsza seria, o mniejszym rozmiarze panelu, czy przyszloroczne modele) odstaje znaczaca od tej specyfikacji?

Gdyby zajawka mowila o 75" za 1000e (tyle dzis kosztuje 65"scierwo 4k) to dla wielu prawdopodobnie bylaby elektryzujaca. 2,5 k za OEM-owego grzyba IMHO byc taka raczej nie moze.http://m.richersounds.com/#!/product/HISE-75M7900

Bogdan, zgoda na 100%. Trzeba obejrzeć na własne oczka.

BTW w opisie tego TV jest, że ma HDR.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...