Skocz do zawartości
Lucky555Luke

Projektor i ekran do dość "oświetlonego" pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś nie po polsku mi wyszedł ten tekst ale sens można wyłapać :D. A czy to musi być 500 odrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się kolegów o szpetany "marketing" który jest oczywisty :) dla MS ale to co robicie dla projektorów SONY też wywołuje mój uśmiech na twarzy. Przecież jak wejdziesz na obojetnie jakie forum to tam tylko piszą praktycznie o projektorze sony55.

A czym się mają podniecać? Sim2 Superlumis z kontrastem on/off wynoszącym 4000:1 w cenie 240 000zł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... i podoba mi się ten post:

IMO nikt nie detronizuje JVC. Jak by mi ktoś dał 5k zl więcej to pewnie kupiłbym X500. Sony wygrał tym, że oferuje podobną jakość przy sporo niższej cenie.

Wysłane z mojego Note 3

Dokładnie tak jest. Sony oferuje bardzo zbliżony obraz za dużo mniej. Fakt: jest spooooro gorzej wykonany i pewnie tutaj poszły oszczędności. Ale finalnie liczy się obraz. A w ostatnią niedzielę sporo na niego popatrzyłem i było bardzo dobrze przy filmach.

A samo JVC niestety całkowicie odpuściło temat od czasów X3 i ja osobiście nie widzę żadnych dużych czy nawet większych zmian. Pytam się: gdzie jest projektor 4K? Sam mam JVC i zawsze dla mnie to była referencja. Ale od czasów X30 nie ma na co zmienić :( Nic lepszego nie zobaczę.

Trochę nam się offtop zrobił. Ale podyskutować czasem trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś może 4K E-Shift w wyższych modelach jak X70? Jestem ciekaw czy jest faktycznie lepiej niż FullHD. 4K natywne to to nie jest, ale jak jest trochę lepiej to zawsze coś :-)

I jak z czernią w tym Sony? Gorsza niż w JVC czy na podobnym poziomie?

Edytowane przez stanec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza ale nie będzie tutaj wielkiej różnicy. Ale JVC na pewno ma trochę lepszą czerń. Ale w ślepym teście mogą być problemy....

Co do tego pseudo 4K to już o tym kiedyś pisaliśmy. To ma sens z odległości 1m. Coś tam wtedy jest lepiej. Powyżej 1m nie ma szans dostrzec różnicy. Więc to nie ma sensu. Albo natywne 4K albo nic.

Tutaj temat ze zlotu: http://hdtvpolska.com/topic/28423-spontaniczny-iv-zlot-hd-maniakow-24062012-hdtvpolskacommedia-centrum-warszawa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo lepsza ta czerń JVC czy mało lepsza to zależy przede wszystkim od środowiska testowego. W naszym pokoju spodziewam się pokaźnych różnic. Zobaczymy jak X700 przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , jeszcze tego by brakowało , aby projektor za 30k miał zbliżony obraz do Sony 55 . Czy mam żałować , że zainwestowałem w 500 ?

Chyba nie , bo projektor do KD powinien mieć jak najsłabszą moc lampy .

Kolega , który posiada Soniaka ( starszego , ale także 1700 lm) strasznie narzeka właśnie na ten strumień światła .

Jeden Pan podpowiedział , nie kupuj jak wszyscy Sony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie , bo projektor do KD powinien mieć jak najsłabszą moc lampy

Kurde, a ja głupi kupiłem HW55 zamiast 10x tańszego Philipsa PPX2480 o jasności 80 lumenów. To dopiero muszą być wrażenia!

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się mają podniecać? Sim2 Superlumis z kontrastem on/off wynoszącym 4000:1 w cenie 240 000zł? :)

Nie przytuliłbyś? Ja raczej tak :).

Jasność 5000 lumenów. No, no.

"Of course you bloody should! It produces by far the best picture quality we’ve ever seen from a home cinema projector ..."

Tutaj review: http://www.trustedreviews.com/sim2-superlumis-review

I piszą dlaczego nie ma takiej czerni jak JVC.

Coś za coś.

I jestem przekonanych, że co najmniej kilkanaście takich projektorów gdzieś w polskich domach świeci.

Są ludzie, dla których 240 tys to jak dla kogoś 1000 zł. Kto bogatemu zabroni ??? ;)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja głupi kupiłem HW55 zamiast 10x tańszego Philipsa PPX2480 o jasności 80 lumenów. To dopiero muszą być wrażenia!

Wysłane z mojego Note 3

Błysnąłeś :) Mowię o projektorach do KD , a ten Philips ma inne chyba zadanie .

Poprzez dodanie funkcji 3D zaczęto wciskać więcej lumenów . Chętnie w swoim widziałbym jak w poprzednikach - 900lm .

Bo 3D mnie nie kręci

Edytowane przez Tofikmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błysnąłeś :) Mowię o projektorach do KD , a ten Philips ma inne chyba zadanie .

Poprzez dodanie funkcji 3D zaczęto wciskać więcej lumenów . Chętnie w swoim widziałbym jak w poprzednikach - 900lm .

Bo 3D mnie nie kręci

Dobra skończ.

P.s.: Mój projektor oglądam tylko przez słoneczne okulary bo te CIĄGLE świecące 1700 lumenów mnie oślepia ;)

P.s.2: Powiedz koledze, żeby wszedł w ustawienia i pozmieniał co nieco. Ewentualnie, żeby zaczął patrzeć na ekran a nie obiektyw, to mu strumień światła przestanie przeszkadzać.

Wysłane z mojego Note 3

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy za moment temat z testem to będzie można podyskutować dalej :)

ps. Ogólnie test będzie opór dokładny ;p Więc warto czekać. Mimo, że idzie wolno bo się staramy mega mega szczegółowo.

Wiadomo już może kiedy ten test się ukaże? :)

Edytowane przez stanec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już może kiedy ten test się ukaże? :)

HW55 dziś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponownie temat projektora wrócił. Inne wydatki zmusiły mnie do tego, żebym na chwilę odpuścił, jednak myślę, czy nie kupić narazie samego projektora, a później dokupić ekran. Obecnie ściana jest w kolorze fuksji (http://www.villaluna.pl/product/image/211/690-fuchsia.jpg). Czy na takiej ścianie w ogóle jest sens coś puszczać ? Jako, że nie chce za bardzo robić remontu w pokoju to myślałem jednak o projektorze, który z mniejszej odległości wyświetli duży ekran i tak po poszukiwaniach stanąłem na 3 modelach

Benq W1080ST+

Benq W1400

Optoma GT1080

Który z nich będzie najlepszy ? Jaka jest różnica pomiędzy W1400, który jest droższy od obu o ponad 1000 zł ? Za Optoma przemawia również głośność urządzenia, gdzie jest 26 dB w trybie ECO, a w powyższych jest więcej. Źródło to nc+, xbox one. Dodatkowo chce dokupić bezprzewodowe HDMI Optome WHD200. Narazie stawiałbym go stoliku, ale planowo będzie powieszony przy suficie, a więc lens shift na pewno by się przydał. Celuję w ekran 100 cali.

Z góry dzięki za pomoc i liczę na to, że temat projektora niedługo uda mi się zakończyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W1400 jest ogólnie bardzo dobrym modelem. Ma rewelacyjne odwzorowanie barw, system poprawy płynności i ostrości ruchu. W1070 jest wybrakowany pod tymi względami podobnie jak Optoma. Osobiście brałbym ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok super ;) dzięki za informację, będę musiał podjechać do sklepu i samemu się przekonać jak to wygląda w praktyce

A co do mojego drugiego pytania: jeśli obecnie mam ścianę w kolorze fuchsji to jest sens oglądać na tym cokolwiek ? Bo domyślam się, że w nocy chyba aż takiego dużego znaczenia nie będzie ? Ekran będzie kupowany na pewno, chyba jednak odpuszczę sobie Multi SCreen i wybiorę coś z Adeo, ale to później.

A i jeszcze pytanko jedno, o którym ostatnio ciągle myślę. Kupiłbym HDMI bezprzewodowe, czyli konsola xbox one + telewizję nc+ miałbym z głowy, bo wszystko bym do tego podłączył. Ale co wtedy z głośnikami ? Mam głośniki Modecom MC-MHF60U i do tej pory podłączone są do TV i wszystko gra. A jak z projektorem ? Zapewne powinny być podłączone do projektora, ale jako że chce bawić się w bezprzewodowe HDMI i w suficie jedynie zrobić gniazdko do kontaktu to jest możliwość jakoś podłączenia tego ? Czy bez amplitunera się nie obejdzie ?

Edytowane przez Lucky555Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super ;) dzięki za informację, będę musiał podjechać do sklepu i samemu się przekonać jak to wygląda w praktyce

A co do mojego drugiego pytania: jeśli obecnie mam ścianę w kolorze fuchsji to jest sens oglądać na tym cokolwiek ? Bo domyślam się, że w nocy chyba aż takiego dużego znaczenia nie będzie ? Ekran będzie kupowany na pewno, chyba jednak odpuszczę sobie Multi SCreen i wybiorę coś z Adeo, ale to później.

A i jeszcze pytanko jedno, o którym ostatnio ciągle myślę. Kupiłbym HDMI bezprzewodowe, czyli konsola xbox one + telewizję nc+ miałbym z głowy, bo wszystko bym do tego podłączył. Ale co wtedy z głośnikami ? Mam głośniki Modecom MC-MHF60U i do tej pory podłączone są do TV i wszystko gra. A jak z projektorem ? Zapewne powinny być podłączone do projektora, ale jako że chce bawić się w bezprzewodowe HDMI i w suficie jedynie zrobić gniazdko do kontaktu to jest możliwość jakoś podłączenia tego ? Czy bez amplitunera się nie obejdzie ?

Najlepiej w tym przypadku wyszedłbyś na zakupie amplitunera. Przede wszystkim uzyskałbyś nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku i możliwość rozbudowy w przyszłości. Jeśli chodzi o bezprzewodowe HDMI to masz je w modelu W1500. Może taki się opłaca kupić?

Projekcja na ścianie w kolorze fuksji jest możliwa, ale na pewno wykastruje zielenie. Odpowiednią kalibracją dałoby się skompensować część braków, ale i tak musiałbyś w niedalekiej przyszłości przemalować ścianę, albo zastosować ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej w tym przypadku wyszedłbyś na zakupie amplitunera. Przede wszystkim uzyskałbyś nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku i możliwość rozbudowy w przyszłości. Jeśli chodzi o bezprzewodowe HDMI to masz je w modelu W1500. Może taki się opłaca kupić?

Projekcja na ścianie w kolorze fuksji jest możliwa, ale na pewno wykastruje zielenie. Odpowiednią kalibracją dałoby się skompensować część braków, ale i tak musiałbyś w niedalekiej przyszłości przemalować ścianę, albo zastosować ekran.

No właśnie chyba W1500 jest wycofany, a nawet jeśli to jego cena to 6000+, za to W1400 można wyrwać za 4700 + Optoma WHD200 za 800 zł i wychodzid 5500 zł, czyli 500 zł mniej. Kurdę lipa, że nie ma możliwości przetestowania tego W1400, jedynie Benq W1080ST i chyba się przejadę zobaczyć jak to w ogóle wygląda. Poczytałem w necie trochę i trochę lipa jest z input lagiem w W1400. Z tego co znalazłem input lag w W1400 wynosi 66-100 ? Do grania to jest chyba lipa ?

Co do amplitunera to właśnie się zasatanwiam, przyznam, że audiofilem żadnym nie jestem, ten zestaw co mam mi w zupełności wystarczy i nie chcę podbijać znacznie kosztów. Można jakiś amplituner znaleźć w dość niskiej cenie ? Czy np poniżej 300 - 500 zł nie ma co patrzyć ? Chce tylko mieć dźwięk w moich głośnikach i tyle :)

Co do ekranu na pewno kupię w przyszłości, jednak chyba będę musiał zacząć od małych kroczków, czyli projektor :)

Edytowane przez Lucky555Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba W1500 jest wycofany, a nawet jeśli to jego cena to 6000+, za to W1400 można wyrwać za 4700 + Optoma WHD200 za 800 zł i wychodzid 5500 zł, czyli 500 zł mniej. Kurdę lipa, że nie ma możliwości przetestowania tego W1400, jedynie Benq W1080ST i chyba się przejadę zobaczyć jak to w ogóle wygląda. Poczytałem w necie trochę i trochę lipa jest z input lagiem w W1400. Z tego co znalazłem input lag w W1400 wynosi 66-100 ? Do grania to jest chyba lipa ?

Co do amplitunera to właśnie się zasatanwiam, przyznam, że audiofilem żadnym nie jestem, ten zestaw co mam mi w zupełności wystarczy i nie chcę podbijać znacznie kosztów. Można jakiś amplituner znaleźć w dość niskiej cenie ? Czy np poniżej 300 - 500 zł nie ma co patrzyć ? Chce tylko mieć dźwięk w moich głośnikach i tyle :)

Co do ekranu na pewno kupię w przyszłości, jednak chyba będę musiał zacząć od małych kroczków, czyli projektor :)

A po co ci projektor ze slabym dzwiekiem? Dzwiek to tyle samo emocji co obraz. Jak nie wierzysz to go wylacz :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci projektor ze slabym dzwiekiem? Dzwiek to tyle samo emocji co obraz. Jak nie wierzysz to go wylacz :).

Pozdro

Ale ja nigdzie nie napisałem, że chce mieć projektor ze słabym dźwiekiem :) po prostu głośniki, które mam, czyli Modecom MC-MHF60U mi w zupełności wystarczają i nie wiem, czy muszę kupić jakiś porządny amplituner (wydatek rzędu 1000 zł +), czy wystarczy jakiś zdecydowanie tańszy, który po prostu udźwignie te głośniki, które mam i w zupełności mi wystarczają (dla mnie grają super i nie potrzebuję niczego więcej :) )

Ale jak mówię, temat amplitunerów jest dla mnie czarną magią, więc pytam się tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie napisałem, że chce mieć projektor ze słabym dźwiekiem :) po prostu głośniki, które mam, czyli Modecom MC-MHF60U mi w zupełności wystarczają i nie wiem, czy muszę kupić jakiś porządny amplituner (wydatek rzędu 1000 zł +), czy wystarczy jakiś zdecydowanie tańszy, który po prostu udźwignie te głośniki, które mam i w zupełności mi wystarczają (dla mnie grają super i nie potrzebuję niczego więcej :) )

Ale jak mówię, temat amplitunerów jest dla mnie czarną magią, więc pytam się tutaj :)

Porzadny amplituner nie kosztuje 1000 zl.

Jesli chcesz wydac na projektor i ekran co ok. 5000 z to na sprzet audio do tego czyli jakie ampli i glosniki 5.1 powinienes dolozyc drugie tyle. Wtedy to ma sens.

Wiem ... kasa i budget. Odwieczne, egzystencjalne problemy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzadny amplituner nie kosztuje 1000 zl.

Jesli chcesz wydac na projektor i ekran co ok. 5000 z to na sprzet audio do tego czyli jakie ampli i glosniki 5.1 powinienes dolozyc drugie tyle. Wtedy to ma sens.

Wiem ... kasa i budget. Odwieczne, egzystencjalne problemy.

Pozdro

Domyślam się :) dlatego dałem 1000 zł + :P

tak czy owak, pomyłka z mojej strony, posiadam Microlab Solo 6C, nie wiem co sobie ubzduralem z tymi Modecomami, chyba przypomniałem sobie jak kiedyś miałem dylemat pomiędzy nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę są to kolumny aktywne, czyli mają wzmacniacz, więć amplituner nie jest potrzebny. To jak w takim układzie to wszystko ze sobą połączyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To sa kolumny aktywne 2.0 z analogowym wejściem stereo.

Podłączacz to do dowolnego źródła z wyjściem analogowym i gra.

Jakie masz źródło? PCa? To podłączasz do PCa.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...