Skocz do zawartości
ElCidX

Zakup używanego projektora HD w okolicach 500-1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Przygody ciąg dalszy,  minął tydzień od kiedy otrzymali projektor na wymianę.  Dzisiaj dostałem taką wiadomosc:

"Witam serdecznie,

Chciałbym Pana najmocniej przeprosić, ale:
doszło do błędu systemu, wyświetlały się 2 dostępne projektory, kiedy był 1 fizycznie na magazynie.

Mogę Panu zaoferować projektor lg pf 1500g

 

2300zł plus darmowa przesyłka.

Normalna cena tego projektora to 3699zł brutto.

Zdjęcia:

https://drive.google.com/open?id=0B2Pwh23ZLDPsZElNa29sQzNLaVU

Jest on poserwisowy.

Był on używany nie dłużej niż przez 3 dni, trafił od razu na serwis.

Usterka polegała na zmianie kolorów z niebieskich na fioletowe, więc prawdopodobnie była to usterka złącza, nie posiadamy niestety dokładnej informacji z serwisu producenta."

 

Normalnie już nie wiem co robić,  w takiej cenie mogę starać się upolować optome z amazonu. 

W tym lg jest mała jasność i sam nie wiem... 

Edytowane przez fulso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się poważnie zastanowił nad tym LG, dają na niego jakąś gwarancję?

Wszystko zależy do tego jak jesteś w stanie zaciemnić pomieszczenie. Jasność prawie taka sama jak w moim.
Ale tutaj masz lamę LED, 30 tys. godzin czyli starczy ci do końca życia, sporo mniejsze rozmiary, dźwięk przez BT, odtwarzania bezpośrednio z usb co przy przesyle dźwięku po BT to super opcja moim zdaniem.

Trzeba by poczytać jakieś recenzję, czy nie ma jakiś znacznych wad, ale ja bym go wziął pod uwagę. 
http://www.projectorcentral.com/lg-pf1500-projector-review.htm


Kalkulator: http://www.projectorcentral.com/LG-PF1500-projection-calculator-pro.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No teoretycznie 2 lata :) tak jak w przypadku optomy.  Ale kurde strasznie nie lubię jak coś było w serwisie  bo różne rzeczy się tam dzieją :P niby też inaczej wygląda 1400 lumenów LED,  a zwykły projektor tzn.  Na korzyść LED :)  Masakra gdyby był jakiś filmik z porównaniem 141x i tego lg.  

Ciekawe,  czy z ktoś z forum go posiada... 

PS.  Odnośnie recenzji która zalinkowales.  1500g to wersja europejska podobno z gorszym obrazem ( jasność, kontrast) 

Edytowane przez fulso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to nie wszystko zależy to jeszcze od tego czy zamierzasz grać na tym projektorze (ma wysoki inputLag) czy chcesz go transportować i używać np. na wakacjach, majówkach itp. (kompaktowe rozmiary i waga) oraz używać w domu jedynie okazjonalnie (łatwość przechowywania, może stać np. na statywie lub małej półce) nie ma potrzeby stałej instalacji np. pod sufitem. 

Trzeba sobie jasno powiedzieć że tego typu projektory można używać jedynie w trybie eco w normalnym hałas jest nie do zniesienia, ostrość obrazu też nie będzie nigdy taka jak w konwencjonalnym projektorze z uwagi na zastosowanie trochę "oszukanego" chipu DMD w układzie diamentu i przeciętnej optyki. W zaciemnionym pokoju jasność takiego projektora (tryb eco) jest w zupełności wystarczająca i ogląda się świetnie, trzeba jednak pamiętać że kontrast będzie taki sobie i na porywające ciemne sceny filmowe nie ma co liczyć. Myślę że używka może kosztować ok 1500 zł osobiście więcej bym nie dał za używany egzemplarz jak 1300 zł. Bzdety wypisywane na temat trwałości lamp led w projektorach należy wsadzić między bajki a wątpiącym proponuje zrobić porównanie nowego projektora z takim który ma przejechane kilka tysięcy godzin różnica jest wtedy bardzo widoczna. 

Przepraszam zaszła pomyłka chip DMD nie jest w układzie diamentu tyczy się to modelu HD w FHD jest tradycyjne rozwiązanie więc kwestia ostrości obrazu myślę że nie powinna stanowić problemu ale trzeba to samemu ocenić w sklepie lub w domu jeśli oczywiście jest możliwośc zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  projektor miał być przymocowany pod sufit.  Także nici z jego kompaktowych wymiarów.  Miał być wykorzystywany również z konsolą- czytałem właśnie ze lg ma opóźnienia. 

Także pewnie podziękuję im za tego lg i będę szukał czegoś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem zwrot gotówki i zostałem bez projektora...

Edytowane przez fulso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Oglądamy sobie z żoną filmy 720p(zdecydowana większość). Czy jest sens kupowanie projektora fhd czy lepiej zmienić sobie posiadany wynalazek na coś markowego hd? Myślałem o Acer X137wh(900zł) lub BENQ MW529(1000zł) używane. Czy jednak jakieś raty i coś fhd w okolicach 2 tyś. zł? Cieszy nasz duży obraz generalnie nie jestem bardzo wymagający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciężko powiedzieć. Jeśli to ma być głównie do filmów 720p, to chyba taki 720p wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎21‎.‎10‎.‎2017 o 10:10, muszyna2 napisał:

Podłączę się pod temat. Oglądamy sobie z żoną filmy 720p(zdecydowana większość). Czy jest sens kupowanie projektora fhd czy lepiej zmienić sobie posiadany wynalazek na coś markowego hd? Myślałem o Acer X137wh(900zł) lub BENQ MW529(1000zł) używane. Czy jednak jakieś raty i coś fhd w okolicach 2 tyś. zł? Cieszy nasz duży obraz generalnie nie jestem bardzo wymagający.

Weź mojego panasa ptae700 za 1 tys. zł ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów udało mi się zakupić w okazyjnej cenie projektor  krótkoogniskowy Optoma ZW210ST LED co myślicie o nim na początek przygody z prjektorami??? Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że ktos już go ma dojdzie do mnie w poniedziałek to podzielę się spostrzeżeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba coś z używanych by trzeba poszukać... bo kwota jest ultra mała. Nic nawet zbliżonego do minimum jakości akceptowalnej nie kupisz... poszukaj na allegro i możesz nas popytać czy coś w ogóle jest za 700zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: 

jest 

1. Benq W500 Przepracowanych 1250h w eco  499zł. https://allegro.pl/zadbany-projektor-benq-w500-3-lcd-28db-i7664797307.html

2. OPTOMA HD600XLV brak informacji i czasie pracy. 750zł https://allegro.pl/projektor-optoma-hd600xlv-dokumenty-torba-i7657598106.html

3. OPTOMA EW330E niby nowa lampa i po czyszczeniu. 749zł https://allegro.pl/projektor-optoma-ew330e-panoramiczny-2200ansi-92-i7354013461.html

4. Benq W703D 3646 godzin w trybie ekonomicznym  https://allegro.pl/projektor-benq-w703d-i7669270402.html  

Czy coś z tego chociaż trochę się nada i będzie lepszym rozwiązaniem niż granie na bardzo słabym tv 42 cale? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również bym potrzebował do 1000 zł okazjonalnie byłby używany - na dworze jak będzie cieplej. Do filmów i teledysków, żadnych gier. Nie jest dla mnie, sam mam Epsona od kilku lat do podobnych celów, ale w tej cenie nie potrafię kompletnie nic wybrać. Proszę o radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...