Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

CloudMedia właśnie wypuścił oficjalną zapowiedź nowego modelu - A500. Wygląda na to że wejdzie do sprzedaży przed zapowiedzianym pod koniec 2015 topowym modelem A500pro.

A500 łączy cechy A410 i VTen. Jest więc duża obudowa z miejscem na dysk 3.5", komplet złącz, osobny DAC no i obsługa H265/4K/10bit na procesorze DualCore (VTen miał wersję jednordzeniową).

Jakiś już czas temu producent wstrzymał dostawy modelu A410 na rynek, VTen nie był następcą w prostej linii, A500 był tym czego brakowało. Nie ma jeszcze HDMI 2.0, HDR czy 4k60fps. To w kolejnej generacji procesorów Sigma.

Czekamy więc na opinie od pierwszych użytkowników (zapewne do połowy maja). Ciekawie zapowiada się też porównanie z obecnym już na rynku Dune Solo4k, zbudowanym na bazie tego samego procesora.

Sprzęt ma niezłą cenę ale w USD w sklepie producenta (270usd), nie zawiera ona jednak VATu i cła w EU - zobaczymy jak przeliczą to dystrybutorzy.

Więcej informacji:

Strony producenta: http://cloudmedia.com/products/popcornhour/a-500

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=njUXJRYpLSw

PCH_A500_intro.jpg

Edytowane przez HDev
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim nabędę kolejny wyrób cloud media będę musiał mieć notarialnie potwierdzone, że wszystkie obiecane funkcje są obecne na pokładzie i potwierdzone że działają. Panowie mają taką manierę że wypuszczają produkt a potem go poprawiają przez rok (oczywiście nie ulepszają ale doprowadzają do porządku mniej lub bardziej) a potem wypuszczają nowy model i olewają poprzedni. Dwa lata temu jak wypuszczali nowy produkt zapytałem na forum dlaczego wypuszczają sprzęt mając już specyfickację hdmi 2.0 i UHD. Odpowiedzieli że na rynku jest mało materiałów i po cholerę mi 60 klatek na sekundę. Po dwóch latach kiedy UHD wkracza pełną parą wypuszczają złom ze złączem hdmi1.4 za jedyne 1000PLN z 1GB pamięci RAM. Przeciętny player na androidzie za 99USD ma lepszą specyfikację niestety. ZA 1000PLN można już mieć Nvidia Shield. Za moment wchodza playery z procesorami AMLOGIC na 2016 rok które nie tylko mają hdmi 2.0 ale wspierają HDR i Dolby Vision

http://www.inexbox.com/nexbox-s905x-tv-box/

I żeby nie było sam używam obecnie A410, którego ostatni upgrade firmware był 2 lata temu i nie poprawił nie działających lub źle działających funkcji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasinsk

a sprawdz specyfikacje juz w ofercie PL --> HiMediaQ10 PRO

  • Obsługa DTS MA, DTS:X, DTS, DD, DD Plus, Dolby True HD passthrough oraz Dolby Atmos w odtwarzaczu fabrycznym i w KODI z przekierowaniem (wrapper)
  • Dźwięk wielokanałowy DTS i DD passthrough (SPDIF), DTS MA i Dolby True HD na HDMI passthrough oraz Dolby Atmos

Tego nie rozumiem.

Mój stareńki Dune HD D1 bez problemu wypuszcza po HDMI bodajże 1.4 (a może i 1.3) ściezki w bitstreamie z Dolby Atmos, DTS X i Auro-3D.

Za to opis HDMI 2.0 mnie niepokoi. Bo bez 2.0a o HDR można zapomnieć.

pozdro

zanim nabędę kolejny wyrób cloud media będę musiał mieć notarialnie potwierdzone, że wszystkie obiecane funkcje są obecne na pokładzie i potwierdzone że działają. Panowie mają taką manierę że wypuszczają produkt a potem go poprawiają przez rok (oczywiście nie ulepszają ale doprowadzają do porządku mniej lub bardziej) a potem wypuszczają nowy model i olewają poprzedni. Dwa lata temu jak wypuszczali nowy produkt zapytałem na forum dlaczego wypuszczają sprzęt mając już specyfickację hdmi 2.0 i UHD. Odpowiedzieli że na rynku jest mało materiałów i po cholerę mi 60 klatek na sekundę. Po dwóch latach kiedy UHD wkracza pełną parą wypuszczają złom ze złączem hdmi1.4 za jedyne 1000PLN z 1GB pamięci RAM. Przeciętny player na androidzie za 99USD ma lepszą specyfikację niestety. ZA 1000PLN można już mieć Nvidia Shield. Za moment wchodza playery z procesorami AMLOGIC na 2016 rok które nie tylko mają hdmi 2.0 ale wspierają HDR i Dolby Vision

http://www.inexbox.com/nexbox-s905x-tv-box/

I żeby nie było sam używam obecnie A410, którego ostatni upgrade firmware był 2 lata temu i nie poprawił nie działających lub źle działających funkcji.

To przynajmniej na papierze wygląda nieźle. oczywiście dla modelu na S912 czyli NEXBOX A1:

3-models.jpg

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga i moje przemyslenie.

Playery odtwarzające 4K z HDR sa dziś czystą teorią bez mozliwości praktycznego wykorzystania. Jedyne, które przychodzi mi na myśl to odtwarzanie własnych nagrań nagranych kamerą ew. wyświetlanie zdjęć o bardzo wysokiej rozdzielczości na ekranie.
Dopóki nie będzie możliwości wykonania kopii zapasowej dysku BD-UHD zastosowanie praktyczne takich odtwarzaczy jest znikome.

Chyba, że ktos ma na myśli przechwytywanie treści 4K ze streamingu i magazynowanie i odtwarzanie na takich playerach ale ... to już jest piractwo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pojawią się z czasem opcje wykonywania kopii BD-UHD, pewnie odtwarzacze będą umiały odtwarzać takie BD-UHD-iso.

Kamery z HDR pojawiają się. Będą z czasem tanieć, jak wszystko. Ripy z VOD też będą się z czasem pojawiać, nielegalne, tak już jest.

Na dziś można sobie odpalić demówkę HDR z pliku (autorstwa sony) i nie wiele więcej.

Nie wiem jak ze zdjęciami - czy tu będzie poprawa przy wyświetlaniu standardowych fotek z głębią 24b.

Faktem jest jednak, że ktoś kto kupuje player chciałby nie być przez niego ograniczony przez np. następne 2 lata. Stąd poszukiwane opcji, które dziś nie mają zastosowania, ale czas biegnie szybko... A w 2016 producenci TV marketingowo stawiają na HDR, wiec klienci się nakręcają.

A w temacie A500 i podobny na procesorze Sigma. Konstrukcja i linia odtwarzaczy (też Dune) jest sprawdzona, jest kontynuacja poprzednich modeli. Wiadomo czego się spodziewać, a czego nie ma. Androidowa platforma ma swoje plusy i minusy, które nie do końca pokrywają się z plusami i miunsami rasowych odtwarzaczy.

Sigma na razie nie ma jeszcze procesora 4k60fps z HDR i HDMI 2.0 dla odtwarzaczy. Tzn ma, ale jeszcze nie jest gotowy, trwają prace i może pojawi się jeszcze w tym roku coś nowego na takim procku. Ceny jednak są dość wysokie, sprzęt na Androidzie będzie tu górą. Ale czy producenci urządzeń z Androidem zapewnią jednak choćby roczne wsparcie z aktualizacjami oprogramowania i czy konkretne modele wykorzystają możliwości procesora podawane na papierze - to już inna sprawa. Pewnie jedni tak, inni nie. Zobaczymy.

Mój testowy playerek na S905, mimo że chip ma w specyfikacji 4k60fps, nie ciągnie takich plików. Zakładam że to kwestia softu który jest jeszcze rozwojowy, gdyż w innych urządzeniach z tym układem ponoć do działa.

Piję to tego, że specyfikacje papierowe to jedno, jak sprzęt działa w praktyce to inna sprawa, i dla sprzętu z Androidem niejasności może być bardzo dużo (poszczególne opcje mogą być dostępne w poszczególnych programach, np. (hipotetycznie) 4K w MXPlayerze, HD-Audio w VLC a napisy TXT w Kodi. Będzie wtedy zgodne ze specyfikacją, ale pliku 4K z AudioHD i napisami z pliku TXT nie obejrzymy).

Dlatego wszelkie informacje od rzeczywistych użytkowników urządzeń są na tym forum bardzo cenne i poszukiwane.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Dlatego wszystkim mówię ... kupujcie sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych firm: Dune i Popcorn.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pojawią się z czasem opcje wykonywania kopii BD-UHD, pewnie odtwarzacze będą umiały odtwarzać takie BD-UHD-iso.

Kamery z HDR pojawiają się. Będą z czasem tanieć, jak wszystko. Ripy z VOD też będą się z czasem pojawiać, nielegalne, tak już jest.

Na dziś można sobie odpalić demówkę HDR z pliku (autorstwa sony) i nie wiele więcej.

Nie wiem jak ze zdjęciami - czy tu będzie poprawa przy wyświetlaniu standardowych fotek z głębią 24b.

Faktem jest jednak, że ktoś kto kupuje player chciałby nie być przez niego ograniczony przez np. następne 2 lata. Stąd poszukiwane opcji, które dziś nie mają zastosowania, ale czas biegnie szybko... A w 2016 producenci TV marketingowo stawiają na HDR, wiec klienci się nakręcają.

A w temacie A500 i podobny na procesorze Sigma. Konstrukcja i linia odtwarzaczy (też Dune) jest sprawdzona, jest kontynuacja poprzednich modeli. Wiadomo czego się spodziewać, a czego nie ma. Androidowa platforma ma swoje plusy i minusy, które nie do końca pokrywają się z plusami i miunsami rasowych odtwarzaczy.

Sigma na razie nie ma jeszcze procesora 4k60fps z HDR i HDMI 2.0 dla odtwarzaczy. Tzn ma, ale jeszcze nie jest gotowy, trwają prace i może pojawi się jeszcze w tym roku coś nowego na takim procku. Ceny jednak są dość wysokie, sprzęt na Androidzie będzie tu górą. Ale czy producenci urządzeń z Androidem zapewnią jednak choćby roczne wsparcie z aktualizacjami oprogramowania i czy konkretne modele wykorzystają możliwości procesora podawane na papierze - to już inna sprawa. Pewnie jedni tak, inni nie. Zobaczymy.

Mój testowy playerek na S905, mimo że chip ma w specyfikacji 4k60fps, nie ciągnie takich plików. Zakładam że to kwestia softu który jest jeszcze rozwojowy, gdyż w innych urządzeniach z tym układem ponoć do działa.

Piję to tego, że specyfikacje papierowe to jedno, jak sprzęt działa w praktyce to inna sprawa, i dla sprzętu z Androidem niejasności może być bardzo dużo (poszczególne opcje mogą być dostępne w poszczególnych programach, np. (hipotetycznie) 4K w MXPlayerze, HD-Audio w VLC a napisy TXT w Kodi. Będzie wtedy zgodne ze specyfikacją, ale pliku 4K z AudioHD i napisami z pliku TXT nie obejrzymy).

Dlatego wszelkie informacje od rzeczywistych użytkowników urządzeń są na tym forum bardzo cenne i poszukiwane.

Krotko.

Shield

I Shield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak konkretnie odtwarza materiały 4K HVEC 10bit z dźwiękiem AAC 7.1? Jak wychodzi dźwięk? Stereo, czy daje radę wypuście multichannel PCM nie tnąc obrazu?

Do jakich bitrate-ów odtwarza płynnie 4k h265 a do jakich 4k h265 (np. na podstawie plików testowych z jell.yfish.us )

Jak wychodzi powyższy test przy odtwarzaniu przez sieć LAN 1Gbit (po sambie, najlepiej z serwera NAS, ewentualnie z PC)?

Czy w filmach 3D (np. BD ISO 3D) napisy wyświetla w 3D, czyli na pierwszym planie, czy nakłada je w trybie 2D (wtedy bez okularów są ostre, a w okularach znajdują się w centralnym planie).

To takie różne trudniejsze sprawy, zanim przejdzie się do HDRa czy 4k60fps i innych (niemal) nieobecnych jeszcze formatów. Pytam o rzeczy które spotykamy na co dzień.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś bardzo trudne pytania ... dla producentów ... nie hardwareu tylko ... softwareu, he, he, he, he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas będzie pozbyć się mojego A410 na rzecz A500, jednak pojawił się dylemat Hi Media Pro również wygląda ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do jakich bitrate-ów odtwarza płynnie 4k h265 a do jakich 4k h265 (np. na podstawie plików testowych z jell.yfish.us )

Na filmiku z linku sample z jellyfish 4K 300Mbps na Himedia Q10 Pro chodzą płynnie.

https://drive.google.com/file/d/0BwxFVkl63-lEY0hyZ180SExzZUU/view

Warto obejrzeć bo facet testuje różne pliki.

Moja Himedia Q3 niestey poległa na tych plikach z jell.yfish.us . Ale za to 1080p, bluray ISO (również 3D), chodzi płynnie i do puki nie mam sprzętu 4K to mi w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza partia sprzętu zosała szybko wyprzedana. Dużo poszło przez sklep producenta, reszta do dystrybutorów, ale ponoć badzo ograniczone ilości.

Zniknęła nie daa premiery, ale data wysyłek sprzętu przez sklep producenta, w wypadku złożenia zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było sam używam obecnie A410, którego ostatni upgrade firmware był 2 lata temu i nie poprawił nie działających lub źle działających funkcji.

Aha, masz nowe oprogramowanie - doczekałeś się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<mjasinsk> I żeby nie było sam używam obecnie A410, którego ostatni upgrade firmware był 2 lata temu i nie poprawił nie działających lub źle działających funkcji.

Aha, masz nowe oprogramowanie - doczekałeś się :)

Ja widzę ostatnią aktualizację z 11 marca 2015, wersja 05-08-141125-25-POP-426-802. Może coś przeoczyliście. Przedostatnia jest sprzed dwóch lat, z lipca 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bety uznaje, ale jak mówimy o "ostatniej" wersji należy bazowac na oficjalnych. Jest beta, pewnie będzie też i oficjalna za jakiś czas, a w opisie do bety można wyczytać czego się spodziewać. W każdym razie project A410 nie jest martwy i zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja zakupiłem sobie do kolekcji Dune HD Base 3D. Nówke sztukę za 170 EUR.

I teraz i w sypialnie i w salonie i w gabinecie mam Dune.

Troche obsługa Popcorna C-200 zaczęła mnie już denerwować. Jak ktoś chce to jest na sprzedaż.

Teraz mam wszędzie to samo.

I mogę spokojnie czekac na rozwój sytuacji i playerów w temacie odtwarzania materiału UHD.

:)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem "wierny" PCH. Czekam na kolejny A500PRO, chociaż z Vtena jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przesyłka wysłana czekam na kuriera:)

Obecnie posiadam Mede8er800 ale A500 raczej lepiej mi się widzi do TV Samsung 55JS8500

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...