Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XD93 (KD-65XD9305) Test - UHD 4K, Triluminos, HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest możliwe by było 20ms różnicy w input lagu między modelami 55" a 65" ?

Tutaj i u francuzów gdzie jest 65" jest lag <40ms

http://www.audiovideohd.fr/tests/449-Sony-KD-65XD93-2.html

 

Natomiast na testach 55" widzę 50ms

https://www.avforums.com/review/sony-kd-55xd9305-ultra-hd-4k-hdr-tv-review.12266

 

a z drugiej strony tutaj 65" ma 50 ms

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65xd9305-201604034267.htm

Podobnie hdfever pisze, że 65" ma 50ms a 55" 35ms

https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.hdfever.fr%2F2016%2F04%2F07%2Ftest-sony-xd93%2F&edit-text=&act=url

 

A tak w zasadzie to chciałem spytać czy w trybie game mode działa HDR i przy okazji odkryłem różnicę powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych zakupem Sony 55XD9305, w sklepie matrixmedia.pl jest promo na ten model - cena 7640 zł z gwarancją 5-lenią producenta.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach testowałem w MM dwie sztuki Sony 55XD9305. Na pierwszym egz. podczas odtwarzania demka UHD TV się zawiesił. Na drugim egz. nie było problemu z zawieszeniem systemu, ale raz zdarzyło się tak, że na materiale UHD nie dało się wejść w ustawienia obrazu - TV nie reagował, dopiero po jakiś 40 sek. zaskoczył. Szkoda, że w tym modelu nie dali szybszego procka. Tak naprawdę w 55" LED trudno w tej chwili o jakiś lepszy model, bo jakość obrazu ten TV zapewnia naprawdę świetną. Samsungowy KS8000 mnie nie przekonuje. Od Samsunga to już wolałbym nabyć tańszego Panasa o większej przekątnej 58DX750 (ew. DX780).  

Soniak kusi obecnie extra ceną: 7578,14 zł w:

- Saturnie do 28.09.2016,

- Matrixmedia.pl zniżka aktywuje się po dodaniu do koszyka - również do 28.09.2016, jest też opcja z gw. na 5 lat,

- Sony Center - w opcji z 5-letnią gw. można go nabyć w promocji za 7300 zł - zapewne również do zakończenia promocji w Saturnie.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafcio76r napisał:

W ostatnich dniach testowałem w MM dwie sztuki Sony 55XD9305. Na pierwszym egz. podczas odtwarzania demka UHD TV się zawiesił. Na drugim egz. nie było problemu z zawieszeniem systemu, ale raz zdarzyło się tak, że na materiale UHD nie dało się wejść w ustawienia obrazu - TV nie reagował, dopiero po jakiś 40 sek. zaskoczył.

Może kwestia software. TV zaraz po wyjęciu z pudła i instalacji, ściąga aktualne oprogramowanie. Faktem jest, że mój 65XD czasami ma zwiechy, czasami jest problem z włączeniem TV za pomocą pilota. Generalnie jestem bardzo zadowolony, a Android robi różnicę (ostatnio bawię się streamingiem gier z PC na TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafcio76r napisał:

W ostatnich dniach testowałem w MM dwie sztuki Sony 55XD9305. Na pierwszym egz. podczas odtwarzania demka UHD TV się zawiesił. Na drugim egz. nie było problemu z zawieszeniem systemu, ale raz zdarzyło się tak, że na materiale UHD nie dało się wejść w ustawienia obrazu - TV nie reagował, dopiero po jakiś 40 sek. zaskoczył. Szkoda, że w tym modelu nie dali szybszego procka. Tak naprawdę w 55" LED trudno w tej chwili o jakiś lepszy model, bo jakość obrazu ten TV zapewnia naprawdę świetną. Samsungowy KS8000 mnie nie przekonuje. Od Samsunga to już wolałbym nabyć tańszego Panasa o większej przekątnej 58DX750 (ew. DX780).  

Soniak kusi obecnie extra ceną: 7578,14 zł w:

- Saturnie do 28.09.2016,

- Matrixmedia.pl zniżka aktywuje się po dodaniu do koszyka - również do 28.09.2016, jest też opcja z gw. na 5 lat,

- Sony Center - w opcji z 5-letnią gw. można go nabyć w promocji za 7300 zł - zapewne również do zakończenia promocji w Saturnie.

Witam,

Cena która "kusi" nie jest taka jak podałeś . Jest 6578,14 zł , czyli o 1000,00 zł mniej.

Obowiązuje w np . MatrixMedia.pl już tylko do końca dnia dzisiejszego , tj.26 września 2016r . W Saturnie jest podobnie , ale zostały już tylko egzemplarze z ekspozycji .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hallyday napisał:

Witam,

Cena która "kusi" nie jest taka jak podałeś . Jest 6578,14 zł , czyli o 1000,00 zł mniej.

Obowiązuje w np . MatrixMedia.pl już tylko do końca dnia dzisiejszego , tj.26 września 2016r . W Saturnie jest podobnie , ale zostały już tylko egzemplarze z ekspozycji .

Pozdrawiam,

Sorki, literówka z mojej strony i to porządna. Oczywiście miałem na myśli cenę 6578,14 zł :) Swoją drogą ciekawe o ile niższą cenę będzie miał ten model w promocji w miesiącu grudniu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań na temat tego TV.

Czy w trakcie nocnego oglądania efekt halo jest bardzo dokuczliwy?

Czy da się nagrywać programy z naziemnej i satelity na dysk?

Czy funkcja PIP działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Panowie, ze jakość obrazu w tym TV jest rewelacyjna,

A jak nie podłączę go do sieci to problem z systemem będzie występował, ? czy musi być podpięty cały czas do sieci w celu aktualizacji Android ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu w tym tv to takie 5 -,  rewelacyjna nigdy nie będzie przy takim podświetleniu - zbyt słaby kontrast. Rewelacja jest w ledach z wygaszaniem fald - jak ZD9 czy DX900 albo KS 9500.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KARTON napisał:

Rozumiem Panowie, ze jakość obrazu w tym TV jest rewelacyjna,

A jak nie podłączę go do sieci to problem z systemem będzie występował, ? czy musi być podpięty cały czas do sieci w celu aktualizacji Android ?

Aktualizację oprogramowania w TV Sony możesz wgrać z pendrive'a, więc TV nie musi być podpięty do sieci, żeby zaktualizować soft. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, KARTON napisał:

Rozumiem Panowie, ze jakość obrazu w tym TV jest rewelacyjna,

A jak nie podłączę go do sieci to problem z systemem będzie występował, ? czy musi być podpięty cały czas do sieci w celu aktualizacji Android ?

Ale jaki jest sens kupowania TV z Androidem (mnóstwo aplikacji, streaming video, kodi, streaming gier z PC) i nie podłączania go do internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinał ktoś z Was 9305 do PC ? Lub grał na nim w jakąkolwiek grę z PC ?
Chcę go kupić ale ma być to TV podłączony tylko pod PC. Do grania, bluray i muzyczka.
Jak już pisaliście trzeba uważać na chmury i pixele, ale jak jest przy szybkich grach czy obraz nie smuży jak np. w ks7000. Jak jest z lagiem itp.
Proszę jakiegoś użytkownika tego tv o wypowiedź :)
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakąś paczkę z filmami zdjęciami do testowania tv w salonie. Jadę do Sony Center po ten TV i chcę podpiąć telefon lub pena i sprawdzić tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj Sony 65XD9305 z sklepie matrixmedia z rozszerzoną gwarancją na 5 lat za 11300 zł, telewizor tylko z dwu letnią gwarancją producenta kosztował by równe 10000 zł, w przyszły wtorek będę miał go u siebie. Zobaczymy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój również zakupiłem w Matrixmedia i odbierałem w Sony Center w Klifie. Sprzedawca powiedział mi, że jeżeli się do nich przyjdzie bezpośrednio i powoła np na cenę w Matrixmedia lub innym sklepie internetowym, to zrobią taką samą cenę i na takich samych warunkach ( 5 lat gwarancji itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi czy warto zmieniać Samsunga 55ES8000 na ten TV, czy lepiej jeszcze poczekać na kolejne modele? Głownie mi chodzi o efekt HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, subek napisał:

Podpowiedzcie mi czy warto zmieniać Samsunga 55ES8000 na ten TV, czy lepiej jeszcze poczekać na kolejne modele? Głownie mi chodzi o efekt HDR.

100% efekt HDR uzyskasz tylko na OLED. Blisko będą tv lcd z fald najtańszy sensowny 58 cali DX900 od Panasonica. W innych tv jest to jedynie namiastka sprowadzająca się do podbijania jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Xisiek napisał:

100% efekt HDR uzyskasz tylko na OLED. Blisko będą tv lcd z fald najtańszy sensowny 58 cali DX900 od Panasonica. W innych tv jest to jedynie namiastka sprowadzająca się do podbijania jasności.

Czyli odpuścić? W moim Samsungu obraz jest dla mnie zadowalający i FHD mi wystarcza, ale ten HDR strasznie kusi, z drugiej strony pewnie jakieś sensowne OLEDy w rozsądnej cenie pewnie pojawią za kilka lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim udać się do sklepu i zobaczyć jakiś material z hdr'em. I zadać sobie pytanie czy to nas kręci i potrzebne. Dla mnie osobiście w zwykłych lcdkach nie ma to większego sensu, ale może komuś się podobac.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem ten tv i mam taki problem ze obraz na transmisji na zywo z meczu jest  nie ostry widac z dalszego planu ze takie roche zamazani sa zawodnicy z bliska jest ok, widac to dokladnie na trawie ze raz jest taka wyrazna a raz tak jak za mgla, takie przenikania sa tak jak by smuzenie bylo probowalem ustawic opcje sport ale to nic nie daje

dodam ze ogladam z tunera satelitarnego z canal + sport  obraz na samsungu h6200 byl ok wszystko bylo zawsze wyrazne

czy sa jakies ustawienia czy musze robic profesjonalna kalibracje zeby to usunac? prosze o podpowiedz bo ogolnie tv wymiata i android super dziala

@tehplayer

vesa 300X200

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy musisz robić by usunąć to konkretnie - nie wiem, ale na pewno przyniesie wiele innych korzyści, generalnie moim zdaniem i pewnie wielu użytkowników to potwierdzi, kupowanie telewizora tej klasy i rezygnowanie z kalibracji jest lekko niedorzeczne ;)

Natomiast sam problem myślę, że jest powiązany z funkcjami redukcji szumów, oraz ustawieniem motionflow, a być może masz coś jeszcze w torze wideo o czym nie wiemy. Z pewnością włączanie trybu sport nie jest rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...