Skocz do zawartości
ElCidX

Zakup używanego projektora HD w okolicach 500-1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł projektor, paczkomaty poleciały w ciula i długo szło.

Ale jaka jakość, ostre to, wszystko widać :D
Kosmos.
Hałas? Słychać go po prostu szum powietrza tak trochę głośniejszy, ale nie ma porównania z chińczykiem :)
Rzuca sporo światła i to w trybie eco i rozświetla mi pokój, a przynajmniej w porównaniu do CH którego ekran po prostu pochłaniał cały.
Trzeba będzie jeszcze go poustawiać, z stolika rzuca 175 cm szerokości, niedługo leci na sufit :)
Więc zaraz zakładam temat odnośnie uchwytów i pochodnych.

Daje sporo ciepła :)
comment_OkJf8ySvAMvDFrnDtJ2RWppRd0gUTkzl


A no i z jasnością podświetlania pilota to trochę przesadzili :) Ale ładnie odbija się sygnał od ekranu więc spory plus jak dla mnie.

Edytowane przez ElCidX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim go powiesis, przeczytaj poradnik Macka K.na temat ustawiania projektorow.

A tymczasem zaladuj jakies plansze testowe i zobacz jak u niego z geometria konwergencja i czy swieci "czysto i rowno"

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany podlinkujesz mi to? Bo posługujesz się jakimiś pojęciami czysto magicznymi ;)

Puszczałem sobie test na efekt tęczy no i trochę jest, ale to przy szybko poruszających się obiektach białych na czarnym tle, w filmach nic takiego nie zauważyłem.


Co do odbijania światła o którym pisałeś, to on odbija mocnej względem tego lcd, ale tamten to po prostu słabo świecił :)
On nie rozjaśnia mi jakoś mega pokoju, bo prostu jest jaśniej niż wcześniej. A jak widać na zdjęciu ściany mam całkiem ciemne i sufit w tym samym kolorze.
I co do hałasu, to jeśli miał go do czegoś porównać, to do takiego desktopowego komputera della (wiecie taki co stoi pod monitorem) w jednym jak i drugim przypadku, jak zacznie się coś odtwarzać to go nie słychać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli, zebys sprawdzil, czy nie jest wafliwy. Czesto sie zdaza, ze starsze, uzywane projektory, nie swieca idealnie, podawietlaja jedna czesc kadru bardziej niz druga, wyswietlaja obraz w jakies czesci mniej ostry czy przebarwiony. Ale skoro nie masz mozliwosci zwrotu, czy korekcji, to moze lepiej zapomnij o czym Ci napisalem.

Sorry. ale ze wzgledu na zla pogode usilujemy przekupic boga deszczu, a ze modly i ofiary wznosimy od przedpoludnia, przestalem juz chyba w pelni ogarniac konsekwencje moich slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny poradnik związany z projektorami jaki widzę, to ten dotyczący się wyboru ekranu, w publicystyce też nic nie ma o montażu.

Jakieś testy sobie porobię, tylko muszę znaleźć jakieś plansze testowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny poradnik związany z projektorami jaki widzę, to ten dotyczący się wyboru ekranu, w publicystyce też nic nie ma o montażu.

Jakieś testy sobie porobię, tylko muszę znaleźć jakieś plansze testowe.

Nie chodzi o to czy zamontujesz go na kołki, czy na kotwy. Chodzi o to by był odpowiedni kąt względem ekranu i widza, a to już dokładnie opisałem w poradniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie chodzi o to, tylko u mnie ekran jest tak jak widać w poprzednich postach powieszony w oknie, a ponad nim jest mało miejsca, więc raczej i tak nie zamontuje się go z wszelkimi prawidłami, pewnie i będzie trzeba pochylić sam projektor i użyć keystone niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do kolegów. Sąsiad na "mikołaja" chce kupić Optome HD141X i ten ekran z linku http://allegro.pl/ekran-projekcyjny-235x130-106-elektryczny-fv-i5201767347.html

Ja się nie znam i nie wiem dlaczego akurat mnie pyta, dlatego prosze o pomoc. Ja ten nie to jaki o podobnym rozmiarze i kwocie do 500zł???

Serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie zobaczy jaką ma odległość do ewentualnego ekranu http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD141X-projection-calculator-pro.htm?add=8386

Powinno się nabyć najpierw projektor i zobaczyć realnie jaki obraz da z danej odległości, później ustawić w/g opisu Maćka. Osobiście poszukałbym nawet manualnego i lepszego ( może grey matt -ten jest mniejszy) http://allegro.pl/acer-screen-90-196x111cm-16-9-mattgrey-i5769246357.html

Wszystko zależy jaki ma pokój , czy jasny, kolory ścian. ;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 - 4,5 metra może ustawić projektor od ekranu. 100-120 cali przekątną. A tej opis Maćka gdzie zobaczę. Poprosze link.

Dziękuje

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, sorry. Ja akurat w projektory się nie bawie i to jeszcze temat tabu :-) Dzięki za linka, biorę się za czytanie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a szkoda, bo to inny wymiar kina domowego jak TV. Miłej lektury i powodzenia (sąsiadowi) przy wyborze ekranu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się spodoba to się skusze :-) ale doświadczenie u sąsiada będę miał już za sobą. Domy mamy podobne więc......

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Czytam, czytam. Jakby jeszcze ktoś miał jakiś typ ekranu do 120 cali i był w cenie do 500 zł , chętnie po oglądam i polece sąsiadowi.

Dzięki jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że znam kogoś kto używa do Optomy 26 tego (107") ekranu i powiem, że jest dobrze, dzięki dużemu czarnemu topowi ( ponad 60cm.), fajnie można ustawić. . :D

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=729&g=506712&n=CINEMA-240-169-reczny-Matt-White&w=c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąga to pewnie z czeskiego serwisu Optomy który ma swoje przedstawicielstwo w Krakowie, jak zobaczę paragon to uwierzę w ten opis :)

Z tego co pamiętam to HD20 była lepsza.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to jakieś fajne dojście :P No paragonu się nie dostaje.
Niby 3 miesiące gwarancji są, nie wygląda na taki też, że miało by się coś z nim dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem raz Optomę która była w tym serwisie i powiem krótko brudasy i brakoroby, najlepiej zrobić tylko to co niezbędne a reszta niech się pier..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to z tego serwisu to cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się spodoba to się skusze :-) ale doświadczenie u sąsiada będę miał już za sobą. Domy mamy podobne więc......

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Czytam, czytam. Jakby jeszcze ktoś miał jakiś typ ekranu do 120 cali i był w cenie do 500 zł , chętnie po oglądam i polece sąsiadowi.

Dzięki jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

tu mają dobre ceny http://domsary.eu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, że Optoma HD200X ma tylko 3 otwory do montażu sufitowego?
Nie wiem do końca, czy tym moim uchwytem da się to dobrze przyczepić, jutro trzeba będzie kombinować.

7VLUHRI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...