Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mi chodzi nie o UHD a o pozostałe "ficzery".

Zawsze można założyć, że ludzie siedzą przed telewizorem tak jak na jednym z obrazków, większość mieszkań w blokach nawet do tego zmusza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy będzie problem z oglądaniem sygnału 1080i z telewizji nie mówiąc o sygnale 560p czy 480p.

Ja mam sofę na odległości 3.7m do telewizji i przesuwamy ją na środek pokoju do 4k na jakieś 2.2m lub przynosze fotel od kompa i stawiam na środku pokoju jak oglądam sam 4k.

Ekran 80".

Ps

Dziś montaż zestawu głośników wharfedale diamond 10.

Właśnie 4 kolumny stojące dotarły do mnie z Polski, bo w UK już nie do kupienia ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu komentować? Hdmi nie jest w stanie dać 4K/60fps i pełnej chromy przy 10bitach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam Display Port chyba dałby radę.

Piszęz uporem maniaka, ze czekają nas kolejne wersje HDMI. Tylko przy wyzszej przeplywnosci krytycznym stanie się dlugosc kabla np. do projektora.

 

EDIT: zgadza się, artykuł to potwierdza.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na obecnych tw hdr z komputera jezt wciskaniem kitu jak rozumiem bo bedzie zjazd z chroma w dol automatycznie albo jak sie bedzie chcialo zachowac chrome 4:4:4 to zjazd z 10 do 8bitow i [beeep] z szerokim gamutem na tv podobno 10bitowych tak?

A jesli problemem jest hdmi tzn. zd ten sam problem bedzie z konsolami i co wtedy?

KIŁA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna kiła - napędy BD UHD też jak dają 10bitów to muszą zejść z chromą poniżej 4:4:4 i jakoś jest obraz ok

i tak samo jest z kompem - niższa chroma niż 4:4:4 jest widoczna głównie na super małych czcionkach a i tak nie jest to jakiś duży problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiła to ... HDMI. Ale to jest kasa, kasa, kasa :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo ... jak widać to 4K60, 4:4:4, 10bit nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na BD UHD też nie działa - i dla obrazu nie ma to praktycznie żadnego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiesz bo nie możesz porównać.

Dla niektórych przyspieszenie auta do 100 km/k 4,0 sek w porównaniu do 3,8 sek robi kolosalną różnicę, nieprawdaż?

Jak mam zapłącić kilkadziesiąt tysięcy za projektor 4K UHD plus kolejne tysiące na player i płyty to ... WYMAGAM :angry:.

 

Pasmo jest cięte więc nie jest przesyłana cała informacja.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Tego nie wiesz bo nie możesz porównać

mogę i porównywałem - sygnał z kompa z chromą 4:4:4 i 4:2:2 - różnica jest przy bardzo małych czcionkach w kolorze niebieskim i czerwonym jak je przesuwasz - wtedy można to zaobserwować

 

ale masz rację - lepiej byłoby mieć pełne 4:4:4

choć nawet na projektorze 130cali będzie to skrajnie trudne do zaobserwowania i artefakty wynikające z działania np. upłynniacza wprowadzają dużo więcej zniekształceń niż chroma przycięta do 4:2:2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej czekam na te 3.8 sekundy :) .

 

Ciekawe czy przelezie przez mój procesor. Czytam:

4K Ultra HD 60Hz video, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, High Dynamic Range (HDR) and 21:9 video, 3D, and BT.2020 pass-through support on every input

 

BTW Marantz wypuścił już nowy model AV7703.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to miłego czekania na HDMI 3.0 - no i procesor raczej będzie wtedy do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam. Chciałbym przypomnieć, że BD ma już 10 lat. I dopiero teraz moge wybierać w tym co chcę oglądać.

A z tych 4K BD UHD to pozycji do obejrzenia dla palców jednej ręki starczy, no może dwóch. No bo chyba nie Smerfy :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweet dreams ... jak to kiedyś śpiewała taka fajna kapela... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

A z tych 4K BD UHD to pozycji do obejrzenia dla palców jednej ręki starczy, no może dwóch. No bo chyba nie Smerfy :) .

mnie zastanawia czy na płycie BD UHD jest zapisany w ogóle obraz z pełną chromą

wg http://www.acousticfrontiers.com/uhd-101-v2/

jest tylko chroma 4:2:0 albo ja to źle interpretuję

czyli nawet jak wyjdzie player BD UHD z HDMI 3.0 / Display port

to i tak kolor będzie taki sam jak jest na obecnych BD UHD z ułomnym HDMI 2.0a ?

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomity materiał. Kompendum wiedzy o 4K UHD.

Dzieki za link. Wkleje go u siebie na blogu, żeby nie zaginał w akcji.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, klaus71 napisał:

mnie zastanawia czy na płycie BD UHD jest zapisany w ogóle obraz z pełną chromą

wg http://www.acousticfrontiers.com/uhd-101-v2/

jest tylko chroma 4:2:0 albo ja to źle interpretuję

czyli nawet jak wyjdzie player BD UHD z HDMI 3.0 / Display port

to i tak kolor będzie taki sam jak jest na obecnych BD UHD z ułomnym HDMI 2.0a ?

Bez zagladania w linki, mozna smialo powiedziec, ze nie i wiadomo o tym "od poczatku".

Pelnej chromy nie zobaczysz tez w transnisji telewizyjneji.

Nie stanowi to zadnej tragedii, przynajmniej jesli nie  powoduje przeklaman podczas konwersji, czy upscalingu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2016 o 07:26, kklos napisał:

Witajcie, mam durne pytanie :)

Jeśli bym miał TV z systemem HDR-10 i podpięty do niego odtwarzacz który obsługuje Dolby Vision i odwrotnie posiadając TV z systemem Dolby Vision i podpięty odtwarzacz obsługujący HDR-10 to czy materiał z efektem HDR zostanie wyświetlony ,czy tez nie z uwagi na różne systemy ?

Ciekawi mnie ten temat. Minęło już trochę lat ? Jak wygląda sytuacja że TV nie ma Dolby Vision a podpięty odtwarzacz ma? Czy istnieje coś takiego jak konwersja DV do HDR10 w odtwarzaczu tak żeby telewizor który jest pozbawiony DV niejako skorzystał za pośrednictwem odtwarzacza z tego ze w filmie DV są dynamiczne metadane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...