Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.. a moze ktos by sie pokusil, i napisal, jak ten model ma sie do poprzednika, czyli 65AX900? bo w jednym sklepie sprzedawca wmawia mi ze ten nowy model jest nawet gorszy od AX900.. nie wiem czy tylko chcial pozbyc sie starego modelu czy faktycznie nowy CX800 ustepuje miejsca AX900?jesli ktos ma jakies wiadomosci ktory z nich faktycznie lepszy i w czym dokladnie, to bede wdzieczny za info.

pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przywiezli ,rozpakowali ,sprawdzili , to konkretna firma .Obraz mam extra,wygaszanie max i tryb normal ulepszacze off/.Czerń cudowna ,no tak jak w moim KURO.kolory też wyjątkowo piękne ,bardzo mi to trafia do gustu.Płyty bluray wyrażna poprawa obrazu ,no i ta wielkość ekranu .Kontrast i jasność w moim pokoju średnio nasłonecznionym w dzień i wieczór świetne.NC+ HD robi wrażenie na kilku kanałach.Dema 4k z satelit i dysku hd extra.Jestem zwyczajnie prześcięszliwy.

Tulipan

Ściągnij z netu np final.barcelona.juventus.1080p i zobacz jak Twoj nowy telewizor radzi sobie z płynnością piłeczki.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie..

Nie wiem czy nie namieszam uczuciami ale juz sa informacje w seici nt nowych telewizorow panasonic ktore beda zaprezentowane we wrzesniu w berlinie na IFA...

Panasonic 65CZ950: a curved UHD OLED TV ISF certified compatible HDR? [iFA 2015]

As some will have read the article on the CX900 , Panasonic finally contacted me to tell me that this model would not be expected in France, but only in rare European countries including Great Britain and Ireland and America (USA and Canada among others).

By cons, an OLED TV 65 "would be planned for the IFA 2015, Panasonic would 65CZ950 reference with some variations between countries. Again, we must wait for official information about a possible sale in France because it is not uncommon that some references do not come with us, although they are available in the US or other European countries. This was the case with Samsung for example, who has reserved a 65JS8500 dish for the US to not market a curved 48JS8500 in France.

According to rumors, the Panasonic 65CZ950 would be a curved UHD OLED TV which should embark a 3DLUT calibration and thus a 4K ISF and THX certification. He would board a WOLED LG slab and thus a passive 3D and would be compatible with HDR light peak close to 800 cd / m², as EG960V LG.

More information and possible confirmation of these rumors at IFA ...

I co na to Panowie?


dodam tez ze nowszy model tez sie pojawi..CX900..

Panasonic CX900: a UHDIf we knew that Panasonic had to present its first OLED TV UHD at the IFA 2015, it seems that the Japanese giant is also preparing another surprise with Full LED CX900 that will replace the AX900 2014.

The Panasonic CX900 should be offered in 65 "and 58" with a flat slab Full LED Local Dimming Ultra (Local Dimming of a version with 128 zones, but it is hoped that this number will be revised upwards). On the other hand, there is the famous Studio Master Drive processor with 10 bit panel and an internal 12-bit, dual DVD-T2 / S2 tuner and C, a Octo Core processor, a 3D compatible active, so probably a slab VA this year instead of the IPS panel of AX900 which limited its ANSI contrast 1000: 1.

The Panasonic CX900 will have a motion compensation BMR 2000 of ISF and THX Display Certification 4K with apparently a 3DLUT calibration system. The question is whether this model incorporates Q.Dot because this is not the case and lower the CX800 model, allowing the CX900 to approach more of Rec.2020 than proposed by the AX900, which was already very close.

More information at the IFA 2015 ..
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze info na temat rozwiazania problemow z obrazem po podlaczeniu zewnterznego zrodla:

This article is about the new UHD TVs Panasonic range 2015. Many of you have reported the loss of image problems with devices connected via HDMI. Panasonic has just proposed a firmware to address this concern.

Please note that an update to address the image problem by HDMI is available online from Monday, May 18

1) In this case if the client has connected his television to the internet by Wifi or RJ45 (LAN) this update will require to be installed automatically as soon as the customer will want to access internet services.

Activation example of the update
:
  • press the Apps button on the remote
  • then choose Youtube
  • the TV notifies you that an update is available.
  • accept the update (Version 3113)

Wait for this update (≈ 30 min) follow the instructions displayed on the TV screen).

2) In case the customer is not connected televisions, this new software and its method of accounting update by USB stick is available for download at the following address:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.. a moze ktos by sie pokusil, i napisal, jak ten model ma sie do poprzednika, czyli 65AX900? bo w jednym sklepie sprzedawca wmawia mi ze ten nowy model jest nawet gorszy od AX900.. nie wiem czy tylko chcial pozbyc sie starego modelu czy faktycznie nowy CX800 ustepuje miejsca AX900?jesli ktos ma jakies wiadomosci ktory z nich faktycznie lepszy i w czym dokladnie, to bede wdzieczny za info.

pozdrawiam serdecznie.

Też mnie ciekawi porównanie do AX900

Moim zdaniem to oczywiste, że AX900 jest lepszy bo ma dużo więcej stref i generalnie lepszy będzie obraz pod względem kontrastu i czerni. Myślę, że na nowego AX900 jeszcze trochę poczekamy. Póki co mocny CX800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam, jak dotąd podziwiałem moje KURO a teraz PANASONIC go całkowicie zdystansował ,nawet w czerni kolorach .Tak to widzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bracie nie pytałem o 3D tylko jak inny kolega o to jak ten upłynniacz ma się do transmisji sportowych typu piłka NOŻNA

Przecież to jasno wynika ze zdjęć dokumentujących rozmycie w ruchu. Co tu komentować więcej? :)

nie działa link do raportu z kalibracji

Poprawione.

Druga sprawa, nie podaliscie Panowie w swoim tescie, czy faktycznie dziala funkcja direct talk, sa to komendy glosowe ale wydawane beposrednio do telewizora a nie do pilota z mikrofonem..No i jakos nie moglem sie dopatrzec jakiegokolowiek porownania do konkurencji, np do Sony czy Lg czy samsung.wiec ciezko jest podjac decyzje co wybrac, jak ten tv ma sie na tle innych marek.

jest jeszcze jedno, Interesuje mnie kiedy i czy wogole bedziecie robic test blizniaka-czyli modelu CR 850, bo jesli juz mialbym kupowac to ciagle mam dylemat, ktory jest lepszy i bardziej przez Was rekomendowany.

pozdrawiam serdecznie.

Direct talk to raczej ciekawostka i tak nie będziesz tego używał. Jakiekolwiek komendy głosowe są na chwile obecną tylko gadżetem, którego się nie wykorzystuje na co dzień. Co do porównania do Sony, LG to jak wyżej. Test jest tak bogaty w procedury testowe, że w kilka sekund można wywnioskować, który ma lepszą czerń, mniej smuży, czy lepiej odwzorowuje barwy. Czy coś nie jest jeszcze wyłożone na tacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z cenami co panowie podawaliście to na serio optymistycznie poszliście.

55 cali według was miał kosztować 8700 zł tym czasem pojawiły się na stronie rtv euro agd za 9500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinię Mario już znamy, a reszta co sądzi o porównaniu z AX900? Co do cen, to chyba trudno precyzyjnie się wstrzelić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z cenami co panowie podawaliście to na serio optymistycznie poszliście.

55 cali według was miał kosztować 8700 zł tym czasem pojawiły się na stronie rtv euro agd za 9500 zł

Ceny były od Panasonic i widniało: sugerowane. Nawet nie sprawdzałem jeszcze jakie są rzeczywiście. Była prośba to zapytałem :)

Opinię Mario już znamy, a reszta co sądzi o porównaniu z AX900? Co do cen, to chyba trudno precyzyjnie się wstrzelić

Dla siebie kupiłbym AX900. Szczególnie, że cena spada (spadła). Po prostu - dużo bardziej zaawansowany sprzęt. Chociaż ma swoje wady jak to w w lcd z pełnym podświetleniem. Generalnie jednak jak ktoś nie ma doświadczenia i nie widział obu oraz wielu innych to coś czuje, że wybierając jeden czy drugi to będzie i tak zadowolony. To nie są przepaści jak w przypadku oled vs lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru tego Panasonica 65" lub Philipsa 9809/12 w tym samym rozmiarze. Nie mam pojęcia który wybrać. Philips ma pełne wygaszanie strefowe natomiast Panasonic spełnia wszystkie standary UHD. Proszę o pomoc! Który polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie Samsunga 65JS8500 ?

Bo widziałem jakość czerni na tym samsungu i niestety jest daleka od oczekiwań. Dlatego zdecydowałem się na TV z bezpośredni podświetleniem i lokalnym wygaszanim. Philips pod tym względem wypada super ale ma inne wady. Panasonic ma tylko 16 stref i to mnie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowych warunkach czerń Samsunga jest naprawdę wystarczająca. Kiedyś o takiej czerni można było tylko pomarzyć ... a świat się kręcił ...

Poza tym nie tylko samą czernią człowiek żyje. Są inne ważne aspekty ...

Edytowane przez Piopio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie wygląda tragicznie, nawet w porównaniu z TV, który nie ma żadnego wygadzania czyli z sony: https://youtu.be/29lyDPfP_R0?t=33m2s

Wiem, że w warunkach domowych nie świeci tak jak na tym filmie co nie zmienia faktu, że jest słabo.

Dodam że TV oglądam tylko w nocy więc czerń ma dla mnie duże znaczenie.,

Edytowane przez ulteo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przetestować samemu niż oglądać filmiki na YT. Na tej podstawie nie podejmowałbym żadnych decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie przetestował te 3 modele w warunkach domowych. Niestety budżet nie pozwala mi na zamowienie 3 TV jednocześnie. Na zamawianie każdego pojedynczo a potem odsyłanie nie mam czasu. Może @Maciej Koper coś doradzi. Testował wszystkie te modele więc wie najlepiej.

Obecnie posiadam Philipsa 8109 i od tej marki trochę mnie odpycha zawieszający się android i jakość obsługi serwisowej. Jednak po przeczytaniu testu Philipsa 9809 na tej stronie zastanawiam się czy nie dać drugiej szansy Philipsowi. "Plazmowa czerń" nie zdarza się zbyt często w LEDach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he "Plazmowa czerń"

Czasy się zmieniły. Teraz topowe LCD mają lepszą czerń niż plazmy. Tak statystycznie.

Mam plazmę TX-P50G20E i w porównaniu z Samsungiem 65JS8500 czerń plazmy jest żałosna. Nie mówiąc już o innych aspektach obrazu. Samsung jest lata świetlne przed starymi plazmami.

Oczywiście inne topowe LCD też są dobre ;)

Lepiej zwróć uwagę na inne rzeczy niż tylko czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie przetestował te 3 modele w warunkach domowych. Niestety budżet nie pozwala mi na zamowienie 3 TV jednocześnie. Na zamawianie każdego pojedynczo a potem odsyłanie nie mam czasu. Może @Maciej Koper coś doradzi. Testował wszystkie te modele więc wie najlepiej.

Obecnie posiadam Philipsa 8109 i od tej marki trochę mnie odpycha zawieszający się android i jakość obsługi serwisowej. Jednak po przeczytaniu testu Philipsa 9809 na tej stronie zastanawiam się czy nie dać drugiej szansy Philipsowi. "Plazmowa czerń" nie zdarza się zbyt często w LEDach.

Masz philips 8109 to po prostu zapytaj testerów tv z forum czy jak testowali js8500 to miał gorsza czerń od testowanego philips 8109 i sam testy porównaj i juz będziesz wiedział czego się spodziewać.

Cytat z testu js8500 Kontrast natywny (bez wygaszania):2 750:1

Kontrast w filmach:średni: 4200:1 max: 8 800:1 min: 2 400:1

Czyli średni kontrast dzięki wygaszanie jest 4200:1 a kontrast 8109 jest około 5000:1 I pewnie dlatego piszą ze w warunkach domowych js8500 ma lepszą czerń niż plazmy średniej klasy sprzed kilku lat.

Temat na pewno kontrowersyjny bo sam bym chciał taki lcd jak panasonic 40cs630 z kontrastem ansi 6900:1 0,011 poziom czerni wiec może nie długo pojawi sie lcd z poziomem 0,009 bez użycia wygaszanie i to będzie wydarzenie.

Edytowane przez lahcim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieaktualne. Po obejrzeniu ww. TV doszedłem do wniosku, że szkoda pieniędzy na półśrodki. Wolę dopłaci i kupić Samsunga js9500, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieaktualne. Po obejrzeniu ww. TV doszedłem do wniosku, że szkoda pieniędzy na półśrodki. Wolę dopłaci i kupić Samsunga js9500, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Dobra decyzja ;) JS9500 to mega sprzęt! Pamiętaj o kalibracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja ;) JS9500 to mega sprzęt! Pamiętaj o kalibracji ;)

Planuję skalibrować. Szkoda, że nie działacie na terenie Niemiec. Możesz polecić jakąś niemiecką firmę, która trudni się kalibracją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki rejon dokładnie?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...