Skocz do zawartości
Barnaba

Nowa instalacja multiroom. Jakie dekodery od nc+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kończy mi się umowa na zestaw dekoderów nc+ w konfiguracji multiroom standard.

Teraz mam turbodekoder (czarny, 500GB) + kilka białych (te stare, duże BOX+ 5800S) .

Myślałem nad wymianą na bazowy wifi Premiumbox+ 4740SF + dekodery do multiroom. Tylko jakie?

Czy da się połączyć takie cechy jak wifi i zewnętrzny hdd ? Czy w ogóle da się cokolwiek nagrywać w ten sposób?

Klienciki wifi na usb w sumie mam ale zawsze lepiej mieć tą funkcjonalność "w kupie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie jak pamiętam to teraz masz premiumboxa i do tego bierzesz dekoder HD z wifi. Podłączasz do niego dysk i nagrywasz. Wejdź sobie do sklepu ncplus i zrób symulację zakupu > tam masz info co i jak: https://ncplus.pl/sklep/oferta/extraplus/formularz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada: jako slave nie możesz mieszać dekoderów z Nagrą i z Conaxem. Wtedy multiroom nie będzie Ci działać niezależnie od tego co Ci będą mówić na infolinii. Zaufaj mi. Jako slave muszą być wszystkie z takim samym systemem kodowania czyli albo z Nagrą albo z Conaxem. Z tego co wiem w tej chwili jako slave oferowane są dekodery z Nagrą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie jak pamiętam to teraz masz premiumboxa i do tego bierzesz dekoder HD z wifi. Podłączasz do niego dysk i nagrywasz. Wejdź sobie do sklepu ncplus i zrób symulację zakupu > tam masz info co i jak: https://ncplus.pl/sklep/oferta/extraplus/formularz

No właśnie szukam porady, który z tych "białych"? Bo są jakieś różnice (różne modele) i wolałbym mieć pewność, czego się domagać zawierając nową umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk czy zewnętrzny czy wewnętrzny i tak nagrania na nim będą zaszyfrowane więc nie odtworzysz ich na niczym innym niż dekoder na którym nagranie zostało zrobione.

Co do multiroom to tak jak @pmcomp napisał to co masz teraz działa na kartach sparowanych w systemie Conax, jeżeli wymienisz Turbo na WiFIPremium to dostaniesz też nową kartę w Nagra i pozostałe tunery też będziesz musiał wymienić na (Dekoder HD Box+ dla Multiroom, lub Dekoder HD z WiFi dla Multiroom, oznaczeń poszukaj sobie sam, tak je opisuje nc+ u siebie na stronie).

Generalnie wszystko można sobie wyklikać samemu na stronie nc+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Już raz dostałem w podobnym stylu odpowiedź od Ciebie, co prawda na inny temat;)/

Kwestie szyfrowania mnie nie interesują, systemy kodowania również. Znam te kwestie, a w moim pytaniu nie występują.

Ponieważ znam "n" od jej początku i niestety wprowadziła w błąd wielu ludzi, pisząc na stronach (lub mówiąc przez tel) co innego niż oferuje w rzeczywistości. Ja również padłem ofiarą ich manipulacji.

Proszę o poradę praktyków. Nie chcę kolejny raz wdawać się w niepotrzebne spory, wymieniać dekodery itp. Interesuje mnie tylko sprzęt wypożyczany od "nc+".

Dodatkowe pytanie: czy da się na jakimś dekoderze "slave" (być może niejawnie oferowanym przez nc+) uzyskać 3 funkcje "w jednym":

hdd (usb), wifi, tv naziemna (wbudowana)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Już raz dostałem w podobnym stylu odpowiedź od Ciebie, co prawda na inny temat;)/

Kwestie szyfrowania mnie nie interesują, systemy kodowania również. Znam te kwestie, a w moim pytaniu nie występują.

Ponieważ znam "n" od jej początku i niestety wprowadziła w błąd wielu ludzi, pisząc na stronach (lub mówiąc przez tel) co innego niż oferuje w rzeczywistości. Ja również padłem ofiarą ich manipulacji.

Proszę o poradę praktyków. Nie chcę kolejny raz wdawać się w niepotrzebne spory, wymieniać dekodery itp. Interesuje mnie tylko sprzęt wypożyczany od "nc+".

Dodatkowe pytanie: czy da się na jakimś dekoderze "slave" (być może niejawnie oferowanym przez nc+) uzyskać 3 funkcje "w jednym":

hdd (usb), wifi, tv naziemna (wbudowana)?

Widzę że lenistwo nie zna granic.

Ten dekoder http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/wifi-premiumbox będzie Ci robił za główny w multiroom (ma dysk wbudowany nie ma możliwości odbioru DVB-T) a ten http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/BOX-HD-PVR-ready jak slave w multiroom (ma możliwość podpięcia dysku pod USB i nagrywania na nim, oraz możliwość odbioru DVB-T, nie ma WiFi).

Inny dekoder który jest w ofercie nc+ do multiroom do WiFiPremiumBoxa to ten: http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/wifiBox ma WiFi i możliwość podłączenia dysku pod USB ale nie ma DVB-T.

Jak widać tego co oczekujesz (3 w jednym) uzyskać się nie da.

Resztę możesz znaleźć pod podanymi linkami, masz tam do ściągnięcia instrukcje obsługi tych dekoderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lenistwo, tylko praktyka obcowania z dostawcą :(

Linki znalazłem już dawno ... Niemniej dziękuję za te informacje:)

Rozumiem, że masz praktyczną wiedzę/doświadczenia, że te dekodery obsługują bez problemu hdd na usb?

Pytam, bo na innych forach (bardziej specjalistycznych) znalazłem informację, że jednak nie wszystkie:(

I zapewne wiesz, jak konkretnie zamówić wybrany model 49, 50 lub 51 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi dysków to mogę z doświadczenia Ci powiedzieć że jeden dysk będzie działał a drugi nie, wszystko zależy od tego jaki prąd jest mu potrzebny przy starcie (USB dostarczy max 1A) więc żeby mieć pewność to tylko metodą prób albo dysk z zewnętrznym zasilaczem.

Co do modelu dekodera to nie wiem, według instrukcji mają tę samą funkcjonalność więc powinno być to obojętne a jak jest w praktyce ciężko powiedzieć i myślę że i tak za bardzo nie będziesz mógł przebierać bo punkty mają różne modele i będą wydawały to co mają na stanie a nie to czego będziesz chciał.

Ja bym poszedł do jakiegoś większego przedstawiciela nc+, przedstawił o co mi chodzi i poprosił o możliwość przetestowania u nich na miejscu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lenistwo, tylko praktyka obcowania z dostawcą :(

Linki znalazłem już dawno ... Niemniej dziękuję za te informacje:)

Rozumiem, że masz praktyczną wiedzę/doświadczenia, że te dekodery obsługują bez problemu hdd na usb?

Pytam, bo na innych forach (bardziej specjalistycznych) znalazłem informację, że jednak nie wszystkie:(

I zapewne wiesz, jak konkretnie zamówić wybrany model 49, 50 lub 51 ?

Dekodery 2849 i 2850 różnią się jedynie kolorem obudowy.

Dekoder 2851 nie ma wbudowanego tunera DVB-T ale jest nowszy. I tylko On powinien byc teraz dostepny jako multiroom z dekoderó∑ z Conaxem na pokładzie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak się zastanawiam, czy w ogóle warto zmieniać obecną konfigurację?

Jeśli jest tak jak mówisz, że dostępny jest tylko ten jeden model 2851, to raczej nie ma sensu przy alternatywie wifiBOX+.

Kiedyś pisano na forach o różnej jakości obrazu tych nowszych dekoderów.

Czy ktoś używa konfiguracji WiFiPremiumBox + wifiBOX+ w mulitoom standard i może podzielić się wrażeniami?

Jak z jakością obrazu samego WiFiPremiumBox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma tego sprzętu - trudno, jakoś przeżyję;)

Trochę opinii już dostałem z innych for.

Na dzisiaj ustaliłem jeden fakt - nie spodziewajcie się choćby minimalnego polepszenia oferty dla stałych klientów!

Choćby tak stałych jak ja, czyli od "zawsze" ;)

Zamienić sprzętu oczywiście też się nie da!

Jedyne co zaproponują w zamian za łaskawe przedłużenie umowy to "lepsza" czyli droższa oferta na starych dekoderach.

Nie uległem, więc zostałem na koniec "postraszony", że nc+ nie zawrze ze mną nowej umowy po rozwiązaniu starej !

Jakiś okres karencji !!!

Szukam fizycznego punktu obsługi nc+, gdzie mógłbym zamówić nowy zestaw multiroom.

Zależy mi na podobno niedostępnych dekoderach 2849/2850.

Zna ktoś takie punkty w Warszawie, gdzie pracują normalni sprzedawcy a nie "przedstawiciele" nc+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 1 miesiąc karencji, więc nie ma dramatu.

Wyślij pismo o tym że chcesz rozwiązać umowę, do mnie nagle zaczęli dzwonić z utrzymania klienta i okazuje się, że jednak da się zejść z abonamentu 89zł na najuboższy za 19,90 (mało oglądam i większa ilość kanałów jest mi zbędna).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak! Czyli twierdzisz, że nie podpiszą ze mną umowy wcześniej niż 1 miesiąc po wygaśnięciu starej ??

Właśnie z utrzymania klienta do mnie wydzwaniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi mówili na infolinii. Nie wiem jak jest w rzeczywistości. Zapytałem wprost ile czasu będę musiał czekać na możliwość podpisania od nowa.

Złóż wypowiedzenie. Wtedy się otwierają nowe drzwi. Zawsze możesz je odwołać ostatniego dnia i zgodzić się na ich warunki. Zawsze masz miesiąc wypowiedzenia na ciśnięcie konsultantów i opowieści o świetnej ofercie konkurencji.

A w razie czego miesiąc bez bełkotu z tv nikomu nie zaszkodził ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale wiesz, już kilka razy przechodziłem ten mało atrakcyjny proces związany z przedłużeniem umowy.

Kilka lat temu to nawet było fajnie. Działały wypowiedzenia i można było coś "ugrać". I, o dziwo, obie strony były zadowolone :)

Teraz sukcesem jest, jak uda ci się nie ulec i pozostać przy dotychczasowych warunkach lub, tak jak u Ciebie, zmienić na inny pakiet (ale bez bonusów).

Te niedouczone, a często prymitywne osobniki, z infolinii niestety nie mają pojęcia, co "sprzedają" :( Dlatego też postanowiłem zawrzeć nową umowę osobiście, więc szukam kompetentnych ludzi z nc+ w Warszawie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...