Skocz do zawartości
x007

Głośniki JBL E80/E90 lub ES80/ES90 + Ampli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kompletuje kino domowe więc zastanawiam się nad zakupem głośników jak i ampka. Na razie z racji budżetu kupuje 2 fronty i suba które będzie rozbudowane w przyszłości do 7.1 Wybór padł na denona X2200 i kolumny JBL prosze o porade czy to dobry zestaw czy moze cos zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon X2200 może być troszkę za słaby dla tych głośników, nie mówiąc już o tym że sam amplituner jest raczej z niższej półki.

Jeżeli możesz sobie pozwolić to raczej X3200 albo coś jeszcze z wyższej półki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Bo można się spodziewać mówiąc kolokwialnie "pierdzielnięcia" ; ) JBL jakie dokładnie? Domyślam się ale możesz napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL E80/E90

JBL ES80/ES90

SUB E250P/ES250

Warto dopłacać do serii ES?. Zestaw będzie używany w 70% do kina i 30% do muzy (muzyka nie żadna audiofilska - pop, rock, elektroniczna, muzyka filmowa)

Edytowane przez x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że z tego co widzę u producenta to te E80 nie są już produkowane więc te co możesz kupić to pewnie jakieś z wystawy..

ES do kina domowego będą OK, ja bym jednak tak jak już napisałem poszedł w kierunku wyższego modelu amplitunera.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś lepszego w podobnej cenie(2.5k) może nie Denon a np HK lub Yamaha?

Kupiłem ostatnio JU7000 55' (za namową forumowiczów :]) więc więcej nie uciułam

Edytowane przez x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten moment się wypowiem co do głośników. Fajnie, że ES bo na tym to i muzy można już coś posłuchać.

A onkyo jakiegoś nie patrzyłeś? One dobre pod JBL bo mają power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten moment się wypowiem co do głośników. Fajnie, że ES bo na tym to i muzy można już coś posłuchać.

A onkyo jakiegoś nie patrzyłeś? One dobre pod JBL bo mają power.

Polecisz coś?

Może NR646 ONKYO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to to Onkyo bardzo spoko. Typowo kinowy amplituner. Moim zdaniem pod JBL w sam raz. Ale najlepiej by było jeszcze może gdzieś posłuchać? Chociaż jak mówię: moim zdaniem spoko (sobie bym taki zestawi kupił ;p) ale tutaj może być wiele opinii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 646 bardzo fajny amplituner , w zasadzie ma wszystko co potrzeba. Kolega go kupił dwa tygodnie temu i trochę się pobawiłem. Gra całkiem nieźle co prawda testowałem to na kolumnach Klipsch RF82 więc co do połączenia z JBL się nie wypowiem. Ale ma wszystkie standardy przesyłania dźwięku 3d,4k z HDR , czyta bez problemu z dysku usb 1tb flac nawet DSD łykał. Wszech mający model za nie duże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Onkyo 646 2 dni temu w dobrej cenie i szczerze polecam. Ma spory zapas mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh

im więcej się czyta tym większy bajzel w głowie...

Fronty już mam

Co do Ampka w grę wchodzą następujące modele:

Marantz SR6009 - Model na 2014 rok

Onkyo 737 lub 838 - Modele na 2014 rok

Onkyo 646 - Model na 2015

Co radzicie?

Edytowane przez x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

646 jest bardzo fajną propozycją do tych kolumn, na pewno będziesz zadowolony. Modeli z zeszłego roku już raczej nie znajdziesz...oferty w necie są wirtualne...

Ewentualnie popatrz na nowy TX-RZ800 nieco słabsza wersja 900-tki - masz test na HiFi Choice, teraz jest darmowy dostęp do magazynu.

Edytowane przez musti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

646 jest bardzo fajną propozycją do tych kolumn, na pewno będziesz zadowolony. Modeli z zeszłego roku już raczej nie znajdziesz...oferty w necie są wirtualne...

Ewentualnie popatrz na nowy TX-RZ800 nieco słabsza wersja 900-tki - masz test na HiFi Choice, teraz jest darmowy dostęp do magazynu.

A nie do końca prawda :P 838 potwierdziłem w dwóch sklepach nówki tylko cena 4k. Poczekam na coś z drugiej ręki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "raczej" - muszą mieć ze starych zapasów...dystrybutor nie ma od dawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...