Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XD93 (KD-65XD9305) Test - UHD 4K, Triluminos, HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze może jeden z posiadaczy XD93 się odezwać w wątku, bo test rozdzielczości nie jest trudny. Pokieruję co i jak, jeśli dostanę PMkę i zaktualizujemy test ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad modelem niższych 65XD8505, niestety nie mogę znaleźć informacji jaką ma matryce na pewno 120Hz ale czy jest to VA czy IPS? Może ktoś polecić ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad modelem niższych 65XD8505, niestety nie mogę znaleźć informacji jaką ma matryce na pewno 120Hz ale czy jest to VA czy IPS? Może ktoś polecić ten model?

65XD8505 - jest IPS , jeśli chcesz IPS-a to wyżej oceniany jest LG 65UH8507

a jak chcesz VA w przyzwoitej cenie i koniecznie Sony to 65X8505C będzie Ok . no i lepszy od 65XD8505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65XD8505 - jest IPS , jeśli chcesz IPS-a to wyżej oceniany jest LG 65UH8507

a jak chcesz VA w przyzwoitej cenie i koniecznie Sony to 65X8505C będzie Ok . no i lepszy od 65XD8505

Hej,

Zależało mi na matrycy VA, 4K, 120Hz, HDR, 65" i cenie nie przekraczającej 10 tys. Sony zaskoczyło mnie 5 letnią gwarancją dla modelu 65XD8505, niestety matryca IPS odpada :-( Może zaproponujesz coś z samsunga lub innej marki dla tych specyfikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innych sieciach też jest już w takiej cenie tylko żadnego testu wersji 55 calowej nie znalazłem poza rtings ale tam to jest wersja na Amerykę. Nie wiadomo jak się ma do 65 calowego czyli ile stref jaki kontrast itd.

Kosztował 10 tyś później 9 tys teraz 8 tys to pewnie będzie i 7 tys i 6 tys za jakiś czas. Kiedy ludzie kupują 55 cali za 3,3 tys np 55h6400 to sony wychodzi z cena 10 tyś za 55 cali.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe jak '55 ma się do '65(...) ;)

Wygląda na to ze 55 cali nawet lepiej bo kontrast ansi ma 4400:1 podczas gdy 65 calowy niecałe 3500:1 według testów poniżej. Ten sam testujący wiec może porównanie jest obiektywne. To chyba najlepszy obecnie 55 calowy tv uhd , tylko cena to powinna być 6 tys a nie 8 bo to tylko 55 cali.

https://www.avforums.com/review/sony-kd-55xd9305-ultra-hd-4k-hdr-tv-review.12266

https://www.avforums.com/review/sony-kd-65xd9305-ultra-hd-4k-hdr-tv-review.12267

Edytowane przez lahcim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dobrze by było żeby wpadł na warsztaty, Gmeru jest szansa? :ph34r:

Tym bardziej że ładnie leci z ceny na grudzień pewno będzie w okolicy 6000,- będzie to ciekawa propozycja za rozsądne $$ ^_^

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleniec rozpakowuję x93d i pewnie później stwierdził że obudowa jest po gięta i zwrócił tv. Od 2 min wyciąga ściskając a później wlecze po podłodze i narzeka ze musi więcej ćwiczyć. Jest z siebie bardzo zadowolony.

Czyli jak nie wolno !

Dlaczego nie wyciągał z pudełka w salonie tylko w innym pomieszczeniu i musiał więc go później wlec po podłodze . Czy nie łatwiej było zaciągnąć pudło do salonu ? Inteligentny co nie ?

Edytowane przez lahcim
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze 55 cali nawet lepiej bo kontrast ansi ma 4400:1 podczas gdy 65 calowy niecałe 3500:1 według testów poniżej. Ten sam testujący wiec może porównanie jest obiektywne. To chyba najlepszy obecnie 55 calowy tv uhd , tylko cena to powinna być 6 tys a nie 8 bo to tylko 55 cali.

55 wypada rzeczywiście lepiej w kwestii kontrastu a to bardzo istotny atut. Niemniej nie wiem czemu zachodnie portale nie robią tego co robi Maciej z Piotrem - pomiar oprócz tablicy ANSI, także na scenach z różnym wypełnieniem czernia. To jest naprawdę znakomity i wart naśladowania aspekt oceny telewizora.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie sony 55xd930 i samsung KS9000 ( amerykańska wersja KS9500 ) . Poziom czerni w ciemnym pomieszczeniu zdecydowanie lepszy w sony niż w samsungu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć interesujący model, bo szczerze mówiąc już miałem zrezygnować z zakupu nowego telewizora tej marki, tym bardziej jak się dowiedziałem, że model kd-55xd8505 jest na IPS i z czernią jak i z kontrastem powinien oscylować w granicach 4 koła, a nie 7, rozważam zakup tego modelu, czyli kd55xd9305, ale nie wiem, czy jednak nie dołożyć dwa koła i nie zaopatrzyć się w kd55x9305c, bo czytałem recenzję na hdtvtest.com.uk i wypadł całkiem nieźle i do tego bardzo mnie przekonuje nagłośnienie tego tv, wygląd też jest super, mógłby się ktoś do tego ustosunkować...najlepiej Pan Maciej, ale mile widziana fachowa ocena kogoś innego.

Pozdrawiam wszystkich hdtv maniaków :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorowałem kiedyś na ten model z nagłośnieniem Hi-Res Piękny jest taki inny wpada w oko od razu jak się wchodzi do salonu. Obraz fantastyczny(...)

Ale niestety minusy też są ciut spore brak aktualizacji do Androida 6.0

Lubi też się zawiesić pomaga tylko odłączenie z gniazdka, za 10 koła w ogóle nie powinno mieć to miejsca w takim modelu szczególnie SONY. W necie są dziesiątki testów z wiarygodnych portali niestety HDTV Polska odpuściło ten model na testy no tak jak mówię chwalony za obraz i dzwięk na 5 szkoda że opina jednak nadszarpnięta za androida.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja w matrimedia.pl z gwarancją na 4 lata od Sony:

http://matrixmedia.pl/4-lata-gwarancji-na-telewizory.html

Extra cenę ma Sony 55XD9305 - 7499 zł z gw. 4 lata oraz Soniak 55XD8505 - 5699 zł również z gw. 4 lata.

Widać, że ceny są coraz niższe. Myślę, że jeśli ktoś nie ma ciśnienia na zakup, to może się wstrzymać i zakupić TV w okresie listopad/grudzień. Ceny standardowe będą wówczas wyraźnie niższe - plus jeszcze jakaś czasowa promocja cenowa. Będzie można kupić dobry TV w bardzo dobrej cenie :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafcio76r

Wiadomo juz jaki tv kupisz czyli 55xd93

Być może też taki kupię tylko trzeba trafić na tv bez chmurek i bandingu bo inaczej to dobrego kontrastu nie będzie co widać na testach do których dostali tv z chmurkami w porównaniu z testami gdzie był egzemplarz bez chmurek.

Pojawił się w neonet a tam potrafią być dobre promocje.

Edytowane przez lahcim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sam mam chęć go nabyć 55XD93 tylko że za licho nie mogę obadać wiarygodnego testu. Na Komputer Świat jest coś tam opisany ale ja dziękuję za takie podejście do TV, na portalu nie ma co liczyć Gmeru mi pisał że '55 nie będzie na warsztatach. A na za granicznych co portal to co innego piszę jedni nawet że nie ma HDMI 2.0a, VP9 np. :mellow: Input lag tak samo co portal co innego, od 35ms do 60. :unsure: Tv się świetnie prezentuję, SUPER wykonanie nie to co w suhd. Nie ma tu mowy o jakiś odklejających się plecach itp. No i leci pięknie z ceny jak tak dalej pójdzie Grudzień / Styczeń 5000,- PLn :) PS. Jakbyście się gdzieś

natknęli na TEST co tv trafiają na PL sklepy wrzucie linka. ;)
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy kupować albo przez neta, bo wówczas jest możliwość zwrotu/wymiany lub w sieciach:

- MM/Saturn - 30 dni na testowanie w warunkach domowych,

- Media Expert - 14 dni na testowanie w domu.

Wiadomym jest bowiem, że w warunkach sklepowych nie jest łatwo wyłapać występowanie tzw. chmurek.

Na chwilę obecną wśród TV jakimi się interesuję są:

- Sony 55XD9305,

- Panasonic 58DX780,

- Samsung 55KS8000.

Nie mam ciśnienia na zakup, więc spokojnie poczekam na spadek cen do listopada/grudnia.

Edytowane przez rafcio76r
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ciśnienia na zakup, więc spokojnie poczekam na spadek cen do listopada/grudnia.

Żebyś się czasem nie zdziwił, he, he, he, he ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczną się pokazywać modele na 2017 i znowu będziesz czekać na listopad/grudzień...

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następca xd93 będzie miał pewnie podwojoną ilość stref lokalnego wygaszania do 64 stref a może więcej i trzeba będzie czekać do grudnia 2017 aż cena spadnie i wtedy jego następca będzie mieć ............................................................. aż w końcu oled przestanie być premium ale też trzeba będzie czekać do grudnia aż jego cena spadnie a wtedy jego następca będzie mieć lepsze ............................. i trzeba będzie poczekać aż cena następcy spadnie w grudniu a wtedy .........................

XD930 to wygląda na następce X8505C raczej niż X9300C i może osiągnąć prawie taką cenę najniższą jaką osiągnął X8505C.

Edytowane przez lahcim
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje TV kiedy chce i gdzie chce. Jeśli komuś "spalił się TV" to wiadomo, że nie będzie czekał do listopada czy grudnia. Mój stary TV śmiga bez problemu. Zmieniam tylko ze względu na to, że obecna przekątna ekranu przestała mi wystarczać, ale do końca roku spokojnie mogę zaczekać. Nie popadajmy w paranoję z gadkami w stylu "a w grudniu pojawią się zapowiedzi modeli na 2017", bo wiadomo, że nowe modele mają zawsze ceny wysokie na premierę. Kto jest "w gorącej wodzie kąpany", to niech kupuje teraz, jego kasa, jego sprawa i nie zamierzam tego krytykować. Ja wolę kupić TV w listopadzie/grudniu z "tzw" wyższej półki w cenie premierowej TV ze średniej półki np. 55KS8000 w cenie premierowej 55KS7000 czy 55XD9305 w cenie premierowej 55XD8505. Taki Soniak 55XD8505 miał na premierę cenę ponad 6500 zł, a 55XD9305 ponad 9000 zł. Teraz mamy dopiero drugą połowę sierpnia a 55XD9305 można już kupić w promocji za 7499 zł z 4-letnią gwarancją Sony.

Kto zatem chce niech kupuje teraz, kto może poczekać do listopada/grudnia to kupi taniej, a zaoszczędzoną kasę przeznaczy sobie na inny cel :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...