Skocz do zawartości
Gmeru

Sony wprowadza serię BRAVIA ZD9: telewizory 4K HDR najwyższej klasy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka matryca ?

Na marginesie brak mi na forum bardzo ważnej informacji o nowych liniach TV SONY.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1469022680

" Sony has today unveiled five new 4K TV series for Europe.

Read more at http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1469022680#UkyoQQK3rhlSJjh0.99"

Też to zauważyłem, szkoda bo jest jeszcze kilka modeli SONY wartę zabrania na warsztaty. Nie chce wnikać nie moja sprawa ale z roku na rok co raz mniej jest 'Testowanych' Japończyków. Dobrze że jest jeszcze Panas bo inaczej by tylko LG, samsung, samsung, LG.

Jeden z tych nowych modeli co podałeś linka, można już kupić.. ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosze link do oryginalnego tekstu.

Tekst, którego szukasz masz w poście nr 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tak się wszystkiego dowiecie to może byście się spytali też o warunki gwarancji związane z kurzem który np dostaje się za matrycę tv sony czy też mucha jak to było w dwóch przypadkach na konkurencyjnym forum i dział techniczny Sony odpowiedział użytkownikowi że nie zrobią mu tego w ramach gwarancji bo tv nie są hermetyczne :-) a konserwacja nie podlega gwarancji :-) to idąc tym tokiem rozumowani kupujemy takiego topowca za powiedzmy 50 tys dostaje nam się kurz lub mucha za matrycę i bujaj się Panie .... to jak tak to będzie wyglądało to chyba tylko Prezes Sony będzie tv kupował i Wy o ile macie wejście na tyle żeby kupić taniej i późnij po znajomości również mieć serwis inny niż wszyscy inni.. Podobnie robi Samsung ... a właściwie to tak samo jeśli chodzi o ten aspekt.. może by tak spytać się Pana Prezesa co On o tym myśli i jak to wytłumaczy.. bo może zapominacie dopisać do testów że tv Sony i Samsunga powinno się oglądać w salach operacyjnych .. żeby żadna mucha czy kurz nie dostał się za matrycę... tam jest sterylnie i jest szansa że przez złe wykonanie tv żadna mucha się nie dostanie.. Było to w tv W 905A...śmiech na sali ..

A może to są za trudne pytania dla Pana Prezesa >????? :-)

W 905A ? To chyba mówisz o kopi wyrobionej od Chinoli :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek dziecięcy ? Przecież to nie jest pierwsza seria OLED i chłopaki z hdtvpolska mówili o tym np. z p. Wiesławem (LG), że postęp technologii OLED jest o wiele szybszy (poprawa w krótszym czasie) niż miało to miejsce z LCD.

Jeśli miałbym iść w LCD w tym momencie to cena powinna być głównym atutem a jeśli widzę ceny tych Sony... Dlatego pytam. Co przemawia za tymi LCD.

Nie ma dużego postępu w OLED bo ... nie ma konkurencji. I rynek nie wymusza tylu łyka wszystkie OLEDy jak ciepłe bułeczki.

Baaardzo jestem ciekaw jak ten LCD będzie świcił. Zapewne popatrzę za miesiąc na IFA. Jeszcze gdyby SONY zrezygnowało z tego obrzydliwego Androida :angry: .

Pozdro

http://www.ceneo.pl/23396936 jak najbardziej jest to TV Sony ... za matrycą którego pojawił się kurz jak i mucha, gdzie konserwacja tego nie obejmuje gwarancja..

Czy TY czasem nie jestes kolejnym wcieleniem HQ150?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem wcieleniem HQ 150 co na innym forum jest to dobitnie ukazane, ale co nie zmienia faktu że jeśli widzę głupotę jaką robi Sony to mam na to patrzeć i nic nie mówić..

Chyba że Tobie pasuje - kupujesz tv za powiedzmy 20 tys i po roku dostaje Ci się tam kurz czy też mucha i Sony Ci mówi że wszystko jest ok bo tv nie są hermetyczne, a konserwacja nie obejmuje czyszczenia.. weź też pod uwagę że dla jednego 5 tys ma taka wartość jak dla dla drugiej osoby 15 tyś.... przecież to jest paranoja to może wszyscy powinniśmy oglądać tv Sony w salach operacyjnych bo tam jest sterylnie, a przynajmniej powinno tak być.. pomimo że mam 3 tv Sony i cała moja najbliższa rodzina ma tv tej marki, to na taką głupotę i takie traktowanie nie zgadzam się ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą trzy tv które pokażą hdr w pełnej krasie czyli sony 65ZD9 za około 22 tyś , panasonic 65dx900 za około 20 tyś i Samsung 65ks9500 za 15 tyś. Teraz zagadka ,który z nich sprzeda się w największej ilości egzemplarzy ?

Mogą sobie być lepsze sony i panasonic a i tak samsung sprzeda więcej niż oni razem bo jest po prostu tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tą muchą to prawda to bardzo źle świadczy o serwisie. Natomiast tego typu rzeczy skutecznie załatwia się w oparciu o ustawę, federacje konsumenckie i prawników (jeśli potrzeba).

Może tak obok tematu, ale znacznie gorszy przypadek miała pewna właścicielka Mercedesa SLS AMG za niemal 1mln zł, padła jej na gwarancji skrzynia - koszt naprawy w granicach 60 tys., Mercedes odmówił naprawy na swój koszt, wskazując niewłaściwe uzytkowanie. Pytanie za 10 pkt jak można żle użytkować automat zdolny do przeniesienia 700Nm.

PS. Pozdrawiamy serwisy obu marek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś bana na google? Wystarczy wkleić cytowane zdanie.

Zresztą to samo wynika z powyższego tekstu:

"Obecny system niezależnego sterowania diodami oraz najnowszy, precyzyjny algorytm podświetlania umożliwia przyciemnianie i rozjaśnianie pojedynczych diod".

"“Backlight Master Drive” comprises (...) a discrete LED control that allows the illumination and dimming to be operated at a per-LED rather than zonal level" (hdtvtest)

- z tego można wnioskować, że w tym modelu w zasadzie ilość stref=ilość diod.

Zapytałem, aly upewnic sie, ze masz dostep do oryginalnego tekstu, czy jedynie jego wycinka. Innymi slowy czy jestes ignorantem, czy kłamczuszkiem.
Oryginalny tekst wyglada tak ( wytluszenie moje):
“Backlight Master Drive” comprises two key features, i.e. a discrete LED control that allows the illumination and dimming to be operated at a per-LED rather than zonal level; and a uniquely designed optical pathway that provides greater focus precision and reduces light leakage (and thus haloing/ blooming). Of course, Sony refused to be drawn on the number of zones (or LEDs, for that matter), but the result looked highly impressive in demos, although naturally we will wait until we get a Bravia Z Series review sample into our test room before passing judgement.
W obliczu tego, moj dylemat przestaje byc zasadny, bo najwyrazniej nie musze wybierać.
Jesli masz odrobine wyobrazni, mozesz rzucic okiem na przywolane przeze mnie materialy, podlinkowane przez jednego z naszych kolegow ( link na dole) i zgadnac liczba uzytych przez producenta diod podswietlajacych. Wprawdzie ten zaprezentowany na zdjeciach prototyp, to raczej inny zwierz, niz ZD6, ktory dysponuje Backilt Master Drive w wersji Slim, ale mozna podejrzewac zasada dzialania i budowa jest raczej zbierzna.
P.S.
Jezeli znana jest Ci dokladna lub chocby przyblizona liczba stref i diod podswietlajacych dla modeli ZD6, to podziel sie z nami te wiedza.
Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą trzy tv które pokażą hdr w pełnej krasie czyli sony 65ZD9 za około 22 tyś , panasonic 65dx900 za około 20 tyś i Samsung 65ks9500 za 15 tyś. Teraz zagadka ,który z nich sprzeda się w największej ilości egzemplarzy ?

Mogą sobie być lepsze sony i panasonic a i tak samsung sprzeda więcej niż oni razem bo jest po prostu tańszy.

A tutaj wbrew pozorom wynik nie jest wcale taki oczywisty. W tej klasie już nie tylko cena ma znaczenie, klient zamożny czasami kieruje się zupelnie innymi przesłankami.

Naturalnie Samsung zrobi wszystko aby wyeksponować maksymalnie swoje high endowe dziecko w dużych sieciach. Sony i Panasonic pod tym kątem nie wygrają.

Poza tym zapewne Sam będzie pewnie dostępny w 100 na 100 sklepów, Sony w 50/100, Panasonic w 30/100.

Jezeli znana jest Ci dokladna lub chocby przyblizona liczba stref i diod podswietlajacych dla modeli ZD6, to podziel sie z nami te wiedza.

Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i przeczytał posty i linki innych forumowiczów, a nie był taki przemądrzaly i zarozumiały to byś wiedział, że przedstawiciele Sony odmówili podania tej informacji.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i przeczytał posty i linki innych forumowiczów, a nie był taki przemądrzaly i zarozumiały to byś wiedział, że przedstawiciele Sony odmówili podania tej informacji.

Jestes blaznem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuu;) spokój!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes blaznem.

Oh, chyba trafiłem najbardziej przemądrzałego kolegę na forum :P

Myślałem, że jednak jesteś na poziomie... cóż sam się przedstawiłeś.

Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes blaznem.

Kocham cię i że mamy Cie na forum :).

He, he, he.

Internet pamiętliwy jest i każdy wystawia sobie świadectwo.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tą muchą to prawda to bardzo źle świadczy o serwisie. Natomiast tego typu rzeczy skutecznie załatwia się w oparciu o ustawę, federacje konsumenckie i prawników (jeśli potrzeba).

Może tak obok tematu, ale znacznie gorszy przypadek miała pewna właścicielka Mercedesa SLS AMG za niemal 1mln zł, padła jej na gwarancji skrzynia - koszt naprawy w granicach 60 tys., Mercedes odmówił naprawy na swój koszt, wskazując niewłaściwe uzytkowanie. Pytanie za 10 pkt jak można żle użytkować automat zdolny do przeniesienia 700Nm.

PS. Pozdrawiamy serwisy obu marek :P

Oczywiście że prawda na konkurencyjnym forum użytkownik nawet zdjęcie wkleił .. ale wina też leży po stronie Sony bo to oni taką decyzje wydali i infolinia takiego przesłała maila.. to samo ma Samsung i pewnie inne firmy również znając życie..

A odnośnie tej skrzyni to Kolego troszkę nie do końca usłyszałeś ewentualnie ktoś coś źle Ci powiedział..

Więc tak samochód kosztował 800 tyś :-) oczywiście też kawał kasy.. skrzynia nie raz czy nie dwa razy, a trzy razy była reperowana i za każdym razem to samo się działo po pewnym czasie.. samochód był kupiony w RP, a użytkowany w Niemczech i tam miał te naprawy.. i w Niemczech w serwisie powiedzieli że oni wymieniliby jej samochód, ale samochód był kupiony w RP więc powiedzieli żeby do nas przyjechała kobieta i reklamację zgłosiła.. Nie pamiętam bo albo 2 razy miała reperowaną tą skrzynię i za trzecim razem chyba nawet nową skrzynię dostała i też to samo się działo.. Reasumując tak jak napisałem gdyby na terenie Niemiec był kupiony oni by załatwili tą sprawę.. Serwis w Niemczech jak to bodajże określił była jakaś wada konstrukcyjna czy coś w tym stylu i chyba Nasz serwis z miasta na zachodzie RP :-) że tak powiem chcieli przyoszczędzić bo oni chcieli żeby to w Niemczech wymienili skoro samochód miał rejestrację niemiecką ... i tak Kobieta się woziła aż wkroczyła telewizja i po reakcji telewizji i głównej siedziby Mercedesa sprawa miała się rozwiązać na korzyść właścicielki..wstyd jak diabli i to nie podlega dyskusji, ale ja akurat też jestem właścicielem Mercedesa i nie takiego jak miała ta Pani a powiem Ci że miałem kilka samochodów i wszystkie były kupione nowe i w żadnym serwisie nie byłem tak traktowany jak ma to miejsce w Mercedesie - oczywiście za to wszystko się płaci ale na razie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek

Czlowieku czego Ty chcesz? Czy naprawde nie widzisz, ze kazda Twioja zaczepke zlewam cieplym moczem?

Jestes jakims masochista? Szukasz uwagi, czy wspolczucia?

Napisalem Ci krotko, majac nadzieje, ze wreszcie zrozumiesz, ze nie mam ochoty komentowac Twoich postow, bez wzgledu na to, czy zawieraja opinie z ktorymi sie nie zgadzam, czy wylacznie osobiste zaczepki.

Nie kazdy musi dostrzegac Twoje starania, ale akurat dzieki swojemu idiotycznymu komentarzowi, bezposrednio pod wytluszczonym przeze mnie ustepem, nie pozostawiasz watpliwosci czytelnikow, co do tego, ze jestes blaznem, niestety niesmiesznym.

Jezeli nie wywnioskowales z moich dotychczasowych wypowiedzi, ze zdaje sobie sprawe z tego, ze Sony nie ujawnilo tych szczegółow, to moze popros kogos, zeby Ci przetlumaczył podkreslony przeze mnie ustep na jezyk polski, a pozniej wytlumaczył dlaczego uzylem go jako argumentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet pamiętliwy jest i każdy wystawia sobie świadectwo.

No,Ty mi się zawsze będziesz kojarzył,że lubisz się bawić klockiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie takim kołkiem jak ty :). Upppps ... z.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeproś wszystkich i wyjdź ;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko przeprosić wszystkich userów, że TY pojawiłeś się na tym portalu.

Nic nie piszesz, nic nie wnosisz. O sprzęcie audio i video nie masz pojęcia.

Dwa tematy które rozpocząłeś: http://hdtvpolska.com/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=156297&sid=d07f0dd35ca6dc4b237d9d3ccecc8cf0&search_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=title

Zapewne na pudelku miałbyś większe wzięcie.

Twoich odpowiedzi nie będę linkować bo prawie w 100-u procentach rzygać się chce od ich czytania. 576 postów i większość jw. personalne wycieczki, czepianie sie, obrażanie innych userów. Znamy to. Typowe zachowanie jak się nie ma nic do powiedzenia w temacie. Najlepszą obrona jest atak. W realu też jesteś taki hop do przodu chojrak, czy tylko pseudo anonimowość internetu jest Twoją maską? Pamiętaj, ona kiedyś spadnie.

Tematyka wskazuje na nastoletniego fanboja giercowania. I nic poza tym.

Mama nie uczyła, że jak nic nie masz do powiedzenia to przynajmniej się zachowuj? Bo nie widzę.

Chcesz zaistnieć i zostać zapamiętany? Doucz się, nabierz ogłady i doświadczenia i wtedy bryluj.

Pozdrawiam serdecznie, każdy musi dostać swoją szansę, ja ci ją jeszcze daję.

PS. A binary da sobie radę bez Twojej pomocy. To wbrew pozorom i kreowanemu image mądry gość jest.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty z kolei więcej się udzielasz na forum i tym podnosisz ludziom ciśnienie,więc lepiej by było,gdybyś sobie trochę darował,to i od razu zrobi się przyjemniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas nowa teadycja sie ukuwa. Co watek na temat jakiegos ciekawszego telewizora, rzeczy wydawalaby sie blachej, ktora raczej powinna laczyc, niz dzielic, przynajmniej w fazie oczekiwania, a ostatnio zawsze jakas hucpą sie konczy.

Ja wysiadam.

Ciao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co user od hucpy wniósł w tym wątku, cytuję:

"No,Ty mi się zawsze będziesz kojarzył,że lubisz się bawić klockiem :lol:

Ten klocek,to było nawiązanie do Twojej wypowiedzi,w stosunku do mojej osoby,w blogu,gdzie możesz edytować moje wypowiedzi,bystrzaku ;)

Przeproś wszystkich i wyjdź ;)"

thumb31_9065056.jpg


Jakas nowa teadycja sie ukuwa. Co watek na temat jakiegos ciekawszego telewizora, rzeczy wydawalaby sie blachej, ktora raczej powinna laczyc, niz dzielic, przynajmniej w fazie oczekiwania, a ostatnio zawsze jakas hucpą sie konczy.

Sam zobacz swój wpis ile jest w nim treści, a ile niepotrzebnych przymiotników i określników plus komentarze.

Znajdź coś pozytywnego. Przynajmniej tutaj do siebie nie strzelamy jak dzisiaj w Monachium. Jeszcze ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co user od hucpy wniósł w tym wątku, cytuję:

"No,Ty mi się zawsze będziesz kojarzył,że lubisz się bawić klockiem :lol:

Ten klocek,to było nawiązanie do Twojej wypowiedzi,w stosunku do mojej osoby,w blogu,gdzie możesz edytować moje wypowiedzi,bystrzaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...