Skocz do zawartości
piolk10

Pomoc wybór soundbara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W najbliższym czasie planuje zakup jakiegoś soundbara. Ale oczywiście szukam porady ponieważ zastanawiam się nad kilkoma modelami a mianowicie:

Yamaha SRT-1000

Yamaha YAS-203

Harman Kardon SB 26

Denon DHT-S514

Ja osobiście skłaniam się ku Yamaha YAS-203 ale niestety nie mam gdzie pójść i posłuchać jak grają czy gdzieś się poradzić.Może pomożecie dokonać dobrego wyboru lub zaproponujecie coś innego w podobnej cenie.

Pozdrawiam i dziękuje bardzo za jakiekolwiek doradztwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli soundbar to tylko Yamaha.

Do kina bo do stereo to slabo bedzie.

O innych soundbarach zapomnij. To popierdziawki ktore tylko dobrze wygladaja i pasuja wzorniczo do TV.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli soundbar to tylko Yamaha.

Do kina bo do stereo to slabo bedzie.

Masz rację, do stereo to jest słaby sprzęt, ale jak czyjeś uszy nie są wrażliwe to i muzykę w stereo przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, do stereo to jest słaby sprzęt, ale jak czyjeś uszy nie są wrażliwe to i muzykę w stereo przeżyje.

To nie będzie muzyka tylko ... dźwięki.

Ale 95%-om populacji to wystarczy do szczęścia.

Podobnie w video.

Z łezką w oku wspominam zabawne sytuacje gdy klient kupował n-kę w 2006 roku i miał HD ... po kablu euro :).

95% populacji uważa, że obraz z zakupionego telewizora jest super w trybach fabrycznych. Nawet z wypasionych TV po 20 tysiecy zlotych. 5% zauważy różnicę po kalibracji.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, większość ludzi cieszy się z odtwarzanej treści, a jakość dla nich jest na drugim miejscu.

A co do projektora dźwięku Yamaha YSP - 1600 to jest to dobry wybór bo widziałem i słuchałem u kolegi. Kolega mieszka bloku 10-o piętrowym no i chciał sprzęt do pokoju który ma 8 metrów kwadratowych i zależało mu na tym żeby było mało kabli i żeby sprzęt zajmował mało miejsca. Sam mu poleciłem projektor dźwięku z Yamahy, ale ostrzegałem go że to nie to samo co sprzęt dzielony i musi iść na kompromisy. Kolega poszedł do salonu, posłuchał i mu się spodobało na tyle że kupił ten projektor dźwięku Yamahy z subwooferem i jest zadowolony. Trzeba przyznać że w małym pokoju, w bloku dobrze się sprawuje. Dla mnie jedyny minus tego projektora dźwięku Yamahy to mało gniazd połączeniowych, mogłoby być ich trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub to wybrałeś bez szału ?!

Jak ma być Yamaha to pomysł o nieco większym wydatku np.ns-sw 200 ma regulacje częstotliwości i auto wyłączanie

Mi został B&W i jest OK :)

Jak do Yamahy podłączysz Sub to dwa głośniki basowe zostaną odcięte od zasilania

Niemniej o Subie niech się inni wypowiedzą aby Ci doradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mi radzicie kupie Yamaha YSP - 1600, w przyszłym tygodniu wybiorę się do TOP HI-Fi ale jeszcze mam pytanie odnoście jakiegoś dobrego subwoofera i czy brać czy niekoniecznie. Czy ten w zupełności wystarczy http://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/ns-sw210.html czy polecilibyście coś innego??

Wiesz co ? Jak pójdziesz na odsłuch tego projektora dźwięku z Yamahy model YSP-1600 to najpierw posłuchaj go bez dodatkowego subwoofera bo ten projektor dźwięku Yamaha YSP-1600 ma wbudowane dwa małe subwoofery. Chodzi o to że może się okazać że dźwięk tylko z tego projektora dźwięku po prostu może ci wystarczy. A potem jeszcze zrób odsłuch z dodatkowym subwooferem i zdecyduj co jest dla ciebie lepsze.

Jeżeli chodzi o subwoofer Yamaha NS-SW 210 to na ten subwoofer można się zdecydować wtedy jeżeli mamy mało miejsca w pokoju. Bo jest to subwoofer w stylu "slim", kolega właśnie kupił ten projektor dźwięku z tym subwooferem. A jeżeli masz w pokoju miejsce na większy subwoofer to możesz większy kupić.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada Odsłuchaj Tą Yamahę i wtedy podejmij decyzję Ja miałem Suba ale wydaje mi się że z niego Bas jest Niezły )

Napisz jaki był Finał czy kupiłeś z Subem ?

Lepiej dokupić po zaznajomieniu się z nowym zakupem :)

Czekamy na Info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłem wczoraj w Top Hi-Fi. Nie odsłuchiwałem sprzętu bo Pan odradzał mi ogólnie soundbary. Polecił mi dobry amplituner plus para dobrych kolumn. Zestaw świetny ale cena 5.700 :/ . Byłem z żoną to sami sie pewnie domyślacie co powiedziała. Dzwoniłem na infolinie Top i Pan powiedział ze rozsądniej jest kupić YSP-1600 i dokupić do tego porządny subwoofer. Raczej kupie 1600 i zobaczę czy mi wystarczy, nie jestem jakimś miłośnikiem muzyki, głownie lepszy głoś przyda sie oglądania filmów i sportu. Niestety głowa pełna zastanowień,za dużo tego wszystkiego a kasy jak nie było tak nie ma bo nawet bym sie nie zastanawiał co brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odsłuchiwałem sprzętu bo Pan odradzał mi ogólnie soundbary. :blink: Dzień dobry czy mogę dokonać odsłuchu tego modelu soundbara, NIE! bo ja odradzam hehehe. Teraz na poważnie jaki był ten zestaw za 5,700,- Pamiętasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi ktorzy chca kupic drogie soundbary, znam kolesia ktory dal za soundbara prawie 1000 funtow firmy BOSE. Jak dla mnie to szalu nie robilo choc z pewnoscia lepsze niz glosniki z tv. Smieszne bo jeszcze mu sypnol po 2 miechach glosnego sluchania. Na szczescie udalo mi sie go namowic zeby to oddal i kupil normalne glosniki i wzmak. Nawet jesli ktos nie bardzo ma miejsce na duze kolumny to mozna zawsze poratowac sie monitorami i dodatkowym subem i tak sadze ze efekt bedzie lepszy niz z sieciowych soundbarow.

Pozdro

Edytowane przez kris420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z miłą chęcią kupiłbym zestaw jaki mi zaproponowano, niestety kasa-żona by mnie zabiła :)

A było to:

http://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/yamaha-r-n500.html

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/cm1-s2.html

Amplituner stereo hmm to zawsze byla dla mnie mala kontrowersja.

Monitory spoko wyjscie choc powiem ze za ta cene mozna kupic lepsze niz te B&W.

Jednakze pamietaj o najwazniejszym. Odsluch. Jesli masz mozliwosc to wpierw posluchaj i potestuj.

W dodatku nie napisales jaki budzet mozesz przeznaczyc na dany sprzet a to najwazniejsze :unsure:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edytowane przez kris420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha bardzo slabo oddaje wysokie tony. Jest dobra do kina, ale do muzyki sie nie nadaje. Bas jest zbyt twardy a wysokich tonow wlasciwie brak. Ja chcialem kupic model 1600 lub 2500. niestety 2500 ma slabego suba. W koncu zdecydowalem sie na niemieckiego Teufel cinebar 52 thx. Ma potezny bas. Sounbar nadaje sie rowniez bardzo dobrze do sluchania stereo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - chciałbym się podpiąć żeby nie tworzyć nowego tematu. Poszukuję Soundbara do małego salonu (20 mkw, odległość w jakiej siedzę od TV 2 metry, najczęściej służyłby jako "pomoc" w oglądaniu filmów mkv i czasami do jakiejś szeroko pojętej muzyki rozrywkowej podczas domowych prywatek. Nadmienię, że nie mam miejsca na amplituner i głośniki) który byłby w stanie:

- cena 1500-2000PLN (+ / - 200PLN)

- zdekodować dźwięk DTS z plików mkv (chodzi o to żeby filmiki z dźwiękiem DTS były w nim słyszalne mimo tego że Soundbar będzie np 2.1 chociaż nie wiem czy skoro teraz sam TV odtwarza dźwięk z filmów w DTS 5.1 czy będzie to konieczne)

- mile widziana współpraca poprzez USB z PenDrive (MP3 + ewentualnie nowsze formaty)

- możliwość samodzielnej pracy bez TV (np. latem do altanki bym wyniósł i muzyki w ogrodzie posłuchał np. MP3 z USB)

- możliwość streamingu dźwięku ze smartphona na sounbar po BT i/lub NFC np.

 

 

Jakichś mega wielkich wymagań jeżeli o jakość nie mam bo jakkolwiek to ma grać to nigdy kina domowego w pełni nie zastąpi ale oglądanie filmów czy słuchanie muzyki z TV to jakaś udręka :-)

 

Miałem okazję posłuchać soundbar JBL SB 350 - mile zaskoczył - aczkolwiek USB z tego co zaobserwowałem nie ma. Posiadany przeze mnie TV to jakiś niskobudżetowy 4K Philips 55PUS7101

Poproszę o jakieś sugestie.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na forum, były z dwa podobne wątki parę miesięcy temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...