Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pozwolę sobie odpowiedzieć. Okulary jakie mam to Panasonic TY-ER3D5ME. 3D bez zarzutu. Efektu crosstalk nie zauważyłem.

Natomiast sam osobiście podłączam się do prośby o aktualizację testu pod kątem HDR.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedź jeszcze jak jest z efektem halo, faktycznie jest niewidoczny nawet w ekstremalnie ciemnych scenach? Jest coś co Ci się nie podoba w tym tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie zobaczysz oleda bedziesz zachwycony. Ja raz widzialem na swoim efekt o ktory pytasz. Czerwone litery na czarnym tle. Generalnie tv jest za[beeep]..ale mam watpliwosci czy kupilbym jeszcze raz. Akurat ja pewnie nie wykorzystuje jego potencjalu ale na pewno w lcd nie ma nic lepszego na te chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED mi na razie nie grozi. Miałem trzy plazmy Panasonica, obraz super wiadomo - czerń znakomita, choć swoje wady w postaci pasteryzacji też miały, ale wszystko to staje się mało istotne przez powidoki, które działają na mnie jak płachta na byka. Jeśli miałbym możliwość kupić tv tylko i wyłącznie do nocnych seansów, to już dawno OLED wisiałby na ścianie, ale tv wisi w salonie i korzystają z niego również żona i córka - tych "testów" nie wytrzymała żadna z trzech plazm. OLED niestety cierpi na tę samą przypadłość więc dla mnie odpada.

Z drugiej strony córka rośnie, zaczynam mieć coraz więcej swobody wieczorami i priorytetem staje się możliwie najlepsza jakość obrazu do nocnych seansów, a tutaj jeśli chodzi o LCD to DX900 nie ma sobie równych. Tylko ta cena...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Lepszego lcd nie widzialem. Mialem dokladnie te same dylematy stad wybor tego tv do salonu. Z tym ze ja na oledzie wlasnie w sypialni powidokow nie widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, da radę zaktualizować test o dokładne pomiary odnośnie efektu HDR? Jest szansa, że Maciek przeprowadzi takie testy u kogoś podczas kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wam działa 3d?

coś Panasonic poprawił czy dalej kaszana (przynajmniej to wynika z testu - chyba na avforum) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wygląda na to, że może być problematycznie. Szkoda, że nasi testerzy zapomnieli o trybie 3D, mimo że nadal interesuje to wiele osób...

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przymierzam się do zakupu tego TV. (Obecnie posiadam Philips 65PUS9809 ale niestety górna połowa ekranu z dnia na dzien stała się wyraznie przyciemniona - tv jest reklamowany).

Czy istnieje ewentualna alternatywa dla tego modelu u konkurencji warta uwagi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam: LG65UF950V, Sony KD-65XD9305, Panasonic TX-65DX900E, Samsung UE65KS9500

Edytowane przez RHJG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam maly problem nie wiem na jakie TV sie zdecydowac :( Rozwazam Samsung albo Panasonica.

PanasoDnic TX-65 X 900

Samsung UE-65 KS 9590

Cenowo jest podobnie ale o cene nie chodzi tyklo ktory bedzie sobie radzil lepij z obrazem HDR itd..

Czytalem test Macka na temat tego Panasonica i wydaje sie ze to by byl najlepszy wybor ale nie ma testu Samsunga (to znaczy jest gdzies na innych stronach zachodnich)

i wypada tez niby rewelacja.

Co doradzacie ???

Moze Maciek by cos podpowiedzal :)

Dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam krótkie porównanie na tym filmie od 0:45 do 1:25.Później jest porównanie z OLED LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na test, pewnie będzie lada moment. Ale obstawiam, że największą różnicą w obrazie między DX900 a KS9500 będzie zakrzywienie tego drugiego... Sam też robię podchody do tego Panasa, ale standardowo im więcej czytam, tym coraz więcej pojawia się wątpliwości czy oby na pewno warto...

RHJG, czy autor filmu, który wrzuciłeś chwali się może na jakim poziomie ustawił wygaszenie w DX900? Bo szczerze powiedziawszy wygląda to, oględnie mówiąc kiepsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na test, pewnie będzie lada moment. Ale obstawiam, że największą różnicą w obrazie między DX900 a KS9500 będzie zakrzywienie tego drugiego... Sam też robię podchody do tego Panasa, ale standardowo im więcej czytam, tym coraz więcej pojawia się wątpliwości czy oby na pewno warto...

RHJG, czy autor filmu, który wrzuciłeś chwali się może na jakim poziomie ustawił wygaszenie w DX900? Bo szczerze powiedziawszy wygląda to, oględnie mówiąc kiepsko...

Ja sie jeszcze wstrzymam z zakupem do wrzesnia :huh: chce zobaczyc test Sony ZD9 :) i wtedy ktores TV wybiore (Sony ZD9,Panasonic DX900, Samsung KS9500)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem na wstępnym etapie wyboru TV który miałby nastąpić na jesieni. Pod uwage brałem tylko 2 modele tj. Sony 65XD93 oraz tego Panasonica 65DX900. Niestety, po przekopaniu się przez fora (głównie AVS i tu) oba musiałem skreślić:(. Sony ma fatalny crosstalk w 3D a Panasonic fatalny input lag i również crosstalk choć nie tak duży jak w Sony. Obie te rzeczy są dla mnie ważne (3D i lag) a jak na telewizory PREMIUM (sic!) za kilkanaście tysi to jest po prostu niepoważne. I nie piszcie że 3D umiera itd., bo skoro producent daje taką możliwość i robi taki numer z crosstalkiem (w Sony nie da się oglądać 3D) to przy tej klasie TV musi działać perfect.

Teraz czekam na najnowszą serię Sony ZD9, zobaczymy jak to bedzie tam wyglądało.

W moim przypadku wchodzi w gre tylko 65' (obecnie posiadam Sony HX850, świetny sprzęt ale już za "mały").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to input lag 35ms w Panasie dx900 jest za duży?

w sumie to trudno kupić tv który miałby coś mniej niż 35ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to input lag 35ms w Panasie dx900 jest za duży?

w sumie to trudno kupić tv który miałby coś mniej niż 35ms

Fakt, po aktualizacji firmware'u input lag jest na poziomie 38 ms w wersji 65' (był w okolicach 68ms), mój błąd. Niestety zostało 3D a mam dużą biblioteke tej treści i jednak lubie ten efekt. Jeszcze cene na poziomie 15K bym przebolał (pewnie do grudnia/stycznia tam zejdzie) a tak pozostaje czekać na nowe zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem możliwość sprawdzenia trybu 3D w tym TV i muszę napisać, że jakiegoś wybitnego problemu nie widzę. Co prawda nie testowałem w domu, ani w całkowitej ciemności, do tego miałem na to zaledwie kwadrans, ale na szybko przeleciałem Hobbita, Everest oraz Pacific Rim i moim zdaniem jest całkowicie w porządku. Zdecydowanie lepiej jak na 65H6400, który mam aktualnie w domu i crosstalk jest mega widoczny nawet na napisach. DX900 był wolny od tej wady, ale tak jak mówię, to takie obserwacje na szybko i na ekstremalnych scenach możliwe, że nie jest już tak dobrze. Po obserwacji na szybko nie wyłapałem większych różnić w porównaniu do plazmy VT60, w kwestii ilości crosstalku.

Jutro umówiłem się na sprawdzenie działania systemu wygaszenia, będę miał co prawda zaledwie 10 minut w praktycznie ciemnej hali, ale Grawitacja szybko da mi odpowiedź jak to się sprawuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem bo nie chce dokuczać ale mimo wszystko sprawdź też system wygaszania patrząc pod kątem w ciemnosci bo wprost może być dla ciebie ok a pod kątem juz nie po przesiadce z plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem wcześniej TV z 3D więc nie bardzo mogę do czegoś porównywać .

Oglądałem na DX900 grawitacje 3D i przyjemnie się ogląda , ale "doopy nie urywa " ;)

Można też próbować oglądać z wymuszonym 3D ale to średnio wygląda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku telewizora direct LED widoczny na czarnej planszy clouding przy wyłączonej funkcji lokalnego wygaszenia ma jakiekolwiek znaczenie?

Co do działania wygaszenie mam nieco mieszane uczucia. Podczas oglądania Grawitacji bywały momenty, podczas których cześć ekranu była wyraźnie jaśniejsza od reszty – największy problem był na scenach, gdzie większość ekranu wypełniały ciemne niebo i jasne gwiazdy – nie do końca to zagrało moim zdaniem. Te 512 stref to nadal za mało niestety i z mojej strony jest lekki niedosyt... W ok. 80% ciemnych scen jest rewelacyjnie, ale w ekstremalnych ujęciach bywa już raz lepiej raz gorzej. Być może jest to kwestia ustawienia wygaszenia na maksa, ale w emocjach zapomniałem to sprawdzić. Oglądałem tylko tak, jak radził Maciek – wygaszenie pośrednie.

Jednak w większości scen czerń jest niesamowita. Co prawda nie widziałem nigdy jak prezentuje się OLED w pełni zaciemnionym pomieszczeniu, ale trudno sobie wyobrazić, że może być jeszcze ciemniej. Z całą pewnością poziom czerni VT60 wymięka przy DX900. Pytanie tylko, co kto woli – słabszą czerń, ale że tak powiem non stop, czy czerń absolutną jednak nie w każdej scenie.

Inna sprawa jednak przykuła moją uwagę. W kwestii równomierności podświetlenia kompletnie nie czuć, że to LCD. Nie ma mowy o ciemniejszych narożnikach czy krawędziach ekranu – jest idealnie, w zasadzie jak na plaźmie. Nie sądziłem, że to możliwe.

Dla mnie zdecydowanie DX900 > VT60. Ale mnie dobijają powidoki, pasteryzacja i słaby upłynniacz w plaźmie, więc akceptuję to, że wygaszenie nie zawsze jest idealne. Obstawiam jednak, że większość miłośników plazm (do których sam się zaliczam, mam jednak świadomość, że miały swoje wady...) i tak będzie psioczyć na ten tv „bo to LCD” nie widząc go nawet na oczy.

Czekając na spadek ceny do akceptowalnych 15000PLN wyczekuję jeszcze testu ZD9, który chyba wszystkich nas mocno zaintrygował...

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...