Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: LG EC930 V OLED 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

TAKI telewizor to musi wręcz mieć kalibrację. Chyba po to się OLEDa kupuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kalibracja bym poczekał do jesiennej aktualizacji softu do 2.0 z nadzieja na to ze beda wowczas prawidlowo dzialac wszystkie suwaki korekcji obrazu jak ma miejsce w nowo testowanych lg z webos 2.0 wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdyby tak było, ale szansa jest raczej mała.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników tego oleda próbował odtwarzać na nim filmy w tym nowym kodeku x.265/h.265 tzv HEVC (oczywiście full hd :) ? Miałem pożyczony od kumpla dysk na którym było kilka filmów full hd w tym kodeku ale tv nie odtworzył ich a chyba powinien ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien. Każdy UHD ( 4k ) powinien. Pewnie w przyszłości, jeśli będą pojawiać się nowe modele full HD, będą dekodować HEVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien. Każdy UHD ( 4k ) powinien. Pewnie w przyszłości, jeśli będą pojawiać się nowe modele full HD, będą dekodować HEVC.

Hmm chyba nie masz racji.EV930 ma w specyfikacji obsługę HEVC

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1411378140

Podejrzewam, że coś musiało być nie tak z tymi filmami... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w instrukcji i tam jest napisane, że format HEVC obsługuje tylko w formacie pliku .ts - ktoś wie co to za format? na torrentach nie ma żadnych pozycji z tym rozszerzeniem do ściągnięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ts nagrywają tunery sat (np. vu/dreambox inne pewnie też) - stream 4k nagrywają nawet stare tunery mpeg4/dvb-s2 wiec jak masz tuner to mozesz sprobowac nagrac przeniesc na pen i zobaczyc czy lg odtworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w sklepie tego oleda z puszczonym na nim intrem z tunelem. Udało mi się go dzisiaj namierzyć na youtube - wrzucam, gdyby ktoś się chciał przekonać jak wyglądają kąty widzenia w tym telewizorze :) Polecam tez wycieczkę do sklepu - tam obraz wygląda lepiej niż na ekranie laptopa... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=I9v7bpZ7CqQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru polecam Wam wszystkim zobaczyć na oledzie film Under the Skin ze Scarlett Johansson przez prawie połowę filmu aktorzy kręceni są na czarnym tle robi to piorunujące wrażenie !

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale 4K nie dla mnie, mój oled obsługuje jedynie 2K :) Gdybyś miał jakieś video w x265 ale 2K to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś z Was na tym Oledzie serial "Walking Dead" lub "Fear of the Walking Dead" (oczywiście w HD). Byłem niemiło zaskoczony jak kiepskiej jakości jest obraz (jakby mocno rozmyty). Zdaję sobie sprawę, że po części to styl kręcenia serii, ale na mojej plazmie Panasonica wygląda to nieporównywalnie lepiej. Jakiś pomysł na ustawienia, bo strzelam, że te wszystkie polepszacze (superrozdzielczość itd.) tylko wprowadzą niepotrzebne artefakty?

Dla porównania inny horror "Obecność" na blu-rayu wygląda bajecznie, mimo że podobnie jak "Walking Dead" jest dużo mroku i kolory raczej przygaszone (ale wyglądają niesamowicie naturalnie).

Ponadto czy da się coś zrobić z ruchem kamery, bo dość często tnie mi obraz. Próbowałem trumotion, ale mam wrażenie, że jakoś kiepsko to działa (chyba że źle kombinuję).

I wiecie kiedy będzie kolejna polska aktualizacja softu? Ponoć niektórzy za granicą już mogli sobie wgrać, ale na naszej stronie LG widzę nadal ten czerwcowy.

Edytowane przez PsiCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja coś oglądałem Walking Dead przez stream fullHD i moim zdaniem obraz był OK... Ja stawiam, że masz nieprawidłowe ustawienia wyświetlania. Na jakimś forum angielskim widziałem optymalne ustawienia dla ec930v - jak znajdę to podrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na mojej plazmie Panasonica wygląda to nieporównywalnie lepiej

Czy na plazmie i oled oglądałeś materiał z tego samego źródła : ten sam player, plik, płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 a gdzie Ty widzisz tutaj 4k. EC930V to jest OLED FHD. Plazma kolegi także.

EC930V posiadam od kilku dni i żadnych rozmyć nie zauważyłem.

A moja szczęka jeszcze leży przed tym TV ;)

Edytowane przez netquest
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się odrobinę. Przejrzałem wszelkie dostępne mi kanały TV Sat.

Na niektórych jest lekka mgiełka ale to zapewne jakieś maskowanie ( filtry ) stosowane przez nadawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety telewizja często nie podaje prawdziwego fullHD, tylko jakieś upscallowane dziadostwo. Trudno się potem dziwić, że nie wygląda to dobrze nawet na telewizorze klasy EC930...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na plazmie i oled oglądałeś materiał z tego samego źródła : ten sam player, plik, płytka.

Tak, źródła dokładnie te same - tylko tv inne.

W sieci znalazłem innych, którzy skarżą się na jakość Walking Dead na oledzie, bo już inne seriale (np. obejrzany wczoraj Bastard Executioner) wyglądają świetnie. Widocznie plazma potrafiła o wiele lepiej zamaskowac niedoskonałości obrazu, a Oled jest pod tym względem bezlitosny.

A jest jakiś sposób na pozbycie się żółtych plam na lewej stronie ekranu? Nie sa na szczęście mocno widoczne, ale może z czasem jeszcze bardziej znikną (ponoć LG ma jakiś algorytm, który pracuje nad tym w czasie spoczynku - a może to chodziło o banding?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia - TV mam podłączony przez amplituner do kina domowego. Jednakże, gdy wkładam USB do TV, to leci sam obraz, brak muzyki. Jak robię to samo, ale przez playera, to nie ma problemu. Jakiś pomysł, o czym zapomniałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kablu do dźwięku? Zwykle tylko jedno HDMI obsługuje dźwięk w obie strony, amplituner też musi wspierać tę funkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...