Skocz do zawartości
matesiq

Szukam dobrego programu do nagrywania plyt Blu-ray.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Poszukuję programu, który umożliwi mi utworzenie płyty blu-ray, która zadziała na odtwarzaczu stacjonarnym. Chcę w ten sposób archiwizować materiały z różnych wyjazdów, wycieczek i imprez. Jestem totalnym amatorem i nigdy czegoś takiego nie robiłem. Materiał (AVCHD) zgrywam za pomocą oprogramowania dostarczonego do kamery hd. Na kompie widnieje jako jakiś tam kontener, teraz już nie pamiętam jaki (jeśli to będzie istotne to oczywiście sprawdzę i podam). Wiadomo, że wrzucić te pliki jako zwykłe dane to pewnie bym potrafił zrobić byle czym, ale mój odtwarzacz nie ogarnia nawet avi a co dopiero jakieś cuda więc muszę to nagrać tak jak są nagrywane filmy na blu-ray czy dvd. Podejrzewam, że soft od kamery umożliwia takie zabiegi, ale jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić chociażby z uwagi na to, że nagrywarka mi jeszcze nie doszła. Poza tym jestem ciekaw jak wygląda taka aplikacja z innego źródła i podejrzewam też, że będzie bardziej rozbudowana i funkcjonalna. Fajnie by było mieć możliwość stworzenia takiej płyty z menu na początku, z którego mogę wybrać interesujące mnie materiały. Np filmy, zdjęcia. Nie wierzę, że się tak nie da, trzeba tylko zdobyć odpowiednie narzędzie dlatego zwracam się do Was. Mam nadzieję, że dobry dział. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle zaczynasz.

Temat od wielu lat setki razy poruszany, może zacznij czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w -multiAVCHD v 4.1 (build 7.7.1) bo ten program jako jeden z nielicznych nie rekoduje strumienia tylko go muksuje bez godzinnego marnowania czasu i jego jakości.Tyle że program ten napisany 5 lat temu przez bułgarskiego programiste, nie ma już dawno aktualizacji i ma kilka tzw. "bug-ów" jak np. wywala błędy przy tworzeniu okienek dla rozdziałów w menu płyty ale można to wyłączyć i pomimo pokazywanych ostrzeżeń o błędach, płyta działa bez problemu.Przynajmniej na playerach BD Panasonica.Polecam ten program i życzę udanej zabawy w nagrywanie płyt BD :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wierzyć lub nie, ale temat na forum to zawsze ostatnia rzecz jaką robię jeśli mam jakiś problem ale tym razem miałem sytuację wyjątkową i mało czasu. Dzięki za odpowiedzi. Korzystam z multiAVCHD. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznam szczerze, że miałem nadzieję, że to wszystko będzie prostsze. Okazuje się, że bez konkretnego zagłębienia się w temat żaden laik nie ma szans na szybkie zgranie materiału z wakacji na płytę blu-ray. Poklikałem w multiavchd, poobracałem sobie filmy źle nagrane telefonem i na chwilę obecną błądzę po omacku bez żadnego punktu zaczepienia. Widziałem, że ludzie tworzą takie płyty o jakie mi chodzi, ale jak słyszę o menu stworzonym w innym programie to zaczyna mi się kręcić w głowie bo nie ogarniam tematu kompletnie. Nie znalazłem bowiem nigdzie prostego poradnika jak wykonać takie menu o jakie mi chodzi. Oczywiście potrafiłbym nagrać sobię płytę z filmami, nawet z pokazem slajdów, pozmieniać nazwy menu, dodać tło, ruchome, zwykłe, to wszystko jest proste. Ale nie mam zielonego pojęcia jak sprawić żeby w menu głównym stworzyć kilka pozycji, z których przechodzi się do kolejnego menu i w tym menu wybieram dopiero filmy czyli coś takiego

# Menu główne

- filmy z kamery

- 1

- 2

- 3

- (...)

powrót

- zdjęcia

(i tutaj albo pokaz slajdów albo najlepiej każde zdjęcie osobno, tak mam kiedy nagrywam zwykłą płytę z danymi i wkładam do odtwarzacza)

- 1

- 2

- 3

- (...)

powrót

- filmy z telefonu

- 1

- 2

- 3

- (...)

I tak dalej. Będę mega wdzięczny za wyjaśnienie tego tematu w prosty sposób. Jedna opcja jaka przyszła mi do głowy to połączenie filmów w jedną całość i utworzenie chapterów, ale to po prostu przewijanie 1 filmu. Mógłbym to zrobić nawet teraz, ale niesamowicie nurtuje mnie czy to jest jedyna możliwość. Kolejna rzecz jaka mnie trapi to formaty, kontenery, kodowania itd. Na początku myślałem, że po wybraniu opcji blu ray disc już po kliknięciu "start" multiavchd będę miał gotowy, na bank działający obraz w odtwarzaczu stacjonarnym, ale im dłużej czytam i się nad tym zastanawiam tym bardziej uświadamiam sobie, że tak nie jest. I tu pojawia się kolejny temat do rozkminienia, który specjalnie mnie nie fascynuje, ale będę zmuszony stać się chyba specjalistą bo innej opcji nie ma. A to dlatego, że oprócz plików m2ts chciałem też nagrać pliki nagrane telefonem (początkowo 3gp, teraz przekonwertowane na mp4). Wydawało mi się oczywiste, że multiavchd dostosuje sobie je tak, że odtwarzacz normalnie je zobaczy i z głowy. Teraz to już takie oczywiste dla mnie nie jest bo w kilku wątkach przewinęły się jakies wzmianki o przygotowywaniu materiału itd. Jeszcze raz proszę o wyjaśnienie tych jakże zapewne dla wielu z was banalnych kwestii, ale dla mnie na chwilę obecną troszkę ciężkich. W międzyczasię oczywiście idę dalej czytać i kombinować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, ale chyba jednak sobie odpuszczę... Poczytałem, popróbowałem i doszedłem do wniosku że zrobię po najmniejszej linii oporu. Nie ma sensu uczyć się pół roku softu żeby nagrać płytę raz na rok. Nie sądziłem, że będzie z tym tyle zachodu. Zadowala mnie to co otrzymuję w "preview" po wrzuceniu do multiavchd kilku filmów i slideshow`a. Zmieniam sobie tło i styka. Czy istnieje metoda zweryfikowania "projektu" przed nagraniem tak żeby zaoszczędzić płyty i mieć pewność, że to co wypalamy będzie działać na innym odtwarzaczu ? czy to jest zawsze ryzyko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego matesiq, format Bluray powstał aby odtwarzać na najwyzszym poziomie filmy w FHD a to że powstały programy umożliwiające zrobienie sobie własnej płyty BD, nie znaczy że wszystko można tam wpakować :) , ma on swoje specyfikacje i takie mierne nagrania z komórki wymagają procesu dekodowania i dopasowania rozdzielczości i niestety długiego kodowania.Co do ostatniego zdania to kup sobie płytę BD-RE 50 GB i możesz kasować do woli albo zainstaluj napęd wirtualny np.DVD FAB Virtual drive i bez długiego nagrywania na płytę masz podgląd jak wygląda płyta ale potrzebny jest odtwarzacz typu Power DVD 10-15 itp.Obraz ISO montujesz wtedy do tego napędu.Ja na twoim miejscu nie bawiłbym się w to , tylko kupił odtwarzacz multimedialny jak -Popcorn Hour A-410 i powiedzmy napęd Bluray zewnętrzny i wszytkie plilki przenosił na BD-R-y jako właśnie płytę z danymi- nie BD i tak to odtwarzał.Nie portrzebne mu żadne menu a zawartość mieszana nie stanowi dla niego problemu, jeszcze je nawet pogrupuje ! Może drogie programy na stronie-Videohelp, potrafią zrobić to co potrzebujesz ale wywalić na niepewny program 1000$ to lepiej kupić tego popcorna za 1200 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...