Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nigdy nie kupowałem za granicą i nawet nie wiem jak to zrobić.

Wolałbym gdzieś ze sklepu u nas w kraju.

Edytowane przez kapusta7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W komputroniku są , rozumiem że ten sklep ma tv z polskiej dystrybucji?

A tego to nie wiem...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tv obsulguje HDR w Netflix, bo gdzies na angileskiej stronie wyczytalem ze niestety nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, makakam napisał:

Tak, obsługuje.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

W sobotę zostałem użytkownikiem Panasa 65DX750E.  Udało mi się go wyrwać z jednej z sieci jako egzemplarz z wystawy, cena chyba niezła bo 5990 pln.

Trochę miałem problemów z włożeniem do samochodu, bo pudło jest potężne i z jednego boku ma bezsensownie napchane chyba 0,5 metra styropianu. Położyłem siedzenia, odpiąłem siedziska, siedziałem na baczność ale jakoś dowiozłem.

Ku mojemu zadowoleniu twierdzenie pana ze sklepu, że tv wystawili na sklep 2 tyg. wcześniej tj. po remoncie sklepu a przedtem stał w magazynie, okazało się prawdą gdyż licznik wskazywał tylko ok. (od razu nie sprawdziłem)  135 h pracy (obecnie jest 143). Druga liczba w 4 linijce informacji o systemie prawdopodobnie wskazuje liczbę włączeń. Tv wygląda imponująco w porównaniu do poprzednika LG 47 LA660S, który wylądował w sypialni. Ekran jasny, cloudingu nie zauważyłem (w poprzedniku niestety całkiem widoczny w ciemnych scenach). Szkoda że nie ma osłon kabli z tyłu obudowy, jak w mniejszych braciszkach. Po uruchomieniu nie było dźwięku (sygnał podaję z Jamboxa na HDMI1). Pomogła zmiana trybu. Początkowo nie chciał się łączyć bezprzewodowo  z routerem (połączenie w toku). Wczoraj zresetowałem połączenie i złączyłem na nowo i działa. Przeglądanie netu na wbudowanej przeglądarce to koszmar, przesuwanie kursora to jakaś masakra ( Magic Pilot z LG jednak rządzi), pewnie podłączę bezprzewodową klawiaturę Logitecha z gładzikiem. W szybkich scenach jakbym zauważył jakieś opóźnienia, nie tyle smużenie co jakby takie lekkie przeskakiwanie (IFC ustawione na 10 i 5). 3D nie odpalałem, bo nie mam okularów aktywnych. Ogólnie tv sprawia b. dobre wrażenie, nie wydaje się zbyt wielki (żona nie pyszczy), wszystko dobrze spasowanie, materiały dobrej jakości, brak bad pikseli.

Na razie resztę rozkminiam.

Pzdr

McFly

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, poczułem się jak rok temu gdy wiozlem swego kolosa 55" i aż myślałem że dali mi 65" taki wielki karton! Niestety... ;)
Ale wszedł akurat od końca bagażnika bo wziąłem moje ówczesne Mondeo a to jest krowa ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niestety po początkowych pochwałach, łyżka dziegciu. Odpaliłem film Assassin"s Creed w 4K i obraz się zacina a dźwięk leci dalej. Myślałem że może dysk nie daje rady (mimo że USB 3.0), spróbowałem z pendrve'a i jest to samo. Co robić? Jakiś inny player wgrać, bo nie uśmiecha mi się za każdym razem żeby film 4K puścić to podpinać lapka. Dekoder zewnętrzny też odpada, bo już jeden stoi (Jambox ale 4K nie obsługuje) a nie chcę obok tv robić wystawy sprzętu. Poradzi coś ktoś? I jeszcze jedna sprawa. Jest problem z WiFi. Otóż połączenie niby jest a jednak nie może uzyskać adresu IP i połączyć się z netem. Poprzednio stał w tym samym miejscu LG i nie miał problemów z łączeniem z netem po WiFi.

Nadmienię, że router jest piętro wyżej, ale odległość nie jest zbyt duża, W linii prostej jakieś 8 metrów. Może sufit przeszkadza. Posprawdzam jeszcze ale jak nie będzie hulać to chyba jakiś wzmacniacz WiFi trzeba będzie sprawić.

Jak ktoś ma jakieś porady to będę niezmiernie wdzięczny.

Pzdr

McFly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach na TV jakość-siłę sygnału po wi-fi, bo może być ona za słaba do wymagań 4K. Miałem podobnie i po połączeniu  modemu z TV kablem wszystko gra. Aktualną siłę przesyłu można sprawdzić w menu dla nerdów zdaje się.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź. Posprawdzam sygnał.

Z tym, że Asasyni byli odtwarzani bezpośrednio po podpięciu dysku (pendrive'a) do TV.

Zapytam moich dostawców TV i netu, może mają jakąś wersje Jamboxa 4K, to jeden bym wziął.

To na razie tyle.

Pzdr

McFly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rozwiązałem sprawę netu. Ręcznie ustawiłem bramkę i maskę podsieci oraz IP.

Mam nadzieje że nie zapeszyłem, bo sygnał był dobry na 5 działek.

Nie ma takiego Jamboxa z 4K :(

Pzdr

McFly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2017 o 09:01, McFly napisał:

Witam ponownie.

Niestety po początkowych pochwałach, łyżka dziegciu. Odpaliłem film Assassin"s Creed w 4K i obraz się zacina a dźwięk leci dalej. Myślałem że może dysk nie daje rady (mimo że USB 3.0), spróbowałem z pendrve'a i jest to samo. Co robić? Jakiś inny player wgrać, bo nie uśmiecha mi się za każdym razem żeby film 4K puścić to podpinać lapka. Dekoder zewnętrzny też odpada, bo już jeden stoi (Jambox ale 4K nie obsługuje) a nie chcę obok tv robić wystawy sprzętu. Poradzi coś ktoś? I jeszcze jedna sprawa. Jest problem z WiFi. Otóż połączenie niby jest a jednak nie może uzyskać adresu IP i połączyć się z netem. Poprzednio stał w tym samym miejscu LG i nie miał problemów z łączeniem z netem po WiFi.

Nadmienię, że router jest piętro wyżej, ale odległość nie jest zbyt duża, W linii prostej jakieś 8 metrów. Może sufit przeszkadza. Posprawdzam jeszcze ale jak nie będzie hulać to chyba jakiś wzmacniacz WiFi trzeba będzie sprawić.

Jak ktoś ma jakieś porady to będę niezmiernie wdzięczny.

Pzdr

McFly

Mam ten sam problem, ale na 99% jestem pewny że to nie wina sieci (testowałem na wifi, kablu) na wifi miałem prędkość  prawie 80 Mb/s .

Testowałem serwery dlna i też nie wyrabiał. Kupiłem sobie Xboxa one S, ale okazało się ze nie wspiera kodeków x265/Hevc.
Jak uda Ci się odpalić to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz nic z dts hd ma, true hd i atmos bo Panasonic nie odtwarza tych formatów. Masz 2 wyjścia albo kupujesz odtwarzacz multimedialny z obsługą tych formatów dzwięku albo zostaje Ci Dolby Digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę kolegów, odpaliłem Avatara 4k z innego dysku (poszło z Toshiby).

Ma DTS-HD.MA.5.1.x265. Nie tnie się i jest ok, tylko nie wskazuje mi, że ma HDR ( wniosek: nie ma).

TV Box 4K już do mnie jedzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2017 o 20:18, McFly napisał:

Zaskoczę kolegów, odpaliłem Avatara 4k z innego dysku (poszło z Toshiby).

Ma DTS-HD.MA.5.1.x265. Nie tnie się i jest ok, tylko nie wskazuje mi, że ma HDR ( wniosek: nie ma).

TV Box 4K już do mnie jedzie.

 

Jaki TV Box kupujesz? (daj znać jak działają filmy na nim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma dotrzeć do mnie (miał być dziś, ale nie mogłem odebrać, bo byłem w pracy a potem kurier zwiał).

Nie wiem czy mogę tu podać namiary (kryptoreklama?).

Niestety wybywam jutro na kilka dni, więc wrażeniami podzielę się po powrocie, jakoś tak za tydzień.

Bądźmy dobrej myśli

Pzdr

McFly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko: czy komuś udało się ustawić dublowanie obrazu z ekranu laptopa (Windows 10) na Panasie DX750/DX780? Z Samsunga Galaxy S7 idzie mi bez problemu, z lapka natomiast po sekundzie od razu rozłącza. Dodam, że lapek wspiera standard Miracast.

Edytowane przez cincin88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...