Skocz do zawartości
Lucky555Luke

Projektor i ekran do dość "oświetlonego" pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)


Ostatnio intensywnie poszukiwałem telewizora do pokoju, miałem się przesiąść z 37 cali na 48-50, bo tyle maksymalnie mogę wstawić pomiędzy szafki (niżej będą fotki). Jednak wczoraj wpadłem na pomysł, żeby sobie kupić projektor, wrzucić na całą ścianę i cieszyć się z prawdziwego "kina domowego", gdyż taki przeskok nie byłby tak zauważalny, jak i to, że telewizor nie leżałby stricte na ścianie tylko tak jak obecny. Budżet nieoczekiwanie wzrósł z 2300 zł do 6000-6500 zł:smile:


Tak więc, "problemem" mojego pokoju jest to, że gdy jest na dworze ciepło/mega jasno to mieszkanie robi się sauną, jak i w pokojach jest bardzo jasno. Mam rolety, na szczęście takie, które nie przepuszczają światła (no może odrobinkę przez szpary). Chciałbym wybrać jakiś dobry ekran 100-110 cali (jest to maks, bo ściana ma 290 cm szerokości, a nie chciałbym, żeby ekran był umieszczony na styk - estetyka też musi jakoś wyglądać). Projektor byłby większym "telewizorem", czyli nc+, xbox one + filmy/seriale.


Poszperałem w necie i znalazłem na chwilę obecną takie modele:

Benq W1070+/bez plusa - różnica jest 500 zł, przyznam szczerze, że porównywałem modele i chyba aż takich zmian nie ma, oprócz WIFI. Jednak nie do końca wiem, czy do zestawu jest dołączany ten "adapter wifi"? Jesli tak, to może rzeczywiście warto dołożyć, aby mieć mniej kombinacji z kablami. Dodatkowo nie chcę kombinować i ryć sufit, dlatego potrzebuję projektora, którego nie muszę stawiać bezpośrednio na wprost, tylko z boku, a obraz mogę normalnie wyregulować jakby był na wprost. Trochę się obawiam jednak głośności projektora, bo czytam i ludzie się skarżą, a nie chcę mieć w domu drugi "wentylator" ;) Chyba, że w rzeczywistości nie jest tak źle ?

Optoma hd151x


Co uważacie ? Może jest coś innego lepszego ?


Druga sprawa ekran - nie chcę na tym oszczędzać, bo wiem, że nie warto, przyznam, że znalazłem Ekran Magicscreen White (koszt 3300-3600 ) albo Ekran Adeo Plano (1400-3000 - zależy jaka powłoka ?). Warto brać ten Magiscreen czy nie warto ładować takiej kasy ? A jeśli tak to jaki powinienem mieć ekran ? Biały/szary? Zalezy mi głównie na ładnym obrazie.


Licze na to, że ktoś przeczyta te wypociny, a niżej przedstawiam fotki jak wygląda mój pokój i gdzie będzie wszystko stało. Przy ekranie trochę modyfikacji będzie, bo komoda pójdzie na miejsce telewizora, gdzie będzie stał projektor, a wiszące szafki znikną, na miejsce komody pójdą dolne komdy RTV z głośnikami.





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do Twoich warunków to tylko magicscreen future....o white zapomnij..... zgłębij temat i podejmij decyzję....

Poczytaj wątek o ekranie Magicscreen. ....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adeo plano może być ale tylko z tkaniną helios grey. To trochę tańsza alternatywa MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro być może będę miał okazję przetestować magicscreen future i zobaczę co i jak. Jednak cena mnie trochę przeraża tego, bo wychodzi z 4600 za 100 cali. Za to adeo plano w tej wersji kosztuję 1650-1800 zł w wersji 100 cali co już jest bardziej zjadliwe. Jednak różnica w jakości będzie odczuwalna ?

Druga sprawa to projektor, bo z nim mam problem. Najlepiej jakbym umieścił go zapewne na wprost, jednak nie chce robić remontu, bo trochę kucia i ciągnięcia kabli by było. Przy umieszczeniu projektora w miejscu takim jak na zdjeciu to jaki byłby najlepszy z Lens Shiftem ? Z tych tańszych (co i tak już przekracza mój budżet ) jest Epson EH-TW3200. Są jakies inne alternatwy ? Ten Benq mi się podobał, ale chyba przy takim układzie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza sensowna opcja dla Ciebie to adeo helios grey, który w wymiarze 99" kosztuje ok 2300zł. Projektor będziesz musiał kupić LCD bo z DLP nie znajdziesz nic z poziomym lens shiftem. Może być TW3200, choć TW5200 jest chyba niewiele droższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran Buenoscreen też może być alternatywą do Adeo i Magicscreen. Tylko zadajmy sobie podstawowe pytanie - jakiej jakości obrazu oczekujemy? I nie stawiał bym w tym przypadku ekranu Adeo jako "ALTERNATYWĘ" do ekranu MS... Chyba, że alternatywą ma być cena bo na pewno nie jakość obrazu....

Edytowane przez @stanisław@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten wniosek? Porównywałeś oba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny TW5200 to znajduje mi na ceneo za 2700 zł, ale to chyba coś za mało ?

Druga sprawa, doszedłem chyba do wniosku, że nie zda egzaminu u mnie stawianie projektora z boku. Jestem w stanie przymocować go do sufitu jednak na przeszkodzie stoi mi lampa z wiszącymi kloszami. Jak to rozegrać ? Skoro projektor "musi" być na wprost ekranu/ściany prawda ? Mogłbym go przymocować bliżej ekranu/ściany, ale wówczas odległość będzie mniej niż 2,5 metra, a wtedy będzie ciężko o ekran na 100 cali, a przy odległości 4,5 metra do ściany myślę, że taka wielkość ekranu byłaby optymalna.

Kurczę co chwile coś się pojawia i jak jeszcze z rana byłem podjarany wizją projektora to teraz widzę, że coraz więcej problemów natury technicznej. Dodatkowo powinienem pociągnąć kable na wprost sufitu aż do ściany, gdzie byłby ekran. Ale same kable HDMI x 2 wyszłyby zapewne z 400-500 zł. Może żeby ograniczyć okablowanie zdałoby egzamin Optoma WHD200 ? Polecił mi ją pewien Pan, ze sklepu z projektorami. Podobno do 20 metrów działa praktycznie jak normalny kabel. Co sądzicie ?

Ciekawostką było, że Pan zaproponował mi Odeo Plano Vision White. Na moją sugestię, że polecono mi Vision Grey odpowiedział, że "nieee". Wówczas byłoby za jasno u mnie :)

Niżej wrzucam fotki nieszczęsnej lampy, jak i mój pokój przy zasłoniętych roletach. Szczelność 100% to nie jest, ale może za bardzo zsunąłem rolety, przez co była pofalowana i więcej światła wpadło.

http://www90.zippyshare.com/v/sBc5j4i3/file.html

http://www83.zippyshare.com/v/ryJRLMzg/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu raczej nie będzie przy projektorze z dużym zakresem lens shiftu, wtedy stawiasz go sobie na półce niżej lub opuszczasz na wieszaku a lens shiftem regulujesz obraz według uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu skróć kable w tej lampie.

To co napisał stanec ma sens ale jak projektor będzie za nisko to go sobie możesz sobą zasłaniać. Zalezy od wysokości ekranu.

Najlepiej wszystko sobie geometrycznie rozrysować.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy skróceniu kabla lampa by wyglądała by idiotycznie, a druga kwestia projektor miałby powieszony na wysokośi mojej głowy co by nie było dobre dla codziennej funkcjonalności. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie go z boku, ale jak widać chyba jest to nierealne.

Co do lens shiftu to myślałem o tym od początku, ale jeśli projektor będzie przykładowo metr w lewo od centralnego środka to da radę obraz wyświetlić na środku ekranu ?

No i jeśli Panowie możecie to podajcie jakiś model projektora. Założyłem sobie budżet 6000-6500 zł na ekran i projektor. Ekran wiem, że jestem w stanie kupić gdzieś za 2300 zł, więc zostaje ponad 4 tys na projektor, a z tego co przeglądałem chyba nie ma szans znaleźć czegoś w tej cenie z funkcją, która mi jest potrzebna.

Edytowane przez Lucky555Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinowania pozbadż sie tej lampy i zastąp ją np halogenkami wtedy bedziesz mogl podwiesić pj pod sufitem

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie projektory JVC i chyba Sony mają dosyć spory zakres lens shift, ale to tylko używki wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do lampy to była walka o usunięcie, ale partnerka nie chce dać za wygraną :(


Wymyśliłem inną opcję.


Mogę umieścić projektor przed lampą, żeby nic nie usuwać, dlatego potrzebny mi projektor short - throw. Znalazłem taki model:

Optoma GT1080

Benq W1080st


Który lepszy ? Benq jest dość fajny, ale za to głośny, więc odpada. O drugim mniej można w necie znaleźć. Może ktoś z was go użytkuje ?

Źródło to nc+, filmy mkv, konsola xbox one. Warto się ładować w coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten wniosek? Porównywałeś oba?

Można powiedzieć, że miałem styczność z większością powłok od Adeo, Kraftmana, Elite po Stewarta. Może i przy oglądaniu wymienionych była tam i ta powłoka, o której Pan wspomina. Widać nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Nie mam zamiaru się z Panem spierać co jest lepsze. Ja wiem co widzę. Tylko zastanawia mnie jedna sprawa. Dlaczego np. firma prezentująca na Audioshow projektor Sony 4K (pokój obok MS ) nie zastosowała tego właśnie rewelacyjnego ekranu, który jak to Pan nazywa "alternatywą" do ekranu MS. Czy Ci panowie nie wiedzą co sprzedają? Przecież mają ten ekran w swojej ofercie, a stosują biały, z projektora o gigantycznie lepszych parametrach uzyskują obraz bledszy i o wiele mniej kontrastowy jak Panowie od MS na najtańszym Benq, który tak naprawdę jest wielkości zasilacza w tym Sony 4K. Więc stosowanie w tym przypadku słowa "alternatywa" jest trochę nie na miejscu.

Dodam, że znajomy po prezentacji w swojej sali kinowej wymienia Stewarta Matt Wite na MS, to jak dla mnie jest tylko kropką nad "i" do tego co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy skróceniu kabla lampa by wyglądała by idiotycznie, a druga kwestia projektor miałby powieszony na wysokośi mojej głowy co by nie było dobre dla codziennej funkcjonalności. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie go z boku, ale jak widać chyba jest to nierealne.

Co do lens shiftu to myślałem o tym od początku, ale jeśli projektor będzie przykładowo metr w lewo od centralnego środka to da radę obraz wyświetlić na środku ekranu ?

No i jeśli Panowie możecie to podajcie jakiś model projektora. Założyłem sobie budżet 6000-6500 zł na ekran i projektor. Ekran wiem, że jestem w stanie kupić gdzieś za 2300 zł, więc zostaje ponad 4 tys na projektor, a z tego co przeglądałem chyba nie ma szans znaleźć czegoś w tej cenie z funkcją, która mi jest potrzebna.

To możesz spróbować zainstalować Benq W1400. Ma trochę inną optykę od W1070 i jest w stanie wyświetlić 100" z dokładnie 2.4 metra. W przeciwnym razie po prostu zmień lampę. Jest tyle plafonów czy halogenów, że chyba na prawdę z tym nie będzie problemu, oprócz tego że trzeba będzie się trochę pomęczyć z zamianą, ale Ty chyba nie sądziłeś, że instalacja projektora w pomieszczeniu jest tak prosta jak telewizora ;)

Za 6500zł zmieściłbyś się z W1400 i Heliosem.

Można powiedzieć, że miałem styczność z większością powłok od Adeo, Kraftmana, Elite po Stewarta. Może i przy oglądaniu wymienionych była tam i ta powłoka, o której Pan wspomina. Widać nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Nie mam zamiaru się z Panem spierać co jest lepsze. Ja wiem co widzę. Tylko zastanawia mnie jedna sprawa. Dlaczego np. firma prezentująca na Audioshow projektor Sony 4K (pokój obok MS ) nie zastosowała tego właśnie rewelacyjnego ekranu, który jak to Pan nazywa "alternatywą" do ekranu MS. Czy Ci panowie nie wiedzą co sprzedają? Przecież mają ten ekran w swojej ofercie, a stosują biały, z projektora o gigantycznie lepszych parametrach uzyskują obraz bledszy i o wiele mniej kontrastowy jak Panowie od MS na najtańszym Benq, który tak naprawdę jest wielkości zasilacza w tym Sony 4K. Więc stosowanie w tym przypadku słowa "alternatywa" jest trochę nie na miejscu.

Dodam, że znajomy po prezentacji w swojej sali kinowej wymienia Stewarta Matt Wite na MS, to jak dla mnie jest tylko kropką nad "i" do tego co mam.

Odpowiedź na zasadzie może coś było może nie było specjalnie mnie nie urządza. Dalszą część tekstu proszę skierować do Sony nie do mnie. Na tej samej prowokacyjnej zasadzie mógłbym zapytać dlaczego Sony nie użyło ekranu magic screen ;)

Przeczytaj od 1 strony temat o Magicscreen na tym forum, a wyciągniesz odpowiednie wnioski, dlaczego tak, a nie inaczej ;)

Również miałem okazję zobaczyć różnicę pomiędzy helios grey adeo ( i reference grey/white) do ms future i jak na moje amatorskie oko, adeo wypada o wiele słabiej, jedyną zaletą jest chyba tylko połowę niższa cena. Tylko trochę lepiej od zwykłego szarego ekranu. Stewart firehawk g4 też poległ. Ale niech każdy decyduje swoimi oczami i portfelem. Najlepiej w swoim pomieszczeniu, gdzie będzie z projektora korzystał, a nie zaciemnionej salce na prezentacjach :)

Jasne i żeby nam to powiedzieć to zarejestrowałeś się na forum dokładnie 10 minut po wypowiedzi @stanisława@.

Marna prowokacja panowie... Naprawdę żałośnie to wygląda...

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... widziałem jak świeci helios w niezaciemnionym salonie i obraz na tym ekranie jest lepszy niż na "zwyklaku".... nie ma aż tak dużego mydła.... ale pamiętam ze kiedy ogladałem film na powyższym adeo helios to nie było efektu "WOW".... i pamiętam też kiedy pierwszy raz odpaliłem u siebie projektor i powiesiłem MS..... to efekt o którym wspomniałem był i to duży.... i powiem więcej nawet dzisiaj jest ten efekt , mimo że już się przyzwyczaiłem, że mam na ścianie 100 calową "plazmę" z troszkę gorszym kontrastem ;):) niż plazma ( panasa)...

...u mnie był troszkę wiekszy problem niż żyrandol, bo musiałem pod MS-a wyczyścić całą ścianę z mebli..... wyobraźcie sobie moje "rozmowy" z Żoną ;):) ...

... oczywiście MS nie jest tanią "zabawą" ( jak na warunki Kowalskiego) ale w zamian oferuje nieporównywalną do niczego( innego ekranu), jakość obrazu , nawet przy taniutkich projektorach.... i wg mnie nie ma dla tego ekranu alternatywy, żadnej....

... wiem także ze wiele osób patrzy na cenę przez pryzmat zastosowanych materiałów , i sobie myśli: co tam może "tyle" kosztować skoro jest "jakaś" płyta i "jakiś nadruk"?.... ale te osoby zapomniały o najważniejszym , że pomysł tez kosztuje i że maszyna do produkcji też pewnie nie jest tania i że zanim taki ekran ujrzał światło dzienne pewnie było wiele prób i błędów i zużytych surowców....

... ja nie miałem takich rozterek co do ceny, interesował mnie tylko efekt końcowy i to co oferuje ten ekran.... i to że nie muszę mieszkać w jaskini :);)

Edytowane przez Yodas
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie propozycje :) Myślę, że na tym można zakończyć moje rozkminy. Postaram się zmienić lampę, żeby sobie ułatwić życie, jak i może przeczekać trochę, oszczędzic trochę więcej i kupić ten ekran MS, bo oprócz tego, że jest świetny to wygląda rewelacyjnie. Ramki cieniutkie, idealnie na ścianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi aby poczekać i dozbierać na coś na prawdę dobrego.... :) .... aby puźniej być zadowolonym z dobrze wydanych pln-ów. .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest taki, że po kilku miesiącach czytania "zachwytów" nad MS...na pewno go nie kupię.

A jestem fanem projektorów, używam aktualnie 2 sztuki i pewnie w przyszłości będę wymieniał i projektory i ekrany.

I raczej celuję w wyższą półkę cenową.

Nie jestem specem od marketingu ale to chyba sztuka tak obniżyć zaufanie do produktu i producenta.

Może jestem jakimś wyjątkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest taki, że po kilku miesiącach czytania "zachwytów" nad MS...na pewno go nie kupię.

A jestem fanem projektorów, używam aktualnie 2 sztuki i pewnie w przyszłości będę wymieniał i projektory i ekrany.

I raczej celuję w wyższą półkę cenową.

... A tak ze skromnoscią to Jesteś na bakier, cytuje: "I raczej celuję w wyższą półkę cenowa"... Co chciałeś udowodnić tym Swoim wpisem?....Widzę ze czujesz sie dowartościowany przez swój portfelik....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, trafiłem:)

... proszę oświeć mnie biednego... z czym tak trafiłes.... :) he he

Przypuszczam że myślisz ,że masz takiego ( błędnego) nosa ja @montas....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A tak ze skromnoscią to Jesteś na bakier, cytuje: "I raczej celuję w wyższą półkę cenowa"... Co chciałeś udowodnić tym Swoim wpisem?....Widzę ze czujesz sie dowartościowany przez swój portfelik....

Nie wydaje mi sie, zeby Kolega Barnaba czul potrzebe udowadniania Ci czegokolwiek. Ja, Jego lapidarny opis, rozumiem tak, iz w swoich wyborach kieruje sie jakoscia i poziomem wlasnej satyfakcji, nie zas ograniczeniami finansowymi. To, ze nie afiszuje sie tym, swiadczy raczej o Jego skromnoaci. A napisal Ci tak chyba dlatego, zebys zrozumial, iz nie zajmuje sie tematem "od roku", ma swoje doswiadczenia i oczekiwania na tym polu i nie ma podejscia " Nie wydam na ekran 4k ". Uwazam ze zrobil to najskromniej jak sie dalo i chyba tylko po to, zebys "nie palil glupa", dalszymi komentarzami.

No ale nie udalo sie, bo najwyrazniej to do Ciebie nie dotarlo.

Ja tez uwazam, ze przesadzasz z poziomem zaangazowania w promowanie tego produktu. Wlaciwie mozna by rzec, poswieciles mu cala swoja aktywnosc, na wszystkich forach , w ktorych uczestniczysz.

Sam jestem entuzjasta, szukajacym zawsze kazdej informacji na temat nowinek i produktow ktorymi jestem zainteresiwany, a poniewaz nie mam MS "na wyciagniecie reki", moge tylko czytac sprawozdania, ale po tych kilku miesiacach Twojej kampanii, oraz innych niewybrednych wypowiedziach roznych Stachow i Zbychow, musze przyznac, iz jestem zmeczony i zdegustowany. Wlasciwie moge napisac, ze mierzi mnie taka "wymiana informacji" jaka prezentujecie i dlatego doskonale rozumiem co Barnaba mial na mysli.

Poswiecilem nieco wiecej slow, niz Barnaba, zebys nie popelnil bledu i nie probowal mnie wkrecic w dyskusje, komentarzami nie na miejscu.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie brakowało mi tutaj Ciebie i Twoich słów.... do tego kółeczka wzajemnej adoracji.... nie zawiodłeś mnie...

Najpierw byłeś adwokatem M.K. a teraz Pana @B........

I czym jesteś zdegustowany? Że poddałem (po raz drugi) w wątpliwość zdanie M.K. tylko teraz dotyczyło to adeo helios jako alternatywy....? A na jakiej podstawie Maciej to wysnuł? Na podstawie kilku minutowego porównania kawałka materiału do ekranu MS na Audioshow2014....Tym jesteś zdegustowany?

A sposobem porównamia to już nie jesteś zdegustowany i nie mierzi Cię że na tej podstawie Maciej dokonuje oceny?

Tak jak pisałem .....kółeczko wzajemnej adoracji.... i daruj sobie swoje elokwentne wpisy pod moim adresem bo doskonale rozumiem co barnaba miał na myśli...

I także nie jesteś zdegustowany tym ,że temat MS zniknął i nagle zmartwychwstał?

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...