Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz bardziej zadowolony. Miałem Med800er-a i wiem co mówię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka wysłana czekam na kuriera:)

Obecnie posiadam Mede8er800 ale A500 raczej lepiej mi się widzi do TV Samsung 55JS8500

Napisz coś jak już potestujesz bo też szukam czegoś pod js8500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam A500 obraz rzeczywiścię lepszy od Medera. A500 lepsze kolory, dużo lepsza głębia ekranu no i wiadomo 4k mimo że nie 60p to mi to nie przeszkadza zawsze korzystam z 24p. Szkoda że na razie mało plików mkv 10bit jest a jak są to film waży 6gb :) Filmy mkv 4k UHD hevc x265 działają dobrze ale waga 35gb to jednak też za mało widać czasami ślady kompresji czekam na większe pliki. Polecam na razie mkv remuxy 1080p np. film Revenant czy Dawn of the planet of the apes super obraz, upscaling do 4k daje radę. A500 np. do tv Samung js8500 jak najbardziej polecam.

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach CM wypuści nowe oprogramowanie do Vtena i 500 - będziesz jeszcze bardziej zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do Vtena już jest - teraz czekamy na 500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały media jukebox to jakaś porażka w porównaniu do tego co było w Mede8er. Na 300 filmów 70-ciu nie potrafi znalezć i nie chodzi tu o okładki do filmów bo to swoją drogą ale po prostu nie widzi tych filmów jak bym w ogóle nie miał tych folderów z filmami. Próbowałem zmieniać nazwy folderów jak i plików i dalej to samo dziwne nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakiś przykład filmu którego nie widzi (nazwa folderu I nazwa pliku w folderze)

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem taki folder w katalogu Video, wrzuciłem MKV o takiej nazwie jak podałeś.

Jak w trybie tekstowym podświetliłem MKV I nacisnąłem info, znalazł okładki, opis po polsku itd. INFO pobiera informacje tylko na ekran, można je zapisać do późniejszego uzycia (także przez NMJ), lub nie.

Tak więc tu zadziałało.

Pusciłem skanowanie NMJ dla filmów - zaindeksował to normalnie.

A więc problem nie jest w tym że nie znalazł informacji o filmie, ale z jakiegoś powodu pominął go przy skanowaniu.

U mnie skan poszedł na 50 filmach i nic nie pominął.

Czy te pomijane foldery masz na jednym poziomie z tymi które nie są pomijane, czy może gdzieś głębiej, albo obok? W konfiguracji NMJ podaje się które foldery skanować ma pod wideo, które pod muzykę itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok załapało, zrobiłem tak jak pisałeś czyli w trybie tekstowym info i skan pózniej trochę na około ale dzięki działa

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawioną opcje adaptatywna korekta kontrastu (vxp)? Ja musiałem zmienić cienie i światła z 10 na off ponieważ co jakiś czas występowało lekkie migotanie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włączone I nie widziałem czegoś takiego. Ale czytałem o tym gdzie indziej, tyle że w kontekście Solo4k który ma ten sam chip.

Czy efekt widzisz zawsze w tym samym miejscu w filmie? Czy zdarza się w wielu scenach w różnych filmach?

Zakładam że chodzi o ciemnie sceny.

Jakie masz ustawienia wyjścia wideo (rozdzielczość, automatyczną częstotliwość) i czy po stronie TV masz może włączone podobne algorytmy które powtórnie ulepszają kontrast? Jak masz w TV ustawione opcje zwiększania płynnosci ruchu? Czy możesz sprawdzić czy efekt występuje także jak wyłączysz to ulepszanie?

Możesz zdrazić na jakim filmie (tytuł, format) i w którym miejscu to widzisz?

Na forum AVS pisali o filmie "I am number four" i zwracali też uwagę że raczej może to dotyczyć filmów z małym bitratem o dużej kompresji, a więc specyficznymi artefaktami w cieniach i światłach.

Ale tak jak mówię, nie udało mi się tego zweryfikować.

Aha - jest nowy firmware dla A500, wprawdzie wersja beta, ale dużo poprawek, i też nowe użyli nowego SDK Sigmy, a więc są pewne poprawki wprowadzone blisko chipestu, których listy raczej nie poznamy.

Czy możesz sprawdzić czy nadal widzisz ten problem na tej nowej wersji (do pobrania z networkedmediatank.com i do ręcznej instalacji z USB)

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy firmware nie pomógł dalej lekko migocze np. w filmie dawn of the planet of the apes mkv bluray 25gb. 16min30s. (widać na wodzie)

efekt widoczny w różnych filmach w nie których scenach.

różne ustawienia wideo a500 jak i tv samsung js8500 nie dają poprawy tylko wyłączenie kontrastu vxp pomaga.

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma 4K, odtwarzasz 1080p, skalowanie jest po stronie TV czy A500?

Możesz sprawdzić też czy zmiana ustawień TV (systemy poprawiania kontrastu i ruchu) wpływa na ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po update a500 pojawiła sie opcja wideo "zewnętrzny wideo scaler on/off " oba tryby nie naprawiają problemu więc nie tu leży problem.

jak pisałem różne ustawienia tv w tym systemy poprawiania kontrastu i ruchu nic nie dają, jeszcze włączenie opcji w tv "czysty obraz cyfrowy" pomaga ale zaleca sie raczej nie używanie tej funkcji tv.

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja "czysty obraz cyfrowy" pozwala wyłączyć część ulepszaczy na procesorze TV. Widać jest tu jakaś niekompatybilność, procesor Samsunga nie lubi sygnału ulepszonego przez VXP.

Niektóre opcje w TV są OK dla sygnału TV, dla dobrze przygotowanego sygnału HDMI mogą szkodzić.

Zdaje się że nie da się tej opcji wyłączyć tylko dla jednego wejścia HDMI.

Widziałem na AVSForum podobne wpisy o tym efekcie w kontekście Dune Solo4k (ten sam procesor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekwawości: jeżeli w trakie odtwarzania sceny na której widzisz migotanie, zatrzymasz obraz na A500 (pause), to czy migotanie nadal będzie widoczne na stopklatce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup oba - zwróć ten, który nie będzie Ci leżał.

Trudno jest odpowiadać na takie pytania: co kupić? A preferencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nie licz że znajdziesz odpowiedź na to pytanie na naszym forum... Ja obecnie po rocznym użytkowaniu PHA410 kupiłem Q10Pro głównie ze względu na 4K oraz multimedialność systemu Android w Himedia, mam w tej chwili oba modele (Popcorna trudno sprzedać..). I powiem tak: Popcorn posiada to czego niema Q10 i odwrotnie, więc zgodnie z sugestią Gelo5 sprecyzuj preferencje,co jest Ci niezbędne a co zupełnie niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 3 pytania:

- czy A500 czyta całe MENU z obrazu płyty, czy ma tylko menu uproszczone?

-czy A500 czyta SACD-ISO  Stereo i Multichanel ? (także te ściskane kodekiem DST)

-w jakiej formie wywala taki sygnał DSD, czy natywnie, czy też transkoduje do PCM?  (przez HDMI)

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 500, tylko Vtena, ale to 'prawie' to samo:

W ostatnim oprogramowaniu (beta):

jest całe menu dla DVD, dla BR narazie uproszczone

SACD-ISO  z DST nie czyta --- DSD czyta,

sygnał nie wychodzi jako RAW idzie jako PCM 176,4 max dla DSD Stereo) i 88,2 dla MCH

Edytowane przez Gelo5
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, choć jak sam napisałeś, to "prawie" może robić różnicę, choć szanse są nikłe.

Może ktoś z posiadaczy A500 postawi tą przysłowiową kropkę nad "i" ?

 

BTW - SACD-ISO czyta, ale te obszerniejsze (z DST) już nie chce - dobrze rozumiem?

Ktoś z Was spotkał się z playerem, który czyta takie SACD-ISO (DST) i potrafi puścić RAW na wyjściu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BoDeX napisał:

Dzięki za odpowiedź, choć jak sam napisałeś, to "prawie" może robić różnicę, choć szanse są nikłe.

Może ktoś z posiadaczy A500 postawi tą przysłowiową kropkę nad "i" ?

 

BTW - SACD-ISO czyta, ale te obszerniejsze (z DST) już nie chce - dobrze rozumiem?

Ktoś z Was spotkał się z playerem, który czyta takie SACD-ISO (DST) i potrafi puścić RAW na wyjściu?

Co to jest DST??
I jak na 100% rozpoznać że player wypuszcza RAW z płyty SACD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre, wypasione (2CH+MCH) płyty SACD są lekko skompresowane bezstratnym kodekiem - to jest właśnie kodek DST.

Podczas odczytu materiał jest w locie rozpakowywany. Kodek DST zapewne jest licencjonowany i stąd taka sytuacja, że player

czyta SACD-ISO, ale tylko te, które nie wymagają dekompresji w locie.  Oczywiście można to zdekompresować na piechotę i

wyciągnąć wszystkie ścieżki do postaci pliku DSF/DFF - to pociągnie każdy player DSD, ale to nieestetyczne rozwiązanie. :)

 

RAW można rozpoznać choćby poprzez MENU playera - powinny być tam zakładki nt. wyboru ścieżki wyjściowej DSD (RAW/PCM)

Wymuszona transformacja DSD do PCM przez player jest dla niego łatwa, ale to niweczy ideę budowy toru DSD z takim DAC-iem.

A prościej - współczesne amplitunery potrafią rozpoznać format wejściowy - poinformują wówczas czy dostają sygnał DSD (lub PCM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...