Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: LG EC930 V OLED 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Przestudiowalem troche avsforum i wątek o nowej wersji softu, z ktorego wynika ze odradzają upgradowania oprogramowania. Podobno cos sknocili z gniazdami hdmi - podczas ogladania filmu potrafi wyskoczyć ikona taka duza kwadratowa jak podczas podłączania nowego źródła (wyskakuje mimo iz niczego nie podlaczalismy)

Upss... oby szybko dali poprawkę!

Edytowane przez wojtazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdy soft zostanie oficjalnie zaprezentowany te wady zostaną poprawione i usunięte.Póki co oficjalne dostępna jest wersja 5.00.15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Netflix na ec930 działa płynnie, na razie skromnie wygląda względem produkcji przetłumaczonych na PL (głównie ich seriale są przetłumaczone). Mam za to zasadnicze pytanie film w HD jaką ma faktyczną rozdziałkę 720p czy 1080p? Ktoś ze specjalistów tego forum to wie?

Edytowane przez wojtazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Netflixa opcja HD jest zdefiniowana jak co najmniej 720p lub więcej a UHD to powyżej 1080p

Źródło;

https://help.netflix.com/legal/termsofuse

4.6. The quality of the display of the streaming movies and TV shows may vary from computer to computer, and device to device, and may be affected by a variety of factors, such as your location, the bandwidth available through and/or speed of your Internet connection. The minimum connection speed for SD quality is 0.5 Mbps; however, we recommend a faster connection for improved video quality. HD and Ultra HD availability is subject to your Internet service and device capabilities. Not all content is available in HD or Ultra HD and not all subscription plans allow you to receive HD or Ultra HD content. A download speed of at least 5.0 Mbps per stream is recommended to receive HD content, which is defined as 720p or better. A download speed of at least 25.0 Mbps per stream is recommended to receive Ultra HD content, which is defined as resolution greater than 1080p. You are responsible for all Internet access charges. Please check with your Internet provider for information on possible Internet data usage charges. The time it takes to begin watching a movie or TV show will vary based on a number of factors, including your location, available bandwidth at the time, the movie or TV show you have selected and the configuration of your Netflix ready device.

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki czyli szkoda ze nie ma konkretnego info w apce natfliksa ktora o tym by infornowala.

Zobacze obraz w prownaniu do ps4, na YouTube jest roznica bo w ec jest tylko 720p a w ps4 daje rade puszczac filmy w 1080p.

Myślę wiec ze z netfliksem moze byc tak samo:/

Ok sprawdzilem. Material Mission Imposible 4 bezposrednio z oleda oraz dla porownania ps4.

W ps4 naciskajac options na padzie uzyskujemy dostep do info i film zaczal sie przy 300 cos rozdzielczosci, pozniej 420chyba, następnie koło po ok minucie juz mial 720p a od 2,5 minuty 1080p :)

Jeśli chodzi o ec930 to obraz juz od 1 minuty jak kamera leci na dach jest lepszy od tego maksymalnego na ps4. To oznacza ze apka na oledzie jest lepiej zoptymalizowana lub oled po prostu jest za[beeep]istrzy:)

Zaznaczam ze to badanie jest na oko moje i żony ale tez taki byl cel bo inaczej sie nie dalo tego dowiedziec:)

Ja w kazdym razie wiem ze bede korzystal z oleda do korzystania z apki Netfliksa !:)

Ps. Mimo wszystko lepszej jakosci obraz jest na blu-ray ( w ogole bez porównania bitrate) oraz ripach typu remux... jednak jak do seriali lub bajek moze być:)

Edytowane przez wojtazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy czy LG udostępni nową wersję lub przynajmniej funkcje z WebOs_3.0 dla modeli z softem 2.0

Najbardziej mi doskwiera brak multi okien do podglądu sygnału/obrazu równolegle z różnych źródeł /tv / sat / internet /

oraz poprawie funkcjonowania pilota i rolki w trakcie przeglądania informacji dodatkowych w submenu... / kursor nie wszędzie się pojawia a nawigacja wówczas wyłącznie strzałkami/

Tak na prawdę tylko to mnie już powstrzymuję od zakupu 910v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podlaczylem lapka do tv i obaraz z laptopa zapodany z 2 przegladarek (chrome i Explorer) to chrome porazka totalna bo tylko wyswietla maksymalnie wszystko 720p :( za to Explorer dawal obraz 1080p i strony wygladaly bajecznie ( nawet zapodalem sobie w przegladarce The Settlers Online, w ktore gram od tygodnia i WoW gra wygladala przepieknie!) Dlatego pelen nadzieji odpalilem Netflixa i ten sam film testowy MI4 i czekalem az sie obraz zbuforuje i obraz gorszy duzo od uzyskanego z PS4 a do obrazu bezposrednio z apki tv to nie ma porownania!

(Przyklad: jak Tom Cruze zostaje uwolniony z celi i cofa sie po kogoś to jest scena w ktorej czeka az Bendżi otworzy mu drzwi, wtedy na lapku Bendżiego na tv widac Trzcianke a na obrazie z przegladrki obraz nie jest na tyle wyrazny. Dodam ze trzcionke na apce w tv nawet da sie rozczytac we wczesniejszych scenach jak Bendzi kolejno otwiera drzwi ze swojego lapka!

Dzis zobacze drozsza opcje abonametnu moze bedzie lepszy bitrate rowniez w materialach FHD i w ogole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowa-oficjalna wersja softu 5.00.55.

Pobrana,póki co nie widać konkretnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Przyklad: jak Tom Cruze zostaje uwolniony z celi i cofa sie po kogoś to jest scena w ktorej czeka az Bendżi otworzy mu drzwi, wtedy na lapku Bendżiego na tv widac Trzcianke a na obrazie z przegladrki obraz nie jest na tyle wyrazny. Dodam ze trzcionke na apce w tv nawet da sie rozczytac we wczesniejszych scenach jak Bendzi kolejno otwiera drzwi ze swojego lapka!

Bendżi w Trzciance ? :blink::blink::blink:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowa-oficjalna wersja softu 5.00.55.

Pobrana,póki co nie widać konkretnych zmian.

Zastanawiam się, na jakiej zasadzie to działa:

- oficjalka bezpośrednio z TV to 5.00.55, a na stronie LG PL to 5.00.40, która ukazała się jakiś czas temu, ale nie była dostępna przez TV... hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadających TV lub wiedzących coś na temat który krótko zaraz opisze. TV mam skalibrowany co dodało blasku temu tv ale ciagle mecze sie jednak z ustawieniami TrueMotion. Jak zauważył Maciek K. i pokazał mi na testach optymalne ustawienia to de-juder 4 i de-blure 10. Fakt faktem obraz wydaje sie mniej poszarpany wygładzony itp, jednak..Przy oglądaniu np sportu w powtórkach nabiera on jakiś śmiesznych przekłamań prędkości. Tak jakby ktoś na chwile włączył pauzę a potem nagle szybko puścił play i obraz rusza. Bez włączonego TrueMotion to nie występuje. Może ktoś znalazł złoty środek i umie sobie z tym poradzić bo jednak to jest wkurzające. Najbardziej widoczne było to w częstych powtórkach podczas mistrzostw europy w piłce ręcznej. Jak sobie z tym radzicie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja zauważyłem, ze inne ustawienie powinno byc na materiale 50hz (telewizja) i inne na materialach 24hz (filmy)

I dla telewizji mam u siebie ustawienie 2 i 8,

Dla filmów możesz zostawić te z kalibracji choć ja u siebie mam 3 i 6.

Pozdr.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coś takiego co opisujesz w pilce recznej zaraz po powtorkach występowalo niestety. Natomiast jak ogladalem tenis na Eurosport to czegoś podobnego nie zauważyłem a tam tez powtórki przecież co chwile sa. Wiec nie wiem czym to spowodowane jest.

Ps. Sprawdziłem te ustawienia płynności z kalibracji i jak na moje to za duzy teatr sie zrobił i wróciłem do swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorujesz nastawy M. Koper ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, ze ignoruje. Maciek nastawił u mnie D-Juder na 4 D-Blure na 10;) i pokazał mi że jest to sprawa która niweluje smużenie i klatkowanie. Jednak nie mógł mieć wpływu na to co opisałem wyżej bo to wyszło w praniu;). Podczas kalibracji nie oglądaliśmy meczu;p. Musi to byc głębszy problem z generowaniem jakiś błednych artefaktów w postaci sklatkowania obrazu podczas jego zwalniania. Tak jakby algorytm w spowolnionym materiale nie wyrabiał przy truemotion;) P.S czy wszyscy od razu szukają dziury w całym;p Zaraz ignorujesz, przeszedłes na inna religie itp. Obraz to cudo po kalibracji i nic tego nie zmieni ale chciałem zająć się wyżej wymienionym problemem bo może ktos znalazł złoty środek;) Jakwidac zależne jest to od czego innego i pewnie on nie istnieje;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się trollem, w kwestii upłynniaczy bazujących na interpolacji klatek zdanie poszczególnego kalibratora, w tym Maćka, należy brać jako wskazówkę, którą możesz ale nie musisz wziąć sobie do serca. Ba, gdybyś chciał posłuchać twórców to zdecydowana większość z nich powiedziałaby Ci, że te upłynniacze to największe zło i kategorycznie należy je wyłączyć w przypadku oglądania filmów/seriali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejąłem się;) Wiem, że każdy zdrowy organizm atakowany jest przez wirusy ale trzeba mieć na nie odpowiednie panaceum;p. No w sumie można oglądać na tzw golasa ale.. no właśnie zawsze korci to któro jest bardziej odpowiednie;p Problem polega na tym że jak masz kontrole trakcji to jeździć z nią czy jeździć bez niej, a to już zależy od tego co chcesz robić, od nawierzchni itp. Tak samo jest tu jak mam tą opcje to główkuje. Jakbym jej nie mial to pewnie nie wdziałbym problemu. I gdzie jest pogrzebany pies w tym całym.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O aktualizacji nic mi nie wiadomo.

Natomiast polecam do obejrzenia scenę z filmu Kosogłos 2 kiedy zchodzą do kanałów i tam w ciemnicy chodzą i świecą latarkami - super efekt oraz w filmie creed jak wychodzą na ta finałową walkę- szczególnie jak wychodzi ten Irlandczyk.

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...