Skocz do zawartości
Gmeru

Wrażenia z kina 4DX w Warszawie - nowa jakość oglądania?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że do kina 4DX w warszawskiej Arkadii zbierałem się od dłuższego czasu. Jednak aby spróbować tej atrakcji ciągle szukałem repertuaru, który w moim mniemaniu wykorzysta potencjał drzemiący w tej technologii. Jakże ucieszyłem się słysząc, że najnowszych Szybkich i Wściekłych 7 będzie można zobaczyć z mocą atrakcji oferowanych w 4DX. Ze względu na inne zainteresowania jestem też ogromnym fanem serii zatem nie mogło być inaczej jak kupić bilety i wybrać się na wieczorny seans.

Jak to działa?

W samym kinie podczas mojej wizyty było na oko 90% osób spoza Polski. Jak więc widać to musi być turystyczna atrakcja ;)
4dxIcons2.png
Sama sala na pierwszy rzut oka bardzo dziwna. Ogromne siedzenia znajdujące się sporo wyżej od tych, które znamy z normalnych kin. Nie da się też chodzić pomiędzy rzędami (zapewne ze względów bezpieczeństwa). Same rzędy podzielone są na 4 osobowe grupy foteli. Zatem najfajniej iść w czterech znajomych chociaż przez to co się dzieje w trakcie tego typu filmu z "postronnymi osobami" może też być dobra zabawa. Fotele jak się później okazało wyposażone są np. w unikalne systemy nawiewu, które znajdują się na poziomie naszej głowy. Po co? O tym później:) W trakcie filmu odczuwałem także spory bas pod sobą, płynący z;))) dołu. Naprawdę mega grube odczucia. Żadnej amatorskiej zabawy.
55142.6.jpg
4dx-2.png
Na suficie także zauważymy sporą ilość różnych dmuchaw, wentylatorów itp.
Ok - zaczynamy więc projekcje. Wow film zaczyna się najazdem panoramy a fotele zaczynają naprawdę "płynąć". Już wtedy przeczuwałem, że będzie grubo. Ale nikt nie przygotował mnie na to co stało się gdy na ekranie pojawiła się szybka akcja. WOW WOW i jeszcze raz WOW.
W momencie kiedy podczas filmu bohaterowie zaczynają oddawać strzały zza naszej głowy w ruch idą dysze powietrzne, które symulują muśnięcia kul na naszym karku;) Następnie szybki wyścig i czujemy wiatr we włosach;) - wjazd w kałużę a tu nagle coś pryska na twarz. Haha no powiem Wam, że powaliło mnie to na kolana w połączeniu ze zwykłym filmem a nie demem technologicznym w postaci (zazwyczaj), krótkich filmów przyrodniczych.
31763.jpg
Na koniec zostawiłem sobie sprawę jakości obrazu i dźwięku, która w domu odgrywa główną rolę a tutaj przez pierwsze chwile odgrywa drugoplanową rolę. Ale spokojnie: podobnie jak wyposażenie sali tak samo jakość to najwyższa liga. Na ekranie widzimy przysłowiową żyletę a dźwięk powala szczególnie, że jak już wcześniej wspominałem bas czujemy dość mocno w samym fotelu.

Ciężki powrót do domowej rzeczywistości

Po wyjściu z kina zadałem sobie pytanie: jak ja teraz będę oglądał filmy w domu? Przepaść jest dramatyczna i daje frajdy +300%. 3D czy 4K to pryszcz i cieszę się, że znowu kino wyprzedziło bardzo mocno to co dzieje się w domowych kinach. O ile w przypadku "obrazowej i dźwiękowej" jakości kina tracą swoje plusy o tyle opisywane atrakcje zapewne długo nie zagoszczą w domowych zaciszach. Dlatego mimo drogiego biletu (50zł z okularami 3D) warto zainwestować w seans.
Opisywany film został perfekcyjnie dostosowany by pokazać 100% potencjału jaki drzemie w technologii 4DX. Aktualnie w 4DX można zobaczyć Avengers: Czas Ultrona. Już sobie wyobrażam jak to wygląda i jakie są przeżycia... Idę na bank! W dodatku film jest w technologii 3D.
Na koniec mogę tylko w całą stanowczością polecić wizytę w tym kompleksie. Muszę też przyznać, że na duże hity już nigdy nie pójdę do innego kina włączając w to IMAX, który wymięka przy tym co ma do zaoferowania kino 4DX. Aha z tego co widzę 4DX dostępny jest także w Krakowie.


Ten post został wypromowany na artykuł
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam się sobie dziwię, ze jeszcze nie poszedłem na żaden seans 4DX.

Patrząc jak te fotele tańczą to chyba niewiele osób siedzi trzymając w jednym ręku wiaderko z popcornem a w drugim wiaderko z colą?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się sobie dziwiłem ;p Ale tak to jest jak się ma coś pod nosem a człowiek myśli: pewnie znowu jakieś filmy przyrodnicze trwające 20 minut ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To teraz dałeś do myślenia :lol: to teraz idź na seanse w tym kinie do sal od 1-5 (małe sale) i odechcę ci się ich raz dwa :D Kontrast tam to poziom obrazu Rubina 714p.Może strona audio jest jeszcze do zaakceptowania ale filmy a szczegolnie nocne sceny wyglądają okropnie, kolory wyprane obraz rozjaśniony, czerń to :unsure::wacko::ph34r::angry2: Led-y mają lepszy. Nie byłem w tej sali , bo zraziły mnie inne i ta cena :lol: Za tyle mam BD .IMAX też schodzi na psy, oglądałem w nim" Fast Furious 6" i bez szału, brak żaluzji poziomych przy formacie 2,39:1 to już kpina.Multikino na Ursynowie ma to od początku ;) .Ekran jest tam poprostu za wielki do odległości od foteli i gapisz sie cały czas do góry :o Ostatni rząd nadaję sie tylko :D .Dla mnie referencyjny obraz był w kinach z celuloidu, fakt często kopie były zjechane i nieostre ale obraz cieszył oczy jak na mojej plazmie.Efekty fizyczne nie każdemu przypadną do gustu ala symulator :P Jak wejdą do kin projektory laserowe w Dolby Cinema to może sie skuszę.Dla mnie jakość obrazu to priorytet.Obecnie mam go tylko w domu, niestety.

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz racje,obraz na poziomie Rubina,byłem na tym 4D "Jupiter:Intronizacja" kontrast i ostrość do [beeep] w ciemnych scenach mało co widać,mleko na ekranie!A efekty 4D takie sobie,trochę potrzęsło i to było nawet fajne,polali wodą,zapach kwiatowy puścili przy scenie z pszczołami,poczułem się jak w miejskim wc:)W ogóle jakość obrazu w kinach jest taka,że już się z niego wyleczyłem...

Jak kogoś jarają efekty 4D polecam,jak ktoś zwraca uwagę na jakość obrazu-omijać szerokim łukiem!

Edytowane przez pupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jupiter to takie dno, że 10D by tego nie uratowało. Co innego Szybcy albo właśnie Avengers.

Edytowane przez 3Dpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupiter to takie dno, że 10D by tego nie uratowało. Co innego Szybcy albo właśnie Avengers.

Jakość filmu nie podniesie jakości obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nooo a mnie dodatkowo irytuje to że popsuli naprawdę niezłą jakosć obrazu jaka była za czasów szpól z celuloidem a dalej zarabiają na filmach coraz to większe pieniądze :angry2::lol: Pewnie, dla producentów cyfra ma same zalety, mniejsze ,lżejsze kamery typu Red Epic itp.Montaż już podczas kręcenia i podobno koszty dystrybucyjne 10 razy mniejsze niż dawne szpule, dysk twardy przecież ;) .Widzowie niestety chyba nie znają się na obrazie wcale i wciska się im szajs wizualny :o i wystarczy tylko treść i efekty aby zbijać kokosy. :(Dzisiaj jakość przestaje się liczyć dlatego LCD wygrały i to samo mamy w audio- mp3 dominuje ale z drugiej strony jak na ironie wprowadza się technologie 4K ;) Nadzieja pozostaje w projektorach laserowych.

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę potrzęsło i to było nawet fajne,polali wodą,zapach kwiatowy puścili przy scenie z pszczołami,poczułem się jak w miejskim wc:)

Super opis :D

Poprawiło mi i tak dobry humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście byłem na 4DX i Grawitacji i Avengers: Czas Ultrona i były to nie opisane, doskonałe wrażenia z filmu. Oba filmy świetnie się nadawały do takich właśnie projekcji.

Polecam każdemu z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam, byłem na jakiś czas temu na projekcji "Siódmy Syn" w 3D.

Nigdy bym tam nie trafił, gdyby nie 11-sto letni siostrzeniec, który uświadomił nam, że taka sala istnieje w Wawie.

Dla dzieciaków wielki fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zamieszczony filmik powinno być napisane kino tylko dla mężczyzn. Pani azjatka bardziej od filmu zajęta jest poprawianiem włosów po każdym ruchu fotela; echh baby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na "Tomorrowland" w Arkadii.

Efekty zajefajne ale niestety nie uratowały wyjątkowo nudnego filmu:(

A może jednak nie doczytałem i to był obraz "DO lat 12" ?;)

Największą nadzieję zostawiła reklama "Jurassic World" w 4DX + 3D (wyświetlona w 2D ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilety na Park już można kupić. Ja idę. To będzie szał ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że wyświetlają tam same durne filmy... Co z tego, że jakość jest fajna, skoro po 20 minutach fabuła masakruje mózg? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakie "durne" filmy Ci chodzi? To nie jest kino z filmami demo tylko w 4DX lecą filmy takie same jak w kinie zwykłym a dokładniej mówiąc same hity.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...