Skocz do zawartości
ElCidX

Zakup używanego projektora HD w okolicach 500-1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Do Optomy musi być uchwyt z mocowaniem w kształcie koła lub kwadratu jeżeli kupiłeś ten z 4 łapkami to rzeczywiście będzie problem. W instrukcji jest dokładnie podany rozstaw punktów mocowania wraz z długością i średnicą wkrętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej da się dojść do ładu na szczęście, tylko śruby muszę kupić bo w zestawie nie ma M3.
Jakoś to chyba będzie.
9mzKPNJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem OK, przy Optomie wszyscy klną na śrubki kto to wymyślił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jakieś śmiesznie małe, jakby nie miały zagwarantować dobrej stabilności i wytrzymałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, projektor już powieszony w zeszłym tygodniu tylko zapomniałem się tym pochwalić.
Niestety nie obyło się bez użycia cyfrowej poprawy obrazu czy trapezu, jakby dało się trochę skrócić uchwyt to było by idealnie ale i tak jestem zadowolony.
Ogólnie dobry interes. Wysokość od sufitu to 28 cm, myślę, że 25 cm było by idealnie. No i teraz ogląda się świetnie jak obraz jest na całym ekranie :)

fduU7Rq.jpg

OxYaMw4.jpg


n4TPjAf.jpg

yHqdDCA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100" Bueno screen z allegro, z wysyłką był za 300 zł.
Najlepszy na świecie na pewno nie jest, ale spisuje się dobrze.
Tylko miałem problem, bo po tygodniu popsuło się rozwijanie ekranu i się nie blokował, ale powiadomiłem o tym sprzedawcę i na następny dzień wysłał mi nowy lepszy mechanizm za darmo kurierem, wystarczyło podmienić i teraz działa idealnie.

Ikfgbyv.jpg

Na dole oryginalna chińska cześć która padła, na górze nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kupiłeś biały czy szary ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor estetycznie zawieszony, jest się czym pochwalić, niestety dopiero teraz czekają na Ciebie prawdziwe wydatki bo apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, projektor już powieszony w zeszłym tygodniu tylko zapomniałem się tym pochwalić.

Niestety nie obyło się bez użycia cyfrowej poprawy obrazu czy trapezu, jakby dało się trochę skrócić uchwyt to było by idealnie ale i tak jestem zadowolony.

Ogólnie dobry interes. Wysokość od sufitu to 28 cm, myślę, że 25 cm było by idealnie. No i teraz ogląda się świetnie jak obraz jest na całym ekranie :)

fduU7Rq.jpg

OxYaMw4.jpg

n4TPjAf.jpg

yHqdDCA.jpg

:D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że te czasy lamp chociaż są prawdziwe :) A może to jakieś leżaki magazynowe są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wejść do menu serwisowego i tam powinny być informacje o ilości kasowań licznika coś mi świta że w Optomie HD25e można było nawet ustawić ilość godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się wchodzi do takiego menu? Nie trzeba przypadkiem mieć specjalnego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym prosić o podpowiedź. Za ile można sprzedać Optome HD67, używaną dosłownie 1-3 godziny (nie wiem gdzie to można dokładnie sprawdzić). Przeleżała dwa lata w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam podobny temat dlatego odświeżam ten. 

rozpocząłem przeglądanie projektorów od "chińszczyzny" ale wyglada na to że lepiej kupić uzywany.

Mam możliwość kupienia Optomy HD23 za 1200 zł. Podobno mało używany. Właściciel nie wie jak to sprawdzić przekonam się na miejscu. Co sądzicie o tym wyborze. Podobno w tym modelu są problemy ze smużeniem. Sprzęt ma być do filmów, zdjęć i może gier.

 

Z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze wygląda w zasadzie tak samo jak mój HD200X, tyle że 2 razy jaśniejszy. Zresztą optoma to chyba klepie te wszystkie projektory takie same, tylko co roku nazwę zmieniają i jakieś szczegóły, bo wyglądem to się nie zmieniają.

Jak właściciel nie wie jak sprawdzić ilość godzin to też dobry ananas :) 
Jak ma papiery, może jest pierwszym właścicielem? Sam projektor ma mało godzin i wygląda ok to ja bym raczej brał. 
Temat kupienia jakiejś ciekawej używki jest trudny w Polsce.

Ceny lamp takie same jak w moim przypadku, co do zużycia to przez ten rok obejrzałem trochę ponad 500 godzin. 
Co do ekranu to mogę polecić ten który kupiłem, no może oprócz tego, że trzeba będzie pewnie zaraz wymienić tą sprężynę jak u mnie. Ale nie dzieje się z nim nic złego, ani nie faluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że ja własnie nie kupuje tego w Polsce

http://www.2dehands.be/audio-video-tv/video-apparatuur/beamer/beamer-projector-optoma-hd-23-313675582.html?utm_content=link&utm_campaign=link_advertentie&utm_source=ad_reactie_kopie&utm_medium=email

Generalnie trochę tego jest ale wydaje mi się, że ceny też nie są jakieś wypasione w Belgii 

http://www.2dehands.be/audio-video-tv/video-apparatuur/beamer/?language=nl&language=fr&p=be&conditie=gebruikt

Jeżeli chodzi o tego Hd23 to napisałem pytanie ile razy była lampa wymieniana i ile mam godzin pracy to facet mi odpisał, że : "nie używaliśmy go zbyt dużo. jest całkiem ( prawie ) nowy. mogę go zobaczyć jeżeli chce". Dlatego wnioskuje że nie wie jak to zrobić - albo mu się nie chce.

Chciałbym zmęczyć go do ceny 250E - 300 E ale czy nadal to jest sporo kasy.

Dlatego pytania:

1. Czytałem, że minimum to 2 m od ściany ( niektóre mają mniej ) ale czy te regulacje jakie są w tym rzutniku pozwolą ustawić go przykładowo trochę pod kątem w stosunku do ściany ( nie prostopadle ). Chodzi o możliwości łątwego montażu w mało doskonałych warunkach - ostatnio często zmieniam lokale i cieżko mi coś zaplanować. 

2. Czy nowe urządzenie za 2500 zł będzie sporo lepsze ? np.: Benq 1070, HD27, Optoma HD141X

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, ale się wypowiem.
Co do 2. to nie będzie sporo lepsze. Zaleta nowych jak to nowych, wiesz co kupujesz, masz gwarancję, spokojniej śpisz :P

1. musi być prostopadle, ten model nie ma lens shifta który by na to pozwalał. 
Tu masz ładny kalkulator: http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD23-projection-calculator-pro.htm
HD23 ma długą ogniskową i potrzebujesz minimum 3 metrów a tak będzie to mały obraz.
Poszukaj czegoś z krótkim rzutem, poniżej 2 metrów będziesz miał te 100" albo i lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do projektora FHD i do tego 3D to dołożyć będziesz musiał jeszcze połowę założonej kwoty a tego BenQ z Allegro to raczej sobie odpuść i kup jakąś używana Optomę z serii HD........X najlepiej z DC3 np. HD23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...