Skocz do zawartości
matist

55 cali - LG,Philips, Samsung czy Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję czegoś co spełni moje oczekiwania - duże i wydać mało kasy :-)

Wybór pomiędzy LG55fl652v, Sony KDL55w755c, Samsung 55h6400, 55j6200 (braki tych dwóch i kurz), philips 55pft6550 (niestety niedostępny chyba już)

Odpowiedzi z punktów

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 33m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost lub czasami kąt 45st
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie na TV - poprzecznie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LG6000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz do sportu i youtube
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i odtwarzacz bluray (mało filmów)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? odtwarzacz bluray, tv kablowa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-12
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? jeśli wieczorami to z oświetleniem
17. Preferencje co do wielkości? 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zacinanie się, częste serwisowanie
19. Preferencje co do marki ? jw
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 100Hz - 3d nie jest wymagane
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3999

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Co proponujecie? Nie chce miećpełno problemów z oprogramowaniem i zawieszaniem. Zależy mi na płynnymdobrym obrazie. Nie chcę zakrzywionego.

Edytowane przez matist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli matowa matryca, to dziś praktycznie nie do kupienia. Quasi mastowe pokrycie na przywołane przez Ciebie Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz oglądać na wprost to w zasadzie nic lepszego niż Panasonic nie kupisz. Najlepszy kontrast (najważniejsze dla postrzegania jakości obrazu) oferuje zeszłoroczna seria CX680/CX700. Bardzo udana jest również tegoroczna DX700/DX750.

Osobiście polecam CX że względu na genialnie wysoki kontrast.

Szczegółowe testy w/w modeli masz na naszym portalu.

Gorąco zachęcam do lektury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te oglądałem i było bardzo miło. Niestety sprzedawca twierdził że Sony dużo lepsze.

A jeśli chodzi o full hd to lepiej sony w755 czy panasa cs630?

Cenowo jednak full hd do mnie mocno przemawia :-)

Na sąsiednim forum ktoś bardzo jedzie na panasa i mocno chwali Philipsa który jakoś nie nie urzekł w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na sąsiednim forum to masz sklep więc zawsze będzie jechanie na kogoś ; )

Tutaj oczywiście widzę, że też są jak to zawsze bywa zwolennicy różnych marek ale jak mam być szczery to i Panasonic i Sony fabrycznie są dobre. Wiesz Sony to android więc z automatu wiesz czego (tak?) się spodziewać. W swoim spisie wymieniłeś ogólnie dobre telewizory. Z Philipsa to na ten rok z odpowiednika tego co napisałeś to będą: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/philips/ Przeczytaj testy serii 6 bo jest kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te oglądałem i było bardzo miło. Niestety sprzedawca twierdził że Sony dużo lepsze.

A jeśli chodzi o full hd to lepiej sony w755 czy panasa cs630?

Cenowo jednak full hd do mnie mocno przemawia :-)

Na sąsiednim forum ktoś bardzo jedzie na panasa i mocno chwali Philipsa który jakoś nie nie urzekł w sklepie

Po pierwsze bardzo się cieszę, że podjales wyzwanie i swymi oczetami oceniles w sklepie obraz. Nie mogło być inaczej bo większość tv na IPS (nawet z systemem wygaszania) generuje kontrast 1000-2000:1, podczas kiedy Panasonic CX700/CX680 dawał średnio 16 000:1, a max.68 000:1. To jest cud, miód i malina w tej cenie.

A co powie Ci sprzedawca? Testy Sony też masz, możesz więc samodzielnie porównać wyniki i wyciągnąć wnioski:)

Testowalem W755 w 50 calch, mimo matrycy VA w jakości obrazu nawet nie zbliżył się do poziomu matryc w w/w Panasonicach. Tam jakby siedziała matryca konstrukcyjnie sprzed 5 lat. Kolory przeciętne plus niesamowicie szybki i mocny spadek kontrastu po zejściu z osi prostopadłej.

Natomiast to co Sony robiło przy wyostrzaniu materiału 720p z USB (ja testowałem na Grze o Tron) to było po prostu genialne. Panasonic tutaj nie miał zupełnie nic do powiedzenia.

Niestety więcej konkretnych przewag Sony nie stwierdziłem.

Dziś kupowanie czegokolwiek innego niż 4K, uważam za pozbawione sensu. Chyba że chcesz średni tv, który sprzedasz z sporą strata za parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wyostrzenie jest funkcją używaną przy tv z kablówki także?

Czy 680e jest dobry do sportu? Może ktoś testował jakiś meczyk na nim?

Czy YT działa dobrze ma tym tv. Czy jest dodatkowa aplikacja w smarcie bo w teście było info o braku wspomagania Firefox do YT?

Edytowane przez matist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zacinanie się, częste serwisowanie

To Philips i SONY na androidzie raczej odpadają.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się LG 55fl652v. Cena/możliwości stawia ten TV na podium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wyostrzenie jest funkcją używaną przy tv z kablówki także?

Czy 680e jest dobry do sportu? Może ktoś testował jakiś meczyk na nim?

Czy YT działa dobrze ma tym tv. Czy jest dodatkowa aplikacja w smarcie bo w teście było info o braku wspomagania Firefox do YT?

Jakby ten algorytm wyostrzal Ci tak samo obraz z kablówki jak to 720p z USB to byś taka sieczke dostał, że nie można by na to patrzeć :D

Na "kablowce" Panasonic jest dużo kepszy.

680 i 700 porównywane były właśnie na "piłce", jak było z 2-3m nie widziałem praktycznie żadnej różnicy w smuzeniu a oko mam wrazliwe. YT działa bdb i to w 4K.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG LF652V 100Hz matryca i bardzo stabilny smart. Mam 10 miesiecy i ani razu nic mi sie nie zwiesiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się LG 55fl652v. Cena/możliwości stawia ten TV na podium.

A co w nim jest niby takiego dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lg także oglądałem w sklepie. Niestety nic mnie nie powaliło. Było podobnie jak na philipsie więc to chyba jednak nie mój kierunek. Gdybym wymieniał za 2-3 lata to może to dobry kierunek. Ostatnio jednak mój tv wytrzymał 8lat wiec moje zmiany nie są częste co skłania mnie do 4k Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w nim jest niby takiego dobrego?

Powiedzialbym że wszystko. Obraz spoko, smart szybki i stabilny, cena swietna,mnóstwo funkcji multimedialnych. Wiem co zaraz napiszesz że czerń, kontrast jest beee, nierównomiernie świeci itp. Miałem samsunga i podswietlenie tez bylo nierownomierne ale ja nie ogladam ekranow testowych wiec mi to nie przeszkadza a czern i kontrast moze nie jest super ale naprawde do zaakceptowania. Dla zwyklego widza tv jak najbardziej godny polecenia

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej ankiety wynika, że najlepszym wyborem dla Ciebie będzie LF652V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest na to jakiś wzór do określenia co wynika z ankiety. Co w ankiecie przemawia za lg a co za panasobicem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór jest jeden: kierunek TV PANASONIC.
Promotorzy plazm PANASONIC wykonali wyrok śmierci na plazmach PDP.
no tak zachwalali, że księgowy dostał ataku szału i wstrzymał produkcję w fabrykach, bo nikt PDP nie kupował.
Teraz uśmiercają LED TV.
Za TV Panasonic jest tylko Xsisiek i chyba jednak kolega matist.

Zaleca Ci:Xsisiek: kup cokolwiek byle był to Panasonic TV.
Zna tyle modeli Panasa, że można założyć odpłatność za wpis pro-panas.
Albo to samotny, oszczędny manager, oddział POLAND, bez środków na wsparcie z centrali (TOKIO).

CX 700 to stara, ciemna (120 nit) matryca.
MUZEUM TV.

Wyprzedaż końcówki serii CX.
Pełna zgoda: to taniocha.

Poszukaj coś w najnowszych SONY.
Są b. dobre i o dziwo niedrogie !?

Panasy na matrycach VA 350 NIT kosztują dużo, ale świecą znakomicie.

Produkcja turecka więc VAT i cło na granicy z Unią .
I jeszcze ten zamach więc PANAS-Fabryka stoi.
Panasy są na nowych matrycach HDR od AU (Tajwan ale bardzo dobry).

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Sony 4k to nie brałem pod uwagę bo to już chyba mój budżet bardzo przekracza.

Polecisz jakiś konkretny model.

Nie jesem całkowicie za CX680 ale cenowo mi odpowiadał i podobał mi się w sklepie, a tu znów zawachanie.

muszę jeszcze raz zobaczyć tego LG i sony, ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór jest jeden: kierunek TV PANASONIC.

Promotorzy plazm PANASONIC wykonali wyrok śmierci na plazmach PDP.

no tak zachwalali, że księgowy dostał ataku szału i wstrzymał produkcję w fabrykach, bo nikt PDP nie kupował.

Teraz uśmiercają LED TV.

Za TV Panasonic jest tylko Xsisiek i chyba jednak kolega matist.

Zaleca Ci:Xsisiek: kup cokolwiek byle był to Panasonic TV.

Zna tyle modeli Panasa, że można założyć odpłatność za wpis pro-panas.

Albo to samotny, oszczędny manager, oddział POLAND, bez środków na wsparcie z centrali (TOKIO).CX 700 to stara, ciemna (120 nit) matryca.

MUZEUM TV.

Wyprzedaż końcówki serii CX.

Pełna zgoda: to taniocha.Poszukaj coś w najnowszych SONY.

Są b. dobre i o dziwo niedrogie !?

Panasy na matrycach VA 350 NIT kosztują dużo, ale świecą znakomicie.

Produkcja turecka więc VAT i cło na granicy z Unią .

I jeszcze ten zamach więc PANAS-Fabryka stoi.

Panasy są na nowych matrycach HDR od AU (Tajwan ale bardzo dobry).

2015 Dawno takich bzdur nie czytałem :D

Co do Sony 4k to nie brałem pod uwagę bo to już chyba mój budżet bardzo przekracza.

Polecisz jakiś konkretny model.

Nie jesem całkowicie za CX680 ale cenowo mi odpowiadał i podobał mi się w sklepie, a tu znów zawachanie.

muszę jeszcze raz zobaczyć tego LG i sony, ehhh

Proponuję abyś nadal wierzył swoim oczym i testom na tym portalu. Olej opinie forumowiczów. Moja też możesz sobie darować :)

Powiedzialbym że wszystko. Obraz spoko, smart szybki i stabilny, cena swietna,mnóstwo funkcji multimedialnych.

Pozdrawiam

Obraz spoko - to jest argument :) A jakoś jakby go na liczby przełożyć? Jakie LG ma pokrycie barw DCI P3, jakie ma pokrycie Rec 2020, jaki ma poziom czerni, jaki kontrast, odtworzy 4K ?

Bardzo mnie cieszy, że Ci się podoba ten tv. Ale zrozum, że na tle tego co obecnie jest na rynku w podobnej cenie to jest bardzo, bardzo przeciętny tv jeśli chodzi o parametry obrazu.

Przyrownujac do aut polcasz komuś Avensis 2.O 150KM z automatem podczas kiedy zainteresowanego stać na BMW 550i z doładowanym V8 co ma 450KM, 650Nm i robi setkę w 4,5 sek. Co więcej zainteresowany pisze, że mu Avensis nie leży. Masakra po prostu.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to Xisiek ma rację. Olej Panasa, olej LG.

Kup BMW 550i i powieś na ścianie.

Co tam 4K. Będziesz miał 8V!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2015 Dawno takich bzdur nie czytałem :D

Proponuję abyś nadal wierzył swoim oczym i testom na tym portalu. Olej opinie forumowiczów. Moja też możesz sobie darować :)

Obraz spoko - to jest argument :) A jakoś jakby go na liczby przełożyć? Jakie LG ma pokrycie barw DCI P3, jakie ma pokrycie Rec 2020, jaki ma poziom czerni, jaki kontrast, odtworzy 4K ?

Bardzo mnie cieszy, że Ci się podoba ten tv. Ale zrozum, że na tle tego co obecnie jest na rynku w podobnej cenie to jest bardzo, bardzo przeciętny tv jeśli chodzi o parametry obrazu.

Przyrownujac do aut polcasz komuś Avensis 2.O 150KM z automatem podczas kiedy zainteresowanego stać na BMW 550i z doładowanym V8 co ma 450KM, 650Nm i robi setkę w 4,5 sek. Co więcej zainteresowany pisze, że mu Avensis nie leży. Masakra po prostu.

Widze że chyba matematykiem jestes skoro sie tak w liczbach lubujesz. No nie wiem co możesz polecić ponizej 3000k co deklasowałoby LG na każdym polu. Zainteresowany brał LG pod uwagę w pierwszym poście, wiec nie pisz bzdur o avensis i bmw. Avensis jest 3x tansza od BMW więc moze polec zainteresowanemu oleda bo budzet wedlug Ciebie do 10000 podskoczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest ok 4000zł. Jeśli na plus to troszeczkę. Każda oszczędność jest zadowalajaca ale nie kosztem jakości.

Jeśli miałbym ograniczenie do 3000 to nie bralbym pod uwage droższych.

Reasumując mogę wydać trochę więcej niż 4000zl. Philipsa odrzucam. Sony tylko 755 bo reszta nie mieści się w budżecie. Panasonic to nawet cx680 się mieści. LG tylko 652v bo chyba do 4000 nie znajdę u nich nic lepszego. Samsung z serii K to chyba też nic dobrego do tej ceny nie oferuje

Zakrzywiony mnie nie interesują

Edytowane przez matist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...