Skocz do zawartości
matist

55 cali - LG,Philips, Samsung czy Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Znów byłem w media i euro no i w media panas wypadał lepiej niż sony a w euro sony dużo lepiej.

To jest dramat. Wybór tv jest gorszy niż samochodu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również jestem na etapie poszukiwania TV w parametrach identycznych jak Ty, więc i ja dorzucę swoje trzy grosze. Nie mam za bardzo czasu na wizytacje w sklepach, wiec swoja wiedzę czerpię z internetu, stąd też z zainteresowaniem czytam o Twoich spostrzeżeniach odnośnie telewizorów, które również są w moim kręgu zainteresowań.

moim faworytem jest obecnie sony 55w755c +5 lat gwarancji za 4tys., mimo bardzo różnych opinii odnośnie androida w tym TV jestem w stanie zaryzykować kupno go, gdyż większość opinii pochodzi sprzed pół roku, a i pozytywnych komentarzy odnośnie tego TV jest sporo. w805c, w809c - generalnie polecane modele z 100 Hz matrycą i niskim input lagiem. Gdzieś też przeczytałem, że to świetne "out of box" matryce, co może jest ważne gdy nie zamierzasz kalibrować TV.

Zastanawiałem się nad 55h6400 ale to model 2 generacje w tyl (sony 1 generacja w tył). Samsung j6200 już nie do kupienia w sensownym sklepie, ale też był polecanym modelem. A szkoda bo nawet w 60 calach (mimo gorszej matrycy) był ciekawą propozycją.

Philips ... piszesz o innym forum. Ludzie generalnie szukają pomocy na forum i jesli ktoś się zainteresuje tak ważką sprawą jak kupno wymarzonego telewizora i podpowie, że philips jest hiper fajny ma kodi, stabilny android, mxplayer, 10 bit kolor i do tego ambi którym zachwyci się żona ..... to ludzie się cieszą. Mnie ambi nie kręci bo pierwsze pytanie jakie zadałem "czy da się to wyłączyć?".

Daj znać co wybrałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu piszą wyłącznie promotorzy.

Ale to My mamy rzadką i bardzo chcianą wiedzę o możliwościach TV.

Temat osobny:

Żadnej merytorycznej oceny na polskich forach nie dostaniesz.

Taki przykład Xisiek pisze:

Kup byle co byle PANASONIC.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym lataniem po sklepach i oglądaniem to już mam dość. Co drugi dzień widzę coś innego.

Moja żona też już ma dość słuchania o tym i o tamtym, a syn pyta kiedy dostanie stary TV.

Najchętniej odpuściłbym całkowicie...ale nie. Dam radę coś wybrać i będę musiał na to patrzeć jakiś czas.

Stwierdziłem, że filmów w 4k nie będę oglądał. Fakt może jakieś kodowanie nie będzie odtwarzane w moim TV, ale co mi tam.

Jak kupowałem hdready to były już tv fullHD i jakoś mi nie przeszkadzało oglądać obraz który dopiero teraz w kablówkach wszedł w HD.

Pewnie jak wejdzie 4k na stałe w nasze obrazy to ja będę stał nad dylaematem czy 4k czy V8 :-)

Lubię obejrzeć i piłkę i formułę 1 i także programy np discovery z powolnym obrazem zwierzątek. Niestety szczegóły sierści zwierzaków nie są dla mnie tak ważne jak zacinająca się piłka wybijana przez bramkarza (nawet polskiej ligi).

Wybór padnie pewnie na FUllHD dobrej jakości i chyba na dzień dzisiejszy nic lepszego od w755c nie widziałem - chyba że Xisiek przekona mnie że cs630 jest lepszy, bo w media markt było bardzo podobnie a testu cs630 nie widziałem. Tak jak napisałem z tegorocznych samsungów nic nie powala bo jakoś widzę skupienie na 4k i tyle.

LG tańszy od sony no ale obraz....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ten txt o SONY Ci napisał ?


Xisiek:

Chyba cię w firmie cofnęli za wypowiedzi o całkowitej doskonałości tandety tureckiej PANASONIC CX700 .

I jeszcze haniebne kolory TV PANASONIC na tanich ekranach VA.

Kolory na tanich (import) chińskich matrycach TV PANASONIC to dramat.

SUPER PANASY kosztują 12 000 zł . Są super. Ponad SONY i LG.

Matryce są od AUO - Tajwan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ten txt o SONY Ci napisał ?

Xisiek:

Chyba cię w firmie cofnęli za wypowiedzi o całkowitej doskonałości tandety tureckiej PANASONIC CX700 .

I jeszcze haniebne kolory TV PANASONIC na tanich ekranach VA.

Kolory na tanich (import) chińskich matrycach TV PANASONIC to dramat.

SUPER PANASY kosztują 12 000 zł . Są super. Ponad SONY i LG.

Matryce są od AUO - Tajwan.

TXT o Sony? Możesz rozwinąć Twój zarzut?

Nie pisz mi o Panasach za 12000 bo takiego nie kupię.

Xisiek miał konkretną propozycję - czy dobra to oceniam sobie oglądając.

I właśnie tym się sugeruję - oglądając w sklepie kawałek meczu, materiał reklamowy czy jakiś mój z pena - to co widzę to do mnie przemawia.

Twoja propozycja - bierz LG bez konkretnego argumentu lub porównania nie jest mi potrzebna.

Nie obraź się ale krytykować innych posty umie każdy, ale dać jakieś argumenty "za" to już niektórych przerasta.

Jeśli masz pisać swoje krytyki to nie na tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w pewnym miejscu kiedyś i widziałem jakie TV były jako odpady, jak ładnie na topie sprzedaży króluję samsung tak ładnie stał w szeregach do Utylizacji razem z Sony

Trinitron i innymi płaskimi Philipsami z wiadomo jakich lat. Co najlepsze te modele samsungów nie były stare były nawet modele z przed 2-3 lat. Co faktycznie pokazuję rzeczywistość przedstawionego programu - Ściemy Wielkich Marek. :) Jak się dobrze w internetach poszpera znajdzie się parę wycieków z raportów Serwisów z roku 2015 Kto był na topie, i na jaką przyczynę skończył świecić. A jak wszyscy dobrze wiemy dzisiejszego sprzętu się nie opłaca naprawiać(..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa, słowa, słowa vs konkrety, konkrety, konkrety*

Jeden z najwyższych modeli Sony:

http://hdtvpolska.com/topic/37798-sony-xd93-kd-65xd9305-test-uhd-4k-triluminos-hdr/

VA

kontrast w zakresie 3 800-13 300:1

pokrycie DCI P3 95%

jasność (nie HDR) 370cd/m2

cena za 55 cali 8999 pln

Najwyższy obecnie model Samsunga:

http://hdtvpolska.com/topic/37689-samsung-ks9000-ue49ks9000-test-suhd-ultra-hd-premium/

VA

kontrast w zakresie 3100 - 50 000 :1

pokrycie DCI P3 96%

jasność (nie HDR) 520 cd/m2

55 cali 8500 pln

Panasnonic (DX700)

http://hdtvpolska.com/topic/37538-panasonic-tx-50dx700e-test-ultra-hd-lcd-led/

VA

kontrast 5400 - 25 000 :1

DCI P3 94%

jasność (nie HDR) 300 cd/m2

cena 3900 (50cali) 5500 (58cali)

no i 2 IPSy

Philips (średni model)

http://hdtvpolska.com/topic/37310-philips-pus6401-test-android-tv-ultra-hd-4k/

IPS

kontrast 650 - 1030 :1

DCI P3 87%

jasność (nie HDR) 240 cd/m2

cena 55 cali 3900

LG (jeden z wyższych modeli)

http://hdtvpolska.com/topic/37520-lg-55-uh7707-test-super-uhdtv-hdr-dolby-vision/

IPS

kontrast 930 - 6500 :1

DCI P3 84%

jasność (nie HDR) 360cd/m2

cena za 55 cali 6999

i teraz ten "okropny, dziadowski, ciemny" polecany model

Panasonic CX700

http://hdtvpolska.com/topic/35098-test-panasonic-cx700-cxm710-cxe720-50-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-firefox-os/

VA

kontrast 3300 - 62 000 :1

DCI P3 95%

jasność (nie HDR) 470 cd/m2

cena za 55 cali CX700 (4500) CX680 (3500)

Każdy może porównać sobie parametry i idące za nimi ceny.

Naturalnie zawsze można kupić "wyśmienite LG lub Philipsa" ewentualnie kupić Sony za 2 razy wyższą cenę, który daje kilkukrotnie niższy kontrast i niższą jasność od starego CX700/CX680.

Jeżeli ktoś jest uczciwy i nie jest ostatnim analfabetą (żeby nie napisać mocniej) wiele opcji wyboru nie ma.

Autor ma na swoje szczęście jednak dobre oko i sam sobie doskonale rozpoznał rynek, lepiej niż niektórzy na tym forum mu polecali.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozdzielczość ruchomego obrazu jest lepsza w sony. Czy to ważne?

W755 to model 2015r a cx680? Pytam bo był zarzut że to stara konstrukcja.

Dziś przejeżdżałem kolo euro i tak przy okazji wpadłem i obok 55w755 był 50cx700 i musze przyznać że trochę lepiej wypadało sony szczególnie białe tło i małe kolorowe wstawki. Szczególnie przy narożach nie było w sony zaciemnień takich jak w panasonicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele to 2015r i co z tego wynika skoro parametry obrazu mają lepsze niż serie na 2016? :)Jak też wiesz miałem okazję porównać oba modele, swoje przemyślenia napisałem bodaj parę wątków wcześniej.

Czy ostrość ruchomego obrazu jest ważna - no jasne, ale nie jest najważniejsza. Pytanie co dla Ciebie jest istotne, bo jak widzisz nie można mieć wszystkiego nawet w mega wysokiej cenie. Ja osobiście na to nie zwracam uwagi - mam jeszcze GT60 i tam jest 1080 linii ale wcale mnie to nie kreci, bo fundament dla mnie jest inny.

Ostrość obrazu ruchomego dla mnie to rzecz istotna, acz zwyczajnie wtórna.

Zaciemnienia w rogach to jest już trochę loteria bo zalezy od konkretnej sztuki. Narożniki w wielu tv będą zacienione, zobacz na nasze testy jak nierównomiernie są podświetlone matryce. W normalnym użytkowaniu jednak w ogóle tego nie widać, bo nikt w domu nie daje podświetlenia na 100% i nie ogląda szarych tablic testowych.

Zachęcam raz jeszcze do czytania testów Maćka i Piotra bo to naprawdę dobra robota i przede wszystkim bardzo wartościowe pomiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic w sklepach stacjonarnych praktycznie niedostępny - tylko w saturnie w Bydgoszczy

Sony - tylko modele 805, 807, 809 - 755 niedostępne - 809 w cenie 3990 (tak jak 755) więc jest oki

Doszła opcja kupienia Samsunga 60J6200 w bardzo dobrej cenie ale tutaj boję się matrycy Sharpa. Nie wiem jak patrzyć na tą ofertę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukać w sieci testu J6200 najlepiej w tym rozmiarze. Samsung to jednak niespodzianek w tym przedziale nie robi. Jakoscia obrazu nie ma szans, ale na plus na pewno rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koniec przemyśleń.

Wczoraj poszedł Panasonic CXM710 w dobrej cenie z małym bonusikiem

Samsung odpadł ze względu na ta matrycę Sharpa i opinie, ale to już historia.

Panasonic....ładny, duży i ....musiałem iść spać :-)

Kilka rzeczy zobaczyłem ale ustyawieniami jeszcze porządnie się nie bawiłem.

Z netem łączy się rewelacyjnie - jak do tej pory.

Obraz:

- z kablówki zależy od programu - czasami ideał, czasami przy krawędzi lewej i prawej jest rozmycie, ale zauważyłem to tylko w programach z pakietu Canal+ więc upatruję tutaj powodu. Na wszystkich discovery, national czy animal w HD jest git.

- w dzień jeszcze nie widziałem jaki problem daje słońce bo do pracy trza było iść - nie dają urlopu na test tv

- miałem plik mkv w 720 - jakaś bajka dla dzieci - no to była dla mnie brzytwa

- jak już było ciemno i ciemne sceny + przełączanie - nie widziałem żadnych plam i różności w strefach obrazu - może mam słabe ok

- czerń jest dla mnie baaardzo dobra.

Pilocik dodatkowy - fajny bajer, ale nie jest to główny powód zadowolenia

Na razie tyle.

Czy możecie polecić mi jakiś link z ustawieniami do tego tv - jak się bawić tym tv?

O minusach jak znajdę napiszę późńiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia są dość proste- omijać szerokim łukiem tryb normalny i dynamiczny. Osobiście najbliżej mi chyba do trybu kino dla telewizji. Temp barwowa Cieply1. Podświetlenie 18-22. Kontrast 64-68. Ulepszacze na off poza korekcja rozdzielczości na min. IFC pośrednie. Kolor w zależności od dekodera 50-55. CMS'a bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy lepiej nie dotykaj.

PS.Jak chcesz mieć szczyt, szczytów w jakości (przy dobrym sygnale)to daj telewizorowi z 2-3 mce rozbiegu i zaproś Maćka na kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Mam kablówki Inei i po podłączeniu do tv pokazuje mi 1080i oraz 50hz. Czy to normalny sygnał z kablówki. Dlaczego nie jest 1080p? Czy to wina dekodera czy tak jest normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, 1080i i 50Hz jest prawidlowo i optymalnie dla jakości.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek, mam do Ciebie kilka pytań bo widać znasz się na rzeczy, z góry dzięki jeśli odpiszesz.

Z jednej strony ciężko się nie zgodzić z faktami odnośnie kontrastu które podajesz a z drugiej strony czytamy recenzje na hdtvpolska konkurentów z teoretycznie dużo niższym kontrastem i....w755 w plusach bardzo dobry kontrast, j6200 dokladnie to samo. A przecież różnice są gigantyczne....widać to czy nie ?

Piszesz też że 4k to absolutny mus a z drugiej strony na stronie podany jest kalkulator odległości wg którego 90% nie zauważy różnicy. Ja po przeprowadzce bede miał do tv 3,5m więc przy 55c nie mam szans zobaczyć różnicy...tak wynika z kalkulatora.

Jaka jest różnica między cx680 a cx700 ? Ciężko to w internecie dokładnie znaleźć a różnica w cenie 500zł:/

Aktualnie korzystam z Plazmy Panasa42 PY8PA i gdybym mógł kupić to samo w wersji 55 i ciut cieńszej ramce to sekundy bym się nie zastanawiał. Niestety nawet nie idzie znaleźć w sieci jaki ten tv ma input lag i przede wszystkim jak ze smużeniem bo miał bym chociaż jakiś pkt odniesienia.

A oglądam głównie piłkę i hokej i to dla mnie "chyba" istotne.

Matist

Możesz napisać jak tv sprawuje się właśnie w sporcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) czy widać duża różnice w kontraście między tv - to zależy od danej sceny - będą takie ujęcia, w których oba tv wypadną dla podobnie (dużo jasnych składowych na ekranie) ale będą też takie gdzie różnica będzie gigantyczna (na ekranie elementy ciemne i jasne). Żeby dać może lepszy obraz - najlepsze PDP. mialy czerń nieosiągalna dla lcd na poziomie 0,008cd/m2 co dawało im kontrast rzędu 15000-20000:1, i teraz wyobraź sobie,ze są sceny w których ten lcd ma nawet ponad dwu,trzy krotnie wyższy kontrast! Gebusia sama się ... :D

2) dystans - osobiście mam wersję 50cali, oglądam w zakresie ok. 1.5-3m, przy 3m różnicy nie widać, ale tak do ok.2m myślę że jestem w stanie rozpoznać.Zalezy tez co ogladasz.

Poza tym 4K to nie tylko "rozdziałka", to szersza paleta barw i przyszłość. A gesciejsze upakowanie pixeli podnosi wrażenie ostrości nawet przy skalowaniu dobrego materiału 1080i/1080p.

3) 700 ma 3d dodatkowo i matrycę 120hz, natomiast miałem oba modele i powiem, że na piłce nożnej nie byłem w stanie dostrzec różnicy w ewentualnym smuzeniu/nieostrosci. Różnice (jeśli w ogóle) były na tyle kosmetyczne, że nie wiem czy przypadkiem nie było to identyczne matryce z różnicą w postaci wykastrowania scalaka od 3D w tańszym modelu.

input laga powinieneś mieć zmierzonego w naszym teście cx700 :)

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam dużo sporu IO i dla mnie jest super. Nie mam włączonych żadnych dodatków i jest ok. Kolory bardzo ładne.

W filmach z x264 jest rewelacyjnie.

Ja nie potrzebuje niczego więcej.

Najsłabiej jest na zwykłych nie Hd programach z kablówki. Przy szybkich zmianach obrazów w bajkach widać kwadraciki ale to jest chwilowe.

Zauważyłem jeszcze na niektórych programach Hd rozmycie tak 1,5cm od lewej i prawej krawędzi.

Oraz na białym obrazie ciemniejsze miejsca przy bocznych krawędziach.

Czerń jest dla mnie super wieczorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy, o których piszesz wynika z jakości tego co oferuja dostawcy telewizji :(

Jeżeli chcesz wyciągnąć więcej jakości (nie dramatycznie więcej acz widocznie na ekranie) trzeba zakupić dekoder od nc+.

PS. Oczy kolega ma bardzo dobre - te ciemniejsze rogi to już niedoskonałość technologii LCD, trafia się w wielu tv od tanich poprzez naprawdę wysokie modele. Nie ma co się tym przejmować :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.

Po ściągnięciu kilku demówek z demo-uhd3d to poprostu bajka.

Dla mnie ten tv jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...