Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyciagam pliki DSF po rozpakowaniu z plików ISO SACD. I mozna tak rozpakować wszystkie ISO SACD.

Pliki DSF mozna otagować.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz już rozumiem.
Mam trochę SACD-iso zarówno stereo jak i 2CH+MCH, i mój Pioneer 450 z CFW odtwarza je bez problemów,
Co do wypuszczania RAW to do tej pory sam nie wiem jak to jest w tym odtwarzaczu bo z jednej strony ustawiam w nim na wyjściu HDMI bitstream ale mój stary amplituner który nie potrafi przyjmować sygnału DSD pokazywał mi że dostaje MCH bądź Stereo PCM88,2kHz, natomiast nowy który już DSD przyjmuje pokazuje mi Stereo bądź MCH ale DSD.

I teraz nie wiem czy urządzenia są na tyle mądre że się dogadały i w zależności od tego co potrafi przyjąć amplituner taki sygnał wysyłał mu odtwarzacz, czy po prostu odtwarzacz wysyła wciąż to samo a tylko amplituner prezentuje to inaczej.

6 minut temu, pmcomp napisał:

Ja wyciagam pliki DSF po rozpakowaniu z plików ISO SACD. I mozna tak rozpakować wszystkie ISO SACD.

Pliki DSF mozna otagować.

 

Pozdro

Również bawiłem się w wyciąganie plików z ISO ale po pierwsze rozmiar plików po wyciągnięciu był większy niż obraz ISO a po drugie pomimo różnych sposobów zapisu plików docelowych nie udało mi się zmusić amplitunera czy też odtwarzacza BD do przeczytania plików z dźwiękiem MCH, oba urządzenia bez problemów odczytują pliki ze ścieżką stereo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - popcorny nie wypuszczają DSD po HDMI, nie mają trybu RAW dla DSD. Zawsze wychodzi PCM, można ustawić czy 176kHz czy mniej. A więc urządzenie wykonuje dekodowanie do PCM, co dla wytrawnych audiofilów oznacza degradację oryginalnego sygnału

Urządzenie nie ma też DACa DSD, a więc trzeba przyjąć, że sygnał z plików kodowanych w DSD przechodzi przez PCM i dalej na analog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabre w A500 i A500Pro pozwala na pracę z czystym DSD - problem, jak myślę, może leżeć w transporcie tego strumienia na zewnątrz,

stąd te licencjonowane DENON-Link, Pioneer-Link, etc.  Jeśli A500Pro pracuje na sygnale PCM jako DAC, to 4500 pln. ląduje w błocie. :)

Czyli doszliśmy do ściany - nie ma na rynku playera, który czyta SACD-ISO (DST) i potrafi natywnie wywalić taki strumień na zewnątrz !

Jest jeszcze taki cudak - nazywa się ZAPPITI DUO z dwiema kieszeniami, ale nikt w pomocy nie odpowiada, więc zapewne będzie tak jak i tutaj.

BTW - który aktualny player czyta PEŁNE menu BD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma już problem aby puścić DSD po HDMI I sporo nowych amplitunerów to przyjmuje. Dlatego rozwiązania tylu Denon-Link odchodzą w zapomnienie.

Nie mam pewności co A500pro robi z materiałem DSD wypuszczając sygnał na analog. Producent nie podaje tego w informacjach, a sam nawet nie wiedziałem że jego Sabre ma taka możliwość. Poszukam, może uda mi się zdobyć jakieś szczegóły.

Pełne menu aktualnie obsługuje Dune Solo4k i opcjonalnie Dune Solo Lite. Ale jest to obsługa programowa, bez certyfikatów (czyli nie jest realizowana przez oprogramowanie procesora). W praktyce oznacza to poprawne odtwarzanie menu dla ok. 95% płyt, zdarzają się nieobsługiwane. Nie ma też obsługi BD-Live (Menu nie "widzi" połączenia z internetem), za to nie ma problem z regionami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, BoDeX napisał:

Sabre w A500 i A500Pro pozwala na pracę z czystym DSD - problem, jak myślę, może leżeć w transporcie tego strumienia na zewnątrz,

stąd te licencjonowane DENON-Link, Pioneer-Link, etc.  Jeśli A500Pro pracuje na sygnale PCM jako DAC, to 4500 pln. ląduje w błocie. :)

Czyli doszliśmy do ściany - nie ma na rynku playera, który czyta SACD-ISO (DST) i potrafi natywnie wywalić taki strumień na zewnątrz !

 

 

Alez jest ... OPPO 95. Mam. Ale czyta pliki, a nie SACD ISO.

Także oba Chinole które posiadam czyli Quloos QA661 i Soundaware D100 Pro wypuszczają DSD w postaci DoP. Oczywiście mam na myśli stereo.

 

 

Uppps ... teraz doczytałem, DST. No to nie ma. Jedyna rada wyjać z ISO pliki DSD w formacie DFF albo DSF.

Jedyna rada to wypalenie ISO SACD na plycie DVD-Audio czytanie z dobrego playera z srebrne krążki.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, BoDeX napisał:

........... PCM jako DAC, to 4500 pln. ląduje w błocie. :)

Trochę za dużo - 3.000 kosztuje 500PRO :)

 

Troszkę dodam od siebie, wybaczcie:

1.Popcorny nowsze (od Vtena do A500PRO), wypuszczają sygnał audio z maksymalnymi danymi: 24bit/ 192kHz

2.Różnicy w oprogramowaniu praktycznie nie ma (nie licząc Androida dla 500PRO)

3.Wszystkie czytają SACD-ISO z kompresją DSD ale TYLKO z jedną ścieżką dźwiękową

4.Jeśli płyta SACD posiada 2 ścieżki Stereo/MCH - jedna jest kodowana DSD, druga DST - takich płyt SACD-ISO Popcorny nie czytają (nawet tego kodowanego w DSD)

5.Wszystkie czytają "rozpakowane ISO"  - DSF, DFF (zarówno Stereo jak i MCH) - jak korzystam z DSF, który łatwo zrobić przy użyciu np. ISO2DSD

6.Wszystkie wspomagają Gapless (o które walczyłem z Cloudmedia i m.in. dzięki mnie to jest) - nie wyobrażam sobie słuchania np. koncertu, gdzie między utworami jest przerwa

7.Wszystkie Popcorny dla plików DSF/DFF wypuszczają sygnał jako PCM (176,4 dla Stereo i 88,2 dla MCH) - nie ma innych częstotliwości dla takich plików

8.Można zapisać pliki z płyty SACD jako np. flac i wtedy maksymalne dane to 24bit/192kHz - dla Stereo i 24bit/192kHz dla MCH  (każdy kanał)

9.Jak pisał pmcomp - dsf bardzo ładnie się oTAGowują ((nie czytają  jedynie tekstu piosenek z TAG-a, trzeba dokładać osobny plik .lrc)

10.Z info od Cloudmedia - nie będzie natywnego DSD przez HDMI (Sigma podobno nie pozwala), ale wiele rzeczy niemożliwych już jest...

sorry, ale korciło mnie :) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z oprogramowania Sonore. Lepszego nie znam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gelo5 napisał:

Troszkę dodam od siebie, wybaczcie:

Dodawaj, dodawaj - to cenne uwagi.

- dowolną konwersję wykonuje FOOBAR2000 (z wtyczkami).  FLAC mimo, że prosty, to generuje procesy, może lepiej go unikać.

- android w 500Pro może dużo zmienić. Byle smartfon potrafi wywalić natywne DSD, więc jest cień szansy....  (ONKYO HF Player)

- jest taki player, może tutaj jest jakiś postęp?  http://zappiti.com/zappiti_player_4k_duo.html

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie jako że jestem tu nowy.

Posiadam od kilku miesięcy A500. Jakoś tak przed świętami pojawiła się informacja, że jest nowy soft, więc dokonałem upgrade. Posiadam kopie moich płyt DVD na dysku sieciowym. Na sofcie przed aktualizacją wszystkie kopie można było bez problemu odtworzyć. Po aktualizacji coś tak "nareperowali", że duża część filmów przy próbie odtworzenia powoduje zrestartowanie Popcorna. Czy też tak macie? Tymczasem wgrałem stary soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kris60 napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie jako że jestem tu nowy.

Posiadam od kilku miesięcy A500. Jakoś tak przed świętami pojawiła się informacja, że jest nowy soft, więc dokonałem upgrade. Posiadam kopie moich płyt DVD na dysku sieciowym. Na sofcie przed aktualizacją wszystkie kopie można było bez problemu odtworzyć. Po aktualizacji coś tak "nareperowali", że duża część filmów przy próbie odtworzenia powoduje zrestartowanie Popcorna. Czy też tak macie? Tymczasem wgrałem stary soft.

Popcorn bardzo długo wypuszczał wersje testowe oprogramowania, potem były wersje RC (release candidate), aż do numerku RC7. Wreszcie puścili oficjalną, o której piszesz. Komplet danych tu: http://www.networkedmediatank.com/forumdisplay.php?fid=11

Miałem odwrotne obserwacje i dotyczyły one także modelu VTen. Było wiele problemów z obsługą plików DVD, praktycznie nie działało to wcześniej. Kolejne wersje RC poprawiały to, choć jedna znów na chwilę popsuła (chyba RC4). Ale ostatecznie powinno być dobrze. Producent w opisie zmian dla ostatniej wersji wymienia wiele usprawnień związanych z obsługą DVD.

Której starszej wersji używasz? Tej: 01-05-160714-25-POP-432-802 ?

Przejrzałem posty pod wątkiem o nowej wersji (na forum producenta) - nikt tam póki co nie pisze o programach z DVD (widzę 30 postów z komentarzami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta starsza wersja to ta o której piszesz. "Używam" wersji oficjalnych, chyba tylko takie system sam proponuje do wgrania (jak się ma zaznaczone sprawdź aktualizacje). Tamtego forum nie czytałem (trochę mi nie po drodze  z angielskim). Wszystkie te kopie działające i niedziałające powstały przy pomocy DVDFab9. Nie ma pomysłu jak sprawdzić czym te poszczególne kopie się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gelo5 napisał:

Wgraj to oprogramowanie (mam nadzieję, że masz A-500 nie A-500 PRO): http://files.syabas.com/popcornhour/firmware/a500/01-05-161214-25-POP-432-802.zip

To ostatni oficjalny. 4 posty wyżej Kris60 pisał że właśnie po aktualizacji do tego softu zaczęły się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może niech Kris60 poda jaki ma soft wgrany ? (spradż z poziomu tunera jakie cyferki się wyświetlają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy.

Mam Popcorn Hour A-500 wersje softu oficjalne - mam  01-05-160714-25-POP-432-802 i ta działa ok. Po aktualizacji do  01-05-161214-25-POP-432-802 część filmów w formacie DVD z dysku sieciowego nie odtwarza się tzn. próba odtworzenia kończy się restartem Popcorna. Tymczasem nie wiem od czego to zależy, wszystkie kopie powstały tak samo tzn. płyta do kompa ---> DVDFab9 i na dysk sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś kto posiada A-500 napisze jak robi kopię cyfrową płyty, która u niego działa. Może ja coś robię źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
24 minuty temu, Kris60 napisał:

To może ktoś kto posiada A-500 napisze jak robi kopię cyfrową płyty, która u niego działa. Może ja coś robię źle.

Bierzesz jakiś program do ripowania (wykonywania kopii na dysku komputera) płyty DVD i już. Np. DVD FAB. Kiedyś był też dostępny DVD Decrypter, nie wiem czy jeszcze do znalezienia. Są też inne. Wybierasz kopię np. w formacie ISO i zapisujesz. Niektóre programy do nagrywania płyty DVD również potrafią takie ISO zapisać. Ważne jest aby przy wykonywaniu kopii była on 1-do-1, bez modyfikacji (np. bez wycinania części ścieżek audio itd.) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nową Betę dla A-500: https://www.sendspace.com/file/3pk6sr

Release Notes:
- Added RTL8812AU 802.11ac WiFi driver
- Fixed certain DVD playback encounter crash when select sub menu issue
- Fixed DVD encounter crash when language name is not found issue
- Fixed some DVD will stuck at black screen issue
- Fixed unable to play ANSI encoded M3U playlist issue
- Fixed unable to start M3U and PLS playback with play button issue
- Fixed unable to detect some GB18030 ANSI encoded file issue
- Added support for external SUP subtitle on MKV, M2TS, SSIF, BDLITE
- Added support for SSA style xshad and yshad
- Fixed some SRT entry has only empty line will display timestamp as subtitle text issue
- Fixed music cover art not shown when focus the file for FOLDER.jpg and Folder.jpg issue
- Fixed Youtue Leanback unable to start playback issue
- Fixed 3, 5, 7 days weather forecast not displayed in Media Home issue

Edytowane przez Gelo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam dobrzy ludzie. HDev utwierdził mnie w przekonaniu, że właściwie wykonuję kopie płyt DVD (jak wcześniej pisałem używam DVDFab - kopiuję całą płytę jak leci). Coś jednak musiało być na rzeczy z tym oficjalnym softem, bo po wgraniu bety, którą podpowiedział Gelo5 działa. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...