Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=159406]piter20020[/mention]
Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie teraz lepiej, ale może też zdarzyć się że otrzymasz jednak gorszą matrycę. Jak będziesz odbierał to najlepiej sprawdź ją na 5% ekranie.


Wątpię żeby było gorzej niż teraz. Chyba się jeszcze nie zdarzyło, żeby ktoś miał widoczne pasy praktycznie w każdej scenie.62ea09287461b9c3097d0c2484067503.jpgcbfbe4fdeb5acf60cc36a319aec9f34a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzes07 napisał:

Witam,

Proszę podpisywać petycję do LG o wsparcie dla Dolby Atmos i Dolby Digital + za pośrednictwem połączenia HDMI ARC w wersji 2016 dla telewizorów OLED (modele B6, C6, E6 i G6). Ostatnia petycja o wprowadzenie HDR-Gaming-Modus w modelach (modele B6, C6, E6 i G6) przyniosała pożądany efekt i miejmy nadzieję że w tym wypadku będzie podobnie.

https://www.change.org/p/lg-electronics-dolby-atmos-and-dd-over-hdmi-arc-for-2016-lg-oled-tv

Załóż osobny Temat więcej użytkowników zobaczy, tak to zaraz post zniknie w lawinie innych.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu oleda. Na oku mam wlasnie model B6. Jest prawie 1000 euro tanszy od B7. Czy te paski w cimnych obszarach da sie zauwazyc przy normalnym uzytkowaniu? Dodam ze w nocy uzywam lekkiego oswietlenia ledami za telewizorem. Co z imputlagiem? Ulegl on poprawie od czasu testu? Sorki za brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiano85
Mam tegoroczny model C7 65", który jest na tej samej matrycy OLED co piter. U mnie podczas normalnego oglądania ani w dzień ani w nocy nigdy nie są widoczne te pasy. Są one bardzo słabo widoczne jedynie w nocy na testowej, jednolitej, ciemnej planszy z 5% nasyceniem. Powyżej 10% nie widać tego na żadnych testowych planszach ani w dzień ani w nocy. Input lag w modelu C7 - 21 ms, w B6 - 28 ms w trybie game mode.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jest lepiej z inputlagiem niz wczesniej. Dzieki za Info.

1 godzinę temu, Subman napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piter20020
Hmmm, jak faktycznie widzisz to w każdej scenie to zgłoś to w serwisie LG. Tak na pewno nie powinno być. Ja tego nie widzę tak jak napisałem wcześniej podczas normalnego oglądania nawet w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

@piter20020
Hmmm, jak faktycznie widzisz to w każdej scenie to zgłoś to w serwisie LG. Tak na pewno nie powinno być. Ja tego nie widzę tak jak napisałem wcześniej podczas normalnego oglądania nawet w nocy.

Tak jak pisałem parę postów wcześniej, wszystko już załatwione. Jutro mają mi wymienić matrycę na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Subman napisał:

@Damiano85
Mam tegoroczny model C7 65", który jest na tej samej matrycy OLED co piter. U mnie podczas normalnego oglądania ani w dzień ani w nocy nigdy nie są widoczne te pasy. Są one bardzo słabo widoczne jedynie w nocy na testowej, jednolitej, ciemnej planszy z 5% nasyceniem. Powyżej 10% nie widać tego na żadnych testowych planszach ani w dzień ani w nocy. Input lag w modelu C7 - 21 ms, w B6 - 28 ms w trybie game mode.

W C7 tez masz problem na planszy 5%? Podobno miało być lepiej w stosunku do modeli z 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piter20020
Sorry, nie zauważyłem :)

@maxkorzen
Tak - na planszy 5% wciąż widać słąby banding, ale podczas oglądania nie jestem w stanie tego zauwazyć. Z tego co czytałem na innnych forach to sytuacja jest tu dość podobna, jak przy modelach z 2016 roku. Można trafić na wręcz idealny, lepszy, gorszy model lub fatalny model. piter jak widać nie miał szczęścia i jego model kwalifikuje się coś miedzy 3 a 4 kategorię. Mi się trafił "lepszy" model, ale na pewno nie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2017 o 14:05, grzes07 napisał:

pojawiło się nowe software dla  OLED55B6/OLED65B6 SW File(Version 04.31.25)

Nie wiem co, ale coś jest nie tak z tym nowym software. Z poziomu menu (automatyczna aktualizacja) TV nie widzi tej aktualizacji a jak ściągam plik ze strony LG to nie idzie go wypakować. Najświeższy WINRAR pokazuje komunikat że archiwum jest uszkodzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Winzip :-) i będzie OK.

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co, ale coś jest nie tak z tym nowym software. Z poziomu menu (automatyczna aktualizacja) TV nie widzi tej aktualizacji a jak ściągam plik ze strony LG to nie idzie go wypakować. Najświeższy WINRAR pokazuje komunikat że archiwum jest uszkodzone. 


U mnie Mac wypakował to bez problemu, ale TV podczas aktualizacji po 3% wyrzuca błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.07.2017 o 11:56, Subman napisał:

Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie teraz lepiej, ale może też zdarzyć się że otrzymasz jednak gorszą matrycę.

Dylematy jak w tematach traktujących o LCD.;) A taki wspaniały miał być ten OLED...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Dylematy jak w tematach traktujących o LCD.;) A taki wspaniały miał być ten OLED...

@Subman Matryca wymieniona. Jak dla mnie jest idealnie. Tak równej jeszcze nie widziałem. Wieczorem wrzucę 5%.

Edytowane przez piter20020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, piter20020 napisał:

@Subman Matryca wymieniona. Jak dla mnie jest idealnie. Tak równej jeszcze nie widziałem. Wieczorem wrzucę 5%.

Gratuluję. Tylko pls zrób zdjęcia nocą, bo inaczej ciężko porównywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Subman napisał:

Gratuluję. Tylko pls zrób zdjęcia nocą, bo inaczej ciężko porównywać :)

Obiecane zdjęcie. Tak jak pisałem - jest praktycznie idealnie. Świeża matryca bez żadnego czyszczenia. Udało mi się też dowiedzieć ciekawych rzeczy od serwisanta. Mówi, że po raz pierwszy spotyka klienta z większą wiedzą o TV niż on sam :D Pokazywał mi to menu serwisowe i w standardzie kompensacje matrycy ustawione są co cztery godziny pracy. Zmienił u mnie tą wartość na trzy godziny, żebym czuł się bezpieczniej ;) Twierdził też, że LG bez problemu wymienia wypalone matryce na gwarancji, jeżeli TV są wyłączane z pilota. Obejrzałem też pierwszy film w porządnej jakości z prawdziwą przyjemnością. Jest petarda.

IMG_0594.JPG

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jak to jest zdjęcie na 5% to masz faktycznie bardzo dobry ezgemplarz - chyba najlepszy jaki gdziekolwiek widziałem do tej pory :) Tylko nie czyść go ręcznie za dużo, bo Ci się pogorszy ekran.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Subman napisał:

No jak to jest zdjęcie na 5% to masz faktycznie bardzo dobry ezgemplarz :) Tylko nie czyść go ręcznie za dużo, bo Ci się pogorszy ekran.

Oczywiście, że 5%. Jedna FullHD pobrana z rtings.com, a drugą 4K zrobiłem sobie sam w Pixelmatorze. Chciałem zobaczyć czy będzie różnica. Na zdjęciu akurat rtings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, piter20020 napisał:

Obiecane zdjęcie. Tak jak pisałem - jest praktycznie idealnie. Świeża matryca bez żadnego czyszczenia. 

IMG_0594.JPG

Nic nie chce mowic, ale tak powinna wyglądać każda jedna matryca w oledzie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter20020.
Cucus. Caly swiat Ci zazdrosci.
Nie zapomnij wrocic z kolejnym zdjeciem, zrobionym po 6 miesiacach uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, binary napisał:

Piter20020.
Cucus. Caly swiat Ci zazdrosci.
Nie zapomnij wrocic z kolejnym zdjeciem, zrobionym po 6 miesiacach uzytkowania.

Nie strasz. Jeżeli jakieś kwiatki się pojawią to na pewno się tu nimi pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie strasze.
Chodzi o udokumentowanie ewentualnych zmian. Z tak jednorodnym ekranem bedzie to latwiejsze niz w przypadku innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie chce cię straszyć, po pierwszych cyklach "kompensacynych" pójdzie to w pisdu..., u mnie nowa po 100H tak jeszcze wyglądała....

Ale też dobra wiadomość później co rano nie będziesz już wiedzieć "co masz" haha..., ale zlać to przy 5% banding nie robi różnicy w codziennym oglądaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście było napisane, że odtwarzacz w webOS "łyka" już praktycznie wszystkie pliki, łącznie z mkv. Mam taki pliczek i niestety B6 nie jest w stanie go odtworzyć. Dodam, że 65KU6000 radzi sobie z tym bez problemu. Lekki niesmak jest, że konkurencja jednak pod tym względem jest lepsza.

Zrzut ekranu 2017-07-12 o 19.54.31.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...