Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to niestety nie. Możesz jednak zakupić w PL i przesłać do mnie do kalibracji, a później pójdzie do niemiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może teraz zadam i bardzo głupie pytanie ale czy te odwzorowanie ruchu taki szeroko tutaj poruszane ma także jakiś wpływ na tryb gra czy to tylko dotyczy filmów i transmisji sportowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE - bardzo powaznie biroę tego Panasa pod uwagę do zakupu i wszystko by było idealnie poza tym ruchem - czy to na filmach będzie widac i czy będzie denerwować - będzie się pojawiać "duch" przy "elementach" obrazu - czy jak to jest ?

Koleory super, podświetlenie super - zawsze musi być coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś filmik który to obrazuje - żeby przekonać się czy to będzie wkurzać podczas oglądania filmów czy nie - bo tak szczerze to często 90% problemów opisywanych w testach zwykli użytkowinicy niedostrzegają podczas oglądania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu test wypadł O.K.; na stronie hdtv.com.pl zmasakrowali testem P TX-50CX700 /podświetlanie matrycy,jasne świecenie na czarnym w pionie, płynność kolorów/ a ja szukam rozsądnego 60' 4K i myślałem o TX-60CX750 /lub Samsung 60JU6800/ ze wskazaniem na Panasa.

Co sądzicie o zastrzeżeniach kiki z ww testu ?

Czy będzie to samo w TX-60CX750 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzimy? Że to śmiech na sali a nie testy i radzę się nie sugerować tymi amatorskimi opisami. Nie jest tam nic zmierzone a wszystko jest robione pod sprzedaż. Aktualnie firma z Olsztyna nie lubi Panasonica co widać po wszelkich "fachowych foto testach" więc robią im pod prąd. Cóż, takie życie w sprzedaży. Jak ciekawi Cię to bardziej to przeczytaj chociażby te tematy:

http://hdtvpolska.com/topic/35361-jak-zniechecic-do-telewizora-czyli-test-na-hdtvcompl-panasonica-cx700/

http://hdtvpolska.com/topic/35114-aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testach-wyswietlaczy-telewizorow-monitorow-czy-projektorow/

Spokojnie możesz atakować CX700 bo to czołówka jakości obrazu w swojej klasie. Cena/jakość naprawę bardzo dobra.

JU6800 masz test na naszej stronie. Panasonic CX750 to matryca IPS. Czy wiesz o co chodzi? Jeżeli nie to przeczytaj artykuł o matrycach: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/


Witam

Może teraz zadam i bardzo głupie pytanie ale czy te odwzorowanie ruchu taki szeroko tutaj poruszane ma także jakiś wpływ na tryb gra czy to tylko dotyczy filmów i transmisji sportowych

Nie ma głupich pytań :) W trybie gra wszystkie poprawiacze masz wyłączone. Więc jak chcesz niskiego laga to i tak żadne poprawiacze ruchu nie działają jeżeli matryca jest 120Hz. W ogóle jeżeli się kupuje telewizor 120Hz i zamierza grać z upłynniaczem to należałoby się sugerować zdjęciami rozmycia ruchu w naszych testach (to ufo). Po to je właśnie robimy....

Generalnie wszystkie ekrany 60Hz bez upłynniacza będą podobnie wyświetlać ruch w grach. Tryb gra to tryb gra > wszystko w tv jest na off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.

Matryca IPS w Panasonicu TX-60CX750

w zasadzie mi nie przeszkadza z jednym zastrzeżeniem. Nie chciałbym smużenia w sporcie.

Ale jak wynika z porównań w matrycy IPS może to być zlikwidowane elektroniką/upłynniaczami. Nie znalazłem info jak to wygląda w tym modelu Panasa . Może wiesz coś o tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie Gmeru & Maciej Koper - po Waszej recenzji zakupiłem cx800 :-) mam nadzieje, że to świetny Tv i będe zadowolony ;-)

w poniedziałek dostawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rapid na pewno CX750 będzie trochę bardziej smużył przez fakt, że jest na matrycy IPS, ale jest to też 120Hz panel, więc nie będzie źle. Po prostu trochę gorzej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 4k z Youtube a tak naprawde to chyba dobre HD ( te dostępne dema 4k ) kopara opada, naprawdę robi wrażenie, inaczej się ma sprawa na TV z nc+ w moim przypadku, jakość obrazu jest bardzo dobraale ruch kamery w prawo lub lewo bywa irytujący, bez IFC skacze, z włączonym teatr i duszki, powidoki czy jak to zwał - to mnie troche wkurza.

Podświetlenie matrycy swietne, pod tym kątem podobne do plazmy.

Czarny jest czarny i to nawet lepiej niz w plaźmie - moje odczucie

Jak narazie nie mogę się dogadac z nim, znaleźć sensowne ustawienia,

może ma ktoś ściage z ustawień, co włączyc , co ustawić itp aby ten obraz był jeszcze lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się muszę mieć matryce IPS- ten Panasonic świetnie świeci na wprost ale już lekkie zejście w bok, kąt powoduje blednięcie koloru

Co można w tej klasie kupić naprawdę dobrego z ips ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten TV miał IPS-a to byłby chyba idealny jeśli chodzi o domowe warunki i domowe potrzeby ;-) chyba nie zaakceptuje te kąty VA

inne pytanko z branży :

czy obraz z modułu CAM będzie lepszy niż z dekodera zewnętrznego ?

i tu i tu będzie to 1080i ale czy TV może wyświetlić go inaczej ( lepiej ) z modułu ??

czy to raczej nie istotne pod względem obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma matryce IPS.

czy obraz z modułu CAM będzie lepszy niż z dekodera zewnętrznego ?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie LG - czyli model UF950v lub SONY bo też jest IPS w X9005c ale który lepszy, który będzie miał lepsze podświetlenie matrycy i większa płynność - ktoś wie ?? ( bo sonego testów nigdzie nie ma )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma matryce IPS.

Nie.

Mógłbyś uzasadnić dlaczego obraz z Modułu CAM nie będzie lepszy od obrazu z dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM odpowiada za deszyfrację ( system kodowania ) i uprawnienia. Pytanie powinno brzmieć
"Czy obraz z tunera wewnętrznego TV ( wbudowanego ) jest lepszy od tunera zewnętrznego."

Odpowiedź. Wszystko zależy od klasy sprzętu.

Topowy tuner zewnętrzny zapewni lepszy obraz niż tuner wewnętrzny.

Ale taki sprzęt to wydatek 2..3 kpln.

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie LG - czyli model UF950v lub SONY bo też jest IPS w X9005c ale który lepszy, który będzie miał lepsze podświetlenie matrycy i większa płynność - ktoś wie ?? ( bo sonego testów nigdzie nie ma )

Ja, z tych dwóch, wybrałbym UF950v. Naprawdę fajny telewizor.

Mógłbyś uzasadnić dlaczego obraz z Modułu CAM nie będzie lepszy od obrazu z dekodera?

A dlaczego miałby dać? Tuner zewnętrzny tylko odbiera sygnał, dekoduje i wysyła go dalej przez HDMI. Nawet nie wykonuje finalnego skalowania, bo musi to zrobić telewizor (do rozdzielczości UHD), więc praktycznie nie ma możliwości by były różnice, chyba, że w porównaniu do zewnętrznego tunera z jakimś problemem.

Odpowiedź. Wszystko zależy od klasy sprzętu.

Topowy tuner zewnętrzny zapewni lepszy obraz niż tuner wewnętrzny.

Ale taki sprzęt to wydatek 2..3 kpln.

Chciałbym usłyszeć uzasadnienie tych słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym usłyszeć uzasadnienie tych słów.

Porównaj na tym samym panelu ( ten sam materiał ) :

- tuner wewnętrzny TV

- tuner zewnętrzny za 300..400 pln

- Technisat DigiCorder ISIO S.

Maciek, różnic w jakości dźwięku także nie dostrzegasz pomiędzy sprzętem z różnych półek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać, bo sprawa jest w tym przypadku oczywista. Tuner wewnętrzny, czy zewnętrzny zwyczajnie nie przeprowadza jakiejkolwiek* obróbki obrazu gdy odpalimy program HD. *poza upsamplingiem chrominancji, który i tak jest degradowany następnie przez wyświetlacz. Więc tu nie ma co sprawdzać, temat jest oczywisty. Nie wiem po co pytasz mnie o sprzęt audio skoro rozmawiamy o tunerach sat. Co to ma do rzeczy?

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - kalibrowaliście CX800 - możecie mi "sprzedać" ustawienia - bo sam kombinuję i jest tak że fabryczne mi trochę nie odpowiadają ( nawet te prawdziwe kino ) a obraz trochę za mocno wpada w NIEBIESKI itp.

Wiem że cała kalibracja to kilka stówek i poważne ustawienia ze sprzętem w domu - ale nie chcę na razie inwestować bo nie wiem czy go nie odeśle, może " kartka" z ręcznymi sugerowanymi ustawieniami za parę zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie najprostsze z flatpanelshd.com:

Picture

Profile THX Cinema

Backlight 32

Contrast 60

Brightness +7

Sharpness 50

Color 50

Tone 0

Advanced

Color temp Warm2

Vivid colors Off

Adaptive backlight Off/low

Light sensor On/Off (increase backlight if set to On)

Noise reduction Off

MPEG Remaster Off

Resolution Remaster Off

Intelligent Frame Control Minimum

Game mode On/Off

1080p pure direct Off

1080p pixel by pixel Off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za chęci pomocy - ale to to jest chyba wbite na stałe w system pod profilem THX kino - a widziałem że Panowie kalibrowali ten model bo na tych wszystkich ustawieniach i tak odbiega od tego co powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doba jest tak : ustawiłem sobie THX cinema i usiadłem na wprost ( bo normalnie siedzę pod kątem ) w odległości 3,5 i WOW

praktycznie wszystki kanały HD z nc+ BAJKA !! WOW ! Tv wymiata !

naprawdę , kopara opada, jest super prawie idealny obraz ! pod tym się podpisuje obiema rękoma

niestety powyższe potwierdziło mój problem matryca VA - naprawdę niewielki kąt, zejście ze środka i już po zawodach, gdyny tv kosztował mnie 5 tys słowa bym nie powiedział, a tak jestem rozbity co zrobic.

Czy Lg uf950 będzie taki sam jeśli chodzi o jakość obrazu ? bo cena prawie identyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...