Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry w złej kolejności napisałem mam 673, czyli jak pisałem seria 6 (prawie najwyższą, bo wyżej jest tylko 7 a potem już advantage)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

seria 6 to jest najwyzsza ale z tej najnizszej poleczki

czyli nic ciekawego

oba formaty sa bezstratne ale filozofia przekazu brzmienia jest inna przedewszystkim dynamika w dts jest sporo lepsza

dolby kuleje i to mocno do tego w dtsie czesciej slychac tyly w dolby bieda z tym

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywajmy rzeczy po imieniu - to nie jest wielowątkowość tylko burdel. Prosiłem o zaprzestanie offtopowania i zostałem olany, zaraportowałem temat do administracji z prośbą o przeniesienie postów nie związanych z tym tematem do innego wątku i też zostałem olany. OK, to nie ja ustalam zasady i przyjmuję to do wiadomości, że takie reguły panują na tym forum.

Zadajcie sobie jednak pytanie co w tym burdelu mają robić osoby chcące się wypowiedzieć o wydaniu Blu-ray Zjawy czy o samym filmie ? Przekrzykiwać się z osobami piszącymi nie na temat, których jest większość ? Co mają zrobić osoby, które wejdą do tego wątku z przeświadczeniem, że dowiedzą się czegoś cennego o zbliżającym się wydaniu Zjawy ? Przekopywać się przez 90% postów kompletnie nie związanych z tym wątkiem ? Bez żartów. Po dwóch pierwszych stronach im się odechce.

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria 6 to jest najwyzsza ale z tej najnizszej poleczki

czyli nic ciekawego

Ale na pewno ta seria jest lepsza od podstawowych modeli i mało nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno ta seria jest lepsza od podstawowych modeli i mało nie kosztuje.

kupuje z targu pierwszy lepszy DSP-A1 za 1200 zl starszy od twojej 6stki o 15 lat i zgniatam cię brzmieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest tak zawsze jak piszesz.

Dźwięk z Marantza 7702mkII w porównaniu do Onkyo 905 mnie rozwalił. Mam na mysli wyłącznie odtwarzanie ścieżek filmowych, a nie stereo.

Największą robotę robi tu proces equalizacji i cyfrowej likwidacji wszystkich modów pomieszczenia. A w tym obszarze postep jest ogromny.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcomp z [beeep] bata nie ukrecisz , akurat yamaha serii 6 to najnizszy model z trafem wielkosci paczki zapalek , no nie moze byc dobrze chocby chcial tam jest imitacja dobrego brzmienia , glosno , krzykliwie halasliwie az uszy cierpią co nie ktorzy taki dzwiek odbieraja jako idealny ma byc glosno

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Nie wypowiadałem się nt. Yamahy serii 6 tylko w ogólności.

Amplitunery wszystkich marek z niższych półek to okropne kompromisy w wykonaniu mające negatywny wpływ na dźwięk.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DISC INFO:

Disc Title: The.Revenant.2015.1080p.BluRay.AVC.DTS-HD.MA.7.1
Disc Size: 46,215,613,972 bytes
Protection: BD+
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.0.2

PLAYLIST REPORT:

Name: 00800.MPLS
Length: 2:36:21.372 (h:m:s.ms)
Size: 39,566,192,640 bytes
Total Bitrate: 33.74 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 25474 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 4603 kbps 7.1 / 48 kHz / 4603 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio English 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Spanish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio French 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Portuguese 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 20.125 kbps
Presentation Graphics English 1.210 kbps
Presentation Graphics Spanish 11.875 kbps
Presentation Graphics French 11.831 kbps
Presentation Graphics Portuguese 11.106 kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy normalna osoba (nie żaden audiofil) usłyszy bez trudu te różnice jakie dodaje atmos, warto w to zainwestować pieniądze ?

A co do filmiku zjawa

http://www.forbes.com/sites/johnarcher/2016/04/22/the-revenant-ultra-hd-blu-ray-review-a-masterpiece-in-every-way/#6f47d42a3189

Tutaj recka wersji UHD, podobno jest nagrany tak dobrą kamerą, że wreszcie jest to film, gdzie widać przewagę wyższej rozdzielczości nad BD, na 65 calach nawet z dalszej odległości ma być widoczna różnica w tym względzie. Ogólnie recenzent filmu podsumował, że jakość niesamowita i to tak jak gdyby patrzeć na rzeczywisty obraz za oknem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko piszac - tak. Jezeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie w wystarczajacym Ci zakresie w tematach poswieconych Dolby Atmos I DTS:x, zadaj je jeszcze raz tam, a dostaniesz odpowiedz.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz usłyszysz i zapomnisz o podstawowym 5.1./7.1.... ;-) Moja druga połówka obejrzała jeden film bez sufitu i stwierdziła że jakość dziwnie słychać przy oglądaniu tylko z dolnymi kolumnami...;-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak po coś są 2 rodzaje audio, więc jakaś różnica musi być mimo bezstratności. Mi głównie wydaje się, że Dolby ma lepsze zarządzanie niskimi tonami.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Dwa rozne rodzaje sa tylko z powodu praw wlasnosci do tych rodzajow kodowania dzwieku. Nie stworzono tego na zasadzie, jexen lepszy a drugi gorszy. Byc moze sa midzy nimi roznice - moze jexen istotnie jezt lepszy niz drugi ale nie to bylo powodem i celem ich powstania.

Roznice jakosci ewentualne sa wtorne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i powala tylko ... film do doopy jest :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Serio taki niski poziom odpowiedzi z rodem gimbusów? Byłem przekonany że troszkę większy poziom będzie niż z filmweb forum. Rozumiem że lepsze filmy kręcicie a oskary to jakieś ciecie rozdają na odczep się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Gimbus to Cię...Nie wiedziałem że Oscary są przyznawane za jakość video :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytaj ze zrozumieniem! Gdzie napisałem że Oscara film dostał za jakość obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "Rozumiem że lepsze filmy kręcicie a oskary to jakieś ciecie rozdają na odczep się" ,czyli tak jakbyś miał pretensje,że napisałem "jakość video średnia" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodziło o "film dobry". Pięć lat zmarnowanych, po co się ścierali? skoro filmy tylko dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze,to,że nie chciało mi się rozwijać zdania,nie upoważnia Ciebie do wyskakiwania z tekstem o Gimbazie.

Po drugie,to że się ścierali i że nie kręcę lepszych filmów,nie oznacza,że będę o każdej,nawet słabej produkcji,wypowiadał się w samych superlatywach,chociaż w tym przypadku FILM BYŁ DOBRY :D

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też film dobry. Na szczęście kręci się coś co ma ręce i nogi a nie jest czystym skokiem na kasę jak ostatnie Star Warsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...